Jump to content

Πανελλαδικές εξετάσεις 2009


mi3s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικά να συγχαρώ όλους τους επιτυγχόντες.

Αφου ανακοινώθηκαν οι βάσεις(ίσως το topic κλείσει κιόλας)είπα να ξεκινήσω το νέο θέμα μιας και πλέον έφτασε η σειρά μας.

 

Εύχομαι σε όλους καλή αρχή και δύναμη για να αντιμετωπίσουμε αυτή την τόσο σημαντική δοκιμασία της ζωής μας.

Εγώ ήμουν θετική κατεύθυνση,θα πάω τεχνολογική και έχω σκοπό να περασω ΗΜΜΥ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 386
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικά να συγχαρώ όλους τους επιτυγχόντες.

Αφου ανακοινώθηκαν οι βάσεις(ίσως το topic κλείσει κιόλας)είπα να ξεκινήσω το νέο θέμα μιας και πλέον έφτασε η σειρά μας.

 

Εύχομαι σε όλους καλή αρχή και δύναμη για να αντιμετωπίσουμε αυτή την τόσο σημαντική δοκιμασία της ζωής μας.

Εγώ ήμουν θετική κατεύθυνση,θα πάω τεχνολογική και έχω σκοπό να περασω ΗΜΜΥ.

 

Καλά θα κάνεις και πας τεχνολογική γιατί είναι μέγα σφάλμα να είσαι θετική και να στοχευείς 2ο-4ο πεδίο.

 

αυτήν την *** είχα κάνει εγώ :p

Link to comment
Share on other sites

τα συγχαρητηρια μου και απο μενα στους εισαχθεντες.

 

εγω τεχνολογικη ειμαι και δεν εχω κατασταλαξει ακομη σε σχολη. παντως θα δηλωσω 4ο και 5ο πεδιο και ως πρωτες επιλογες εχω τις οικονομικες σχολες και τις σχολες μηχανικων υπολογιστων και πληροφορικης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μενα τεχνολογικη και παω για 2ο-4ο μονο.Δεν παίρνω Α.Ο.Θ. γιατι δν με ενδαιφέρουν οι οικονομικές.Κ' οτι προκύψει....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλή δύναμη σε όλους όσους ξεκινούν αυτή τη δύσκολη χρονιά! Εγώ απόφοιτος πλέον θα μου επιτρέψετε να δώσει μία απλή ταπεινή συμβουλή! Απευθύνομαι κυρίως σε παιδιά που έχουν τελειώσει την δευτέρα λυκείου με μέσο όρο μικρότερο του 17 και είναι τεχνολογική κατεύθυνση! Οι υπόλοιποι ξέρουν πολύ καλά τα όρια τους και προφανώς διαβάζουν συστηματικά οπότε αυτή θα είναι μια συνηθισμένη χρονιά...

 

Μην αγχώνεστε τρελά από τώρα που καλά καλά δεν ξεκίνησε η χρονιά και μην κάνετε παραπάνω ασκήσεις από αυτές που σας λένε στο φροντιστήριο ή στο σχολείο (*).... Να είστε μέσα στα πράγματα και να μην αφήνετε κενά αλλά χαλαρά μέχρι τον φεβρουάριο... Μέχρι τότε θα έχετε αρκετές δυνάμεις αν πάτε με στρατηγική για να τα δώσετε όλα και να φτάσετε στο επιθυμητό αποτέλεσμα..... Αν τα δώσετε όλα τώρα στα καλοκαιρινά μαθήματα και λύνετε ασκήσεις μέχρι τις τρις το βράδυ και ξυπνάτε μετά έξι το πρωί θα καταρρεύσετε.... Όχι υπερβολές λοιπόν! Γιατί δεν είναι καθόλου λίγοι αυτοί που λύνουν ασκήσεις είτε στη φυσική είτε στα μαθηματικά και πωρώνονται! Σίγουρα πρόκειται για μεγάλη ηδονή το να λύνεις το ένα πρόβλημα μετά το άλλο αλλά αντισταθείτε βρε παιδί μου :lol:

 

* Εννοείται πως μετά το Φεβρουάριο στρωθείτε και αγοράστε και ό,τι βοήθημα κυκλοφορεί και λύστε το :whip:

 

Ο χρόνος που έχετε μέχρι να δώσετε το πρώτο σας μάθημα είναι υπεραρκετός!! Ακόμη και να μην ανοίξετε βιβλίο μέχρι τα χριστούγεννα έχετε τεράστιες πιθανότητες να πιάσετε την σχολή που θέλετε!

 

Τέλος, προσοχή στο ΑΟΔΕ!!!!!! Έχει καταστρέψει κόσμο για κόσμο... Όλοι το αφήνουν να το διαβάσουν ένα μήνα πριν γράψουν και τελικά την πατάνε γιατί δεν μαθαίνεται με τίποτα αυτό το σιχαμένο μάθημα... Πόσο το μισώ... :X

 

Άλλες συμβουλές περί ύπνου, διατροφής, συγκέντρωσης και πειθαρχίας θα έχετε ήδη ακούσει ή θα σας πουν και στο φροντιστήριο σας.

 

Αυτά!

Link to comment
Share on other sites

Εγκαινιάζω και εγώ το καινούριο topic και εύχομαι σ' όλους τους νέους υποψήφιους καλή επιτυχία!!! Θα αφήσω τα κοινότοπα λόγια και θα σας πω πως θα προσπαθήσω αυτή τη χρονιά ως απόφοιτος πλέον να' μαι κι εγώ δίπλα σας περί οποιουδήποτε θέματος περί Πανελλαδικών Εξετάσεων, όπως κι εγώ βοηθήθηκα φέτος από παλαιότερους μέσω του forum.!!!:).
Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία σε όσους θα δώσουν το 2009! (στους μαθητές της Γ και αυτούς που ξανά δίνουν). :D

 

Οι κόποι σας θα ανταμειφθούν. :)

Όποιος διαβάζει σοβαρά, γράφει. ;)

 

 

 

-petros

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

να ευχηθω και γω καλη επιτυχια σε ολους..

 

δεν ειναι τιποτα οι πανελληνιες..το εχουν μεγαλοποιησει αρκετα αυτο το θεμα..

απλα θελει συστηματικο διαβασμα και συχνες επαναληψεις..μην αγχωνεσται λοιπον..

 

και χαρητε την τελευταια χρονια στο σχολειο,γιατι μετα θα σας λειψει οσο και αν αυτο σας φαινεται περιεργο..σκεψεις του τυπου "δεν παω πολυημερη για να διαβασω" να τις βγαλετε απο τωρα..και η ξεκουραση χρειαζεται..εγω μεσα στις πανελληνιες δεν εχανα επεισοδιο απο την μαρια την ασχημη:lol::lol::lol:αυτο δεν με εμποδισε να περασω στην πρωτη μου επιλογη..

Link to comment
Share on other sites

πως βγαινουν τα τελικα μορια αν συμπεριλαβουμε και το ΑΟΘ? αν για παραδειγμα βγαλουμε 15000 μορια για το 4ο πεδιο(τεχνολογικη κατ), και γραψουμε 20 ΑΟΘ ποσο ανεβαινουν τα μορια για το 5ο πεδιο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πως βγαινουν τα τελικα μορια αν συμπεριλαβουμε και το ΑΟΘ? αν για παραδειγμα βγαλουμε 15000 μορια για το 4ο πεδιο(τεχνολογικη κατ), και γραψουμε 20 ΑΟΘ ποσο ανεβαινουν τα μορια για το 5ο πεδιο?

 

Μπες εδώ και πατά πάνω πάνω σε ένα εικονίδιο που λέει υπολογισμός μορίων..θα κατεβεί ένα εξελ αρχείο με το πρόγραμμα

http://www.neodynamiko.gr/index.htm

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

πως βγαινουν τα τελικα μορια αν συμπεριλαβουμε και το ΑΟΘ? αν για παραδειγμα βγαλουμε 15000 μορια για το 4ο πεδιο(τεχνολογικη κατ), και γραψουμε 20 ΑΟΘ ποσο ανεβαινουν τα μορια για το 5ο πεδιο?

Ή αμα δεν θέλεις να κατεβάζεις, υπάρχει online αυτό

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!

 

Στο αρχείο που σου πρότεινα να κατεβάσεις για να εμφανιστεί το Αόθ ως επιλογή πρέπει να επιλέξεις στο κάτω μέρος που λέει "τεχν-οικ" νομίζω..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Στο αρχείο που σου πρότεινα να κατεβάσεις για να εμφανιστεί το Αόθ ως επιλογή πρέπει να επιλέξεις στο κάτω μέρος που λέει "τεχν-οικ" νομίζω..

 

ναι ναι τα βρηκα. εβαλα και τους βαθμους στο περιπου πως με περιμενω. τελικα τα μορια βγηκαν παραπανω απ οσο υπολογιζα. με συγκεκριμενους βαθμους με υπολογιζα γυρω στα 16.000 και τελικα βγηκαν 17.700:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι ναι τα βρηκα. εβαλα και τους βαθμους στο περιπου πως με περιμενω. τελικα τα μορια βγηκαν παραπανω απ οσο υπολογιζα. με συγκεκριμενους βαθμους με υπολογιζα γυρω στα 16.000 και τελικα βγηκαν 17.700:confused:

Με 20 ΑΟΘ, στο 5ο πεδίο τα μόρια ανεβαίνουν πάρα πολύ...Λογικό είναι αυτό...

Και τα βρίσκω τόσο χαρούμενα, μα και τόσο θλιμμένα... Τα όνειρα, στα οποία πεθαίνω, είναι τα καλύτερα που είχα ποτέ...
Link to comment
Share on other sites

ναι ναι τα βρηκα. εβαλα και τους βαθμους στο περιπου πως με περιμενω. τελικα τα μορια βγηκαν παραπανω απ οσο υπολογιζα. με συγκεκριμενους βαθμους με υπολογιζα γυρω στα 16.000 και τελικα βγηκαν 17.700:confused:

Το ΑΟΘ είναι βαρύτητας [1,3] στο 5ο πεδίο (μαζί με τα μαθηματικά ΓΠ).

 

Όσο για τα πεδία στα οποία υπολογίζεται ως απλό μάθημα, θυμάμαι, είχα υπολογίσει ότι αν γράψει κανείς 20 στο ΑΟΘ (με ανάλογους προφορικούς φυσικά), αυξάνει τα μόριά του στα πεδία αυτά κατά 300 (το πολύ).

 

 

-philos

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Ας ευχηθώ και εγώ με την σειρά μου καλή σταδιοδρομία στους επιτυχόντες των πανελληνίων!

Έφτασε κ η σειρά μας λοιπόν...

Εγώ είμαι στην Θεωρητική κατεύθυνση!Θα δηλώσω 1ο και 5ο πεδίο άρα θα δώσω Μαθηματικά και ΑΟΘ.Στόχος μου,το παιδαγωγικό!

Καλή επιτυχία σε όλους μας και καλό κουράγιο!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλή χρονιά σ' όλους. Καλό κουράγιο σε μαθητές και καθηγητές, καθώς και στους γονείς των παιδιών για τον γολγοθά των πανελλαδικών.
Του Θεού να γίνεται :!: e-Κιμωλία...εργαλείο εκπαίδευσης
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σ' όλους. Καλό κουράγιο σε μαθητές και καθηγητές, καθώς και στους γονείς των παιδιών για τον γολγοθά των πανελλαδικών.

 

Καλή χρονιά,με υγεία κι ευτυχία!

011110010110111101110101011101000111010101100010011001010010111001100011011011110110110100101111011101110110000101110100011000110110100000111111011101100011110101101111010010000110011100110101010100110100101001011001010100100100100001000001

00110000

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μπηκαμε ηδη στην καινουργια σχολικη χρονια και χιλιαδες τελειοφοιτοι και αποφοιτη θα μπουν και φετος στο γολγοθα για την εισοδο στην Τριτοβαθμια Εκπαίδευση.

Ειμαι αποφοιτος παλαιου τυπου Λυκειου και αποφασισα φετος να κανω μια προσπαθεια για να επιτυχω κατι που ηθελα παντα, την εισοδο μου σε ΑΕΙ.

Στοχευω Διοικηση Επιχειρησεων και θα ακολουθησω τεχνολογικη Κατευθυνση.

Επειδη δεν ειμαι και εξπερ στα ττου τωρινου συστηματος εισαγωγης, παιδια ποιους απο τους δυο κυκλους της Τεχνολογικης ειναι πιο βατος;

Απο οτι εχω διαπιστωσει απο το ψαξιμο που εχω κανει, ο κυκλος με Χημεια-βιοχημεια και Ηλεκτρολογια ειναι ελαχιστα δημοφιλης.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα...να παρω η οχι ΑΟΘ???Δεν πολυ με ενδαιφερει το 5ο πεδιο αλλα δεν θα ελεγα κ οχι για Δοικηση επιχειρησεων.....καμια ιδεα-συμβουλη-γνωμη???
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω κ ολας..αλλα δεν νομιζεις πως ειναι λιγο αργα? εγς ηδη εχω φτασει στη μεση του 2ου κεφαλαιου...:O
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα...να παρω η οχι ΑΟΘ???Δεν πολυ με ενδαιφερει το 5ο πεδιο αλλα δεν θα ελεγα κ οχι για Δοικηση επιχειρησεων.....καμια ιδεα-συμβουλη-γνωμη???

Άν έχεις έστω μια υπόνοια οτι μπορεί να επιλέξεις σχολή 5ου πεδίου μή το σκέφτεσαι καν,πάρ'το με κλειστά τα μάτια και διάβασε το.

 

Είναι εύκολο μάθημα.

 

Γενικά φέτος μη τεμπελιάζεις στη σκέψη ενός παραπάνω μαθήματος και το μετανιώνεις στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω κ ολας..αλλα δεν νομιζεις πως ειναι λιγο αργα? εγς ηδη εχω φτασει στη μεση του 2ου κεφαλαιου...:O

 

E νταξει...αλλο ειναι το προβλημα..ειναι πιο ευκολο απο ΑΟΔΕ??

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...