Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.mediaconverter.org/

 

(Kaneis copy th dieuthunsh tou YouTube video kai thn past(e)areis sto parapanw link. Etsi metatreprepeis to .flv arxeio tou youtube se morfh ths areskeias sou (p.x. .avi). Meta me to DivX Converter to metatrepeis se .divx. So simple. Auto kanw egw toulaxiston... ;))

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω τωρα κανω το εξης με καλυτερο προγραμμα:

-Ανοιγω vdownloader (δυνατοτητα να κατεβασεις ΜΟΝΟ την ηχητικη υπορκουση ως mp3, πισω απο το τραγουδι...)

-Υστερα το κατεβασμα, το μετατρεπω ξανα σε divx απο το xilosoft (tnx για το προγραμμα, πολυ καλο.)

 

 

Κατι ωστε να το κατεβαζουμε κατευθειαν σε μορφη που να το αναπαραγει το kc910?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Κάτι θετικό απ'όλη την ιστορία όσον αφορά τα videos:

Τις ταινίες που περνάμε στο κινητο, έχουν codec dx50, και όλα τα υπόλοιπα στοιχεία σχετίζονται με το dvix, οπότε δεν χρειάζονται μετατροπή. Μόνο ενσωμάτωση υποτίτλων!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

erwtisi .......gia na alaksw to key loc kai ta themata ktl....pera apo ta programatakia k tin oli diadikasia....molis ta kanw auta egw pou tha katalavw ti prepei na allaksw tha prepei na katebasw kapia arxia kai na na petaksw mesa?????
[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

aaaa kai kati allo vrika ena pogramataki gps amaze legete k eliwsa ligo gia na dw ti paizei enw fenete kalo ...den kserw an xrewnei tipota i einai apoklistika gps...k leitourgei kala nono gia athina giati too lew auto giati eimai thessaloniki k me dixnei athina...xaxaxaxaxaxax

mipws kserei kaneis kanena sait gia na katavaasw kana paixnidaki mipws?????

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

aaaa kai kati allo vrika ena pogramataki gps amaze legete k eliwsa ligo gia na dw ti paizei enw fenete kalo ...den kserw an xrewnei tipota i einai apoklistika gps...k leitourgei kala nono gia athina giati too lew auto giati eimai thessaloniki k me dixnei athina...xaxaxaxaxaxax

mipws kserei kaneis kanena sait gia na katavaasw kana paixnidaki mipws?????

 

Το amaze gps είναι μέσω internet ή wifi. Έστω θες σύνδεση. Ακόμη μπορείς να κάνεις φωνητική πλοήγηση με το συγκεκριμένο.Όσο για το πρόβλημα που σε δείχνει άλλα ντάλον, θες ρύθμιση.

 

 

Lessons by Spidey. 12$ per hour. :lol:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Το amaze gps ΣΕ ΧΡΕΩΝΕΙ.Ειναι το πληρέστερο για το ρενουάρ, δεδομένου οτι ειναι ακριβες κ εχει κ φωνητικη πλοηγηση.Καταλαβαινουμε οτι λοκαρει, οταν ο δορυφορος απο κοκκινος γινει πρασινος.Χρειαζεται κ αυτο λιγη ωρα σε ανοιχτο χώρο μεχρι να λοκαρει.

Ειχα διαβασει καπου οτι η εκδοση 5 θα αποθηκευει χαρτες στην καρτα μνημης.Μακαρι να γινει αυτό.

Μολις βρω χρονο θα κανω εναν οδηγο για τα θεματα κ ολα τα αλλα, προκαταβολικα επειδη δοκιμασα το keylock , δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο, για αυτο κ ξαναγυρισα στο default του κινητου.

Το μονο διαφορετικο που εχω ειναι ο αλλαγμενος media player.

 

@tsoump

μονο 12$ την ωρα;;;;50Ευρά παρακαλώ !:p:p:D

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα παω να κανω κλησεις και λεει τελος κλησης μπορω μονο να δεχτω κλησεις και να κανω εγω μονο στο 1314 (εχω Cosmote whats up)

ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις καρτα......?iiii mporei na einai fortomeni i kupseli pou briskese ekini tin wra.....den kserw pragmatika...an k palia poli palli se ena nokia pou eixa to pathena auto alla etixe na allaksw karta oxi diktio k perase to provlima
[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις καρτα......?iiii mporei na einai fortomeni i kupseli pou briskese ekini tin wra.....den kserw pragmatika...an k palia poli palli se ena nokia pou eixa to pathena auto alla etixe na allaksw karta oxi diktio k perase to provlima

και βεβαια εχω καρτα..... εβαλα και αλλη sim παλι τα ιδια γραφει τελος κλησης δεν μπορω να πρω εγω

Link to comment
Share on other sites

και βεβαια εχω καρτα..... εβαλα και αλλη sim παλι τα ιδια γραφει τελος κλησης δεν μπορω να πρω εγω

 

To ίδιο ακριβως προβλημα μου ειχε τυχει πριν απο κανένα μήνα.Εφτιαξε μονο του κ απο τοτε ολα οκ.Ακριβως το ιδιο οπως το περιγραφεις

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα παω να κανω κλησεις και λεει τελος κλησης μπορω μονο να δεχτω κλησεις και να κανω εγω μονο στο 1314 (εχω Cosmote whats up)

ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει?

 

Και εγώ φίλε το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω πήγα έβαλα και καινούρια κάρτα και τίποτα άλλαξα συσκευή και δουλεύουν όλα μια χαρά.!

Τι γίνεται με το κινητό αυτό τελικά?

Άσε που όταν παίρνω τους άλλους τηλέφωνο μου κάνουν συνέχεια παράπονα ότι δεν με ακούν.!

 

Πόσα προβλήματα μπορεί να έχει αυτό το κινητό?

 

Το GPS πάντα χρεώνει.!

 

Πολλές φορές ξαφνικά μου τελειώνει και η κάρτα.!Αναγκάστηκα να απενεργοποιήσω το wap.!

Γενικά οι ρυθμίσεις του είναι πολύ φτωχές και πολλές δεν αλλάζουν με τίποτα.!

Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει

στο επίπεδο του και θα σε νικήσει εκ πείρας.

Mark Twain

Link to comment
Share on other sites

παιδια η cosmote γενικα εχει προβλημα εβαλα wind kai vodafone και δουλεψε κανονικα ενω με την cosmote συνεχιζε το προβλημα και συνεχιζει
Link to comment
Share on other sites

παιδια η cosmote γενικα εχει προβλημα εβαλα wind kai vodafone και δουλεψε κανονικα ενω με την cosmote συνεχιζε το προβλημα και συνεχιζει

 

Εμένα μου είχε συμβεί με wind, κράτησε 2 ώρες περίπου κ απο τοτε ολα καλα, κανενα προβλημα.Κ του εκανα κ ενα factory reset μετά

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φίλε το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω πήγα έβαλα και καινούρια κάρτα και τίποτα άλλαξα συσκευή και δουλεύουν όλα μια χαρά.!

Τι γίνεται με το κινητό αυτό τελικά?

Άσε που όταν παίρνω τους άλλους τηλέφωνο μου κάνουν συνέχεια παράπονα ότι δεν με ακούν.!

 

Πόσα προβλήματα μπορεί να έχει αυτό το κινητό?

 

Το GPS πάντα χρεώνει.!

 

Πολλές φορές ξαφνικά μου τελειώνει και η κάρτα.!Αναγκάστηκα να απενεργοποιήσω το wap.!

Γενικά οι ρυθμίσεις του είναι πολύ φτωχές και πολλές δεν αλλάζουν με τίποτα.!

 

Το gps δε χρεώνει αν εισαι με wifi, αν εισαι με gprs/3g ε ναι λογικο ειναι να χρεώνει,αυτό ειναι γνωστο.

Επίσης για να λυθούν οι οποιεσδηποτε αποριες περι χρεωσης :

Με το Geotaggin δε χρεωνόμαστε, ούτε με το joggin buddy και έχουμε το gps σε ΑΥΤΟΝΟΜΟ.Δεν πραγματοποιείται καμία σύνδεση στο δικτυο, απλώς επειδη το αυτόνομο gps χρειάζεται περισσοτερη ώρα να λοκαρει απο το υποβοηθούμενο gps (a-gps), είμαστε σε ανοιχτο χώρο κ περιμένουμε.

Επίσης με το πρόγραμμα wetravel ΔΕΝ ΧΡΕΩΝΟΜΑΣΤΕ.

Για να ειμαστε σιγουροι περι wifi/3g κλπ , κανουμε το εξής.

Ας υποθεσουμε οτι εχουμε wifi σπιτι μας ή έστω κλέβουμε από καποιο γειτονα.

Πηαγαίνουμε ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ-Browser-Ρυθμίσεις browser-Προφίλ κ επιλεγουμε wifi. Έτσι κάθε φορά που θα μπαινουμε στον browser του κινητού, θα μας ζητάει να ενεργοποιήσουμε το wifi, ώστε να είμαστε σίγουροι οτι δε θα χρεωθούμε.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο μενού που είμαστε αν δε μπορουμε να βρούμε wifi και θελουμε να δουμε ένα site, επιλεγουμε την άλλη ρυθμιση, για μενα που ειμαι στη wind, ειναι το wind plus.

 

Tι γινεται στην περίπτωση που έχουμε τον opera mini και θελουμε να δουλεψει με το wifi.

Στο μενού ψυχαγωγία -παιχνιδια κ εφαρμογες-java-προφίλ θα βρείτε την προεγκατεστημένη ρύθμιση του παρόχου σας, για μενα ειναι το wind gr java.Αν το ψάξετε θα δείτε οτι ΔΕΝ μπορούμε να επιλέξουμε το wifi ως προφίλ.

Εχω βάλει ενα δικο μου επιπλέον προφίλ στο οποιο δεν εχω επιλεξει το wind gr java, αλλά το streaming.

Exoντας ενεργοποιημενο το wifi, ο opera mini δουλευει με το wifi, αλλα συνήθως εχω επιλεγμένο το αλλο προφιλ που εχω ονομασει σκετο Α, ωστε να ειμαι σιγουρος οτι δε θα με χρεώσει.Αυτο το εχω τσεκάρει ως εξής:με απενεργοποιημενο το wifi, ο οπερα θα χρησιμοποιησει απευθείας το 3g μας (και θα μας χρεώσει).Οταν ομως επιλεγω το αλλο προφιλ (το Α δλδ), ο οπερα δε λειτουργει κ μου βγάζει σφάλμα στη σύνδεση.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Επιλογη για χωρις ηχο και για μενα πλεον, πληροφοριες εδω.

http://www.mygreatphone.com/forum/lg-renoir/12275-camera-pxo-no-sound-option.html

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Επιλογη για χωρις ηχο και για μενα πλεον, πληροφοριες εδω.

http://www.mygreatphone.com/forum/lg-renoir/12275-camera-pxo-no-sound-option.html

Mια από τα ίδια και για μένα (μόνο που το είχε από μόνο του το firmware):):p

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Mια από τα ίδια και για μένα (μόνο που το είχε από μόνο του το firmware):):p

 

:lol::lol:

ποιο εχεις;

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γκαντεμια ειναι αυτη??4 ημερων κινητο και μου χαλασε!Αυτο το προβλημα καπου νομιζω το ειχα διαβασει εδω μεσα...Κλεινω το κινητο,το ανοιγω και κολλαει στο λογοτυπο της LG!το κλεινω το ανοιγω παλι και το ιδιο...Κολλαει εκει και δεν προχωραει!Παω αυριο να το δωσω να μου το αλλαξουνε εκτος και αν κατι κανω εγω στραβα!Οσοι το εχετε παθει σας αλλαξαν συσκευη η διορθοθηκε??

Εντωμεταξυ το εκλεισα και το ανοιξα παλι το κινητο γιατι νωριτερα μου εκανε αλλο κουφο!Εκει που ειχα μια φωτο μου για φοντο που ειχα περασει νωριτερα απο τον υπολογιστη χανετε ως δια μαγειας και για φοντο μπαινει η εικονα που ειχε οταν το ειχα αγορασει!!Μπαινω στο μενου και οι εικονες μου πουθενα που ειχα περασει!Προσπαθω με το usb καλωδιο να τις περασω ξανα αλλα ματαια!Μου λεει κατι για κατεστραμενο δισκο του κινητου και οτι δεν μπορω να τις περασω...Ουτε αυτες αλλα ουτε και αλλες φωτο που προσπαθησα!Το περιεργο ειναι οτι ηχους και βιντεο περναει κανονικα και φωτο που τραβαω απο το κινητο τις αποθηκευει παλι κανονικα...!!Λετε να εχει σχεση με το μετεπειτα προβλημα η συμπτωση??Παντως και αυτο το προβλημα απο το πουθενα!Και μαλιστα γι αυτο το λογο το εκλεισα!Να βγαλω την καρτα μνημης να την ξαναβαλω μηπως εφταιγε αυτη αφου εκει αποθηκευα τα παντα!Τι λετε εσεις??

Υ.Γ. Xιλια συγγνωμη για το μεγαλο post αλλα στεναχωρηθηκα πολυ και δεν μπορω να εξηγησω τι φταιει αλλα και την γκαντεμια μου!:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Μολις βρω χρονο θα κανω εναν οδηγο για τα θεματα κ ολα τα αλλα

 

 

ειμαστε σε αναμονη....:rolleyes:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

ποιο εχεις;

 

Tο kc 910 aka renoir:lol::lol::lol: ,η έκδοση λογισμικού που φοράει η είναι V10f,το βράδυ μπορώ να σου ανεβάσω φωτογραφία για να το δεις :)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γκαντεμια ειναι αυτη??4 ημερων κινητο και μου χαλασε!Αυτο το προβλημα καπου νομιζω το ειχα διαβασει εδω μεσα...Κλεινω το κινητο,το ανοιγω και κολλαει στο λογοτυπο της LG!το κλεινω το ανοιγω παλι και το ιδιο...Κολλαει εκει και δεν προχωραει!Παω αυριο να το δωσω να μου το αλλαξουνε εκτος και αν κατι κανω εγω στραβα!Οσοι το εχετε παθει σας αλλαξαν συσκευη η διορθοθηκε??

Εντωμεταξυ το εκλεισα και το ανοιξα παλι το κινητο γιατι νωριτερα μου εκανε αλλο κουφο!Εκει που ειχα μια φωτο μου για φοντο που ειχα περασει νωριτερα απο τον υπολογιστη χανετε ως δια μαγειας και για φοντο μπαινει η εικονα που ειχε οταν το ειχα αγορασει!!Μπαινω στο μενου και οι εικονες μου πουθενα που ειχα περασει!Προσπαθω με το usb καλωδιο να τις περασω ξανα αλλα ματαια!Μου λεει κατι για κατεστραμενο δισκο του κινητου και οτι δεν μπορω να τις περασω...Ουτε αυτες αλλα ουτε και αλλες φωτο που προσπαθησα!Το περιεργο ειναι οτι ηχους και βιντεο περναει κανονικα και φωτο που τραβαω απο το κινητο τις αποθηκευει παλι κανονικα...!!Λετε να εχει σχεση με το μετεπειτα προβλημα η συμπτωση??Παντως και αυτο το προβλημα απο το πουθενα!Και μαλιστα γι αυτο το λογο το εκλεισα!Να βγαλω την καρτα μνημης να την ξαναβαλω μηπως εφταιγε αυτη αφου εκει αποθηκευα τα παντα!Τι λετε εσεις??

Υ.Γ. Xιλια συγγνωμη για το μεγαλο post αλλα στεναχωρηθηκα πολυ και δεν μπορω να εξηγησω τι φταιει αλλα και την γκαντεμια μου!:(:(:(:(

 

Είσαι άτυχος.Να το πας πίσω θα ηταν καλύτερα, μπορεί να σου εμφανίσει προβλημα στην πορεια.ειναι υποχρεωμενοι να στο αλλαξουν.

Εκτος αν εκανε ενα κουλο κ τωρα ειναι οκ.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Tο kc 910 aka renoir:lol::lol::lol: ,η έκδοση λογισμικού που φοράει η είναι V10f,το βράδυ μπορώ να σου ανεβάσω φωτογραφία για να το δεις :)

 

χαχα,την εκδοση εννοουσα βρε, οκ εχεις την f.

Στην j κ την k , την αφαιρεσαν τη λειτουργια αυτη οι αλήτες..:p

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Είσαι άτυχος.Να το πας πίσω θα ηταν καλύτερα, μπορεί να σου εμφανίσει προβλημα στην πορεια.ειναι υποχρεωμενοι να στο αλλαξουν.

Εκτος αν εκανε ενα κουλο κ τωρα ειναι οκ.

Δυστυχως το κινητο ποτε δεν ανοιξε και ολο κολλουσε στο λογοτυπο οποτε το πηγα πισω να μου το αλλαξουν...Το θεμα ειναι οτι λεει θα το κοιταξουνε και μπορει να μην προλαβουν να το δουνε σημερα!Τους εξηγω να το ανοιξουν απλα να δουν οτι κολλαει και να μου το αλλαξουν οπως θα γινει τελικα και αυτοι για 2 λεπτα υποθεση μου το κρατησαν και θα το εξετασουν με τη σειρα του οποτε μενω χωρις κινητο και ταλαιπωρουμε αδικα!:(:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...