Jump to content

[Επίσημο] Nokia N79


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν πάω να συντάξω ένα μήνυμα και γράφω κατά λάθος κάποιον χαρακτήρα και θέλω να τον σβήσω με το c γιατί αντί να τον σβήσει με πετάει στην αρχική οθόνη; Ποιά ρύθμιση πρέπει να κάνω;;; Ευχαριστώ!
...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mήπως πατάς καταλάθος το κόκκινο κουμπί...!!! (σίγουρα αυτό είναι)

Το παθαίνω συχνά και είναι πολύ σπαστικό!!!

ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mήπως πατάς καταλάθος το κόκκινο κουμπί...!!! (σίγουρα αυτό είναι)

Το παθαίνω συχνά και είναι πολύ σπαστικό!!!

 

Μόλις ανακάλυψα γιατί δεν μπορούσα να το σβήσω...νόμιζα ότι το c είναι απλά χαραγμένο και για να σβήσουμε πάταγα το από πάνω κουμπί και με πέταγε έξω!Τώρα που μου είπες μπας και πατά κατά λάθος το κόκκινο...το δοκίμασα και ok! Thanks!

...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω... δυστυχώς λόγω πείρας!

 

edit: Καταραμένος συγχρονισμός!

 

Πάντως δε θα ήταν κακή ιδέα στο καινούργιο firmware όταν και εάν βγει να κρατάει το μήνυμα, όταν πατιέται κατά λάθος το κόκκινο, και να συνεχίζεις από εκεί που ήσουν ή απλά να το αποθηκεύει στα πρόχειρα. Το έκανε το παλιό μου κινητό και ήταν σωτήριο.

 

edit No2: Τελικά μόλις τώρα είδα ότι όντως το βάζει στα Πρόχειρα και μπορείς να συνεχίσεις! Πόσο τυφλός ήμουν τόσο καιρό;!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν (και πότε) θα φέρει η Alpha Copy το Nokia N79 Eco;

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω... δυστυχώς λόγω πείρας!

 

edit: Καταραμένος συγχρονισμός!

 

Πάντως δε θα ήταν κακή ιδέα στο καινούργιο firmware όταν και εάν βγει να κρατάει το μήνυμα, όταν πατιέται κατά λάθος το κόκκινο, και να συνεχίζεις από εκεί που ήσουν ή απλά να το αποθηκεύει στα πρόχειρα. Το έκανε το παλιό μου κινητό και ήταν σωτήριο.

 

edit No2: Τελικά μόλις τώρα είδα ότι όντως το βάζει στα Πρόχειρα και μπορείς να συνεχίσεις! Πόσο τυφλός ήμουν τόσο καιρό;!

 

ποσα μηνυματα εχεισ αποθηκευμενα στα προχειρα τωρα που το ανακαλυψεσ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποσα μηνυματα εχεισ αποθηκευμενα στα προχειρα τωρα που το ανακαλυψεσ?

 

Καμιά δεκαπενταριά... είναι πολλα;!

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να συντάξω ένα μήνυμα και γράφω κατά λάθος κάποιον χαρακτήρα και θέλω να τον σβήσω με το c γιατί αντί να τον σβήσει με πετάει στην αρχική οθόνη; Ποιά ρύθμιση πρέπει να κάνω;;; Ευχαριστώ!

Το ίδιο ακριβώς μου συμβαίνει πάρα πολύ συχνά και στο Ν78 και, όπως και στο Ν79, φταίει ο σχεδιασμός και η διάταξη των πλήκτρων κόκκινο ακουστικό και C.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ που το έχω κανα μήνα + δεν το έχω συνηθίσει ακόμα και δεν το έμαθα καλά καλά.

Ακόμα να μάθω όλα τα "κολπάκια" του. ; )-

ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βαλε το κινητο στο αθορυβο και παει ο ηχος....βαλε και ενα μαυρο αυτοκολλητο στο φλας και παει και το κοκκινο φωτακι φιλε παπαρατσι:lol::ninja::lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μόλις αγόρασα το τηλεφωνάκι απο κατάστημα οτε. Αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κάποιος τρόπος να σβήσω όλα αυτά τα "ψιψιψώνια" που εχουν να κάνουν με τα μενού της cosmote? (φόντο, λογότυπα μενού κτλ). Θα καταφέρω κάτι αν κανω φορμάτ η θα τα κάνω χειρότερα?
Link to comment
Share on other sites

Για να τα σβήσεις θα πρέπει να ακολουθήσεις αυτή τη διαδικασία, αλλά θα χάσεις την εγγύηση.

Τα απλά αρχεία δλδ εικόνες κτλ, μπορείς απλά να τις διαγράψεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Ειμαι εδω και 2 μηνες κατοχος του Ν79 και εχω διαβασει σχεδον τα μισα posts.

 

Χτες ξυπνησα το πρωι και ειδα τον χειροτερο εφιαλτη "Κατεστραμενη Καρτα Μνημης".

 

Δεν την εβλεπε πουθενα. Χαμενα ολα τα αρχεια, φυσικα και οτι ηταν προεγκατεστημενα (πχ χαρτες Νοκια).

Εβγαλα την καρτα και την εβαλα σε ενα cardreader. Ηταν σαν να μην εβαλα τπτ μεσα. Δεν εκανε το παραμικρο.

 

Mayday Mayday!!!

Τι κανω τωρα? Και πως θα μπορουσα να επαναφερω τα αρχεια? (τα περισσοτερα τα ειχα ειδη αποθυκευμενα, εκτος απο τα πιο προσφατα).

Τι μπορει να προκαλεσε αυτη την κατστροφη?

Σημειωση: ΔΕΝ το εχω χακαρει. (Εκτος απο αποτυχημενες προσπαθειες μετο drakkarious το οποιο απεγκατεστησα)

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία λίγο δύσκολο να τα σώσεις... Δεν στο βλέπει καθόλου το card reader ε? Ούτε σαν κατεστραμμένο? Αν την βλέπει το κινητό δοκίμασε να την κάνεις διαμόρφωση από το κινητό. Αλλά όπως τα λες σε βλέπω για καινούργια κάρτα....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα διαμορφωση. Πριν ακομα φτασει στα μισα, σταματαει και λεει Αφαιρεση καρτας μνημης. Την βγαζω και την ξαναβαζω.

Ε, αυτο ηταν. Τετελεστε. Τωρα δεν την βλεπει ουτε το κινητο. Λεει Δεν εχει τοποθετηθει καρτα μνημης.

I drink it!!! πιθανων ε?

Link to comment
Share on other sites

Probably, yes...

Πήγαινε πάρε μια SanDisk να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το εψαξα ειδη για μια καινουργια, (αυτη ειναι καλη? http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553901 ) αλλα δεν θα εχει μεσα τους Νοκια χαρτες που ειχε προεγκατεστημενους. Ασε που δεν θα δουλευουν κιολας!

Αν παω στο Γερμανο(απο κει που το πηρα) ή σε Νοκια club δεν εχω εγγυηση για αντικατασταση ή οτι αλλο μπορουν να μου κανουν?

 

Να εκανα καλυτερα και ενα post στο "Memory cards, card readers & άλλα αξεσουάρ" μηπως μπορουν εκει να με βοηθησει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα αυτή να πάρεις.

Τους χάρτες του Nokia Maps μπορείς να τους περάσεις εσύ ο ίδιος.

Τσέκαρε το αντίστοιχο θέμα του Nokia Maps και θα δεις το πως.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους!Χτες αγόρασε ένας φίλος μου το n79 από το e-shop του περιστερίου και το πακέτο ειχε χαλασμένο handsfree.Πήγε σήμερα για αντικατάσταση και τον έγραψαν κανονικά, δεν του αναγνώρισαν την εγγύηση και τον έστειλαν στην νοκια απο όπου εγινε μπαλάκι μία στο e-shop και μια σε διαφορετικα καταστηματα νοκια.Τελικά του το κράτησαν στην νοκια μετα απο καυγάδες και ενας θεός ξέρει ποτε θα του το επιστρέψουν καινούργιο.Επισης ειπαν να τους τηλεφωνησουμε εμεις γιατι μπορει να ξεχασουν να μας παρουν τηλ αυτοι!!!!!!!Μας είπαν πως αν είχε πρόβλημα το κινητό θα το έκαναν αντικατάσταση στο e-shop αλλά τα παρελκομενα καλυπτονται απο την νοκια και το e-shop δεν φέρει ευθύνη!!!Άρα συμβουλή προς όλους:Ενημερωθειτε πλήρως πριν αγοράσετε κατι απο το e-shop για την εγγύηση και ευχηθείτε το νοκια σας μην παθει τιποτα γιατι το service της nokia και η εξυπηρετησή της ειναι άθλια...
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με το eshop μια φορά είχα "συνεργασία" και ήταν πραγματικά άψογη μπορώ να πω. Τώρα βέβαια την εν λόγω εταιρία την έχω συνδιάσει με άλλου είδους αγορές και δεν μπορώ να πιστέψω πως θα αγόραζα κινητό τηλέφωνο από εκεί. Όσον αφορά τον φίλο σου κρίμα γιατί ξεκίνησε έναν Γολγοθά που μακάρι να ξεμπερδέψει γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά.Η συσκευή στον τομέα φωτογραφία πώς τα πάει?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα διαμορφωση. Πριν ακομα φτασει στα μισα, σταματαει και λεει Αφαιρεση καρτας μνημης. Την βγαζω και την ξαναβαζω.

Ε, αυτο ηταν. Τετελεστε. Τωρα δεν την βλεπει ουτε το κινητο. Λεει Δεν εχει τοποθετηθει καρτα μνημης.

I drink it!!! πιθανων ε?

 

Δοκιμασε να την κανεις format μεσα απο φωτογραφικη μηχανη λογικα θα στρωσει !

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους!Χτες αγόρασε ένας φίλος μου το n79 από το e-shop του περιστερίου και το πακέτο ειχε χαλασμένο handsfree.Πήγε σήμερα για αντικατάσταση και τον έγραψαν κανονικά, δεν του αναγνώρισαν την εγγύηση και τον έστειλαν στην νοκια απο όπου εγινε μπαλάκι μία στο e-shop και μια σε διαφορετικα καταστηματα νοκια.Τελικά του το κράτησαν στην νοκια μετα απο καυγάδες και ενας θεός ξέρει ποτε θα του το επιστρέψουν καινούργιο.Επισης ειπαν να τους τηλεφωνησουμε εμεις γιατι μπορει να ξεχασουν να μας παρουν τηλ αυτοι!!!!!!!Μας είπαν πως αν είχε πρόβλημα το κινητό θα το έκαναν αντικατάσταση στο e-shop αλλά τα παρελκομενα καλυπτονται απο την νοκια και το e-shop δεν φέρει ευθύνη!!!Άρα συμβουλή προς όλους:Ενημερωθειτε πλήρως πριν αγοράσετε κατι απο το e-shop για την εγγύηση και ευχηθείτε το νοκια σας μην παθει τιποτα γιατι το service της nokia και η εξυπηρετησή της ειναι άθλια...

 

Καλησπέρα! Μάλλον οι υπάλληλοι του συγκεκριμένου e-shop είναι ανίδεοι....γιατί αν πας http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000400 και κατέβεις λίγο κάτω σου γράφει "DOA 7 ημερών". Αν πατήσεις στο link αυτό και διαβάσεις τί γράφει θα διαπιστώσεις ότι καλύπτεται στην εγγύηση το handsfree γιατί οφείλεται σε ελάττωμα του κατασκευαστή.

...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

χαιρεται, μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να κανω update το firmware στο n79 καταφερα αλλαξα το product code αλλα το κινητο εχει simlock και δεν μπορω να το αναβαθμισω με το nokia soft updater καμια ιδεα? οσο ψαχνω ταυτοχρονα ??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...