Jump to content

[Επίσημο] Nokia N79


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιλώ για photo, WiFi, GPS, Music....

Σε αυτά δεν υπάρχει καμία διαφορά, ίσα-ίσα που στο θέμα της φωτογραφίας το N82 τα καταφέρνει καλύτερα.

 

Πάντως για επιλογή συσκευής υπάρχει η ενότητα των Διαξιφισμών.

Ανοίγεις ένα νέο θέμα αφού πρώτα έχεις διαβάσει τις οδηγίες και παίρνεις τις απόψεις των μελών.

Ασ μη βγαίνουμε offtopic!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε αυτά δεν υπάρχει καμία διαφορά, ίσα-ίσα που στο θέμα της φωτογραφίας το N82 τα καταφέρνει καλύτερα.

 

Πάντως για επιλογή συσκευής υπάρχει η ενότητα των Διαξιφισμών.

Ανοίγεις ένα νέο θέμα αφού πρώτα έχεις διαβάσει τις οδηγίες και παίρνεις τις απόψεις των μελών.

Ασ μη βγαίνουμε offtopic!

 

Δεν ρώτησα πιο είναι καλύτερο...

απλά αν αξίζει να αφήσεις το Ν82 για το Ν79....

Και μάλλον δεν αξίζει απ' ότι κατάλαβα.....

 

Thanks

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω καταφέρει να δω από κοντά το άσπρο n79... έχω δει μόνο το γκρι...

όποιος έχει δει και τα δύο από κοντά μπορεί να μου πει αν το άσπρο έχει την ίδια υφή με το γκρι...??

είναι αυτό το ίδιο γυαλιστερό πλαστικό ή είναι πιο ματ...??

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στο Πλαίσιο στο Σύνταγμα να το δω απο κοντά και να δοκιμάσω το περιβόητο πληκτρολόγιο, μια και ήμουν ένα βήμα από το να αγοράσω το κινητό. Παιδιά απογοητεύτηκα... Το θεωρώ απάλευτο το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο... Η δεξιά στήλη με τα 3-6-9 πατιέται πολύ δύσκολα και με το ένα χέρι που πήγα να γράψω μήνυμα μου φάνηκε σχεδόν αδύνατον ότι κάποια στιγμή θα το συνηθίσω.... Απογοητεύτηκα γιατί από άποψη δυνατοτήτων, design και τιμής, είναι ακριβώς το κινητό που θέλω!

Ερώτηση: όσοι έχετε τη συσκευή και έχετε συνηθίσει το πληκτρολόγιο, είχατε κι εσείς την ίδια αρχική εντύπωση με μένα ή εξαρχής δε σας φάνηκε τόσο άβολο το πληκτρολόγιο όσο εμένα;

Please, πείτε το πρώτο...! :P

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα το εξης με τους χάρτες.

 

Κάθε φορα που μπαινω στους χάρτες μου εμφανιζει στο μητρωο εξερχόμενο πακέτο προς cosmote internet διαρκείας μερικών δευτερολέπτων με 0 ΚΒ εληφθησαν στάλθησαν. Ερώτηση χρεώθηκα τίποτε;;:worry:

 

Οταν πηγαινω εργαλεία->συνδεσιμότητα->δεδομένα gps->Επιλογες->ρυθμισεις εντοπισμου θέσεις->μεθοδοι εντοπισμου θέσης και ξετικάρω το Βασει δικτύου χρησιμοποιώντας μόνο το ενσωματωμένο gps τοτε δεν εμφανιζει τίποτε στο μητρώο

 

Τι ρυθμίσεις πρεπει να έχω ωστε να μην πληρωσω τιποτα σε συνδεσεις στο inetrnet εν αγνοία μου

Ευχαριστώ

Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα το εξης με τους χάρτες.

 

Κάθε φορα που μπαινω στους χάρτες μου εμφανιζει στο μητρωο εξερχόμενο πακέτο προς cosmote internet διαρκείας μερικών δευτερολέπτων με 0 ΚΒ εληφθησαν στάλθησαν. Ερώτηση χρεώθηκα τίποτε;;:worry:

 

Οταν πηγαινω εργαλεία->συνδεσιμότητα->δεδομένα gps->Επιλογες->ρυθμισεις εντοπισμου θέσεις->μεθοδοι εντοπισμου θέσης και ξετικάρω το Βασει δικτύου χρησιμοποιώντας μόνο το ενσωματωμένο gps τοτε δεν εμφανιζει τίποτε στο μητρώο

 

Τι ρυθμίσεις πρεπει να έχω ωστε να μην πληρωσω τιποτα σε συνδεσεις στο inetrnet εν αγνοία μου

Ευχαριστώ

Στο ερώτημα σου ήδη δίνεις την απάντηση με την σωστή παρατήρηση σου περί του "βάσει δικτύου" και συμπληρώνω και με το να ξετικάρεις το "Υποβοηθούμενο"...;)

Πάντως η χρέωση είναι ελάχιστη σε ότι αφορά το GPRS,στην χειρότερη 3-4 kb...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στο Πλαίσιο στο Σύνταγμα να το δω απο κοντά και να δοκιμάσω το περιβόητο πληκτρολόγιο, μια και ήμουν ένα βήμα από το να αγοράσω το κινητό. Παιδιά απογοητεύτηκα... Το θεωρώ απάλευτο το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο... Η δεξιά στήλη με τα 3-6-9 πατιέται πολύ δύσκολα και με το ένα χέρι που πήγα να γράψω μήνυμα μου φάνηκε σχεδόν αδύνατον ότι κάποια στιγμή θα το συνηθίσω.... Απογοητεύτηκα γιατί από άποψη δυνατοτήτων, design και τιμής, είναι ακριβώς το κινητό που θέλω!

Ερώτηση: όσοι έχετε τη συσκευή και έχετε συνηθίσει το πληκτρολόγιο, είχατε κι εσείς την ίδια αρχική εντύπωση με μένα ή εξαρχής δε σας φάνηκε τόσο άβολο το πληκτρολόγιο όσο εμένα;

Please, πείτε το πρώτο...! :P

 

Ακριβώς την ίδια σκέψη έκανα και εγώ. Το έχω ψιλοσυνηθίσει το πληκτρολόγιο αλλά έχω δουλειά ακόμα. Είναι το μόνο πράγμα που σε βάζει σε δεύτερες σκέψεις. Δεν το συνιστώ σε μηνυματάκιδες.

 

ΥΓ: Είδα κ'έπαθα να γραψω το ποστ αυτο από το ν79.

ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες δεν εχω βρει πως κανεις συγχρονισμο με το outlook manual χρησιμοποιωντας το ovi suite

με το pc suite εκανες manual συγχρονισμο

τωρα καθε φορα που συνδεω το ν79 δεν ξερω αν εκανε συγχρονισμο

 

κανεις δεν εχει προβλημα με τον συγχρονισμο του ν79?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στο Πλαίσιο στο Σύνταγμα να το δω απο κοντά και να δοκιμάσω το περιβόητο πληκτρολόγιο, μια και ήμουν ένα βήμα από το να αγοράσω το κινητό. Παιδιά απογοητεύτηκα... Το θεωρώ απάλευτο το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο... Η δεξιά στήλη με τα 3-6-9 πατιέται πολύ δύσκολα και με το ένα χέρι που πήγα να γράψω μήνυμα μου φάνηκε σχεδόν αδύνατον ότι κάποια στιγμή θα το συνηθίσω.... Απογοητεύτηκα γιατί από άποψη δυνατοτήτων, design και τιμής, είναι ακριβώς το κινητό που θέλω!

Ερώτηση: όσοι έχετε τη συσκευή και έχετε συνηθίσει το πληκτρολόγιο, είχατε κι εσείς την ίδια αρχική εντύπωση με μένα ή εξαρχής δε σας φάνηκε τόσο άβολο το πληκτρολόγιο όσο εμένα;

Please, πείτε το πρώτο...! :P

Το κινητό δεν το έχω....Αλλά όταν το επεξεργάστηκα σε κάποιο Πλαίσιο πριν μερικές μέρες, δεν είχα κανένα πρόβλημα με τα αλφαριθμητικά πλήκτρα. Το μήνυμα γράφεται γρήγορα και χωρίς μπερδέματα και δεν χρειάζεται καν συνήθεια...Στο πολυπλήκτρο και στην δεξιά κατεύθυνση συνάντησα κάποιο μικρό πρόβλημα, που μάλλον ξεπερνιέται με τη χρήση, δεν το θεωρώ τόσο σημαντικό....

 

Για μένα το μοναδικό θέμα είναι της αισθητικής, ελλείψει κάποιου διάκενου εσωτερικά ή στο χώρο του πολυπλήκτρου, η μπροστινή πλευρά φαίνεται εντελώς ίσια και άσχημα επίπεδη....Το κεντρικό δε κουμπί του πολυπλήκτρου για να καταλάβεις την ύπαρξή του μέσα στο ενιαίο σύνολο θα πρέπει να το αγγίξεις....Πού τα απίθανα νίκελ ενδιάμεσα των samsung.....ΤΕΛΟΣ, κατ' εμέ, το χρηστικότερο και ομορφότερο smart όλων των εποχών είναι ΣΙΓΟΥΡΑ το άφθαστο Ν73.... Όλα τα άλλα αισθητικά και χρηστικά είναι απλώς συμβιβασμοί....Ελπίζω κάποια στιγμή η ΝΟΚΙΑ να σταματήσει τους σχεδιαστικούς πειραματισμούς και να βγάλει όμορφα, αποδεκτά και χρηστικά smart, όπως έχει κάνει με τα κινητά της σειράς 40 (τα απλά)....

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Στο ερώτημα σου ήδη δίνεις την απάντηση με την σωστή παρατήρηση σου περί του "βάσει δικτύου" και συμπληρώνω και με το να ξετικάρεις το "Υποβοηθούμενο"...;)

Πάντως η χρέωση είναι ελάχιστη σε ότι αφορά το GPRS,στην χειρότερη 3-4 kb...

Εχω ηδη ξετικάρει τι υποβοηθούμενο.

Αυτό που με μπερδεύει είναι οτι σε καμμια απο αυτες τα εξερχομενα πακετα δεν εχει ουτε 1 ΚΒ, όλα μηδενικά. Πόσο κοστιζουν τα μηδενικά κυριοι:lol::lol:

Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα το εξης με τους χάρτες.

 

Κάθε φορα που μπαινω στους χάρτες μου εμφανιζει στο μητρωο εξερχόμενο πακέτο προς cosmote internet διαρκείας μερικών δευτερολέπτων με 0 ΚΒ εληφθησαν στάλθησαν. Ερώτηση χρεώθηκα τίποτε;;:worry:

 

Οταν πηγαινω εργαλεία->συνδεσιμότητα->δεδομένα gps->Επιλογες->ρυθμισεις εντοπισμου θέσεις->μεθοδοι εντοπισμου θέσης και ξετικάρω το Βασει δικτύου χρησιμοποιώντας μόνο το ενσωματωμένο gps τοτε δεν εμφανιζει τίποτε στο μητρώο

 

Τι ρυθμίσεις πρεπει να έχω ωστε να μην πληρωσω τιποτα σε συνδεσεις στο inetrnet εν αγνοία μου

Ευχαριστώ

εστι και αλλιώς το profil cosmote internet δε λειτουργει, τουλαχιστον στο N79 kai N78 που εχω , μόνο cosmote gprs απο το οποίο πάλι δεν υποστηριζεται το υποβοηθουμενο gps οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να χρεωθηκες

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω καταφέρει να δω από κοντά το άσπρο n79... έχω δει μόνο το γκρι...

όποιος έχει δει και τα δύο από κοντά μπορεί να μου πει αν το άσπρο έχει την ίδια υφή με το γκρι...??

είναι αυτό το ίδιο γυαλιστερό πλαστικό ή είναι πιο ματ...??

 

κανείς...??? :(

α.... και αν το άσπρο έχει την ίδια υφή με το γκρι από δαχτυλιές πως πάει....???

Link to comment
Share on other sites

κανείς...??? :(

α.... και αν το άσπρο έχει την ίδια υφή με το γκρι από δαχτυλιές πως πάει....???

 

δεν έχω καταφέρει να δω από κοντά το άσπρο n79... έχω δει μόνο το γκρι...

όποιος έχει δει και τα δύο από κοντά μπορεί να μου πει αν το άσπρο έχει την ίδια υφή με το γκρι...??

είναι αυτό το ίδιο γυαλιστερό πλαστικό ή είναι πιο ματ...??

 

Οταν ειδα και τα 2 απο κοντα ,τα ιδια μου φανηκαν

 

Λογω χρωματος (ασπρο) ,δεν μαζευει δαχτυλιες

 

http://farm4.static.flickr.com/3110/3155985406_9a0ffdc64f.jpg?v=0

 

http://www.flickr.com/photos/8675437@N02/page3/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ναι... όντως... κουκλί είναι...!!!

και όπως το βλέπω στη φωτο το ίδιο γυαλιστερό με το γκρι πρέπει να είναι...

αν δεν έχει πρόβλημα με τις δαχτυλιές μια χαρά.......!!!!!!!! :D:D:D

thanks nervous...!!!

Link to comment
Share on other sites

εστι και αλλιώς το profil cosmote internet δε λειτουργει, τουλαχιστον στο N79 kai N78 που εχω , μόνο cosmote gprs απο το οποίο πάλι δεν υποστηριζεται το υποβοηθουμενο gps οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να χρεωθηκες

Στο Ν78 λειτουργεί κανονικότατα το Cosmote internet τόσο στην πλοήγηση στο διαδίκτυο όσο και στο Υποβοηθούμενο GPS. Τα χρησιμοποιώ και τα δύο και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Στο Ν78 λειτουργεί κανονικότατα το Cosmote internet τόσο στην πλοήγηση στο διαδίκτυο όσο και στο Υποβοηθούμενο GPS. Τα χρησιμοποιώ και τα δύο και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

Εμένα μου γραφει δε διατιθεται συνδεση δεδομενων οσες φορες το επιλεγω και στα δυο κινητα και δεν εχω πειραξει τις ρυθμισεις, βεβαια, δεν ξερω αν εχει να κανει οτι εχω καρτα και οχι συνδεση.

επισης και στο 6120 classic που το δοκιμασε ενας φιλος μου λεει το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

παρόλο που και εγώ εχω cosmote το ίντερνετ που παρέχει δεν το εχω χρησιμοποιήσει...ασύρματο και αγιος ο θεός!βρήκα και ένα bug!όταν βάζω για προστασία οθόνης να βγαίνει μια εικόνα κολλάει το κινητό(2 φορές κόλλησε χθες μέχρι να το πάρω χαμπάρι).α και θέλω να πω σε όσους ενδιαφέρονται να το πάρουν ότι προσωπικα δεν διάλεξα το κινητό όταν το είδα σε μαγαζί ανοικτό για δοκιμή τότε το κινητό μου είχε φανεί λίγο άβολο ως προς το ίντερνετ και το μενού.μόνο όταν μου το άνοιξαν σε μαγαζί ολοκαίνουργιο είπα ότι αυτό είναι για εμένα :D :D :D

και για δακτυλιες στο άσπρο ούτε λόγος ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν αρκεί να έχεις το προφίλ Cosmote-Internet, πρέπει να το ενεργοποιήσεις. Δεν είναι θέμα κινητού αλλά παρόχου.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αρκεί να έχεις το προφίλ Cosmote-Internet, πρέπει να το ενεργοποιήσεις. Δεν είναι θέμα κινητού αλλά παρόχου.

Πήρα στην εξυπηρέτηση της cosmote και μου είπαν ότι το profil cosmote internet δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί στα καρτοκινητά, αρά ούτε το a-gps υποστηρίζεται.

Link to comment
Share on other sites

εχω απορία...οπότε σημειώνω κάποιες υποχρεώσεις για τις επόμενες μέρες το κινητό τις βγάζει στη μπροστινή οθόνη και δεν το θέλω, θέλω να δείχνει μόνο της σημερινές υποχρεώσεις.πως το διορθώνουμε αυτό;επίσης, για τα γενέθλια πως γίνεται να δείχνει ηλικία;
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι περιορισμένες οι δυνατότητες που έχεις.

Είτε απενεργοποιείς ολόκληρη την ενεργή οθόνη αναμονής και έτσι παύει να εμφανίζει γεγονότα του ημερολογίου είτε την αφήνεις ενεργή και συνεχίζουν να εμφανίζονται.

Όσο για την ηλικία δεν γίνεται. Ίσως υπάρχει εφαρμογή, αλλά αυτό θα το ρωτήσεις στο θέμα των εφαρμογών.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανεις το windows live messenger στο κινητο? Γιατι προσπαθησα να το περασω 2 φορες και απο διαφορετικα link αλλα δε μου ανοιγει την εφαρμογη, το μονο που μπορεσα να κανω ήταν να περάσω την παλιά εκδοση.
Link to comment
Share on other sites

εχω απορία...οπότε σημειώνω κάποιες υποχρεώσεις για τις επόμενες μέρες το κινητό τις βγάζει στη μπροστινή οθόνη και δεν το θέλω, θέλω να δείχνει μόνο της σημερινές υποχρεώσεις.πως το διορθώνουμε αυτό;επίσης, για τα γενέθλια πως γίνεται να δείχνει ηλικία;

Δοκίμασε αντί για δημιουργία υποχρέωσης να κάνεις δημιουργία υπομνήματος. Σε 6120c οι υποχρεώσεις εμφανίζονται πολλές μέρες πριν, ενώ τα υπομνήματα μόνο την ημέρα για την οποία προγραμματίστηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...