Jump to content

[Επίσημο] Nokia N85


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλορίζικο. Για αναβάθμιση, ανοίγεις το μενού Διαχείριση Συσκευής και πατάς αναζήτηση ενημέρωσης. Συνδέεσαι μέσω wi-fi και κατεβάζεις την νεότερη αναβάθμιση. Βέβαια, δεν διατίθεται ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πήγαινε στα Θέματα στη καρτέλα Γενικά και πάτα Επιλογές > Εφέ θεμάτων > Ενεργοποιημένο.

 

 

 

 

Eνεργοποιμενα ειναι αλλα δεν γινεται τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές κολλάνε. Απενεργοποίησέ τα και ενεργοποίησέ τα ή κάνε επανεκκίνηση στο κινητό οσυ.
Link to comment
Share on other sites

Για αναβάθμιση, ανοίγεις το μενού Διαχείριση Συσκευής και πατάς αναζήτηση ενημέρωσης. Συνδέεσαι μέσω wi-fi και κατεβάζεις την νεότερη αναβάθμιση.

 

ή (διαζευτικό) ακόμη πιο απλά και γρήγορα

*#0000# στην οθόνη αναμονής.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω παιδια επιτελους!!! Με τις πρωτες εντιπωσεις μου φενεται πολυ καλο καθολου κολιματα ουτε επανεκινισεις ολα μια χαρα εκτος απο το slide ****το μου κουναει αρκετα. Αλλα κατα τα αλλα ΟΚ... Ξερετε τιποτα για καμια αναβαθμιση αν εχει βγει και απο που μπορω να την κατεβασω? Ευχαριστω!!!:):):)

 

o ηχος απο τα ηχεια του κινητου οταν το εχεις τερμα πως ακουγεται???

δοκιμασε καπου εντελως ησυχα. και με ενισχυση και στερεο ενεργοπιημενα.

μπουκωνουν καθολου τα ηχεια καπως???

Link to comment
Share on other sites

Καλη μερα σε ολη την παρεα.

Εδω και 1 εβδομαδα, ατυχης κατοχος (και) N85. Απαραδεκτη ποιοτητα κατασκευης, slide απο το οποιο φαινεται να λειπουν κομματια (!!!) και γενικοτερα πολυ απογοητευμενος. Κριμα τα 500€.

Link to comment
Share on other sites

To τηλεφωνο ειναι ολα τα λεφτα τετοια απιστευτη οθονη δεν εχει κανενα κινητο οσοι την βλεπουν μενουν αφωνοι (ιδιως οσοι εχουν αλλα νοκια) οσο για το slide υπομονη ειπαν απο το νοκια shop οτι θα αντιμετωπιστει. Δεν προκειται να το αλλαξω μεχρι να δω καποιο με καλυτερη οθονη απο αυτο , πριν λιγες μερες ειχα το iphone που εχει καλη οθονη αλλα αυτο δεν παιζεται
Link to comment
Share on other sites

o ηχος απο τα ηχεια του κινητου οταν το εχεις τερμα πως ακουγεται???

δοκιμασε καπου εντελως ησυχα. και με ενισχυση και στερεο ενεργοπιημενα.

μπουκωνουν καθολου τα ηχεια καπως???

 

Aρκετα καλα εγω το εχω στο rock...

συνφωνω με τον irovoudou!!!:):):)

Link to comment
Share on other sites

... οσο για το slide υπομονη ειπαν απο το νοκια shop οτι θα αντιμετωπιστει.

 

Τι εννοείς θα αντιμετωπιστεί? Έχεις περισσότερες πληροφορίες γι' αυτό? Αν μάθεις κάτι παραπάνω παρακαλώ να μας ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να δίνεις 500 ευρώ και να παλεύουν να κάνουν μόντες για να είναι normal.... Τι να πω!

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να ρωτισω κατι που δεν εχω καταλαβει ακομα 100 % . Τα βασικα κουμπια στο n85 ειναι ολα αφης η μηχανικα ?(εκτος βεβαια απο το navi wheel και το συρομενο πληκτρολογιο )Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να ρωτισω κατι που δεν εχω καταλαβει ακομα 100 % . Τα βασικα κουμπια στο n85 ειναι ολα αφης η μηχανικα ?(εκτος βεβαια απο το navi wheel και το συρομενο πληκτρολογιο )Ευχαριστω...

 

Οχι ,δεν ειναι αφης . Τα πρασινο,κοκκινο ακουστικο ,multimedia πληκτρο

υπαρχουν ξεχωριστα πληκτρα .

 

Για το αριστερο,δεξι πληκτρο επιλογης,οπως

επισης και τα symbian & C , δεν υπαρχουν

εξωτερικα πληκτρα ,αλλα θελουν πατημα

για να λειτουργησουν.

Τα παραπανω εμφανιζονται οταν ειναι αναμμενος

ο φωτισμος .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειστε ευχαρηστημενοι απο το navigator?

δεν χρεωνεσαι ιντερνετ οταν το χρεισιμοποιεισ,ετσι δεν ειναι?οι χαρτες κατεβενουν στο κινητο?

παρακαλω για βοηθεια γρηγορα,αμα ειναι να αλλαξω το c905 οσο προλαβαινω!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειστε ευχαρηστημενοι απο το navigator?

δεν χρεωνεσαι ιντερνετ οταν το χρεισιμοποιεισ,ετσι δεν ειναι?οι χαρτες κατεβενουν στο κινητο?

παρακαλω για βοηθεια γρηγορα,αμα ειναι να αλλαξω το c905 οσο προλαβαινω!

 

Ποιο Navigator:confused: εννοείς ? Το Ν85 έχει το Nokia Maps εγκατεστημένο και οι χάρτες κατεβαίνουν μέσω του Nokia Maploader και είναι 3 μήνες δωρεάν φωνητικής πλοήγησης out of the box,βέβαια υπάρχουν και το Garmin,Sygic για τελείως free χρήση;)

Οσο για την χρεωση GPRS υπάρχει μόνο αν έχεις ενεργοποιημένο το A(assisted)-GPS στις ρυθμίσεις του και είναι μηδαμινη(3-5 kb) κάποιες φορές όταν κάνει αναζήτηση δορυφόρων.....σε σχέση βέβαια με το C905 διαφοροποιείται αρκετά σε επίπεδο λογισμικού και δυνατοτήτων,αλλά ειδικά σε ότι αφορά τις χρήσεις GPS στο Ν85 (και άλλα NSeries) μπορείς ανέξοδα να κάνεις πολύ καλύτερα τη δουλειά σου;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου εξηγησει πως μπορω να βλεπω ταινειες στο Ν85 μου , ταινειες με ετοιμους υποτιτλους κατεβασμενα απο τορρεντς τα οποια ειναι σε διαφορες μορφες .avi .mp4 κτλ. δοκιμασα με τον divx player με απευ8ειας αντιγραφη του αρχειου στην συσκευη μου αλλα δε τα βλεπει , και ο real player του Ν85 δεν τα παιζει , το ιδιο και με το OVI suite με μεταττροπη.. καποια λυση? σορρυ αν ειναι σε λα8ος thread :)
"Wot we do in life echoes in eternity"
Link to comment
Share on other sites

Mετρετρεψε τις ταινιες σε .avi με το SUPER © Για τους υποτιτλους και τις διαστασεις της ταινιας διαβασε αυτο. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς θα αντιμετωπιστεί? Έχεις περισσότερες πληροφορίες γι' αυτό? Αν μάθεις κάτι παραπάνω παρακαλώ να μας ενημερώσεις.

Μας ενδιαφέρει όλους. Κουνάει αρκετά το slide....:mad:

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια!!! Μπορει καποις να μου πει τι ακριβως πρεπει να κανω για να φτιαξω το GPS (Nokia Maps) να δουλεβει δωρεαν (τι ρυθμισεις πρεπει να κανω τι να κατεβασω κλπ.) Ευχαριστω προερετικα!!!:):):)

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΟΣΟ ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΓΙΝΕΤΕ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται τίποτα το ιδιαίτερο.

Φορτώνεις τους χάρτες μέσω του Map Loader και μετά πας σε ανοικτό μέρος ώστε να κλειδώσει δορυφόρους. Δες εδώ πως.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται τίποτα το ιδιαίτερο.

Φορτώνεις τους χάρτες μέσω του Map Loader και μετά πας σε ανοικτό μέρος ώστε να κλειδώσει δορυφόρους. Δες εδώ πως.

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου!!!!

Να ρωτησω αυτο που λεει πως ειναι για 3 μηνες τι ενοει? Μετα θα πρεπει να πληρωνω?

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί πως θα έχεις 3 μήνες δωρεάν άδεια πλοήγησης. Από εκεί και μετά θα πρέπει να πληρώσεις.

Το στίγμα σου στο χάρτη θα συνεχίσεις να το έχεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις παληκάρια:

1. Οι φωτογραφίες που τραβάμε αποθηκεύονται στην μνήμη του τηλεφώνου ή στην κάρτα μνήμης; Με ενδιαφέρει γιατί χρησιμοποιώ το fscaller.

2. Εχει χρησιμοποιήσει κάποιος κάρτα μνήμης 16 GB; Αν ναί, ας δώσει μερικές πληροφορίες..

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί πως θα έχεις 3 μήνες δωρεάν άδεια πλοήγησης. Από εκεί και μετά θα πρέπει να πληρώσεις.

Το στίγμα σου στο χάρτη θα συνεχίσεις να το έχεις.

Δηλαδη τερμα η πλοηγιση σε 3 μηνες... Κριμα...

Μιπως υπαρχει καποιος τροπος να δουλεψει με καπια εφαρμογη η κατι τετιο δωρεαν?:confused::confused::confused:

 

---------------------------------------

Δύο ερωτήσεις παληκάρια:

1. Οι φωτογραφίες που τραβάμε αποθηκεύονται στην μνήμη του τηλεφώνου ή στην κάρτα μνήμης; Με ενδιαφέρει γιατί χρησιμοποιώ το fscaller.

2. Εχει χρησιμοποιήσει κάποιος κάρτα μνήμης 16 GB; Αν ναί, ας δώσει μερικές πληροφορίες..

 

1. Αυτο το διαλεγεις εσυ στις ρυθμισεις καμερας.

2. Δεν την εχω χρεισιμοποιησει αλα πιστεβο οτι θα ειναι μια χαρα ακομα και γεματη. Και στιν ΝΟΚΙΑ υποστιριζουν πως το Ν85 δεχετε 16GB καρτα μνημης αρα μαλλον θα ειναι ΟΚ. Αν και τι την χρειαζεσαι την 16αρα μνημη? 8 δεν κανουν?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...