Jump to content

[Επίσημο] Nokia N79


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσωπικά μη σε σταματά το SAR.

Μην ακούς τις παραφιλολογίες.

Είτε 1.40 είτε 0.94 είναι το ίδιο.

Ένα bluetooth hands free είναι πάντα καλό να βρίσκεται...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα τις λεπτομέρεις της "eco" έκδοσης και μπορώ να πω ότι δεν με έπεισε...

 

Μπορεί από τη μία να μιλάνε για λιγότερο χαρτί κλπ κλπ αλλά η βασική προϋπόθεση για την εφαρμογή του concept είναι το να έχεις ήδη κάποιον φορτιστή Nokia. Ναι αλλά ποιός "ξεμένει" με τον προηγούμενο φορτιστή του; Λογικό είναι να έχεις πουλήσει το προηγούμενο κινητό μαζί με τον φορτιστή άρα και πάλι θα χρειαστείς νέο. Περίπτωση να έχεις ήδη φορτιστή είναι το να κράτησες το προηγούμενο κινητό σου (υποχρεωτικά Nokia με το νέο βύσμα φορτιστή...), άρα οι ικανές και αναγκαίες συνθήκες για να λειτουργήσει το concept, το καθιστούν ανεφάρμοστο...

 

Εγώ προσωπικά που μου άρεσε το Ν79 σε μαύρο, έχω ένα Ν73 το οποίο σκοπεύω να πουλήσω και μετά να βάλω επιπλέον χρήματα για την αγορά του Ν79. Ποιός θα πάρει το Ν73 μου χωρίς φορτιστή;;;

 

Πιστεύω πως το όλο concept είναι άλλος ένας τρόπος να βγάλει περισσότερα κέρδη η Nokia. Αναγκαστικά θα αγοράσουμε νέο φορτιστή, άρα περισσότερο χαρτί (και επιπλέον πλαστικό που η συσκευασία του κινητού δεν θα είχε...) και περισσότερα χρήματα σαν τελικό κόστος (κινητό+φορτιστής)...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι όσοι θέλουν πέρνουν το ecο-όσοι δηλαδή έχουν ήδη συμβατό φορτιστή θα αγοράσουν το ecο, αν δεν έχουν τότε παίρνουν το κανονικό πακέτο.
ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι όσοι θέλουν πέρνουν το ecο-όσοι δηλαδή έχουν ήδη συμβατό φορτιστή θα αγοράσουν το ecο, αν δεν έχουν τότε παίρνουν το κανονικό πακέτο.

 

Ναι αλλά το μαύρο διατίθεται μόνον στην eco έκδοση (αν δεν κάνω λάθος), οπότε αν εγώ θέλω το μαύρο και δεν μου ξέμεινε κάποιος φορτιστής, πρέπει υποχρεωτικά να πάρω και φορτιστή...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, έχει πάρει κανείς τη θηκη για το Ν79? Γιατί εγώ την πήρα από την Alpha copy στη Γλυφάδα και όταν την άνοιξα είχε ένα πράσινο σημάδι στην πίσω μερια στο λευκό μερος,σήμερα την πήγα πίσω μου έδωσαν άλλη και η αλλη ειχε σημαδι. Είχε ξεβάψει το πανάκι που έχει μεσα πάνω στη θήκη και το σημάδι δε βγαίνει.
Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο σχεδον ενα μηνα και ειμαι πολυ ευχαριστημενη...προβληματα ιδιαιτερα δεν εχω βρει.ειναι ενα τελειο smartphone..διαβαζει εγραφα τελεια, το ιντερνετ ειναι πολυ καλο, η κατασκευη γερη(ουτε ενα τριξιμο βρε παιδι μου!!!), το εχω πνιξει στα βιντεακια και στις μουσικες :lol:

το μονο που με εχει απογοητευσει λιγο ειναι η ταχυτητα του handsfree λιγο αργο στις εντολες και στο μικροφωνο....

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το μαύρο διατίθεται μόνον στην eco έκδοση (αν δεν κάνω λάθος), οπότε αν εγώ θέλω το μαύρο και δεν μου ξέμεινε κάποιος φορτιστής, πρέπει υποχρεωτικά να πάρω και φορτιστή...

 

 

Ελεος !τοση ωρα κανετε θεμα για 10-20 ευρω που κανει ενας γνησιος φορτιστης??:blink::blink::blink:

Οποιος εχει,παιρνει το eco..οποιος δεν εχει παιρνει + εναν φορτιστη!!!

Ας σκεφτουμε και λιγο το περιβαλλον..

διατηρήστε καλές σχέσεις με το λεξικό σας
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χθες το Ν79. Άψογο το κινητό. Απόλυτα ευχαριστημένος. Αλλά έχω το εξής πρόβλημα. Έχω paired το bluetooth Jabra BT530 στο iPhone και το N79. Όταν με καλέσουν στο iPhone και τελειώσω την κλήση το Jabra συνδέεται αυτόματα με το Ν79 αλλά μπαίνει στο μενού της μουσικής. Ακόμα και όταν είναι κλειδωμένο. Είναι πάρα πολύ σπαστικό. Παλαιότερα όταν το είχα paired στο 6300 υπήρχε ένα παρόμοιο θέμα και όταν συνδεόταν ξεκινούσε να παίζει κάποιο κομμάτι. Αλλά μπορούσα να βάλω το Jabra σε pairing mode με το A2DP κλειστό και έτσι το πρόβλημα σταματούσε. Στην περίπτωση του N79 υπάρχει πρόβλημα ακόμα και με το A2DP κλειστό από το bluetooth. Τι μου προτείνετε να κάνω?
Rock Simplicity
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μη σε σταματά το SAR.

Μην ακούς τις παραφιλολογίες.

Είτε 1.40 είτε 0.94 είναι το ίδιο.

Ένα bluetooth hands free είναι πάντα καλό να βρίσκεται...

 

 

Αυτό σκεφτόμουν όλο το απόγευμα.. Εγώ σπάνια μιλάω στο τηλέφωνο οπότε ίσως δε θα έπρεπε να με προβληματίζει.. Αλλά μόλις διάβασα το 1,40 φρίκαρα.. Τι στο καλό όμως.. Κάποιος ελεγκτικός μηχανισμός είπε ότι 1,50 είναι ασφαλές. Πως γίνεται να τους εμπιστευόμαστε σε φαγητά, αυτοκίνητα αλλά στα κινητά όχι...;

 

Είμαι ελαφρώς οφτοπικ, απλά φρενάρω τον εαυτό μου από το να πάρω ένα κινητό που με καλύπτει σε κάθε τομέα και ταυτόχρονα τσαντίζομαι :X

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρω πως το επιτρεπτό όριο είναι μέχρι 2.0 W/kg.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο!!!

 

:) Thanx! πρώτη ερώτηση.. Υπάρχει συγκεκριμένο app για το facebook;

 

Μήπως δε κολλάει εδώ η ερώτηση αλλά στο symbian thread?

Link to comment
Share on other sites

:) Thanx! πρώτη ερώτηση.. Υπάρχει συγκεκριμένο app για το facebook;

 

Μήπως δε κολλάει εδώ η ερώτηση αλλά στο symbian thread?

Καλορίζικο και από εμένα.

Παρότι δεν είναι το κατάλληλο θέμα... όπως είπες και εσύ.

Όχι δεν υπάρχει. Αυτό που υπάρχει είναι σαν εφαρμογή, καλύτερα συντόμευση θα την έλεγα που σε πάει κατευθείαν στο site του FB φυσικά μέσω του Ιστού.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

μεγια και καλοριζικο!!άντε να γίνουμε πιο πολλοί....για το fb δεν νομίζω ότι χρειάζεται κάποια εφαρμογή...μέσω του brοwser όλα γίνονται! ;)
Link to comment
Share on other sites

Ελεος !τοση ωρα κανετε θεμα για 10-20 ευρω που κανει ενας γνησιος φορτιστης??:blink::blink::blink:

Οποιος εχει,παιρνει το eco..οποιος δεν εχει παιρνει + εναν φορτιστη!!!

Ας σκεφτουμε και λιγο το περιβαλλον..

 

Η ένστασή μου ήταν άσχετη με το κόστος του φορτιστή (άλλωστε όποιος δίνει κοντά 400 ευρουλάκια για κινητό, δεν θα σκεφτεί τα επιπλέον 10...). Απλώς ανέφερα πως η Nokia προσπαθεί να πουλήσει ένα νέο μοντέλο (Ν79 μαύρο) αλλά παράλληλα να εκμεταλλευτεί την περιβαλλοντική μας ευαισθησία για να πλουτίσει περισσότερο... Ίσως αποτελεί πιλοτική κίνηση, έτσι για να δουν αν το concept λειτουργεί.

 

Όπως είχα αναφέρει και πιο πάνω, τελικά και περισσότερα κέρδη θα έχει αλλά κι εμείς το έξτρα χαρτόνι (+ το διαφανές πλαστικό) δεν το γλυτώνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα! Το πήρα και ψαχουλεύω τις ρυθμίσεις.. Επειδή διάβασα για την περιπέτεια του συμφορουμίτη..

 

Έσβησα όλα τα σημεία πρόσβασης εκτός από αυτό στα μηνύματα multimedia και ένα για το wlan δικτυάκι μου.. Επίσης απενεργοποίησα το gps.. Έχει καμιά άλλη ρύθμιση σύνδεσης που μου ξέφυγε; Γιατί αν έρθει 1000 ευρώ λογαριασμός, καταστραφήκαμε..:cry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κατι αλλο που μπορεις να διαγραψεις. Δεν χρειαζοταν να τα διαγραψεις απλα να προσεχεις λιγο.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

 

στο N79 εμφανίζονται στην οθόνη τα εξής :

 

1. Αναζ.: Διαδύκτιο και Αρχεία

2. Καμία καταχωρ. σήμερα

3. Απενεργ. σάρωσης WLAN

4. Κοινό online

 

ερώτηση

μπορεί να γίνει με κάποιο τρόπο να μην εμφανίζονται τα 3 κ 4 μόνο? ή είναι όλα ή τίποτα?

 

tnx

 

Αν έχεις βασικό θέμα αντί για εμφάνιση των παραπάνω.. Δεν έχεις την επιλογή απενερ. σάρωσης wlan.

 

Οπότε όταν ας πούμε μπεις στο δίκτυο μέσω wifi, όταν βγεις, κλείνει μόνος του ο δέκτης..;

 

(κατάλαβε κανείς την ερώτηση; :O )

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κλείνει μόνος του.

Μπορείς εύκολα να το διαπιστώσεις βλέποντας εάν εμφανίζεται στη περιοχή ειδοποιήσεων το εικονιδιάκι του WiFi.

Η περιοχή ειδοποιήσεων είναι εκείνη όπου εμφανίζεται το κλειδί όταν έχεις κλειδωμένο το πληκτρολόγιο, ή ο φάκελος όταν έχεις νέο μήνυμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κλείνει μόνος του.

Μπορείς εύκολα να το διαπιστώσεις βλέποντας εάν εμφανίζεται στη περιοχή ειδοποιήσεων το εικονιδιάκι του WiFi.

Η περιοχή ειδοποιήσεων είναι εκείνη όπου εμφανίζεται το κλειδί όταν έχεις κλειδωμένο το πληκτρολόγιο, ή ο φάκελος όταν έχεις νέο μήνυμα.

 

:) Τέλεια! Και πάλι ευχαριστώ.

 

Και τα updates μας τα κάναμε και συγχρονισμό με το πισι, όλα δουλεύουν ρολόι πλέον :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...