Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω κατευασα 1 και μετα ανοιξα το προγραμμα και το πεταξα μεσα αλλα μετα δεν μπορουσε να μου κατευει αλλος χαρτης μηπως υπαρχει κανενα προβλημα????

 

τι εννοείς? γράψε τι έκανες ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

τιποτα το βρικα τωρα...απλα δεν ειχα επιλεξει ποιο μερος να κατευασω.....

μια αλλη ερωτηση στο κινητο το gps πρεπει να ειναι υποβοηθμουμενο ή αυτονομο?......

τους χαρτες πρεπει να τους μετατρεψω στο κινητο ή στον υπολογιστη και μετα να τα μεταφερω στο κινητο?????

Link to comment
Share on other sites

τιποτα το βρικα τωρα...απλα δεν ειχα επιλεξει ποιο μερος να κατευασω.....

μια αλλη ερωτηση στο κινητο το gps πρεπει να ειναι υποβοηθμουμενο ή αυτονομο?......

τους χαρτεσ πρεπει να τους μετατρεψω στο κινητο ή στον υπολογιστη και μετα να τα μεταφερω στο κινητο?????

 

αυτόνομο πρέπει να είναι, αν θες το βάζεις και υποβοηθούμενο αλλά χρησιμοποιεί το δικτυο και χρεώνεσαι, τωρα για να βάλεις τους χάρτες στο κινητό και να τους αναγνωρίζει το Google maps ρώτησα πιο πάνω και περιμένω ακόμη απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

αυτόνομο πρέπει να είναι, αν θες το βάζεις και υποβοηθούμενο αλλά χρησιμοποιεί το δικτυο και χρεώνεσαι, τωρα για να βάλεις τους χάρτες στο κινητό και να τους αναγνωρίζει το Google maps ρώτησα πιο πάνω και περιμένω ακόμη απάντηση...

 

απο μονο του θα αναγνορισει το google maps ή πρεπει να τρεξεις κανενα προγραμμα??εννοω οτι μολις το βαλεις μεσα θα το αναγνωρισει απο μονο του??

Link to comment
Share on other sites

απο μονο του θα αναγνορισει το google maps ή πρεπει να τρεξεις κανενα προγραμμα??εννοω οτι μολις το βαλεις μεσα θα το αναγνωρισει απο μονο του??

 

οχι θα το αναγνωρίσει μόνο του

Link to comment
Share on other sites

μηπως υπαρχει κανενα αλλο προγραμμα για να περασω στον υπολογιστη για να περασω στο κινητο το map γιατι με αυτο που μας εχει δωσει η lg θα κανει κανενα χρονο......
Link to comment
Share on other sites

οχι θα το αναγνωρίσει μόνο του

 

πιστευεις οτι θα παρει ωρα η κατευθειαν θα το αναγνωρισει πιστευεις/????

εσυ τους εχεις περασει τους χατες??

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω εγκαταστήσει ακόμη τους χάρτες γιατί δεν ξέρω πως,

και για να τους βάλεις στο κινητό απλά θα συνδέσεις την κάρτα μνήμης στον υπολογιστή δεν χρειάζεσαι το κινητό ή το πρόγραμμα της LG.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη πρεπει να την βαλω σε laptop ε??

 

δεν σου δώσανε adaptor? αν όχι μπορείς με το καλώδιο USB απλά 8α πας ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ, ΣΥΝΔΕΣΙΜΟΤΗΤΑ, ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ USB και 8α το βαλεις στη ΜΑΖΙΚΗ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσουμε τα sms από το κινητό στο pc...για να κάνω το update το firmware (για να του περάσω τα θέματα).

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσουμε τα sms από το κινητό στο pc...για να κάνω το update το firmware (για να του περάσω τα θέματα).

 

με το πρόγραμμα της LG που έχει το CD, γίνεται

Link to comment
Share on other sites

με το πρόγραμμα της LG που έχει το CD, γίνεται

To έχεις δοκιμάσει ?

 

Συγκεκριμένα όταν είμαι στο Pc Suite και πατάω μήνυμα και μετά "Λήψη" ναι μεν κάνει λήψη αλλά δεν βλέπω να τα κάνει save πουθενά.Οταν δε πάρω ένα μήνυμα από τα εισερχόμενα και κάνω ένα κλικ και πάω να το μεταφέρω στο Desktop ,δεν με αφήνει να το κάνω.

Από την άλλη υπάρχει και το αντίγραφο ασφαλείας αλλά δεν γράφει αν σώζει και τα μηνύματα.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω 1 πολυ σοβαρο προβλημα με τους χαρτες.....

καθως τρεχει το προγραμμα "gMapMaker" με τον χαρτη μου κολαει ξαφνικα το pc και δεν μπορω να κανω τιποτα ουτε το ποντικι δεν μπορω να κουνισω...γιατι γινετε αυτο???το αντιμετοπισε κανενας αλλος αυτο το προβλημα???

και κατι ακομα...το μεγεθος του φακελου του "χαρτη"ειναι γυρως τα 70 mb

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πλακα μας κανουν???

Ανεβηκε η τιμη του κινητου και στο Κοτσοβολο και στο electroworld...αν ειναι δυνατον...370€ και 390 αντιστοιχα http://www.skroutz.gr/s/56458/LG-KC910.html?keyphrase=renoir

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πλακα μας κανουν???

Ανεβηκε η τιμη του κινητου και στο Κοτσοβολο και στο electroworld...αν ειναι δυνατον...370€ και 390 αντιστοιχα http://www.skroutz.gr/s/56458/LG-KC910.html?keyphrase=renoir

ε και τι χαλιεσαι?

υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πλακα μας κανουν???

Ανεβηκε η τιμη του κινητου και στο Κοτσοβολο και στο electroworld...αν ειναι δυνατον...370€ και 390 αντιστοιχα http://www.skroutz.gr/s/56458/LG-KC910.html?keyphrase=renoir

 

389 και στα δυο για την ακριβεια...

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πλακα μας κανουν???

Ανεβηκε η τιμη του κινητου και στο Κοτσοβολο και στο electroworld...αν ειναι δυνατον...370€ και 390 αντιστοιχα http://www.skroutz.gr/s/56458/LG-KC910.html?keyphrase=renoir

 

Δεν έχω παρακολουθήσει την προσφορά που το είχανε ,αλλά μήπως ήταν για περιορισμένα κομμάτια ??

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα περνα την 10κ γιατι ειδες τι επαθα εγω με τα...μαγειρεματα:lol:κατεληξα με κιτρινη οθονη και refreshing συνεχεια να γραφει χωρις να κανει τπτ το κινητο..Δευτερα παω για αλλαγη πλακετας απο οτι ενημερωθηκα...βεβαια δεν ειναι στανταρντ οτι θα το παθεις κι εσυ αν το επιχειρησεις,αλλα θελει πολυ λεπτα χερια(εμπειρια στο συγκεκριμενο κινητο) κ οχι τρεμαμενα απο αρχαριους οπως εμενα...Αλλα επαθα κι εμαθα..καλυτερα με την 10κ κ το κεφαλι σου ησυχο..τουλαχιστον αυτο θα κανω εγω οταν το ξαναπαρω απο το σερβις..δε πανε να βαλουνε "παπαδες" πανω στις μαγειρεμενες,εγω εκει...10ΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚ

για να σοβαρευτουμε τωρα,κατι για ενα φιλαρακι που ρωταει,εχει το κινητακι με την 10b της cosmote και θελει να βαλει την 10κ open..πως μπορει να το κανει?ευχαριστουμε...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μας πει αν θέλει και μπορεί χρήσιμα tips από το 3845#*910# ώστε να βελτιώσουμε λίγο το τηλέφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα περνα την 10κ γιατι ειδες τι επαθα εγω με τα...μαγειρεματα:lol:κατεληξα με κιτρινη οθονη και refreshing συνεχεια να γραφει χωρις να κανει τπτ το κινητο..Δευτερα παω για αλλαγη πλακετας απο οτι ενημερωθηκα...βεβαια δεν ειναι στανταρντ οτι θα το παθεις κι εσυ αν το επιχειρησεις,αλλα θελει πολυ λεπτα χερια(εμπειρια στο συγκεκριμενο κινητο) κ οχι τρεμαμενα απο αρχαριους οπως εμενα...Αλλα επαθα κι εμαθα..καλυτερα με την 10κ κ το κεφαλι σου ησυχο..τουλαχιστον αυτο θα κανω εγω οταν το ξαναπαρω απο το σερβις..δε πανε να βαλουνε "παπαδες" πανω στις μαγειρεμενες,εγω εκει...10ΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚ

για να σοβαρευτουμε τωρα,κατι για ενα φιλαρακι που ρωταει,εχει το κινητακι με την 10b της cosmote και θελει να βαλει την 10κ open..πως μπορει να το κανει?ευχαριστουμε...

 

 

 

Το ιδιο θελω να κανω και εγω.Και κατι ακομα αν περασω την 10κ 'φευγει' το my view της cosmote;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Ποστάρω πρώτη φορά στο forum σας. Έχω το κινητό εδώ και 1 μήνα περίπου. Έχω και το omnia από Δεκέμβρη του '08. Είναι δύο διαφορετικά κινητά με διαφορετική φιλοσοφία. LG: κορυφαίο σε απόδοση οθόνης και φυσικά φωτογραφίας. Samsung κορυφαίο λειτουργικό χάλια οθόνη και φυσικά πολύ πίσω σε φωτογραφική.

Αγόρασα το omnia γιατί ήθελα wm. Aγόρασα το lg γιατί ήθελα φωτογραφική. Το omnia το σύγκρινα με άλλα κινητά που είχαν wm. Το lg το σύγκρινα με 2 κινητά με 8 άρες φωτογραφικές. Δεν είναι χαζες οι εταιρίες. Έχουν κατασκευάσει κατηγορίες κινητών, μουσικά, φωτογραφικά επαγγελματικά κ.λ.π. Είναι πιστεύετε δύσκολο να βάλει η samsung 8 αρα φωτογραφική στο omnia; Μάλον θα έχει τους λόγους της!!!! Πιστεύω πάντως ότι ένα κινητό με τα χαρακτηριστικά του lg και extra gps αυτόνομο χωρίς χρέωση και wm6.1 θα είχε απαγορευτική τιμή για πολλούς. Συγνωμη για το μεγαλο post.

Υ.Γ. Όσοι δεν βρήκαν κάρτα μνήμης στην συσκευασία τους να κοιτάξουν μέσα στην συσκευή τους μην είναι ήδη τοποθετημένη μέσα στο

κινητό τους.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιστεύετε δύσκολο να βάλει η samsung 8 αρα φωτογραφική στο omnia;

 

Παρουσιάστηκε πρόσφατα το: Samsung GT-i8910 Omnia HD Άλλαξαν όμως το WM σε Symbian.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...