Jump to content

[Επίσημο] Nokia N79


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι ακολούθησα τη διαδικασία και δεν αναγνωρίζει τη συσκευή το Νεμεσις. Ένα Ν82 που είχαμε βάλει τη Δευτέρα το είδε κανονικά.... :( Λέτε να έκαναν καμμιά πατάτα όταν πέρασαν τα Ελληνικά οι Πλαίσιοι; Κανονικά ακόμα και αν δεν έβλεπε την έκδοση 30, θα έπρεπε να μπορεί να δει την 20 και δεν την βλέπει ούτε από το NSU ούτε από fota...

 

 

Τελικά μίλησα με Alpha Copy και το τηλέφωνο είναι όντως Ευρωπαϊκό και καλύπτεται από εγγύηση. Μου είπαν όμως ότι (όπως γνωρίζουμε) θα χάσει τη γλώσσα αν κάνω αναβάθμιση από ίντερνετ και ότι λόγω του διαφορετικού κωδικού χώρας πιθανόν να μην διατίθενται αναβαθμίσεις λογισμικού στον ίδιο χρόνο με τα Ελληνικά κινητά.

 

 

xara ηρεμισε μην βιαζεσαι...τι τωρα τι σε μια βδομαδα...παντος συμβουλευω τους κατοχους να κανουν αν μπορουν αναβαθμιση μεσω fota γιατι την αναβαθμιση για να παω στο 20 την ειχα κανει στο pc και εχασα 5 χρονια ζωης μεχρι να τελειωσει...

Από ότι κατάλαβα, το επικίνδυνο είναι ότι αν γίνει διακοπή στο ρεύμα θα σου αφήσει το τηλέφωνο νεκρό, ενώ με την άλλη λύση αν έχεις φορτισμένη μπαταρία δεν κινδυνεύεις από τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω προσωπικά θα έκραζα το πλασιο για να βρεθει ενα ελληνικο κινητο...τι κατασταση ειναι αυτη???
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις και πιο πίσω υπάρχει και άλλο άτομο το οποίο δεν μπορεί να αλλάξει product code με το NSS.

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να επισπευτείς ένα Nokia Shop και να κάνεις την αναβάθμιση.

Φυσικά δωρεάν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Φίλε amyroukai, επαναφέρω αυτό:

 

Επανέρχομαι στο θέμα με το κινητό Ν79, το οποίο ήταν παραεισαγωγή και μόλις αναβάθμιζες το firmware έχανε τα ελληνικά.

Τελικά η καλύτερη λύση ήταν και η πιο απλή. Πήρα τηλέφωνο στο Πλαίσιο@mall όπου το αγόρασα τους εξήγησα το πρόβλημα και δέχτηκαν να μου το αντικαταστήσουν αμέσως με Ν79 της ALPHA COPY. Άψογοι σε όλα τους και συγχαρητήρια.

 

Σημειωτέον, ότι αν του άλλαζα το product code έχανα αυτόματα τη διετή εγγύση της ALPHA COPY.

 

..νομίζοντας ότι είναι η καλύτερη λύση. Γιατί να κρατήσεις το Γερμανικό;; Εγώ δεν θα το κρατούσα!!

Link to comment
Share on other sites

για αλλαγή του Product code μπορείτε να ακολουθήσετε αυτόν τον οδηγό λειτουργεί μια χαρά το έχω κάνει και εγώ σε νοκια Ν79, είναι πολύ εύκολο και δεν νομίζω να προκύψει πρόβλημα τον έχω χρησιμοποιήσει αρχικά για το 5800 και μετά δοκίμασα να δω αν γίνεται και στο Ν79...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651203#post2651203

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω το πρωί με Alpha Copy, μετά με Πλαίσιο όπου μου λένε "θα δει το θέμα το τμήμα αγορών και θα σας απαντήσει" φυσικά με γράψανε. Στις 7 το απόγευμα ξαναπαίρνω, μου λέει μιά κοπέλα "το κινητό λειτουργεί, άρα δεν έχει πρόβλημα, δεν καταλαβαίνω, πηγαίνετε στο κατάστημα".

 

Ε και πήγα... Με βλέπει η κοπέλα που είχε κάνει την πώληση χτες, μου λέει "γειά, όλα καλά;" "όχι, το κινητό είναι έτσι κ έτσι". ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ δεν γίνεται, τι λέτε τώρα. Ξέρετε, μίλησα με την Alpha Copy τους έδωσα το ΙΜΕΙ και το είδαν κλπ. ΑΑΑΑ μιλήσατε με την Αlpha. Ξέρετε εμείς συνεργαζόμαστε με την τελεμεντια (αν δεν κάνω λάθος) από Ιταλία και ίσως για αυτό, η συσκευή είναι Ελληνική όμως. Ελληνικά έχει, ΔΕΝ είναι Ελληνική, αφού το είπε η Alpha Copy. Και επίσης το θέμα της εγγύησης; Μα σας καλύπτει η τελεμέντια. Ναι αλλά δεν έχετε γράψει "Εγγύηση από τελεμέντια" έχετε γράψει ΝΟΚΙΑ, που είναι τα στοιχεία της εταιρίας που λέτε; Α ναι, θα έγινε μπέρδεμα, πάντως είναι μεγάλη εταιρία. Δεν την ξέρω της λέω, ο αντιπρόσωπος εδώ είναι η Alpha Copy θέλω συσκευή ΕΛΛΗΝΙΚΗ από τον εδώ αντιπρόσωπο, που να έχει ΕΛΛΗΝΙΚΗ εγγύηση, να δέχεται αναβαθμίσεις και ότι χρειαστεί να μην έχω το άγχος του τι και πως. Αν αλλάξετε συνεργάτη δηλαδή που θα πάω; Εμ... Καλά μιλήστε με το σέρβις στο δεύτερο όροφο. Τα ίδια και εκεί... Μου λέει πάρτε το κινητό να το έχετε το ΣΚ. Του απαντώ ότι ξέρει πολύ καλά πως αν το χρησιμοποιήσω κανονικά, μετά θα είναι εκτός προδιαγραφών για επιστροφή, άρα να το κρατήσουν και να φέρουν ένα ΚΑΝΟΝΙΚΟ Ελληνικό. Το παιδί εκεί έδειξε να ξέρει το ζήτημα γιατί δεν έκανε το θεατρικό με το "γουάου πρώτη φορά το ακούω", αλλά δεν ήθελε να μιλήσει. Τέλος πάντων, το άφησα στο σέρβις και έπεται συνέχεια. Για αλλαγή, παρ' ότι το ζήτησα επανηλλειμένα, "μα αφού δεν έχει πρόβλημα η συσκευή" δεν καταλάβαιναν γιατί ήθελα να την αλλάξω... Και ρε γμτ, η Μεταμόρφωση υποτίθεται ότι είναι το κεντρικό τους, κανονικά πρέπει να έχουν τα πάντα εκεί.

 

Και λέω να ενημερώσω και το ΙΝΚΑ τη Δευτέρα γιατί αυτό το πράγμα είναι απάτη τελικά. Πήραν ένα κινητό, το άνοιξαν, το αλλοίωσαν αφού του πέρασαν άλλο λογισμικό και όχι το εργοστασιακό, άλλαξαν το manual, το έκλεισαν, το ξαναέβαλαν σε ζελατίνα και το πωλούν ως εργοστασιακά Ελληνικό χωρίς να είναι. Τα λεγόμενα αποδεικνύονται εύκολα από το τιμολόγιο.

 

Και με έχει εκνευρίσει η κοροιδία. ΟΚ ρε παιδιά, εμένα δεν με δουλέψατε. Αν το έπαιρνε ο πατέρας μου που δεν τα ψάχνει, θα το δούλευε κανονικά χωρίς να καταλάβει το παραμικρό και λογικά χωρίς κανένα πρόβλημα. Εγώ που είμαι μαμούνι και σας έπιασα, πείτε συγγνώμη και κάντε την πάπια, αλλάξτε το και ας το πάρει ο επόμενος άτυχος. Όχι να με βγάλετε και τρελλό...

 

 

Spidergr και το phoenix μιά χαρά δουλεύει με το N79. Λίγο μεγάλο σαν download, αλλά δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω το πρωί με Alpha Copy, μετά με Πλαίσιο όπου μου λένε "θα δει το θέμα το τμήμα αγορών και θα σας απαντήσει" φυσικά με γράψανε. Στις 7 το απόγευμα ξαναπαίρνω, μου λέει μιά κοπέλα "το κινητό λειτουργεί, άρα δεν έχει πρόβλημα, δεν καταλαβαίνω, πηγαίνετε στο κατάστημα".

 

Ε και πήγα... Με βλέπει η κοπέλα που είχε κάνει την πώληση χτες, μου λέει "γειά, όλα καλά;" "όχι, το κινητό είναι έτσι κ έτσι". ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ δεν γίνεται, τι λέτε τώρα. Ξέρετε, μίλησα με την Alpha Copy τους έδωσα το ΙΜΕΙ και το είδαν κλπ. ΑΑΑΑ μιλήσατε με την Αlpha. Ξέρετε εμείς συνεργαζόμαστε με την τελεμεντια (αν δεν κάνω λάθος) από Ιταλία και ίσως για αυτό, η συσκευή είναι Ελληνική όμως. Ελληνικά έχει, ΔΕΝ είναι Ελληνική, αφού το είπε η Alpha Copy. Και επίσης το θέμα της εγγύησης; Μα σας καλύπτει η τελεμέντια. Ναι αλλά δεν έχετε γράψει "Εγγύηση από τελεμέντια" έχετε γράψει ΝΟΚΙΑ, που είναι τα στοιχεία της εταιρίας που λέτε; Α ναι, θα έγινε μπέρδεμα, πάντως είναι μεγάλη εταιρία. Δεν την ξέρω της λέω, ο αντιπρόσωπος εδώ είναι η Alpha Copy θέλω συσκευή ΕΛΛΗΝΙΚΗ από τον εδώ αντιπρόσωπο, που να έχει ΕΛΛΗΝΙΚΗ εγγύηση, να δέχεται αναβαθμίσεις και ότι χρειαστεί να μην έχω το άγχος του τι και πως. Αν αλλάξετε συνεργάτη δηλαδή που θα πάω; Εμ... Καλά μιλήστε με το σέρβις στο δεύτερο όροφο. Τα ίδια και εκεί... Μου λέει πάρτε το κινητό να το έχετε το ΣΚ. Του απαντώ ότι ξέρει πολύ καλά πως αν το χρησιμοποιήσω κανονικά, μετά θα είναι εκτός προδιαγραφών για επιστροφή, άρα να το κρατήσουν και να φέρουν ένα ΚΑΝΟΝΙΚΟ Ελληνικό. Το παιδί εκεί έδειξε να ξέρει το ζήτημα γιατί δεν έκανε το θεατρικό με το "γουάου πρώτη φορά το ακούω", αλλά δεν ήθελε να μιλήσει. Τέλος πάντων, το άφησα στο σέρβις και έπεται συνέχεια. Για αλλαγή, παρ' ότι το ζήτησα επανηλλειμένα, "μα αφού δεν έχει πρόβλημα η συσκευή" δεν καταλάβαιναν γιατί ήθελα να την αλλάξω... Και ρε γμτ, η Μεταμόρφωση υποτίθεται ότι είναι το κεντρικό τους, κανονικά πρέπει να έχουν τα πάντα εκεί.

 

Και λέω να ενημερώσω και το ΙΝΚΑ τη Δευτέρα γιατί αυτό το πράγμα είναι απάτη τελικά. Πήραν ένα κινητό, το άνοιξαν, το αλλοίωσαν αφού του πέρασαν άλλο λογισμικό και όχι το εργοστασιακό, άλλαξαν το manual, το έκλεισαν, το ξαναέβαλαν σε ζελατίνα και το πωλούν ως εργοστασιακά Ελληνικό χωρίς να είναι. Τα λεγόμενα αποδεικνύονται εύκολα από το τιμολόγιο.

 

Και με έχει εκνευρίσει η κοροιδία. ΟΚ ρε παιδιά, εμένα δεν με δουλέψατε. Αν το έπαιρνε ο πατέρας μου που δεν τα ψάχνει, θα το δούλευε κανονικά χωρίς να καταλάβει το παραμικρό και λογικά χωρίς κανένα πρόβλημα. Εγώ που είμαι μαμούνι και σας έπιασα, πείτε συγγνώμη και κάντε την πάπια, αλλάξτε το και ας το πάρει ο επόμενος άτυχος. Όχι να με βγάλετε και τρελλό...

 

 

Spidergr και το phoenix μιά χαρά δουλεύει με το N79. Λίγο μεγάλο σαν download, αλλά δουλεύει.

 

Αρχισε και το ΠΛΑΙΣΙΟ τις μαϊμουδιές,κρίμα γιατί τους είχα ξεχωρίσει-μάλλον στράβωσε κάτι με την συνεργασία τους με την AC.Καλά έκανες και ζήτησες άμεση αλλαγή με συσκευή προορισμένη για την ελληνική αγορά,εύχομαι να λυθεί άμεσα το ζήτημα σου.

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλά έκανες amyroukai!προσπαθούν με την άγνοια του κόσμου να βγάλουν λεφτά...και αυτα που σου είπαν ότι συνεργάζονται με ιταλιες και τέτοια είναι βλακιες πως γίνεται πριν μισό χρόνο που πήρα το κινητό μου να φερνανε ελληνικα κινητά και ξαφνικά να άλλαξε αυτό;αναμένουμε για τη συνέχεια της υπόθεσης ;)
Link to comment
Share on other sites

Οταν γραφεις sms, και θελεις να βαλεις καποιο απο τα γνωστα smilies, εχουμε τετοια επιλογη;;;;;;;;; γιατι μου φαινεται πως στα 'περισσοτερα συμβολα' δεν υπαρχουν !!!

 

Υ.Γ. καποιες εφαρμογες που ειναι must για αυτο το κινιτο??????????

Link to comment
Share on other sites

Υποστήριξη emoticons δεν παρέχει εγγενώς το λογισμικό.

Ωστόσο υπάρχει εφαρμογή που το κάνει. Είναι η A-SMS v1.2.

 

Περισσότερα στο θέμα των εφαρμογών.

 

Επίσης δες και αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αρχισε και το ΠΛΑΙΣΙΟ τις μαϊμουδιές,κρίμα γιατί τους είχα ξεχωρίσει-μάλλον στράβωσε κάτι με την συνεργασία τους με την AC.Καλά έκανες και ζήτησες άμεση αλλαγή με συσκευή προορισμένη για την ελληνική αγορά,εύχομαι να λυθεί άμεσα το ζήτημα σου.

Δεν στράβωσε τίποτα, απλά για να μεγιστοποιήσουν το κέρδος τους συνεργάστηκαν με κάποιον Ιταλό retailer και προέβησαν σε αγορές από εκεί σε χαμηλότερες τιμές από ότι στην Ελλάδα, παραγγέλνοντας τηλέφωνα με Ελληνικό λογισμικό και "κλείδωμα" για να μην τους τα γυρίσουν πίσω όσοι προσπαθήσουν να αναβαθμιστούν και χάσουν τη γλώσσα. Αν υπήρχε τρόπος και να κρατάει τα Ελληνικά το τηλέφωνο και να λειτουργεί όπως πρέπει (δλδ να αναβαθμίζεται) και να είναι σίγουρη η εγγύησή του, δεν θα πείραζε. Αν ήταν έξυπνοι και όχι κουτοπόνηροι, θα αγόραζαν από κάποια από τις χώρες των Βαλκανίων που έχουν τα Ελληνικά εργοστασιακά στο λογισμικό.

Link to comment
Share on other sites

Θα στο αλλάξουν οπωσδήποτε!! Κάνε φασαρία!! Αν και δε νομίζω να χρειαστεί... Στη τελική, κάνε την αναβάθμιση, να χάσει τα Ελληνικά, και πήγαινε εκεί με το κινητό χωρίς Ελληνικά... ;)

 

 

Πάντως, είναι να σου πετύχει κιόλας... Κι εγώ από Πλαίσιο το πήρα, στη Μεταμόρφωση, και είναι κανονικό Ελληνικότατο... Τι να πεις... :X

Link to comment
Share on other sites

και εγω απο πλαισιο εχω παρει το ν79 αλλα και αλλα νοκια και ολα ηταν αλφα κοπι!

 

κριμα γιατι ειχα βρει ενα μαγαζι που και επαιρνε τις επιδοτησεις της vodafone και ειχε μεγαλυτερη ποικιλια απο την vodafone και δεν χρειαζεται να αγορασεις συκευες vodafone live

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση θέλω. Το κεντρικό κουμπί του Ν79 έχουμε την δυνατότητα να το κάνουμε όπως είναι σε συσκευές S40; Εννοώ πατώντας το προς τα δεξιά να βγαίνει κατεθείαν το πεδίο για να εισάγουμε μήνυμα, αριστερά το ημερολόγιο, κάτω οι επαφές και πάνω η κάμερα. Είναι κάτι που με βολεύει αφάνταστα και επειδή ετοιμάζομαι να το αποκτήσω είπα να ρωτήσω εάν γίνεται!
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση θέλω. Το κεντρικό κουμπί του Ν79 έχουμε την δυνατότητα να το κάνουμε όπως είναι σε συσκευές S40; Εννοώ πατώντας το προς τα δεξιά να βγαίνει κατεθείαν το πεδίο για να εισάγουμε μήνυμα, αριστερά το ημερολόγιο, κάτω οι επαφές και πάνω η κάμερα. Είναι κάτι που με βολεύει αφάνταστα και επειδή ετοιμάζομαι να το αποκτήσω είπα να ρωτήσω εάν γίνεται!

 

Νομίζω πως γίνεται μόνο εάν δε χρησιμοποιείς την ενεργή αναμονή

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

εχω οργανωσει ολα τα Mp3 μου σε λιστες αναπαραγωγης που εχω φτιαξει ο ιδιος....

ολα αυτα βρισκονται στη "Μουσική μου"... δε ξερω τι παθαινει, και τραβαει κατι φλασιες και ορισμενες φορες σβηνονται αρχεια απο μονα τους...... σημερα παρατηρησα πως διαγραφτηκαν ολες οι λιστες ενω τα τραγουδια μεσα στην καρτα μνημης υπηρχαν κανονικα..... ξερει κανεις τι το προκαλει αυτο....? ειναι πολυ σπαστικο και αντε παλι απο την αρχη να οργανωσω τα αρχεια

Link to comment
Share on other sites

Μήπως σύνδεσες το κινητό σου με τον υπολογιστή μέσω καλωδίου και είχες ανοιχτό τον windows media player; Γιατί, χωρίς να το καταλάβεις - κάνεις κάτι, κάνει μόνος του συγχρονισμό και, κατά καιρούς, έχω δει κάτι τέτοια κουφά.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση θέλω. Το κεντρικό κουμπί του Ν79 έχουμε την δυνατότητα να το κάνουμε όπως είναι σε συσκευές S40; Εννοώ πατώντας το προς τα δεξιά να βγαίνει κατεθείαν το πεδίο για να εισάγουμε μήνυμα, αριστερά το ημερολόγιο, κάτω οι επαφές και πάνω η κάμερα. Είναι κάτι που με βολεύει αφάνταστα και επειδή ετοιμάζομαι να το αποκτήσω είπα να ρωτήσω εάν γίνεται!

 

Νομίζω πως γίνεται μόνο εάν δε χρησιμοποιείς την ενεργή αναμονή

 

Δεν είμαι καλός γνώστης και δεν ξέρω τι ακριβώς είναι η ενεργή αναμονή που σου λέει ο dmarccos, αλλά αυτά που ξέρω σίγουρα ότι ρυθμίζεις είναι τα δύο κουμπιά επιλογής (τα πάνω δεξιά και αριστερά) και αν έχεις την αναμονή σε κατακόρυφη διάταξη σου έχει άλλες 6 ρυθμιζόμενες συντομεύσεις.

 

Όπως φαίνεται στη φωτογραφία οι συντομεύσεις είναι στο διαμαντάκι και μετά με πάνω-κάτω διαλέγεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι καλός γνώστης και δεν ξέρω τι ακριβώς είναι η ενεργή αναμονή που σου λέει ο dmarccos, αλλά αυτά που ξέρω σίγουρα ότι ρυθμίζεις είναι τα δύο κουμπιά επιλογής (τα πάνω δεξιά και αριστερά) και αν έχεις την αναμονή σε κατακόρυφη διάταξη σου έχει άλλες 6 ρυθμιζόμενες συντομεύσεις.

Αυτές τις 2 διατάξεις που αναφέρεις, κατακόρυφα και οριζόντια, ονομάζονται ενεργή αναμονή. Όταν απενεργοποιήσεις την ενεργή αναμονή σου δίνει την επιλογή να ορίσεις 4 ή 5 συντομεύσεις στο πολυπλήκτρο, όπως αναφέρει ο dmarccos.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Το κινητό δεν το έχω αποκτήσει ακόμα (μια βδομάδα έμεινε για την επιδότηση) και απλώς στα S40 αυτό με βόλευε και είπα να το ρωτήσω. Ίσως του Ν79 να είναι καλύτερο το "στήσιμο" του πολυπλήκτρου και πιο βολικό και να μην χρειάζεται!

 

Σας ευχαριστώ πολύ όλους!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... Η θέση του Πλαισίου για το όλο θέμα είναι "τα δικά μας Ν79 είναι ΟΛΑ μετατροπής από ξένα σε Ελληνικά", δεν υπάρχει δλδ Ελληνικό Ν79 σε ΚΑΝΕΝΑ κατάστημα Πλαισιου γιατί ζήτησα αν έχει αλλού να μου το φέρουν, οπότε μου έκοψαν μιά επιστροφή για 59 ευρώ που ήταν το υπόλοιπο της επιδότησης και θεωρούν το θέμα λήξαν! ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ. Έστειλα email στο ΙΝΚΑ για το θέμα, γιατί πραγματικά θεωρώ την περίπτωση απάτη. Ο υπεύθυνος του τμήματος κινητής μου είπε "πάρτε με ένα τηλέφωνο αύριο μήπως γίνει κάτι" το τι μπορεί να γίνει δλδ, ο Θεός και η ψυχή τους. Δεν εισέπραξα ακόμα τη διαφορά, πρέπει να πάρω και την Cosmote να ζητήσω αναστροφή πώλησης και ακύρωση του συμβολαίου για να πάρω την επιδότηση από άλλο κατάστημα άλλου λιανικού πωλητή. Αλλιώς με έχουν παγιδέψει στο να πάρω άλλη συσκευή από το Πλαίσιο πάλι;

 

edit: Μίλησα και με την Cosmote και μου είπαν πως μόνο από το Πλαίσιο μπορεί να κινηθεί διαδικασία αντιστροφής πώλησης αλλά δεν υπάρχει τέτοιο προηγούμενο... Καλά ξεμπερδέματα!!! Θα πάω πάλι αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Το κινητό δεν το έχω αποκτήσει ακόμα (μια βδομάδα έμεινε για την επιδότηση) και απλώς στα S40 αυτό με βόλευε και είπα να το ρωτήσω. Ίσως του Ν79 να είναι καλύτερο το "στήσιμο" του πολυπλήκτρου και πιο βολικό και να μην χρειάζεται!

 

Σας ευχαριστώ πολύ όλους!!!

Το Ν79 έχει πάρα πολύ καλή ενεργή αναμονή με πάρα πολλές συντομεύσεις. Αν, πάλι, θέλεις να βλέπεις ολόκληρη την εικόνα της αναμονής χωρίς πολλά εικονίδια, μπορείς να χρησιμοποιήσεις την κάθετη μπάρα συντομεύσεων που είναι επίσης απίστευτα βολική.

Link to comment
Share on other sites

"τα δικά μας Ν79 είναι ΟΛΑ μετατροπής από ξένα σε Ελληνικά"

ναι..ναι...δηλαδη ολοι εμεις εδω μεσα εχουμε ξενα κινητα και δεν το ξερουμε???:ninja:

σου ευχομαι να καταφέρεις να γλυτώσεις απο αυτους :O

Link to comment
Share on other sites

ναι..ναι...δηλαδη ολοι εμεις εδω μεσα εχουμε ξενα κινητα και δεν το ξερουμε???

Μάλλον από κάποια στιγμή και μετά, τελείωσε το Ελληνικό στοκ και πωλούν τα νέα, παραεισαγωγής. Ελπίζω να μην γίνει/γίνεται και με άλλα μοντέλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...