Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιμενουμε να βγει νεο mapgenerator που να υποστηριζει τους νεους χαρτες της garmin...Επισης η μετατροπη θελει μπολικες μερουλες για να γινει και δεν ξερω εαν θα εχει επιπτωσεις η δημιουργια ενος τετοιου χαρτη στην ανταποκριση του κινητου

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Περιμενουμε να βγει νεο mapgenerator που να υποστηριζει τους νεους χαρτες της garmin...Επισης η μετατροπη θελει μπολικες μερουλες για να γινει και δεν ξερω εαν θα εχει επιπτωσεις η δημιουργια ενος τετοιου χαρτη στην ανταποκριση του κινητου

 

Ok, μόλις εχουμε νεα, ενημέρωσε μας! :)

 

Μια ερώτηση: Το mgmaps το χρησιμοποιείται? Δεν μου ανοίγει το google maps. ΟΛΟΙ οι αλλοι μου ανοιγουν! Σε εσας ανοιγει ?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Δείτε λίγο τι βρήκα.!

http://74.125.39.132/translate_c?hl=en&ie=UTF-8&sl=fr&tl=en&u=http://muvctrl.leforum.eu/t1500-PACK-THEMES-Complet-x9-by-OMX-NEW.htm&prev=_t&usg=ALkJrhjvBXgEBvU_GYE9CJ8xaFtk_jHdkw

 

Εγώ πάντως έχω βάλει το "I-Renoir Next Gen Eraser 2 Gfx Pack" απο εδώ http://renoir.natarajxt.com/downloads/icones/ και τα σπάει.!

 

Πιστεύω πως αξίζει να ασχοληθούμε.!Δεν νομιζω να το κάνει κάποιος άλλος για εμάς.!

 

Μπορείς να μας πεις τι ακριβώς έκανες? Γιατί εγώ προσπάθησα αλλά δεν τα κατάφερα... Αντιγράφεις τους 2 φακέλους στον FlashMenu όπως είναι ή μόνο τις εικόνες που έχουν μέσα οι 2 φάκελοι?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις τι ακριβώς έκανες? Γιατί εγώ προσπάθησα αλλά δεν τα κατάφερα... Αντιγράφεις τους 2 φακέλους στον FlashMenu όπως είναι ή μόνο τις εικόνες που έχουν μέσα οι 2 φάκελοι?

 

Έχω αναφέρει τη διαδικασία κάποιες σελίδες πίσω.Δεν ειναι κατι φοβερό παντως κατά τη γνώμη μου παντα.Μετα απο καποιες ημερες, χειροκινητα επεστρεψα στο κανονικο μενου.

 

ΠΕΡΙ GPS

Με προλαβε ο φιλος Psycho13 , ειναι οπως τα λεει.Η διαδικασια σε μεγαλους χαρτες κραταει κ 2 μερες, για το Λουξεμβουργο οπως διαβαζα κραταει μιση ήμερα, λιγο παραπανω για Ολλανδια, οποτε φανταζεστε για Ελλαδα.Επισης δεν ειναι τιποτα σταθερο, στους περισσοτερους δε λειτουργει, κολλάει ο χαρτης κλπ κλπ.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Έχω αναφέρει τη διαδικασία κάποιες σελίδες πίσω.Δεν ειναι κατι φοβερό παντως κατά τη γνώμη μου παντα.Μετα απο καποιες ημερες, χειροκινητα επεστρεψα στο κανονικο μενου.

 

ΠΕΡΙ GPS

Με προλαβε ο φιλος Psycho13 , ειναι οπως τα λεει.Η διαδικασια σε μεγαλους χαρτες κραταει κ 2 μερες, για το Λουξεμβουργο οπως διαβαζα κραταει μιση ήμερα, λιγο παραπανω για Ολλανδια, οποτε φανταζεστε για Ελλαδα.Επισης δεν ειναι τιποτα σταθερο, στους περισσοτερους δε λειτουργει, κολλάει ο χαρτης κλπ κλπ.

 

egw pantws ama exoume ta katalila ergalia den exw kanena provlima na exw kai mia vdomada ton ipologisti annoixto ...

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

egw pantws ama exoume ta katalila ergalia den exw kanena provlima na exw kai mia vdomada ton ipologisti annoixto ...

 

συμφωνώ απόλυτα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου απαντησει στο παραπανω που ρωτησα? Ειναι πολυ σοβαρο, αν απαντηθει , μπορει ως αυριο να σας εχω free java maps!

Ευχαριστω!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου απαντησει στο παραπανω που ρωτησα? Ειναι πολυ σοβαρο, αν απαντηθει , μπορει ως αυριο να σας εχω free java maps!

Ευχαριστω!

 

Από ό,τι θυμάμαι, δεν τα ανοίγει.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Από ό,τι θυμάμαι, δεν τα ανοίγει.

 

Στο αρενα ενας φιλος μου ειπε πως πατησε αρκετες φορες το 0 (αλλαγη χαρτη) και του το εμφανησε!

Καποιος αλλος που να δοκιμασε?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις τι ακριβώς έκανες? Γιατί εγώ προσπάθησα αλλά δεν τα κατάφερα... Αντιγράφεις τους 2 φακέλους στον FlashMenu όπως είναι ή μόνο τις εικόνες που έχουν μέσα οι 2 φάκελοι?

 

Δεν θυμάμαι ακριβώς από που το κατέβασα πάντως κατέβασα αυτό το αρχείο http://rapidshare.com/files/229581277/irenoirnextgenen.zip και ακολούθησα τις οδηγίες.!

Δεν ήταν καθόλου δύσκολο μπορώ να πω.!

*Εκει που λέει να αντικαταστήσουμε κάποια αρχεία,τα κάνουμε backup σε σίγουρο σημείο στον υπολογιστή μας και μετά τα κάνουμε delete απο το κινητό.!Δεν κάνουμε αντικατάσταση γιατί τότε θα έχουμε διπλό menu.!

Για το ποιο προγραμμα θα χρησιμοποιήσουμε δείτε και εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=215887&page=136

 

 

 

** Σε περίπτωση που μετανιώσεις κάποια στιγμή ή θεληεσεις να επαναφέρεις το κινητό σου στην αρχική του μορφή, ο ευκολότερος τρόπος είναι να φλασάρεις οποια έκδοση επιθυμείς με το LGMDP_1.5 και όλα γίνονται όπως πριν.!

Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει

στο επίπεδο του και θα σε νικήσει εκ πείρας.

Mark Twain

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχει καταφερει κανενας να ακουσει ραδιο απο το internet με wifi? Ας πουμε απο το e-radio καποιον σταθμό?

 

 

Εγω μια φορα δοκιμασα, αλλα δεν ακουγα.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

λογικα το εχεις στο unlock ετσι?οποτε βαλτο δες αν μπορεις να κανεις διαγραφη πχ κ αν δν μπορεις βγαλτο κ δες σε ποια θεση ειναι το διακοπτακι.εγω καθε φορα που το εβαζα στο laptop μου απο μονο του πιεζοταν προς τα πανω κ πηγαινε στο lock οποτε δεν με αφηνε να κανω τιποτα...ευτυχως ειχα εναν παλιο adaptor γιατι με αυτον της lg δεν γινεται δουλεια.μπορει απλα να ειναι χαλασμενος ο δικος μου δεν ξερω.δοκιμασε το κ πες μου..

Βασικα δεν εχω laptop.

Βαζω να διαβασει την καρτα μνημης σ εναν εκτυπωτη με card reader οπου δεν εχω αντιμετωπισει με αλλες καρτες προβληματα.

Δοκιμασα και αλλον ανταπτορα αλλά τιποτα.

μαλλον θα δοκιμασω και αλλο card reader.

 

Τειλκα με το gps, τι γινεται? Πως μπορουμε να κατεβασουμε χαρτες κλπ χωρις να χρεωθουμε?

Δωστε το λινκ για τις οδηγιες

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

YouTube videos μπορείς να δεις μέσω WiFi? :worry:

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά μπορείς :)

Τουλάχιστον εγώ :)

 

Χωρίς καμιά περαιτέρω ρύθμιση? Κάτι τέτοιο είχα διαβάσει στο gsmarena. Ότι κάνεις και καλά new internet profile. :confused:

 

Ευχαριστώ! :)

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς καμιά περαιτέρω ρύθμιση? Κάτι τέτοιο είχα διαβάσει στο gsmarena. Ότι κάνεις και καλά new internet profile. :confused:

 

Ευχαριστώ! :)

 

Οχι χωρις τιποτα! Απλα πηγαινεις στο youtube και βλεπεις video, μεσω του player σου . Το arena αντιμετωπιζει προβλημα σε αυτον τον τομεα!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Οχι χωρις τιποτα! Απλα πηγαινεις στο youtube και βλεπεις video, μεσω του player σου . Το arena αντιμετωπιζει προβλημα σε αυτον τον τομεα!

 

Ναι, το ξέρω. Γι'αυτό ρώτησα. Thanx! :)

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά μπορείς :)

Τουλάχιστον εγώ :)

 

ΚΑι εγω μια χαρα βλεπω youtube videos, χωρις καποια επιπλεον ρυθιση.Τα ανοιγει με τον ενσωματωμενο player του κινητού.Σταθμους ομως δε μπορω να ακουσω απο eradio. Εσεις??

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει καταφέρει κανείς να δουλέψει το gps? (αν ναι με ποιον τρόπο) ; Γιατί 10 μέρες που το χω δεν έχω βγάλει άκρη...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει καταφέρει κανείς να δουλέψει το gps? (αν ναι με ποιον τρόπο) ; Γιατί 10 μέρες που το χω δεν έχω βγάλει άκρη...

 

Όλοι μας :)

θα κανεις το εξής: θα βρεις ανοιχτό χώρο και θα περιμενεις πανω απο 5λεπτο ισως.Η 1η φορά είναι πάντα λίγο δύσκολη.Με το google maps κανε την αρχη κ αν εχεις wifi ακομη καλυτερα για να μη χρεωθεις.Να βρεθεις σε ανοιχτο χωρο.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Όλοι μας :)

θα κανεις το εξής: θα βρεις ανοιχτό χώρο και θα περιμενεις πανω απο 5λεπτο ισως.Η 1η φορά είναι πάντα λίγο δύσκολη.Με το google maps κανε την αρχη κ αν εχεις wifi ακομη καλυτερα για να μη χρεωθεις.Να βρεθεις σε ανοιχτο χωρο.

 

Μπορώ να χρησιμοποιώ google maps (offline) με καταβασμένους χάρτες όπως άκουσα ότι γίνεται στο iphone ; Και εκτός από το google maps τι άλλο πρόγραμμα

μπορώ να χρησιμοποιήσω που να δουλεύει offline ;

Link to comment
Share on other sites

gaff, ανάτρεξε ορισμένες σελίδες προς τα πίσω και θα δεις να αναφέρονται ορισμένοι τρόποι.
Always be your self... :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθες το πρωί ήρθε από την μεταφορική ο άνθρωπος και πήρε το κινητό για να το πάει Θεσσαλονίκη στο service της LG, μετά από πόσες μέρες περίπου θα έρθει πίσω? Το έχει στείλει κανείς άλλος? (μένω Ηράκλειο Κρήτης)

 

Όσον αφορά το mapgenerator κάποιος είπε οτι περιμένετε την νέα έκδοση... στείλτε μας τα λινκ και τις οδηγίες και αφήστε εμάς να περιμένουμε... για να μην ρωτάμε και ξαναρωτάμε τι θα γίνει με τους χάρτες garmin...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθες το πρωί ήρθε από την μεταφορική ο άνθρωπος και πήρε το κινητό για να το πάει Θεσσαλονίκη στο service της LG, μετά από πόσες μέρες περίπου θα έρθει πίσω? Το έχει στείλει κανείς άλλος? (μένω Ηράκλειο Κρήτης)

 

Όσον αφορά το mapgenerator κάποιος είπε οτι περιμένετε την νέα έκδοση... στείλτε μας τα λινκ και τις οδηγίες και αφήστε εμάς να περιμένουμε... για να μην ρωτάμε και ξαναρωτάμε τι θα γίνει με τους χάρτες garmin...

 

- Θα παρει 3 εργασιμες! Κακως το εδωσες σαββατοκυριακο, θα στο φερουν , τριτη - τεταρτη.

- Σε ολα της LG, εχουν τελεια εξυπηρετηση, και ειναι 3 μερες.

- Προσωπικα, δεν το περιμενω αν ειναι τοσο βαρυ και κολλαει συνεχως... Θα ψαξω το mgmaps μπας και καταφερω τελικα κατι..

 

Μπορώ να χρησιμοποιώ google maps (offline) με καταβασμένους χάρτες όπως άκουσα ότι γίνεται στο iphone ; Και εκτός από το google maps τι άλλο πρόγραμμα

μπορώ να χρησιμοποιήσω που να δουλεύει offline ;

 

Μπορεις να χρησιμοποιησεις mgmaps (ψαξε google) στο οποιο μπορει να φορτωθει, χαρτες και τα συναφη ... Αλλα σε εμενα δεν μου λειτουργουν οι google maps (ωστε να τους κατεβασω και να τους φορτωσω) απο το συγκεκριμενο προγραμμα... Σε αλλους λειτουργει και δεν το εχουν εκμεταλευτει...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...