Jump to content

[Επίσημο] Nokia N79


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να χρησιμοποιήσω την επιδότηση 300 ευρώ απο vodafone , αλλά όταν είχα ρωτήσει στα καταστήματα τους δεν το είχαν ούτε για παραγγελία.

Το έχει αγοράσει κανείς από κατάστημα vodafone ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως ξέρει κανείς αν κυκλοφορούν τα καλύμματα xpress on μόνα τους για αγορά; Αγορασα την γκρι συσκευή και θα ήθελα τα μαύρα καλύμματα που έρχονται με την eco..

 

Επίσης υπάρχει κάποια επιλογή να μην περιστρέφεται αυτόματα η οθόνη όταν μεταβαίνω στην έκθεση φωτογραφίων; (λογικά όχι γιατί όλο το πρωι το googlαρα και δε βρήκα τίποτα :S )

 

Btw η μπαταρία του μου φαίνεται κάτι παραπάνω από άψογη! τηλεφωνήματα, μηνύματα, πλοήγηση με wifi, παιχνίδια και ακόμα δεν έχει κατέβει ούτε μια μπάρα :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επιλογή η οποία ρυθμίσει εάν θέλεις να περιστρέφεται αυτόματα η οθόνη όταν περιστρέφεις το κινητό από κάθετα σε οριζόντια.

Για τη περιστροφή που αναφέρεις όταν ανοίγεις τις φωτογραφίες δεν νομίζω πως υπάρχει, και αυτό διότι βλέπεις καλύτερα τις φωτογραφίες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι προβληματα εχουν συναντησει οι περισσοτεροι απο εδω με το κινητακι?ειστε γενικα ευχαριστημενοι?σκεφτομαι να δοσω το ομνια για να παρω το Ν79..καθως δε με βολεψε το wm..
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να χρησιμοποιήσω την επιδότηση 300 ευρώ απο vodafone , αλλά όταν είχα ρωτήσει στα καταστήματα τους δεν το είχαν ούτε για παραγγελία.

Το έχει αγοράσει κανείς από κατάστημα vodafone ?

 

παρτο απο πλαισιο ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι προβληματα εχουν συναντησει οι περισσοτεροι απο εδω με το κινητακι?ειστε γενικα ευχαριστημενοι?σκεφτομαι να δοσω το ομνια για να παρω το Ν79..καθως δε με βολεψε το wm..

 

Κοίτα, για τα λεφτά του είναι άριστο. Όχι ότι είχα και πολλά κινητά στη ζωή μου αλλά είναι μακράν το καλύτερο που έχω χρησιμοποιήσει (ίσως το 2ο μετά το iPhone 3G). Αυτό που θα ήθελα προσωπικά από το συγκεκριμένο κινητό είναι μεγαλύτερη εσωτερική μνήμη (σε κάποια πράγματα είναι η μόνη που μπορείς να χρησιμοποιήσεις), αλλά χωρίς να μου έχει δημιουργήσει μέχρι στιγμής κάποιο πρόβλημα. Από εκεί και πέρα αυτά που μου έρχονται στο μυαλό ως κάπως ενοχλητικά είναι το ότι δε λέει πάντα την αλήθεια για την υπολοιπόμενη μπαταρία (1 επανεκκίνηση το φέρνει στα ίσια του) και ότι ο ήχος στο ακουστικό κατά τη διάρκεια της κλήσης είναι κάπως μουντός και λίιιγο πιο σιγανός από όσο θα έπρεπε. Πάντως με το hands-free, το οποίο χρησιμοποιώ σχεδόν πάντα (είτε ενσύρματο είτε bluetooth) είναι καμπάνα. Αν μου έρθει αργότερα και κάτι άλλο στο μυαλό θα συμπληρώσω. Πάντως εγώ το λατρεύω!

 

Βέβαια, αν στο OMNIA δε σε πείραξε που ήταν όλο αφής ρίξε μια ματιά στο 5800.

Link to comment
Share on other sites

Για συγκρισεις συσκευων κ.τ.λ.π. υπαρχει η ενοτητα των Διαξιφισμων:

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

 

Στο παρον θεμα καλυτερα να γραφουμε οτι αφορα το Ν79 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παρτο απο πλαισιο ;)

 

Δεν μπορείς να πάρεις την προσφορά των 300 ευρώ από το Πλαίσιο. Είναι μόνο για τα καταστήματα Vodafone.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί η μνήμη του τηλεφώνου μου έχει φτάσει τα 18mb?? Δεν αποθηκεύω τίποτα εγώ εκεί εκτος από μιμήματα!Υπάρχουν εφαρμογές που πάνε με τη μια στη μνήμη του τηλεφώνου?Και αν ναι πως να τις μεταφέρω??

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχουν μερικα αρχεια που κανουν εγκατασταση αναγκαστηκα στην μνημη της συσκευης αλλα δεν ειναι τοσο μεγαλα. Μηπως εχεις μεσα στα sms σου καποια .mp3 κ.τ.λ.π. ? Επισης ψαξε και για εικονες η βιντεο αποθηκευμενα στην συσκευη!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει και σε μένα μόνο που μου εμειναν μόνο 2mb. Ίσως φταίει ότι τόσο καιρό είχα σαν μνήμα σε χρήση την εσωτερική.
ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

nope...τίποτα από τα 2...ένα παιχνίδι έχω αποθηκεύσει εκεί μονο καταλάθος k τίποτα άλλο...μέχρι και τις εφαρμογές τις έχω στην κάρτα! τις περνάει πρώτα από την μνήμη του τηλεφώνου η κάτι τέτοιο??

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς αρκετά τον Ιστό μέσω WiFi για πλοήγηση στο inetrnet;

Αν ναι, πολύ πιθανό να έχει γεμίσει σκουπίδια από τις διάφορες ιστοσελίδες.

Πήγαινε στον Ιστό και πάτα Επιλογές > Διαγρ. δεδ. εμπιστευτι. > Σβήσιμο προσ. μνήμης.

Επίσης ενώ είσαι στο μενού (σε οποιοδήποτε εικονίδιο) πάτα Επιλογές > Στοιχεία μνήμης > Μνήμη τηλεφώνου.

Θα εμφανίσει ένα παράθυρο με όλες τις κατηγορίες δεδομένων καθώς και το όγκο τους.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Από τον ιστό που είπες κέρδισα 2mb..κάτι είναι και αυτό! Την μνήμη τελικά την τρώνε κάποιες εφαρμογές -που δεν ξέρω ποίες είναι και πως να τις μεταφέρω- και "αλλα"..!

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στη Διαχείριση εφαρμογών και δες ποιες είναι εγκατεστημένες στη μνήμη και ποιες στη κάρτα μνήμης.

Αυτές της κάρτας μνήμης θα έχουν και το αντίστοιχο εικονιδιάκι δίπλα από το όνομά τους.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τις είδα ποίες είναι...Μπορώ να τις μεταφέρω όμως??γιατί μονο απεγκατάσταση λέει...(είναι και 2 παιχνίδια του κινητού που απότι φαίνεται αποθήκευσα εκεί από κεκτημένη ταχύτητα!)

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορείς να τις μεταφέρεις.

Θα πρέπει να τις απεγκαταστήσεις και μετά να τις εγκαταστήσεις στη κάρτα μνήμης.

 

PS: Μάλλον τα παιχνίδια θα πρέπει να πιάνουν το περισσότερο χώρο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι φαίνεται...Η ίδια η εφαρμογή Ngage είναι στη μνήμη τηλεφώνου και πιάνει 4mg αλλα δε λέει νομίζω να την απεγκαταστισω!Που το βρίσκω τώρα το παιχνίδι που απεγκατέστησα??(πουθενά...?)

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις ποτε θα ερθει η μαυρη εκδοση? το θελω για δευτερο να ξεκουρασω το ν73 μου το οποιο τα εχει ψιλοπαιξει τωρα τελευταια :chair:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα :D

 

Δοκίμασα να συγχρονίσω το n79 μέσω bluetooth με τον υπολογιστή μου, αντί για να τρέχω με το καλωδιάκι.. αλλά.. βγάζει μήνυμα ότι θέλει drivers για bluetooth peripheral device :wacko: Στο dvd δεν υπήρχε τίποτα..

 

Επίσης, αναγνωρίζεται το τελευταίου firmware κινητό από τον υπολογιστή αλλά δε μπορεί να γίνει authenticated μέσα από το ενημερωμένο pc suite.. :( Καμιά ιδέα;

 

Έψαξα στο google και έλεγε πως ίσως είναι θέμα drivers (για την ακρίβεια συνιστούσαν το ίδιους drivers που έχω, της widcom).. Προσπάθησα τα πάντα νομίζω από το πρωι.. Οποιαδήποτε νέα ιδέα θα βοηθούσε.

 

 

 

 

 

EDIT: Fixed! Στο device manager κάποιο υποσύστημα bt ήταν απενεργοποιημένο.. Το ενεργοποίησα και αμέσως! έπαιξαν όλα! :D /me happy :p

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορουνε οι φιλοι που το εχουνε καιρο να μας ενημερωσουνε λιγο για το πως ειναι σαν συσκευη το Ν79; Δηλαδη αν τους εχει παρουσιασει προβληματα τοσο στο hardware οσο και στο software. Μαζι με το 5800 ειναι το 2ο κινητο μου σαν επιλογη και θα ηθελα μεχρι να φτασει η ωρα της επιδοτησης μου που δυστυχως αργει ακομα να εχω μια γνωμη απο τους κατοχους του Ν79 για το τι προβληματα τους παρουσιαζει.

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

πηρα και εγω το Ν79 γενικα ευχαριστημενος αν και ερχομενος απο SE ηταν πολιτισμικο σοκ. θελω να ρωτήσω το εξης - υπάρχει τροπος το τηλέφωνο να μην κλειδώνει αυτόματα το πληκτρολογιο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...