Jump to content

[Επίσημο] Nokia N79


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, προσπαθώ μέρες τώρα να φτιάξω τον τηλεφωνικό μου κατάλογο στο Nokia N79 (μόλις ήρθε από Service)

 

Περνώ τις επαφές μου και έπειτα όταν με καλεί κάποιος... δεν εμφανίζει το όνομά του! Σαν να μην είχα αποθηκεύσει δηλαδή τον αριθμό του.

 

Δοκίμασα τις επαφές με και χωρίς το +30 στην αρχή του κινητου. Δοκίμασα διαγραφή και ξαναπέρασμα χειροκίνητα μια προς μία αλλα τίποτα. Έχει κανείς κάποια ιδέα;;;:blink:

 

Το περίεργο είναι πως κάποιες επαφές τις αναγνωρίζει.

 

EDIT:

Λύθηκε το πρόβλημα. Έφταιγε το OVI έκανα hard reset στο κινητό για να χαθούν τα πάντα. Τα πέρασα παλι και είναι οκ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια το κινητο μου βγαζει οτι εχω πληρη μνημη στο c. σκαναρω τη μνημη και μου λεει οτι εχω 57mb στα αλλα αρχεια. Πώς μπορω να σβήσω αρχεια απο εκει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο μου βγαζει οτι εχω πληρη μνημη στο c. σκαναρω τη μνημη και μου λεει οτι εχω 57mb στα αλλα αρχεια. Πώς μπορω να σβήσω αρχεια απο εκει?

 

φίλε μου μετά από πολύ καιρό επέστρεψα στο myphone για να ρωτίσω το ίδιο ακριβώς πράγμα με σένα.:O

Σκούπισα όλο το κινητό για να βρω τι τρώει τη μνήμη αυτή και τπτ. Απ'όσο κατάλαβα οι εφαρμογές μου αντί να μπουν στην κάρτα μπήκαν στην εσωτερική μνήμη.:wacko: Όσο για τα "άλλα" δεν ξέρω καν ποιά είναι...:confused:

 

Σας παρακαλώ φωτίστε μας. Έχω απελπιστεί με το εικονίδιο που λέει κάθε τόσο η μνήμη του κινητού εξαντλήθηκε κλπ κλπ.....:cry::X:!:

ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς πως δοκίμασες τους τρόπους με κλειστό το κινητό και από τις δύο κουκίδες της παραγράφου "Για συσκευές 3rd Edition Feature Pack 2:" και δεν τα κατάφερες;:worry:

 

Ακρυβώς. Τώρα το'δωσα σ'ένα κατάστημα Nokia απ'όπου μου είπαν οτι θα κάνουν αναβάθμιση και έτσι κι αλλειώς θα σβηστούν όλα. Ρώτησα αν το κάνουν με Nokia software updater και μου είπαν οτι απο'κεί δεν σβήνονται, όπως άλλωστε ήξερα. Με τι μπορεί να το κάνουν αυτό;

Σαν λίγο ανησυχιτικό δεν είναι να μη μπορεί να γίνει format με τους γνωστούς τρόπους σε μία συσκευή;;;

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Ακρυβώς. Τώρα το'δωσα σ'ένα κατάστημα Nokia απ'όπου μου είπαν οτι θα κάνουν αναβάθμιση και έτσι κι αλλειώς θα σβηστούν όλα. Ρώτησα αν το κάνουν με Nokia software updater και μου είπαν οτι απο'κεί δεν σβήνονται, όπως άλλωστε ήξερα. Με τι μπορεί να το κάνουν αυτό;

Υπάρχουν εξειδικευμένες εφαρμογές που φλασάρουν το κινητό.

 

Σαν λίγο ανησυχιτικό δεν είναι να μη μπορεί να γίνει format με τους γνωστούς τρόπους σε μία συσκευή;;;

Δεν θυμάμαι να έχει αναφέρει κανείς άλλος πως δεν μπόρεσε να κάνει hard format...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να του κάνω hard format αλλά με κανέναν απο τους 2 τρόπους δε γίνεται! Επαναφέρει απλά τις αρχικές ρυθμίσεις! Και όλες οι εφαρμογές, εκεί!!!! Απείραχτες!!!!! Ηλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω! Έχω αναβαθμίσει στην τελευταία firmware αν σας βοηθάει αυτό και έχω αλάξει και τον κωδικό κλειδώματος που όμως θυμάμαι και τον δέχεται κανονικά!...
Δοκίμασες να κλείσεις το κινητό και μετά με πατημένα τα πλήκτρα "*", "3" και πράσινο πλήκτρο κλήσης να πατήσεις το πλήκτρο On/Off;
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα αφού έβαλα την 30 έκδοση λογισμικού να το φορμάρω με το 7370 που αναφέρει στο FAQ, ούτε εμένα έκανε format. Με τα πλήκτρα δεν δοκίμασα... Αλλά δεν έβγαλε κολλήματα, οπότε δεν το ξαναπροσπάθησα.
Link to comment
Share on other sites

πολυ περιεργα πραγματα...μα μονο το φορματ εχουμε για να φτιαξουμε το κινητο..

 

 

edit:φαινεται πως και καποιος αλλος ειχε αυτο το προβλημα...

http://discussions.europe.nokia.com/discussions/board/message?board.id=smartphones&message.id=140676

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου μετά από πολύ καιρό επέστρεψα στο myphone για να ρωτίσω το ίδιο ακριβώς πράγμα με σένα.:O

Σκούπισα όλο το κινητό για να βρω τι τρώει τη μνήμη αυτή και τπτ. Απ'όσο κατάλαβα οι εφαρμογές μου αντί να μπουν στην κάρτα μπήκαν στην εσωτερική μνήμη.:wacko: Όσο για τα "άλλα" δεν ξέρω καν ποιά είναι...:confused:

 

Σας παρακαλώ φωτίστε μας. Έχω απελπιστεί με το εικονίδιο που λέει κάθε τόσο η μνήμη του κινητού εξαντλήθηκε κλπ κλπ.....:cry::X:!:

 

Παιδιά χρειάζομαι μια λύση. Δεν γινεται να διαγραφω 2 εφαρμογες καθε φορα που "εξαντλειται η εσωτερικη του μνημη" ωστε να μπορει να λειτουργει.

 

Ευχαριστώ

ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα αφού έβαλα την 30 έκδοση λογισμικού να το φορμάρω με το 7370 που αναφέρει στο FAQ, ούτε εμένα έκανε format. Με τα πλήκτρα δεν δοκίμασα... Αλλά δεν έβγαλε κολλήματα, οπότε δεν το ξαναπροσπάθησα.
Η μόνη σίγουρη λύση για hard format είναι ο συνδυασμός των πλήκτρων...
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη σίγουρη λύση για hard format είναι ο συνδυασμός των πλήκτρων...

 

Αφού το πήρα απ'το κατάστημα, δεν ξέρω τι του'καναν, γίνεται κανονικά με το 7370. Είχα δοκιμάσει ωστόσο και το συνδιασμό με το κλειστό, όπως άλλωστε είπα στο προηγούμενο μύνημα (και με τους 2 τρόπους), αλλά τίποτα.

Δεν είδα ακόμα ποιά έκδοση λογισμικού έχει τώρα αλλά αυτό το πράγμα με ανησύχησε πολύ. Μόνο στο N79 ή και σε άλλα εμφανίζεται;;;;

 

Άλλη μία ερώτηση: Με την επιλογή δημιουργίας αντιγράφου ασφαλείας στην κάρτα μνήμης μέσα απ'το τηλέφωνο ποιά δεδομένα ακρυβώς αντιγράφει;

Είχα προσπαθήσει αφού του'κανα format να επαναφέρω ότι είχα μ'αυτόν τον τρόπο, αλλά οι εφαρμογές τουλάχιστον δεν επαναφέρθηκαν.

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εξειδικευμένες εφαρμογές που φλασάρουν το κινητό.

 

 

Δεν θυμάμαι να έχει αναφέρει κανείς άλλος πως δεν μπόρεσε να κάνει hard format...

 

κι εμενα το κανει,χωρις να εχω βρει λυση,καπου το ειχα ποσταρει αρκετα πισω

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι μια λύση. Δεν γινεται να διαγραφω 2 εφαρμογες καθε φορα που "εξαντλειται η εσωτερικη του μνημη" ωστε να μπορει να λειτουργει.

 

Ευχαριστώ

 

Ναι φίλε, αλλά μπορείς να κάνεις εγκατάσταση όλες τις εφαρμογές στην κάρτα, επίσης όταν και αν σου στέλνουν αρχεία με Bluetooth επειδή τα βάζει στα SMS να τα περνάς στην κάρτα και να τα σβήνεις από τα μηνύματα.

 

Αν πω τώρα ότι ψάχνω το μενού που υποτίθεται ότι κάνει backup στην κάρτα μνήμης και δεν το βρίσκω εκεί που λένε τα FAQ? Δεν είναι ότι σκάω γιατί το κάνω από το PC, αλλά...

Link to comment
Share on other sites

Αν πω τώρα ότι ψάχνω το μενού που υποτίθεται ότι κάνει backup στην κάρτα μνήμης και δεν το βρίσκω εκεί που λένε τα FAQ? Δεν είναι ότι σκάω γιατί το κάνω από το PC, αλλά...

Το screen shot προέρχεται από N79-1.

Δεν μπορεί να μην υπάρχει στο δικό σου...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Στα Ελληνικά δεν γράφει "αντίγραφο ασφαλείας" λέει απλά "αντίγρ. μνήμης τηλ.". Κακή μετάφραση θα μου πεις από πλευράς Νόκια, αλλά θεωρητικά, στο FAQ θα έπρεπε τα παιδιά να τροποποιήσουν το Ελληνικό κείμενο ώστε να γράφει ακριβώς αυτό που γράφει και το τηλέφωνο; Εκτός αν τα άλλα FP2 γράφουν αυτό που λέει στο FAQ και το δικό μας είναι το "ζαβό". Ευχαριστώ πολύ πάντως για τη διευκρίνηση.
Link to comment
Share on other sites

Απ'το βράδυ μου'χει σπάσει τα νεύρα το δικό μου N79. Έγραφα μύνημα και σε κάποια στιγμή κόλλησε και δεν έκανε τίποτα. Για να κλείσει χρειάστηκε να κρατήσω λίγο πατημένο το κουμπί που ανοίγει-κλείνει και έκλεισε. Το άνοιξα πάλι, με το που πληκτρολογώ τον 3ο αριθμό του Pin, πάλι κολλάει. Αναγκαστηκά θα το πάω για service. Έχει τύχει και σε κανέναν από σας το ίδιο;;;
...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Απ'το βράδυ μου'χει σπάσει τα νεύρα το δικό μου N79. Έγραφα μύνημα και σε κάποια στιγμή κόλλησε και δεν έκανε τίποτα. Για να κλείσει χρειάστηκε να κρατήσω λίγο πατημένο το κουμπί που ανοίγει-κλείνει και έκλεισε. Το άνοιξα πάλι, με το που πληκτρολογώ τον 3ο αριθμό του Pin, πάλι κολλάει. Αναγκαστηκά θα το πάω για service. Έχει τύχει και σε κανέναν από σας το ίδιο;;;

Για δοκίμασε να το ανοίξεις χωρίς την κάρτα μνήμης και να δεις αν λειτουργεί κανονικά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να το ανοίξεις χωρίς την κάρτα μνήμης και να δεις αν λειτουργεί κανονικά.

 

Το δοκίμασα. Πάλι τα ίδια κάνει.

...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να δοκιμάσεις να κάνεις φορματ στην συσκυή αλλά θα χάσεις ότι δεδομένα έχεις στην μνήμη του τηλεφώνου.

 

Αν θες να κάνεις φορμάτ δοκίμασε τους παρκάτω τρόπους,

Για τα μοντέλα N79-1, N85-1, N86-1, N96-1: πληκτρολογούμε στην οθόνη αναμονής *#7370# ή με κλειστό το κινητό πατάμε τα «πράσινο πλήκτρο κλήσης», «*», «3» και ταυτόχρονα ανοίγουμε το κινητό χωρίς να αφήσουμε τα πλήκτρα.

 

Έχουν αναφέρει κάτοχοι του Ν79 ότι ο κωδικός *#7370# δεν λειτουργεί στο Ν79 αλλά κάνε μια προσπάθεια.

 

Αν δεις ότι δεν αλλάζει κάτι τότε αναγκαστικά το πας σε nokia store. Επισης αν δεν θες να χάσεις τα δεδομένα που έχεις μέσα στην συσκευή σου τότε μην κάνεις φορμάτ στο κινητό και πήγαινε κατευθείαν σε nokia store μήπως και "τραβήξουν" εκείνοι τα δεδομένα σου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να δοκιμάσεις να κάνεις φορματ στην συσκυή αλλά θα χάσεις ότι δεδομένα έχεις στην μνήμη του τηλεφώνου.

 

Αν θες να κάνεις φορμάτ δοκίμασε τους παρκάτω τρόπους,

Για τα μοντέλα N79-1, N85-1, N86-1, N96-1: πληκτρολογούμε στην οθόνη αναμονής *#7370# ή με κλειστό το κινητό πατάμε τα «πράσινο πλήκτρο κλήσης», «*», «3» και ταυτόχρονα ανοίγουμε το κινητό χωρίς να αφήσουμε τα πλήκτρα.

 

Έχουν αναφέρει κάτοχοι του Ν79 ότι ο κωδικός *#7370# δεν λειτουργεί στο Ν79 αλλά κάνε μια προσπάθεια.

 

Αν δεις ότι δεν αλλάζει κάτι τότε αναγκαστικά το πας σε nokia store. Επισης αν δεν θες να χάσεις τα δεδομένα που έχεις μέσα στην συσκευή σου τότε μην κάνεις φορμάτ στο κινητό και πήγαινε κατευθείαν σε nokia store μήπως και "τραβήξουν" εκείνοι τα δεδομένα σου.

 

Ok ευχαριστώ!!! Ας φτιάξει το κινητό και ας χαθούν όλα. Παίνρω κάθε μέρα backup.

...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Ότι θα φτιάξει θα φτιάξει, μην σε αγχώνει. Το έχω πάθει και εγώ αυτό σε Ν95, κόλλησε την ώρα που έγραφα μήνυμα και δεν άνοιξε ξανά. Το πήγα στην nokia και μου το έφτιαξαν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να δοκιμάσεις να κάνεις φορματ στην συσκυή αλλά θα χάσεις ότι δεδομένα έχεις στην μνήμη του τηλεφώνου.

 

Αν θες να κάνεις φορμάτ δοκίμασε τους παρκάτω τρόπους,

Για τα μοντέλα N79-1, N85-1, N86-1, N96-1: πληκτρολογούμε στην οθόνη αναμονής *#7370# ή με κλειστό το κινητό πατάμε τα «πράσινο πλήκτρο κλήσης», «*», «3» και ταυτόχρονα ανοίγουμε το κινητό χωρίς να αφήσουμε τα πλήκτρα.

 

Έχουν αναφέρει κάτοχοι του Ν79 ότι ο κωδικός *#7370# δεν λειτουργεί στο Ν79 αλλά κάνε μια προσπάθεια.

 

Αν δεις ότι δεν αλλάζει κάτι τότε αναγκαστικά το πας σε nokia store. Επισης αν δεν θες να χάσεις τα δεδομένα που έχεις μέσα στην συσκευή σου τότε μην κάνεις φορμάτ στο κινητό και πήγαινε κατευθείαν σε nokia store μήπως και "τραβήξουν" εκείνοι τα δεδομένα σου.

 

Το πρόβλημα είναι ότι εκεί που ζητάει κωδικό για να γίνει το format δεν προλαβαίνω να δώσω κωδικό κολλάει!!! Τι έπαθα...:(:(:(:(

...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τότε να κάνεις φορμάτ με κλειστό το κινητό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τότε να κάνεις φορμάτ με κλειστό το κινητό.

 

έκανα και με κλειστό κινητό. Όταν άνοιξε μου ζήτησε να επιλέξω γλώσσα κλπ. Μετά από λίγο που πάτησα μενού και μετά το κάτω βελάκι, αυτό άρχισε και πήγαινε προς τα κάτω σαν τρελό και πάλι απ'την αρχή και δεν σταμάταγε. :mad:

...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...