Jump to content

[Επίσημο] Nokia N85


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!!

Είμαι καινούριος κάτοχος του Ν85. εδώ και 2 μέρες. Για την οθόνη συγκεκριμένα δεν έχω λόγια!!! Είναι απίστευτα ζωντανά τα χρώματα, η ευκρίνια τεράστια και η διαφορα με Ν78-Ν95-Ν82-Ν96 πολύ πολύ μεγάλη....Από τις καλύτερες που έχω δει. Στο κατασκευαστικό κομμάτι, μάλλον είμαι από τους τυχερούς, είναι πολύ συμπαγές, στιβαρό και με το slide πολύ καλό. Όσο για τις δυνατότητές του, απλά έχει τα πάντα....Στο μόνο που υστερεί είναι η ΤV σε σχέση με το Ν96,αλλά αυτό δεν θέλω να το σχολιάσω!!!!Αν έδινα τα διπλάσια πάλι το Ν85 θα έπαιρνα!!!

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Στο κατασκευαστικό κομμάτι, μάλλον είμαι από τους τυχερούς, είναι πολύ συμπαγές, στιβαρό και με το slide πολύ καλό.

 

Τυχερε το....πουλας???:):D:lol:

 

σσ

Οσο για τη τηλεοραση του Ν96 δεν ειναι πλεονεκτημα τουλαχιστον στην Ελλαδα καθοτι δε δουλευει!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Να μην ασχοληθώ δηλαδή....

Κατάλαβα!

Κάτι ξέρω και εγώ που δεν αγοράζω Nokia. (της κοπελιάς μου είναι το N85. Ηθελε το καλύτερο Nokia)

Σκουπίδια ήταν... σκουπίδια παραμείναν!

Εχω ενα K800 Ericsson, έχουν ξηλωθεί όλες οι γωνίες του απο τις τούμπες, μου έχει φύγει 3 φορές απο το μηχανάκι απο την τσέπη της φόρμας πηγαίνοντας γυμναστήριο, έχουν χυθεί ουίσκια, άμμοι, θάλασσες, έχω μπει στο Λούσιο ποταμό με το κινητό στη τσέπη, και παρόλα αυτά λειτουργεί αψεγάδιαστα εδώ και 2 χρόνια!

 

mallon eisai tixeros pou zei akoma to kinito sou file.asxeta to ti marka einai

 

pera apo ola ayta,to n85 theoreitai se genikes grammes kalitero tilefono apo to n96.

exei othoni amoled,ousiastika dinei mia psaivsesthsisi apikonisis,auto exei sinepeia na exei kaliteri apodosi mpatarias.

kinito nseries me mpataria 4 imeron anamonis,den exei xanaiparxei

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Και το μαύρο δηλαδή πότε θα έρθει;;;;;;Γιατί έχω μαζέψει τα λεφτά για το κανονικό.Είναι σίγουρο ότι θα΄ρθει ή....φέξε μου και γλίστρησα;;;;Είναι το ίδιο που πωλείται σε κάποιες χώρες του εξωτερικού;;Plz answer,για να ξέρω τι να κάνω!!
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Και το μαύρο δηλαδή πότε θα έρθει;;;;;;Γιατί έχω μαζέψει τα λεφτά για το κανονικό.Είναι σίγουρο ότι θα΄ρθει ή....φέξε μου και γλίστρησα;;;;Είναι το ίδιο που πωλείται σε κάποιες χώρες του εξωτερικού;;Plz answer,για να ξέρω τι να κάνω!!

 

Σε μερικα eshop το πουλανε και εδω.

Δεν εχω λινκ προχειρο,ψαξε λιγο!

Τωρα για το ποτε θα ερθει εχω ακουσει για μεσα σε αυτο το μηνα αλλα σιγουρο τπτ!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εδω και 2 εβδομαδες εχω το ν85.μολις ενεργοποιω το navi wheel ψιλοαργει γενικως.επισης δε δουλευει καθολου το navi.μηπως θελει καμια ρυθμιση απο το μενου?επισης αυτο με τις αναπαντητες οταν ειναι σβηστη η οθονη πως γινεται?θελει καμια ρυθμιση μηπως?ευχαριστω.η εκδοση μου ειναι 11.047
Link to comment
Share on other sites

επισης αυτο με τις αναπαντητες οταν ειναι σβηστη η οθονη πως γινεται?θελει καμια ρυθμιση μηπως?

 

 

αν καταλαβα καλα αυτο που ζητας ειναι...

 

εργαλεια - ρυθμισεις - γενικες - προσ. ρυθμ. - θεματα - εξοικ. ενεργ. -> επιλεγεις ημερομηνια

 

Δεν μενει ανοιχτη η οθονη με τις πληροφοριες για παντα, μετα απο 1-2 ωρες σβηνει.

 

φανταζομαι παντως αυτη η λειτουργια οπως και να το κανεις ολο και και κατι παραπανω θα καταναλωνει απο αποψη ενεργειας.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μπορεί να κάνει κάποιος μια λίστα με progs για το κιν???

Επίσης επειδή έχω καιρό να ασχοληθώ, ακόμα από το xxxxxxxxx κατεβάζουμε???

Και τέλος, στο Ν85 τι παίζει, έχει πρόβλημα με τις signed-unsigned εφαρμογές???

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous exo agorasei xtes to n85 kinitara paidia me olh tin simasia tis lexaios.exo tin ekdosh logismikou 11.047 19-11-2008 prosarmosmenh ekdosh 11.047.53.1 elpizo na einai h teleutaia pou exei bgei an xerrei kapoios pia einai h teleutaia as mou apantisei euxaristo.
Link to comment
Share on other sites

παιδια για να ξεκαθαρισω κατι...

εχει το τελευταιο future pack?

 

to FP2?

Ναι το Ν85 έχει S60 3rd Edition Feature Pack 2.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

διαβασα ολο το θεμα απο το πρωτο μεχρι το τελευταιο ποστ....

 

ειδα 3 ποστ να λενε οτι δεν εχει μπροστινη καμερα για βιντεοκληση και αλλα 2 να λενε οτι οχι παιδια τελικα εχει αλλα δεν φαινεται....

 

καποιος κατοχος ας με ενημερωσει σας παρακαλω

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και έχει κάμερα για βίντεο κλήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

οκ...thx..........να ρωτήσω κάτι τελευταίο.....αναφέρεται στο ν85 black που κάποιοι από το φόρουμ μου είπαν ότι μπορεί να έρθει,ή δεν ξέρουμε;;;
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζουμε κάτι ακόμη, αλλά λογικά θα γίνει διαθέσιμο και εδώ λίγο αργότερα βέβαια.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το οποιο φιλος που το ειδε απο Γερμανια ειπε οτι δυστυχως ΔΕΝ εχει καποια αισθητη βελτιωση στο μεγαλο μειον του..τη ποιοτητα κατασκευης!:(

 

Ελπιζω παντως αυτα που θα ερθουν Ελλαδα να ειναι κατασκευαστηκα καλυτερα:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μολις αγορασα το ν85 και μπορω να πω οτι μου αρεσει αρκετα σε θεματα εφορμογων κ software. Αυτο που δεν μου αρεσει ειναι η ποιοτητα κατασκευης οχι οτι τριζει τιποτα απλα ο μηχαvισμος slide εχει εναν ελαχιστο τζογο. Συμβαινει και σε αλλους αυτο? Με τη χρηση αυτος ο τζογος αυξανεται ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μολις αγορασα το ν85 και μπορω να πω οτι μου αρεσει αρκετα σε θεματα εφορμογων κ software. Αυτο που δεν μου αρεσει ειναι η ποιοτητα κατασκευης οχι οτι τριζει τιποτα απλα ο μηχαvισμος slide εχει εναν ελαχιστο τζογο. Συμβαινει και σε αλλους αυτο? Με τη χρηση αυτος ο τζογος αυξανεται ?

 

Δυστυχώς αυξάνεται,ξεχειλώνει και δεν θα αργήσει-διαπιστωμένο σε 3 διαφορετικά Ν85 σφιχτά στην αρχή και σε 2 βδομάδες μέσα χαλάρωσαν αρκετά με αποτέλεσμα να μην δίνουν την συμπαγή αίσθηση που θα έπρεπε σύμφωνα με αυτά που λεγόντουσαν πριν κυκλοφορήσει και σε σχέση με την αξία αγοράς του......:mad:

Link to comment
Share on other sites

Kalispera kai apo mena paidia.. eimai katoxos tou n85 edw kai mia evdomada eimai arketa en8ousiasmenos kai euxaristimenos (fusiko gt apo Lg piga se nokia :P)

alla exw pola provlimata :S

na arxisw: eutixos to slide einai stivaro den exei tzogo alla otan to exw se donisei akougete san na spas tzamia... mou kolaei poles fores... otan kanw grigores kiniseis px. pataw menu amesos photo kai psaxnw sta grigora..

eixa kai ena provlima otan travaga video kolouse... alla katevasa tin analisi kai ola ok pros to paron..

8a i8ela na rwtisw ama uparxei kapoia anava8misei na to steilw gt dn mporw na kolaei.. to pira prin 1 evdomada apo katastima Vodafone a kai kati allo sto kouti grafi nokia N85-1 to 1 ti einai?

 

soryy gia ta greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Καταρχήν θ α σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greenglish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

Για το πρόβλημα με την καταγραφή βίντεο κάνε μορφοποίηση την κάρτα μνήμης ή απλά άλλαξε τη και πάρε μια άλλη κατά προτίμηση SanDisk.

 

 

Για να μάθεις πως κάνεις αναβάθμιση:

S60 Platform FAQ :: Πως κάνω αναβάθμιση λογισμικού;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι. μολις κατεβασα απο το ιντερνετ θεματα για το ν85 αφου εκανα την εγκατασταση τωρα θελω να σβησω καποια απο αυτα. πηγαινω λοιπον στην εκθεση και επιλεγω διαγραφη αλλα δεν τα διαγραφρει και εμφανιζει ενα μηνυμα που λεει<< Η ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΤΟΥ ΑΡΧΕΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ>> μηπως ξερετε να μου πειτε καποιο τροπο για να καταφερω να τα διαγραψω ???? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Η απεγκατάσταση των θεμάτων καθώς και των άλλων εφαρμογών δεν γίνεται από την Έκθεση, αλλά από τη Διαχείριση εφαρμογών.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253361#post2253361

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το οποιο φιλος που το ειδε απο Γερμανια ειπε οτι δυστυχως ΔΕΝ εχει καποια αισθητη βελτιωση στο μεγαλο μειον του..τη ποιοτητα κατασκευης!:(

 

Ελπιζω παντως αυτα που θα ερθουν Ελλαδα να ειναι κατασκευαστηκα καλυτερα:)

 

τι βελτιώσεις είχε τότε;;;μόνο στο λογισμικό;:ninja::confused:

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Εχει αντιμετωπισει κανεις προβλημα με το μικροφωνο του? Εχω παραπονα απο ολους οσους μιλαω οτι ακουγεται ενας μονιμος ελαφρυς θορυβος, και πολλες φορες με ακουνε κ μπουκωμενο. Με μια μικρη αναζητηση στο νετ ειδα οτι δεν ειμαι ο πρωτος με αυτο το συμπτωμα, αλλα σε ολες τι περιπτωσεις ειχε αντικατασταθει η συσκευη. Αυτα στο εξωτερικο ομωε. Εδω εχει παει κανεις για αντικατασταση?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...