Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φίλε tsoump είσαι και πατρίδα (Ξυλόκαστρο), ελληνικούς χάρτες για το trekbuddy έχουμε πουθενά? Απλά να το δοκιμάσω και αυτό, δοκίμασα και το wetravel, μια χαρά πλοήγηση κάνει για τα δεδομενα των κινητών.Όταν ενεργοποιούμε το fullscreen τα 4 βελάκια που έχει κάτω και κάτι άλλα κουμπάκια εξαφανίζονται? Γιατί σε μένα ακόμα παραμένουν, απλά μόνο μια μικρή μπάρα εξαφανιζεται.Χρησιμοποιώ την τελευταια έκδοση 9.12.Και κάτι τελευταίο, skins που βρίσκουμε και πως εγκαθίστανται? Μέσα από το πρόγραμμα δεν έχει τίποτα στο skin.Βασικά το backround θέλω να αλλάξω στο μενού γιατί με αυτό που έχει με τα γρανάζια δεν ξεχωρίζεις εύκολα τα υπομενού. Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η ενταση ηχειου του renoir μου ειναι εκνευριστικα χαμηλη. μπορειτε να μου δωσετε οδηγιες για να την αυξησω οπως ειχα κανει και με το viewty παλιοτερα? εψαξα στο mygreatphone.com αλλα δε με βοηθησε ιδιαιτερα :/
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φίλε tsoump είσαι και πατρίδα (Ξυλόκαστρο), ελληνικούς χάρτες για το trekbuddy έχουμε πουθενά? Απλά να το δοκιμάσω και αυτό, δοκίμασα και το wetravel, μια χαρά πλοήγηση κάνει για τα δεδομενα των κινητών.Όταν ενεργοποιούμε το fullscreen τα 4 βελάκια που έχει κάτω και κάτι άλλα κουμπάκια εξαφανίζονται? Γιατί σε μένα ακόμα παραμένουν, απλά μόνο μια μικρή μπάρα εξαφανιζεται.Χρησιμοποιώ την τελευταια έκδοση 9.12.Και κάτι τελευταίο, skins που βρίσκουμε και πως εγκαθίστανται? Μέσα από το πρόγραμμα δεν έχει τίποτα στο skin.Βασικά το backround θέλω να αλλάξω στο μενού γιατί με αυτό που έχει με τα γρανάζια δεν ξεχωρίζεις εύκολα τα υπομενού.

 

ρε παιδια ποσοι Ξυλοκαστρίτες ειμαστε εδω? χαιρετισματα απο Ξυλοκαστρίτη που φοιτά στην Πάτρα, και μιλαει με KC910 renoir εδω και 1+ χρόνο.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

η ενταση ηχειου του renoir μου ειναι εκνευριστικα χαμηλη. μπορειτε να μου δωσετε οδηγιες για να την αυξησω οπως ειχα κανει και με το viewty παλιοτερα? εψαξα στο mygreatphone.com αλλα δε με βοηθησε ιδιαιτερα :/

Υπάρχουν αρκετά guides . Μπορείς να βρείς και στις πιο πίσω σελίδες. Επίσης tips στο mygreatphone ,μεσω του κρυφου μενου, υπαρχουν για την καλυτερη δυνατη ποιοτητα. κοίτα κι εκεί.

Increase the sound of the speaker (mp3 player):

 

Υ.Γ. στο Χ , βαλε τιμη 7 και γυρνα το σε - 200 .

 

φίλε tsoump είσαι και πατρίδα (Ξυλόκαστρο), ελληνικούς χάρτες για το trekbuddy έχουμε πουθενά? Απλά να το δοκιμάσω και αυτό, δοκίμασα και το wetravel, μια χαρά πλοήγηση κάνει για τα δεδομενα των κινητών.Όταν ενεργοποιούμε το fullscreen τα 4 βελάκια που έχει κάτω και κάτι άλλα κουμπάκια εξαφανίζονται? Γιατί σε μένα ακόμα παραμένουν, απλά μόνο μια μικρή μπάρα εξαφανίζεται.Χρησιμοποιώ την τελευταια έκδοση 9.12.Και κάτι τελευταίο, skins που βρίσκουμε και πως εγκαθίστανται? Μέσα από το πρόγραμμα δεν έχει τίποτα στο skin.Βασικά το background θέλω να αλλάξω στο μενού γιατί με αυτό που έχει με τα γρανάζια δεν ξεχωρίζεις εύκολα τα υπομενού.

 

Το fullscreen αυτο ειναι μια ρυθμιση του προγραμματος. Δεν εχει προοριστει για αυτο το κινητο, αποκλειστικα οποτε βλεπεις να συμβαινει αυτο. Επισης η LG στα μοντελα τυπου renoir,viewty,arena... εμφανιζει υποβοηθητικο πληκτρολογιο. Αυτο αφαιρειται με αλλον τροπο, σε καθε εφαρμογη ξεχωριστα.

Το trekkbuddy το ξεκινησα να το παλευω μεχρι που ηρθε η επανασταση του we-travel.

Θα απογοητευτεις τρομερα, γιατι ειναι εικονες , κι οχι ιχνη στον χαρτη.

Θεματα, skins, κ.ο.κ. εγκαθιστώνται μέσω του συγχρονισμου efs tools --> lgmdp και απο το δευτερο διαχειρίζεσαι πλήρως τα αρχεια του κινητου. Βεβαια καθενα απο τα themes εχουν διαφορετικο τροπο εγκαταστασης, οπου δινονται οδηγειες.

Ένα πολύ καλό και βολικό που προτείνω είναι ANDROID theme: http://drop.io/jbw0lvc

 

ρε παιδια ποσοι Ξυλοκαστρίτες ειμαστε εδω? χαιρετισματα απο Ξυλοκαστρίτη που φοιτά στην Πάτρα, και μιλαει με KC910 renoir εδω και 1+ χρόνο.

 

Χαιρετώ τους πατριώτες ωρέ!

Edited by tsoump

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!:) Έχω μια ερώτηση: Δεν ξέρω γιατί, αλλά όταν βάζω ανοιχτή ακρόαση, δε με ακούει το άτομο που μιλάω μαζί του, ενώ εγώ το ακούω κανονικά. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!:) Έχω μια ερώτηση: Δεν ξέρω γιατί, αλλά όταν βάζω ανοιχτή ακρόαση, δε με ακούει το άτομο που μιλάω μαζί του, ενώ εγώ το ακούω κανονικά. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?:worry:

 

Hardwariko το πρόβλημα φαίνεται. Γενικά κι εγώ έχω πρόβλημα στην ανοιχτή ακρόαση. δεν με ακούν δυνατά. Οπότε το 'χω παραλείψει.

Απευθύνσου στην LG για περεταίρω πληροφορίες.

 

Αν πάλι θες να πειραματιστείς μπας κι φτιάξεις τίποτα, παίρνα μια άλλη official έκδοση. (http://www.mygreatphone.com)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας, έχω το renoir και γω και θέλω να το κάνω windows mobile τι μπορώ να κάνω?

 

δυστιχος δεν μπορεις να κανεις τπτ, δεν μπορεις να τα βαλεις

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω το renoir και γω και θέλω να το κάνω windows mobile τι μπορώ να κάνω?

 

Προσευχές μέχρι να έχει την ικανότητα να Δέχεται ανοιχτά λειτουργικά!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

ok thanks...στο facebook θα μπορώ να μπω?

 

Βεβαίως αλλά χωρίς ικανότητα παρακολούθησης των πλαϊνών διαφημίσεων , λόγω έλλειψης ανοιχτού λειτουργικού συνεπώς και flash player. :p

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας μπαινει το renoir στο facebook γραφοντας απλα http://www.facebook.com η θελει και καποιο java?

νομίζω είναι προφανές.

Γνωριζει κανεις καποια εγκυρη διευθυνση να κατεβασω το efs tool?

 

:google: ή mygreatphone.com

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

νομίζω είναι προφανές.

 

 

:google: ή mygreatphone.com

 

ευχαριστω.το κατεβασα απο εδω αλλα δεν ειναι συμβατο με το renoir.

 

..ok τα καταφερα .θελει πρωτα ανοιγμα το lgmdp(tools-service programming) και μετα efs tool

Edited by mcgyver
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.το κατεβασα απο εδω αλλα δεν ειναι συμβατο με το renoir.

 

2ο..ok τα καταφερα .θελει πρωτα ανοιγμα το lgmdp(tools-service programming) και μετα efs too[/b]l

 

Ναι , ωραιος. το 2ο.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

αφαιρεσα ηχο απο το κλειστρο απο το τραβηγμα φωτογραφιας οσο κ απο την εναρξη- τελος της βιντεοσκοπησης

Το μονο προβλημα που εχω και ειχα ειναι οτι κατα τη διαρκεια της βιντεοσκοπησης κολαει το βιντεο σε καποια καρε.μπορει να φταει γιυτο η εξωτερικη μνημη που εχω?χρησιμποιω μια microsd hc της toshiba 4gb.νομιζω απο οταν την αλλαξα αρχισε το προβλημα (εμφανιζεται μονο κατα την εγγραφη στη μεγιστη αναλυση βιντεο)

Edited by mcgyver
Link to comment
Share on other sites

αφαιρεσα ηχο απο το κλειστρο απο το τραβηγμα φωτογραφιας οσο κ απο την εναρξη- τελος της βιντεοσκοπησης

Το μονο προβλημα που εχω και ειχα ειναι οτι κατα τη διαρκεια της βιντεοσκοπησης κολαει το βιντεο σε καποια καρε.μπορει να φταει γιυτο η εξωτερικη μνημη που εχω?χρησιμποιω μια microsd hc της toshiba 4gb.νομιζω απο οταν την αλλαξα αρχισε το προβλημα (εμφανιζεται μονο κατα την εγγραφη στη μεγιστη αναλυση βιντεο)

Αν είναι class 4 η κάρτα μνήμης σου, έχεις θεματάκι..Το κινητό τα πάει καλά με class 6 κάρτες.Είναι πρόβλημα που εμφανίστηκε από την αρχή.Λογικά αν αποθηκεύσεις στηη μνήμη του τηλεφώνου δε θα έχεις πρόβλημα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι class 4 η κάρτα μνήμης σου, έχεις θεματάκι..Το κινητό τα πάει καλά με class 6 κάρτες.Είναι πρόβλημα που εμφανίστηκε από την αρχή.Λογικά αν αποθηκεύσεις στηη μνήμη του τηλεφώνου δε θα έχεις πρόβλημα.

 

μολις τωρα ειδα οτι η εξωτερικη καρτα που χρησιμοποιω εχει ενα αριθμο 4.Η παλια που ειχα(του κινητου η οποια μου καηκε,κ δεν ειχε προβλημα στη βιντεοσκοπηση τον αριθμο 6).σιγουρα αυτο ειναι πολυ λες.σε ευχαριστω.

θα αγορασω καινουρια να εχει αριθμο 6 επανω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Περασε ενας χρονος απο τοτε που πηρα το κινητο και ξεκινησαν τα προβληματακια. :mad:

Ηδη απο την αρχη ειχε το προβλημα οταν εχανε το δικτυο ή οταν επρεπε να παει απο HSDPA σε GSM λογω μη υποστηριξης του πρωτου συστηματος απο τον παροχεα, το κινητο εμπαινε σε αναμονη (μαυρη οθονη με το σημα της LG) και δεν με αφηνε να μπω στο μενου. Αρκετα ενοχλητικο, γιατι πολλες φορες θελω να τραβηξω φωτο και δεν μπορω. Πρεπει να βγαλω μπαταρια και οταν το κινητο ανοιξει και πριν κανει αναζητηση δικτυου πρεπει να ανοιξω την καμερα. Επισης σχετικα με το δικτυο, οταν ημουν Καστελοριζο ενω του ειχα επιλεξει μονο VODAFONE GR, το κινητο οταν εχανε το σημα εβαζε το VODAFONE TR ή TURKCELL και πολλες φορες χρεωνομουν χωρις λογο γιατι στο κινητο ειχαν "ξεμεινει" τα δυο παραπανω δικτυα ενω η περιοχη ειχε πλεον VODAFONE GR. Αντιθετα, οταν ημουν Παρισι, μου ειχε βγει ο "παnαγιωτης" για βρει καποιο δικτυο. Τι επιλογη χειροκινητη, τι επιλογη αυτοματη εκανε μια ωρα να συνδεθει σε καποιο δικτυο. Το ιδιο συνεβει απο Παρισι σε Βρυξελλες.

 

Αλλο προβλημα ειναι οτι οταν ανοιγω το κινητο και επιλεξω επαφες, μπω σε καποια επαφη και μετα με touch για να παω σε μια αλλη το κινητο μπαινει σε αναμονη και κολλαει.(αυτο συμβαινει και στο LG GM750 της κοπελας μου).

 

Αλλο προβλημα ειναι οτι μπορει να κανω μια κληση, μιλαω, κλεινω την συνομιλια, στην οθονη εμφανιζεται ο χρονος συνομιλιας και κολλαει το κινητο.

 

Υπαρχουν και αλλες περιπτωσεις με κολληματα.

Fw εχω το V10j

Edited by tolisspi

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

Περασε ενας χρονος απο τοτε που πηρα το κινητο και ξεκινησαν τα προβληματακια. :mad:

Ηδη απο την αρχη ειχε το προβλημα οταν εχανε το δικτυο ή οταν επρεπε να παει απο HSDPA σε GSM λογω μη υποστηριξης του πρωτου συστηματος απο τον παροχεα, το κινητο εμπαινε σε αναμονη (μαυρη οθονη με το σημα της LG) και δεν με αφηνε να μπω στο μενου. Αρκετα ενοχλητικο, γιατι πολλες φορες θελω να τραβηξω φωτο και δεν μπορω. Πρεπει να βγαλω μπαταρια και οταν το κινητο ανοιξει και πριν κανει αναζητηση δικτυου πρεπει να ανοιξω την καμερα. Επισης σχετικα με το δικτυο, οταν ημουν Καστελοριζο ενω του ειχα επιλεξει μονο VODAFONE GR, το κινητο οταν εχανε το σημα εβαζε το VODAFONE TR ή TURKCELL και πολλες φορες χρεωνομουν χωρις λογο γιατι στο κινητο ειχαν "ξεμεινει" τα δυο παραπανω δικτυα ενω η περιοχη ειχε πλεον VODAFONE GR. Αντιθετα, οταν ημουν Παρισι, μου ειχε βγει ο "παnαγιωτης" για βρει καποιο δικτυο. Τι επιλογη χειροκινητη, τι επιλογη αυτοματη εκανε μια ωρα να συνδεθει σε καποιο δικτυο. Το ιδιο συνεβει απο Παρισι σε Βρυξελλες.

 

Αλλο προβλημα ειναι οτι οταν ανοιγω το κινητο και επιλεξω επαφες, μπω σε καποια επαφη και μετα με touch για να παω σε μια αλλη το κινητο μπαινει σε αναμονη και κολλαει.(αυτο συμβαινει και στο LG GM750 της κοπελας μου).

 

Αλλο προβλημα ειναι οτι μπορει να κανω μια κληση, μιλαω, κλεινω την συνομιλια, στην οθονη εμφανιζεται ο χρονος συνομιλιας και κολλαει το κινητο.

 

Υπαρχουν και αλλες περιπτωσεις με κολληματα.

Fw εχω το V10j

Είχες χακάρει ποτέ το κινητό; Δοκίμασε να βάλεις την v10k , είναι η πιο σταθερή που βγήκε ποτέ.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω χακαρει.

Θα δοκιμασω την ν10κ. Αλλά που θα την βρω?

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

Tο EFSTOOLS που μπορω να το βρω? Ψαχνω, αλλά δεν το βρισκω.

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος για φορματ στο κινητο?

 

Εκανα διαφορα reset και θα δω....

 

Πως μπορω να απενεργοποιησω την λειτουργια vodafone web ωστε να μην μπορω με τιποτα να μπω στο internet μεσω παροχεα?

 

Δεν βλεπω κινηση στο τοπικ. Μαλλον το κινητο ειναι παρελθον...

Edited by Spidey
Χρησιμοποίησε την "Τροποποίηση" όταν θες να προσθέσεις κάτι.

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...