Jump to content

[Επίσημο] Nokia N85


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χρειάζεται pm...

 

S60 Platform FAQ::Που βρίσκω εφαρμογές, θέματα και διάφορα utilities;

 

Για να πάρεις μια ιδέα για το τι κυκλοφορεί δες εδώ και εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχω κατεβάσει κάποια παιχνίδια N-gage για το κινητό.Πήγα να ξεκινήσω 2 φορές, μου κόλλησε και με πέταξε έξω.Το έχω 1 εβδομάδα το κινητό και όλο προβλήματα έχω.Τι μπορεί να φταίει τώρα πάλι?
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από εδώ http://www.opera.com/mini/download/nokia/nokia_n95_8gb/ την opera mini. Είναι στα Ελληνικά και λειτουργεί πολύ καλά.

Πολυ ενδιαφερον, δεν ηξερα οτι μπορει ο Opera να συνδεθει με ασυρματο δικτυο..

 

Σε ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται χωρις την sim (wind η cosmote) να δουλευουν ολα κανονικα(εκτος του τηλεφωνου φυσικα) χωρις καμια επανεκινιση , να τραβαει video μεγαλης διαρκειας να παιζει παιχνιδια κλπ, και οταν βαλεις καρτα να αρχιζει παλι τα δικα του .Το εστειλα στην nokia , μου ειπαν οτι επισκευαστηκε στο εξωτερικο ,αλλα παλι τα ιδια.
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται χωρις την sim (wind η cosmote) να δουλευουν ολα κανονικα(εκτος του τηλεφωνου φυσικα) χωρις καμια επανεκινιση , να τραβαει video μεγαλης διαρκειας να παιζει παιχνιδια κλπ, και οταν βαλεις καρτα να αρχιζει παλι τα δικα του .Το εστειλα στην nokia , μου ειπαν οτι επισκευαστηκε στο εξωτερικο ,αλλα παλι τα ιδια.

 

Μήπως είναι προβληματική η SIM σου? Δοκίμασε να βάλεις διαφορετική SIM στο κινητό. Αν σου κάνει τα ίδια τότε φταίει το κινητό....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει κάποια παιχνίδια N-gage για το κινητό.Πήγα να ξεκινήσω 2 φορές, μου κόλλησε και με πέταξε έξω.Το έχω 1 εβδομάδα το κινητό και όλο προβλήματα έχω.Τι μπορεί να φταίει τώρα πάλι?

 

Κάποια απάντηση υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Kasmpou το μήνυμά σου καθώς και η απάντηση του Balantis7 μεταφέρθηκαν στο θέμα των εφαρμογών.

Σας παρακαλώ να μείνετε ontopic!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κάποια απάντηση υπάρχει?

 

Τελικά το πήγα στην vodafone το Ν85 για επιστροφή και να μου δώσουν άλλο.Ημουν μέσα στο χρονικό 7ήμερο που δικαιούμαι επιστροφή.Μου είπανε πως θα το στείλουν στην NOKIA για να το εγκρίνει και σε κανά 10ήμερο θα έχω κινητό.Τώρα το ίδιο θα είναι,άλλο θα είναι δεν ξέρω..Άκουσα και το άλλο.Πως εκτός που 7ημέρου πρέπει να έχω μιλήσει μέχρι 30 λεπτά για να είμαι μέσα στην εγγύηση για να μου δώσουν άλλο κινητό.Μπορεί να μου πει κάποιος τι γίνεται τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει αυτό με τα 30 λεπτά ομιλίας (εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις μαζί).

Αν δεν έχεις ξεπεράσει το όριο αυτό και συνάμα διαπιστώσουν πρόβλημα οι άνθρωποι της Noka, θα σου κάνουν αντικατάσταση, αλλιώς χλωμό το βλέπω.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει αυτό με τα 30 λεπτά ομιλίας (εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις μαζί).

Αν δεν έχεις ξεπεράσει το όριο αυτό και συνάμα διαπιστώσουν πρόβλημα οι άνθρωποι της Noka, θα σου κάνουν αντικατάσταση, αλλιώς χλωμό το βλέπω.

Μάλιστα...Οπότε δεν βλέπω αλλαγή.Τουλάχιστον να το φτιάξουν όμως.Και να είναι προβληματικό δεν το αλλάζουν δηλαδή?Τι αηδίες είναι αυτές 30 λεπτά ρε παιδί μου...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά βλακείες είναι.

Δυστυχώς όχι δεν πρόκειται να στο αλλάξουν επ ουδενί λόγο.

Αν είναι το πρόβλημα στη πλακέτα θα την αλλάξουν (αλλάζει και το imei) άλλα όχι τη συσκευή ολόκληρη.

Ελπίζω να αλλάξουν ό,τι είναι να αλλαχτεί για να μην τραβιέσαι περεταίρω.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...Τι να πω.Έχω σαλτάρει τελείως μιλάμε.Τέλοσπάντων.Σε ευχαριστώ πολύ πάντως
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήγα στην vodafone το Ν85 για επιστροφή και να μου δώσουν άλλο.Ημουν μέσα στο χρονικό 7ήμερο που δικαιούμαι επιστροφή.Μου είπανε πως θα το στείλουν στην NOKIA για να το εγκρίνει και σε κανά 10ήμερο θα έχω κινητό.Τώρα το ίδιο θα είναι,άλλο θα είναι δεν ξέρω..Άκουσα και το άλλο.Πως εκτός που 7ημέρου πρέπει να έχω μιλήσει μέχρι 30 λεπτά για να είμαι μέσα στην εγγύηση για να μου δώσουν άλλο κινητό.Μπορεί να μου πει κάποιος τι γίνεται τώρα?

 

 

Οντως ισχυει αυτο για τα 30 λεπτα αλλα εγω του ειχα κανει hard format το οποιο διαγραφει τα παντα μητρωα κλπ. μεσα και δεν νομιζω να μπορει καποιος να ανακτησει αυτη την πληροφορια. Μετα μιλησα και 5 λεπτα για να μην καρφωθω και ημουνα μια χαρα...

 

Παντως εμενα μου το αλλαξανε επιτοπου στο μαγαζι δεν μου το εστειλαν στην Νοκια και αποτι ξερω ειναι υποχρεωμενοι να στο αλλαξουν επιτοπου, δεν χρειαζεται να παει στο σερβις να διαπιστωθει προβλημα. Αρκει να το πας πισω στο ιδιο μεγαζι μεσα σε 7 μερες με το κουτι του.

 

Εγω για να καταλαβεις το επεστρεψα γιατι ειχε πολυ λιγο τζογο στην αρχη αλλα μετα απο 2 μερες εγινε λιγο πιο χαλαρο ακομα... και πηγα και επιτοπου διαλεξα αλλο το οποιο μεχρι σημερρα ειναι αψογο! φτου να μην το ματιασω!

 

 

Υ.Σ. και απ'οτι καταλαβα απ'αυτα που λεγανε ουτε καν θα το στελνανε ποτε στη Νοκια, φανταζομαι θα το σκουπιζανε λιγακι θα το τακτοποιουσαν και θα το εβαλαν στο ραφι προς πωληση... αφου το ζητημα του τζογου οπως μου ειπαν δεν ηταν καθολου προβλημα... βεβαια μολις ανοιξα το τριτο κουτακι και μου εκατσε ενα Ν85 μπετον αρμε, τοτε και τους εδειξα τις διαφορες και πολυ απλα δε μου ειπαν τιποτα. Τους ευχαριστησα και εφυγα...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένας άλλος κωδικός στα νοκια που δειχνει το συνολικό χρόνο ομιλίας και δε σβήνεται,λογικά απο εκεί θα το δουν εκτός αν είσαι τυχερός:X
Link to comment
Share on other sites

Οντως ισχυει αυτο για τα 30 λεπτα αλλα εγω του ειχα κανει hard format το οποιο διαγραφει τα παντα μητρωα κλπ. μεσα και δεν νομιζω να μπορει καποιος να ανακτησει αυτη την πληροφορια. Μετα μιλησα και 5 λεπτα για να μην καρφωθω και ημουνα μια χαρα...

*#92702689#: Life timer

Δεν αλλοιώνεται ακόμη και μετά από hard format.;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τυχερός είσαι!:rotfl:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Το δικό μου το άνοιξα και έχει καμμένο pixel. Θα μου το αλλάξουνε; Ευχαριστώ.
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Το δικό μου το άνοιξα και έχει καμμένο pixel. Θα μου το αλλάξουνε; Ευχαριστώ.

 

Εξαρτάται που το πήρες,πχ. στο ΠΛΑΙΣΙΟ που μου είχε τύχει παλιά μου το αλλάξανε αμέσως(και γενικά στο ΠΛΑΙΣΙΟ οι αντικαταστάσεις είναι άμεσες),αν πάλι το πήρες από ΝΟΚΙΑ Shop ή κάποιο άλλο κατάστημα μπορεί να επικαλεστούν ότι μέχρι 3 καμμένα pixel δεν γίνεται αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται που το πήρες,πχ. στο ΠΛΑΙΣΙΟ που μου είχε τύχει παλιά μου το αλλάξανε αμέσως(και γενικά στο ΠΛΑΙΣΙΟ οι αντικαταστάσεις είναι άμεσες),αν πάλι το πήρες από ΝΟΚΙΑ Shop ή κάποιο άλλο κατάστημα μπορεί να επικαλεστούν ότι μέχρι 3 καμμένα pixel δεν γίνεται αντικατάσταση.
Από Cosmote shop. Έχει κανείς εμπειρία;
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Αν στο αλλάζουν απο cosmote δε ξέρω,αλλά για να έχεις μεγαλύτερες πιθανότητες μπορείς να πάς να πεις οτι σου σβήνει ανα διαστήματα ενώ μιλάς μόνο του και να ζητήσεις αλλαγή.Άν ζητήσεις αλλαγή λόγω πίξελ μπορεί να μη στη κάνουν και να μείνεις με αυτό το κινητό
Link to comment
Share on other sites

Αν στο αλλάζουν απο cosmote δε ξέρω,αλλά για να έχεις μεγαλύτερες πιθανότητες μπορείς να πάς να πεις οτι σου σβήνει ανα διαστήματα ενώ μιλάς μόνο του και να ζητήσεις αλλαγή.Άν ζητήσεις αλλαγή λόγω πίξελ μπορεί να μη στη κάνουν και να μείνεις με αυτό το κινητό
Σωστά! Θα προσπαθήσω να ζητήσω να μου ανοίξουν το καινούργιο να δώ την οθόνη. Ελπίζω να δεχτούν. Πάντως δεν έχω δει άλλο πρόβλημα με σύνδεση WLAN ή ακουστικά bluetooth. Και κάτι άλλο, η έκδοση 10.045.234.2 που φοράει είναι η τελευταία;
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Σωστά! Θα προσπαθήσω να ζητήσω να μου ανοίξουν το καινούργιο να δώ την οθόνη. Ελπίζω να δεχτούν. Πάντως δεν έχω δει άλλο πρόβλημα με σύνδεση WLAN ή ακουστικά bluetooth. Και κάτι άλλο, η έκδοση 10.045.234.2 που φοράει είναι η τελευταία;

 

Η τελευταία πρόσφατη έκδοση λογισμικού είναι η 11.047.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία πρόσφατη έκδοση λογισμικού είναι η 11.047.
Ευχαριστώ πολύ.
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...