Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα.εφαρμογές τύπου skype,yahoo go kai windows messenger πως μπορούμε να περάσουμε?

 

κ μενα με ενδιαφερει αυτο!

to msn κυριως θελω να βαλω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γειά!

Εγκατέστησα χθές το: mobile Gmaps με χάρτη της Θεσσαλονίκης και zoom 15 - 17. Τέλειο. Το GPS δουλεύει, μόνο που αργεί καμιά φορά να φορτώσει το επόμενο "τετράγωνο" και να συγχρονήσει το χάρτη με την θέση που βρίσκομαι.

 

τους χαρτες στην καρτα μνημης τους εβαλες?σε ποιο φακελο?με τη συνδεση δικτυου που ζηταει συνεχεια πως τα καταφερες,γιατι εγω οταν βαζω αρνηθειτε αυτη την φορα,δεν μου φορτωνει κανενα χαρτη κι ας εχω περασει μεσα τους χαρτες που εχω κατεβασει...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.εφαρμογές τύπου skype,yahoo go kai windows messenger πως μπορούμε να περάσουμε?

 

http://www.ebuddy.com/

Μπες εδω και ακολουθησε τις οδηγιες

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και καλώς σας βρήκα.

Ενδιαφέρομαι να πάρω το Renoir και θέλω την άποψη σας για το κινητό

Κάποιος φίλος μου ανέφερε ότι το κινητό κάνει αρκετά κολλήματα και ότι το μεγάφωνο του δεν ακούγεται καθόλου.

Ακόμα με ενδιαφέρει και η ποιότητα κατασκευής (πόσο ανθεκτική είναι η οθόνη του ,τα πλαστικά του μέρη στις γραντζουνιες ) καθώς με το Nokia 6500 που έχω τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και καλώς σας βρήκα.

Ενδιαφέρομαι να πάρω το Renoir και θέλω την άποψη σας για το κινητό

Κάποιος φίλος μου ανέφερε ότι το κινητό κάνει αρκετά κολλήματα και ότι το μεγάφωνο του δεν ακούγεται καθόλου.

Ακόμα με ενδιαφέρει και η ποιότητα κατασκευής (πόσο ανθεκτική είναι η οθόνη του ,τα πλαστικά του μέρη στις γραντζουνιες ) καθώς με το Nokia 6500 που έχω τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Aπό ποιότητα κατασκευής άψογο!Από κολλήματα όχι τίποτα ιδιαίτερο(το μόνο είναι ότι αργεί να φορτώσει τη λίστα με τα τραγούδια:p)Το μεγάφωνο όντως δεν είναι τέλειο,αλλά και το δεν ακούγεται καθόλου μου φένεται υπερβολικό...;)Με δυο λόγια εγώ πιστεύω πως θα σε κανοποιήσει!!!;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ξέρει κανείς τη ρυθμιση για την αλλαγή της θερινής ώρας? Ρυθμίζουμε την ώρα και βάζουμε την επιλογή αυτόματη ώρα?

 

επιλεγεις "αυτοματη ωρα" αφου πρωτα εχεις ρυθμισει σωστα την τρεχουσα ωρα.

Αυτο πρακτικα σημαινει οτι τον Οκτωβρη λογικα θα αλλαξει μονη της ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Συγκρινοντας το με το w810i του αδερφου μου που υποτιθεται ειναι κινητο walkman το renoir εχει πιο δυνατο ηχειο παντως

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Γειά!

Εγκατέστησα χθές το: mobile Gmaps με χάρτη της Θεσσαλονίκης και zoom 15 - 17. Τέλειο. Το GPS δουλεύει, μόνο που αργεί καμιά φορά να φορτώσει το επόμενο "τετράγωνο" και να συγχρονήσει το χάρτη με την θέση που βρίσκομαι.

 

τους χάρτες τους κατεβάζεις από εδω? http://www.mapcacher.com/

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται συγκεκριμενος φακελος..Μπες στις επιλογες του mgmap και δηλωνεις σε ποιο φακελο εχεις βαλει τους χαρτες..

 

εγώ έλεγα το google maps που έχει το Renoir από μόνο του αλλά εντάξει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά κι απο εμένα!

Εχω το κινητό εδώ και δύο εβδομάδες και θέλω να ρωτήσω το εξής:

Συνδέομαι μέσω wifi στο ιντερνετ και εχω ρυθμίσει τον browser του my view ωστε να χρησιμοποιει το wifi ωστε να μη χρεώνομαι μέσω wap κτλ!

Πως μπορώ να κανω το ίδιο για τον opera browser kai to ebuddy?

Drazen #3
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά

Στο my view σύνδεση μπορείς να κάνεις μόνο μέσω wap… λογικό είναι άλλωστε γιατί είναι υπηρεσία που χρεώνετε

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά

Στο my view σύνδεση μπορείς να κάνεις μόνο μέσω wap… λογικό είναι άλλωστε γιατί είναι υπηρεσία που χρεώνετε

 

Εχει μια ρυθμιση για να χρησιμοποιει Wifi ο browser του κινητου με το ονομα my view

οπότε δε νομιζω να χρεωνομαι οταν σερφαρω μεσω wifi

Drazen #3
Link to comment
Share on other sites

Άλλο αν έδωσες εσύ κάποιο όνομα γενικά σε κάποια σύνδεση.. εγώ κατάλαβα ότι ήθελες να μπαίνεις στο my view του cosmote με wi-fi…. Πράγμα που δεν είναι εφικτό
Link to comment
Share on other sites

Άλλο αν έδωσες εσύ κάποιο όνομα γενικά σε κάποια σύνδεση.. εγώ κατάλαβα ότι ήθελες να μπαίνεις στο my view του cosmote με wi-fi…. Πράγμα που δεν είναι εφικτό

 

Οχι απλα να σερφαρω θελω...και επειδη κατεβασα τον Opera mobile θελω να μπορω να κανω το ιδιο ! Δηλαδη να σερφαρω μεσω wifi και οχι μεσω wap

Drazen #3
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαπιστώσει ότι η δημιουργία λίστας αναπαραγωγής δεν ήταν και τόσο πρακτική…. Και όχι μόνο στο KC-910, αλλά και σε πολλά τηλέφωνα. Συνήθως σου εμφανίζει ότι ήχοι υπάρχουν μέσα στη συσκευή και άντε να βγει άκρη με όλο αυτό το κατεβατό …..

Έκανα το εξής…. Χώρισα τα τραγούδια σε φακέλους π.χ. ελληνικά, μουσική, soundtrack κλπ…

Στο PC, μέσα από το κάθε φάκελο επέλεξα όλα τα τραγούδια και με δεξί κλικ ιδιότητες και εκεί που λέει «Είδος» έβαλα αυτό που τους αντιστοιχεί π.χ. Soundtrack και ούτω καθ εξής.

(Να σημειώσω ότι να πρέπει το είδος να είναι γραμμένο στα αγγλικά αλλιώς δεν αναγνωρίζεται από το τηλέφωνο).

‘Όταν τοποθέτησα τους φακέλους στο τηλέφωνο, επέλεγα από το «Ψυχαγωγία / Μουσική /Είδη» το είδος που μ ενδιαφέρει και με επιλογή όλων το πρόσθεσα στη λίστα αναπαραγωγής που είχα δημιουργήσει πιο πριν με το αντίστοιχο είδος .

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Vega-Thess.

 

Μέσα από το μενού "τα αρχεία μου" έχουμε την επιλογή μετακίνηση και την επιλογή δημιουργία φακέλου. Το θέμα είναι ότι η εντολή μετακίνηση δίνει επιλογές μόνο για μετακίνηση στη μνήμη του κινητού ή στην εξωτερική μνήμη. Για να μετακινήσουμε κάποιο αρχείο μέσα σε κάποιο φάκελο υπάρχει τρόπος χωρίς να συνδέσουμε το κινητό με τον υπολογιστή;

Link to comment
Share on other sites

Γειά!

Εγκατέστησα χθές το: mobile Gmaps με χάρτη της Θεσσαλονίκης και zoom 15 - 17. Τέλειο. Το GPS δουλεύει, μόνο που αργεί καμιά φορά να φορτώσει το επόμενο "τετράγωνο" και να συγχρονήσει το χάρτη με την θέση που βρίσκομαι.

 

 

Φιλαράκι, μήπως θα μπορούσες να μας πεις και εμάς πως ακριβώς έκανες όλη τη διδικασία (οσο πιο αναλυτικά μπορείς) γιατι κατέβασα τους χάρτες εγκατέστησα το πρόγραμμα εβαλα path και μετά περίμενα και δεν έγινε τίποτα.!

Αν μπορείς σε παρακαλώ βοήθησε με.!

Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει

στο επίπεδο του και θα σε νικήσει εκ πείρας.

Mark Twain

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι, μήπως θα μπορούσες να μας πεις και εμάς πως ακριβώς έκανες όλη τη διδικασία (οσο πιο αναλυτικά μπορείς) γιατι κατέβασα τους χάρτες εγκατέστησα το πρόγραμμα εβαλα path και μετά περίμενα και δεν έγινε τίποτα.!

Αν μπορείς σε παρακαλώ βοήθησε με.!

 

Βγηκες καπου εξω ωστε να εχεις σημα απο το gps??Επισης ρυθμισες στο προγραμμα σαν gps το internal??

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Βγηκες καπου εξω ωστε να εχεις σημα απο το gps??Επισης ρυθμισες στο προγραμμα σαν gps ??

 

1.Λοιπον κατέβασα τους χάρτες εκανα φακελο "MGMapsCache" στην κάρτα του κινητού, εγκατέστησα το mgmaps, δεν μπόρεσα να βρω registry.txt

οπως είχε πει κάποιος άλλος και έτσι απλά στη συνέχεια έτρεξα το πρόγραμμα.

2.Εδωσα path απο την καρτα

3.Είδα με το "παρέα για τζόκινγκ" οτι λοκάρει κανονικά το GPS

4.Άνοιξα ξανά την εφαρμογή πατούσα σε ότι μου έλεγε οκ

5.Κάτω δεξιά έλεγε yahoo maps απο την επιλογή map έκανα την μια google maps την μία κένό την άλλη yahoo maps και τίποτα.

Σαν ρύθμιση έχει απο μόνο του το internal

 

Τωρα, σίγουρα κάτι δεν έχω κάνει ή δεν ξερω πως λειτουργεί, για αυτό θα ήθελα κάποιος να μου πει τα βήματα αναλυτικά και τον τρόπο λειτουργίας της εφαρμογής για να δουλεψει.!

 

Σε ευχαριστώ και πάλι για τον χρόνο σου και τη βοήθεια.!

Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει

στο επίπεδο του και θα σε νικήσει εκ πείρας.

Mark Twain

Link to comment
Share on other sites

1.Λοιπον κατέβασα τους χάρτες εκανα φακελο "MGMapsCache" στην κάρτα του κινητού, εγκατέστησα το mgmaps, δεν μπόρεσα να βρω registry.txt

οπως είχε πει κάποιος άλλος και έτσι απλά στη συνέχεια έτρεξα το πρόγραμμα.

2.Εδωσα path απο την καρτα

3.Είδα με το "παρέα για τζόκινγκ" οτι λοκάρει κανονικά το GPS

4.Άνοιξα ξανά την εφαρμογή πατούσα σε ότι μου έλεγε οκ

5.Κάτω δεξιά έλεγε yahoo maps απο την επιλογή map έκανα την μια google maps την μία κένό την άλλη yahoo maps και τίποτα.

Σαν ρύθμιση έχει απο μόνο του το internal

 

Τωρα, σίγουρα κάτι δεν έχω κάνει ή δεν ξερω πως λειτουργεί, για αυτό θα ήθελα κάποιος να μου πει τα βήματα αναλυτικά και τον τρόπο λειτουργίας της εφαρμογής για να δουλεψει.!

 

Σε ευχαριστώ και πάλι για τον χρόνο σου και τη βοήθεια.!

 

Φίλε απ'ότι λες τα έχεις κάνει όλα σωστά, τώρα σου μένει να παίξεις μόνο με τις ρυθμίσεις...

Εσύ τι ακριβώς πρόβλημα έχεις? δεν σου εμφανίζει στίγμα ή χάρτες?

 

Άμα είναι οι χάρτες πήγαινε Menu, Settings, Map Types, και πάτα το + που έχει δίπλα από την κατηγορία Google και επέλεξε τα 3 πρώτα, από τα υπολοιπα (Yahoo, Ask κλπ) αφαίρεσε τα όλα, ή παίξε λίγο με το ζουμ, το πιο πιθανό είναι να φταίει το ζουμ.

 

Άμα είναι το στίγμα πήγαινε Menu, Settings, GPS, και βάλε το Mobile Tracking on και το Web Tracking off.

 

Αυτά ξέρω μέχρι στιγμής γιατί τώρα κατεβάζω τους χάρτες και μου εμφανίζει μόνο το στίγμα, ψάξε και εσύ λίγο και όλο κάτι θα βρεις...

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εμφανιζει τους χαρτες, αλλα καθε φορα που κανω ζουμ ή μετακινω το χαρτη ζηταει αρκετες φορες αδεια για προσβαση στα αρχεια :wacko:

πως μπορω να το ρυθμισω να εχει παντα προσβαση και να μη με ρωταει συνεχεια?

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εμφανιζει τους χαρτες, αλλα καθε φορα που κανω ζουμ ή μετακινω το χαρτη ζηταει αρκετες φορες αδεια για προσβαση στα αρχεια :wacko:

πως μπορω να το ρυθμισω να εχει παντα προσβαση και να μη με ρωταει συνεχεια?

 

εκεί δεν ξέρω, εμένα δεν μου λέει κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

εκεί δεν ξέρω, εμένα δεν μου λέει κάτι τέτοιο

βασικα ακολουθησα τις οδηγιες που βρισκονται εδω

http://www.motorolafans.com/forums/e6-general-chat/18974-mg-maps-offline-working.html

αλλα δε βρηκα το αρχειο registry πουθενα στην καρτα μνημης μου...

οποτε δεν εκανα τιποτα αλλαγες :O

Link to comment
Share on other sites

ασχετο:

δοκιμασατε να ανοιξετε την "Συλλογη" ή το "τα αρχεια μου ---> Αλλα" μετα την εγκατασταση των χαρτων?

εμενα κανουν 1,5~2 λεπτα να ανοιξουν :wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

παιδια...

κατι λιγο ασχετο...

μηπως ξερει κανεις απο που μπορω να κατεβασω κανενα θεματακι κ καμια εφαρμογη για τ κινητο???

:blink::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...