Jump to content

[Επίσημο] Nokia N85


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

.......rostropol το 1 kai 2 που είπα πριν στο κάνει και σένα? me to play/pause ??? τι αλλα κάνει? ......

 

Ευτυχώς δεν το έχω πια(το πούλησα την επομένη):lol:,αλλά δεν μου έκανε restart ποτέ,μόνο στα videos τα δικά του έπαιζε σε δυο-τρια μόνο ήχο χωρίς εικόνα:confused::confused:,και μπόλικα σπασίματα στην κίνηση τους...:(...τι να πω κρίμα αλλά όλα αυτά θα διορθωθούν-την κριάδα όμως την πήραμε..:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

σπασιματα δε κανει στα videos μ αρεσε πως φαινονται και γενικα το στυλ.

αλλα οταν πας οπως ειπα φωτογραφίες-- εκθεση-- ολα. το play/pause δε λειτουργει εκει. μονο το pause λειτουργει...

 

εχει 2 βιντεο που παιζουν μονο ηχο.

 

restart στο ασχετο δε κανει αλλα οταν κανεις κατι συνεχεια κανει. μολιs τωρα ξανα restart ενω επαιζα game. με εχει ξενερωσει μετα κwlo restart #!@@%%!

πριν εκανα search για δυκτιο βρηκε ενα πατησα να μπει( στην τυχη δε ξερω αν θα εμπαινε ) και.. restart.. ελεος...

 

πως το κανα επαναφορα να σβηστουν ολα και στιν καρτα και παντου? να ναι οπως μολις το πηρα. χανονται τα video samples και τα games η οχι???

 

καλα δε το εχει κανενας αλλος να μας πει τπτ?? :/

Link to comment
Share on other sites

πφφφφ...

βαζοντας να παιξει το μεγαλυτερο video, 5:13 ,το travel 5 στις 5 φορες πριν το παίξει όλο restart....

γενικά στα videos παιζει πολύ restart. και σε αλλα ποθ παιζω το ιδιο... μπορει επειδη ειναι μικρα να μη κανει παντα στα αλλα δε ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Black Diamond Unleashed Nokia N85 First Impressions

 

http://www.symbian-freak.com/images/news/08/10/n85nexus/6.jpg

 

http://www.symbian-freak.com/news/008/10/nokia_n85_first_impressions_nexsus.htm

 

Διαβαζω τις διαφορες αποψεις των παιδιων που το εχουν δει απο εδω και διαβαζω και αυτα τα reviews και απορω.....

 

Θα μου εξηγησει καποιος τι γινεται? Τοσο ψευτες ειναι? Ή μηπως κατι τρεχει με την παρτιδα που μας ερχεται? Δε μπορω να καταλαβω...

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια απορία έχω και γω. Διαβάζω τα ξένα review, παρακολουθώ ξένα φόρουμ, και πολλά άτομα που το έχουν ήδη πάρει κάνουν λόγο για πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και ελάχιστες είναι οι αναφορές για τζόγο στο slide.

 

Αυτό που είναι κοινά αποδεκτό είναι το σχετικά σκληρό πληκτρολόγιο ενώ μεγάλη διάσταση υπάρχει στην σταθερότητα του λειτουργικού. Ελάχιστοι είναι αυτοί που κάνουν λόγο για επανεκκινήσεις και γενικά για κολήματα.

 

Άντε να βγει γρήγορα μια αναβάθμιση να διορθωθούν τα όποια προβλήματα και να στρώσει το τηλέφωνο. Στα Ν78 και Ν96 οι αναβαθμίσεις βγήκαν αμέσως. Ελπίζω να γίνει το ίδιο και στο Ν85.

Link to comment
Share on other sites

o τζογος σε μενα το καταλαβαινεις κατευθειαν παντως... και κλειστο και ανοιχτο. αν το πιέσεις το καταλαβαινεις.

 

οσο για restart ολο το βραδυ έπαιξα το βιντεακι καμια 20ρια φορες και μονο 1 το έπαιξε ολόκληρο... τις αλλες restart... τα μικροτερου μεγεθους τα παιζει αλλα οχι παντα κι αυτα.

 

αφου σκέφτομαι να το παω και πίσω στο πλαίσιο να το αντικαταστήσουν... να πω για το τζογο και τα restart. ( στην αποδειξη λέει 2 χρονια εγγυηση απο νοκια 7 μερες απο πλαισιο)

για το τζογο μπορω να πω τπτ η μπα??? ( αν ειχε μονο αυτο θα το παρέβλεπα αλλα.... και εκτος απο αυτο καλυτερα χωρις)

 

ξέρει κανεις πως γίνετε επαναφορα εργοστ ρυθμίσεων??? δλδ να σβησω τα παντα απο καρτα μνημμης και τηλεφωνου και να επανελθει.

( και αν σβηνονται τα samples kai ta trial games η κατι αλλο. καλυτερα να επανερχονται ολα για αυτο)

Link to comment
Share on other sites

*#7370# για φορμάτ στο τηλέφωνο και μορφοποίηση της κάρτας μέσα απο το μενού Διαχείριση Αρχείων.

 

Δες τι μορφή έχουν τα βίντεο που ήταν μέσα στο κινητό. Γιατί υπάρχει περίπτωση να έχουν ειδικό κλειδάκι άδειας το οποίο αν το χάσεις δεν θα μπορείς να τα ξαναδείς. Κράτα αντίγραφο των δεδομώνων σου σε τηλέφωνο και κάρτα μνήμης και φόρμαρε και τα 2.

 

Αν δεν σταματήσουν τα restart και πάλι, θα σου πρότεινα να το πας στο πλαίσιο να ζητήσεις αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι μηπως να μην κανω καν format για να το δείξω κιολας μπας και το αντικαταστησουν και παρω και κανενα χωρις τζογο καν...

μηπως να κανω ετσι καλυτερα?

γιατι αν πω μονο για το τζογο δε το κοβω.( οχι οτι με τρελαινει αυτο τοσο αλλα θα ταν καλυτερα)

τα trial gameς θα χαθουν όμως η οχι?

 

απιστευτο μιλαμε γελαω πλεον λολ το φορτιζω με usb ενω ειμαι στο pc και είδα 2 restart

Link to comment
Share on other sites

Nokia N82 vs Nokia N85 vs Nokia N95 8GB vs Nokia N96 Camera Flash Test in Darkness

 

http://thenokiablog.com/2008/10/25/nokia-n82-vs-nokia-n85-vs-nokia-n95-8gb-vs-nokia-n96-camera-flash-test-in-darkness/

 

Δημοσιοποιήθηκαν οι απαντήσεις, τελικά τα φωτεινά leds ήταν του Ν85.

 

απιστευτο μιλαμε γελαω πλεον λολ το φορτιζω με usb ενω ειμαι στο pc και είδα 2 restart

 

Να το πας πίσω καλύτερα, δεν μου ακούγονται και πολύ φυσιολογικά αυτά που σου κάνει!

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

o τζογος σε μενα το καταλαβαινεις κατευθειαν παντως... και κλειστο και ανοιχτο. αν το πιέσεις το καταλαβαινεις.

 

οσο για restart ολο το βραδυ έπαιξα το βιντεακι καμια 20ρια φορες και μονο 1 το έπαιξε ολόκληρο... τις αλλες restart... τα μικροτερου μεγεθους τα παιζει αλλα οχι παντα κι αυτα.

 

αφου σκέφτομαι να το παω και πίσω στο πλαίσιο να το αντικαταστήσουν... να πω για το τζογο και τα restart. ( στην αποδειξη λέει 2 χρονια εγγυηση απο νοκια 7 μερες απο πλαισιο)

για το τζογο μπορω να πω τπτ η μπα??? ( αν ειχε μονο αυτο θα το παρέβλεπα αλλα.... και εκτος απο αυτο καλυτερα χωρις)

 

ξέρει κανεις πως γίνετε επαναφορα εργοστ ρυθμίσεων??? δλδ να σβησω τα παντα απο καρτα μνημμης και τηλεφωνου και να επανελθει.

( και αν σβηνονται τα samples kai ta trial games η κατι αλλο. καλυτερα να επανερχονται ολα για αυτο)

Αύριο πρωϊ πρωϊ πήγαινε στο ΠΛΑΙΣΙΟ και νομίζω πως θα στο αντικαταστήσουν με ένα άλλο εξίσου τζογέν:lol::lol:(μήπως να έπαιρνες άλλο μοντέλο και όχι το Ν85:confused:),είναι μάλλον θέμα παρτίδας-δεν εξηγείται αλλιώς,αλλά για να δούμε την σωστή ποιότητα στο slide θα αργήσει πολύ,νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

λες? δεν εχουν καν αλλο Ν85 αναμενεται συντομα λεει στο site τους παντως... Mπορεί να μαι τυχερος εκτος αν μου τυχει χειροτερο καμια βαρκα ξερω γω :p

τωρα μου κανε κι αλλο καλο. παω φωτογραφιες -- δημιουργημενες και δε βγαζει αυτες που εχω βγαλει( τις εβγαζε κανονικα εκει μεχρι τωρα) αλλα δε χαθηκαν στο φωτογραφιες ολα τις βγαζει.

 

παντως περα απο restart και τον τζογο μ αρεσε δλδ αν δε τα χε αυτα μονο θα το αγαπουσα. :/

Link to comment
Share on other sites

Όχι λες. Περιγράφεις πάρα πολλά προβλήματα που δεν τα έχουν άλλοι. Πήγαινε αμέσως και ζήτα αντικατάσταση. Σήμερα κιόλας αν προλαβαίνεις.
Link to comment
Share on other sites

 

Άντε να βγει γρήγορα μια αναβάθμιση να διορθωθούν τα όποια προβλήματα και να στρώσει το τηλέφωνο. Στα Ν78 και Ν96 οι αναβαθμίσεις βγήκαν αμέσως. Ελπίζω να γίνει το ίδιο και στο Ν85.

 

Βγαίνω εκτός θέματος αλλά εχουν βγει οι αναβαθμίσεις για το Ν78 στην Ελλάδα;:shifty:

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

δε θα κανω καν format θα το παω αυριο μαλλον... απλα λέω μη μου πουν βλακιες του στυλ θα το παμε για επιδιορθωση κτλ.. ενω εγώ θελω άλλο.

 

το λες το πα γιατι ειπε παντο πισω να παρεις ενα αλλο εξισου τζογεν :p

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνω εκτός θέματος αλλά εχουν βγει οι αναβαθμίσεις για το Ν78 στην Ελλάδα;:shifty:

 

η εκδοση που εχω ειναι 10-9-2008 και δε νομίζω να βγηκε αλλη κοίταξα κιολας

α sorry για το Ν85 απάντησα εγώ..

 

καλή φάση και η έξοδος για τηλεόραση που έχει μολις το δοκιμασα.

ο πομπος Fm πολυ δυσκολα πιανει λογω αλλςν συχνοτητων. σε αποσταση λιγων εκατοστων απο τη κεραία.

στο αυτοκινητο ήθελα να το κανω, ακουγοταν αλλα οχι καθαρα.

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνω εκτός θέματος αλλά εχουν βγει οι αναβαθμίσεις για το Ν78 στην Ελλάδα;:shifty:
Εννοείται. Το πήρα με το που βγήκε με την 10. Αμέσως κυκλοφόρησε η 11 και πολύ πολύ γρήγορα και η 12, η σημερινή, που διόρθωσε, αν όχι όλα, τα περισσότερα προβλήματα που είχα εντοπίσει στην αρχή. Πλέον είναι σταθερότατο. Δεν κολάει ποτέ.

 

Δε νομίζω να αργήσει να εμφανιστεί και η έκδοση 11 για το Ν85.

Link to comment
Share on other sites

οκ thx...........
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να ελεγχουμε ή να μπορουμε να μαθουμε απο ποια παρτιδα ερχεται το εκαστοτε κινητο? Ή δεν παιζει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Από το imei, αλλά θα πρέπει να έχεις γνωστό στη Alpha Copy/Nokia Shop...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δημοσιοποιήθηκαν οι απαντήσεις, τελικά τα φωτεινά leds ήταν του Ν85.

 

 

 

Αυτο τουλαχιστον μπορει να το επιβεβαιωσει καποιος, δηλ οτι τα leds του Ν85 εχουν καλη αποδοση, σαφως ανωτερη απο του Ν96, γιατι πλεον με αυτα που διαβαζω δε μπορω να εχω εμπιστοσυνη σε οτι γραφουν οι ξενοι...

 

αν και πιστευω οτι κατι παιζει με την παρτιδα, σε κανα 2μηνο θα ξερουμε σιγουρα αλλα δυστυχως ουτε εγω ουτε ο περισσοτερος κοσμος νομιζω εχει γνωστο στην Alpha Copy

 

Αν καποιος γνωριζει κατι σχετικα με imei - παρτιδες, ας μας πληροφορησει...

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

R.I.P, το δουλεύεις ακόμα ή το έχεις αφήσει στην άκρη;

 

 

 

Για βασικο μου κινητο το εχω , εχει πλακα τελικα , γιατι ? :)

Link to comment
Share on other sites

πφφφφ...

βαζοντας να παιξει το μεγαλυτερο video, 5:13 ,το travel 5 στις 5 φορες πριν το παίξει όλο restart....

γενικά στα videos παιζει πολύ restart. και σε αλλα ποθ παιζω το ιδιο... μπορει επειδη ειναι μικρα να μη κανει παντα στα αλλα δε ξερω.

 

 

Εαν τα βιντεο βρισκονται στην καρτα μνημης δοκιμασε να τα μεταφερεις ολα ή εστω ενα στην μνημη της συσκευης και να το παιξεις απο εκει να δεις αν θα κανει το ιδιο .

Ξαναλεω , τοσα και με τον ιδιο τροπο επαναλαμβανομενα προβληματα , προβλημα στην καρτα μνημης μυριζουν αλλα δοκιμασε καλου κακου .

Link to comment
Share on other sites

Για βασικο μου κινητο το εχω , εχει πλακα τελικα , γιατι ? :)
Για να σου κάνω και άλλες ερωτήσεις. :)

 

Στο παρακάτω βίντεο φαίνεται οτι στο πρωτότυπο υπάρχουν τα multimedia πλήκτρα γύρω απο το πολυπλήκτρο ενώ στο μοντέλο παραγωγής όχι. Στο δικό σου υπάρχουν αυτά τα πλήκτρα; Σε βολεύουν ή είναι καλύτερα που τα αφαιρέσαν. Στο Ν96 πχ πιο πολύ με μπερδεύουν παρά με βοηθάνε.

 

Nokia N85 unboxing and hands-on Video

 

http://dailymobile.se/2008/10/28/video-nokia-n85-unboxing-and-hands-on/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...