Jump to content

Sony Ericsson W595


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητό το είχα αλλά είχε πάθει κάτι και δεν έπαιρνε μηνύματα και όταν φόρτιζε έγραφε ''Σοβαρό Σφάλμα".:cry:

Ξέρετε άμα φτιάχνει;

Nokia 6151 -> Nokia E65 -> Sony Ericsson W205 -> Sony Ericsson W395 -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Aino -> Sony Ericsson Xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το είχα αλλά είχε πάθει κάτι και δεν έπαιρνε μηνύματα και όταν φόρτιζε έγραφε ''Σοβαρό Σφάλμα".:cry:

Ξέρετε άμα φτιάχνει;

Θα του κανεις μια αναβαθμιση σε ενα service point.πρωτη φορα :blink: τετοιο σφαλμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα του κανεις μια αναβαθμιση σε ενα service point.πρωτη φορα :blink: τετοιο σφαλμα.

 

Πήγα στον Γερμανό και μου είπαν ότι δεν φτιάχνει :cry:

Και μου είπαν να το πετάξω γιατί μπορεί να εκραγεί :!:

Nokia 6151 -> Nokia E65 -> Sony Ericsson W205 -> Sony Ericsson W395 -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Aino -> Sony Ericsson Xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

Βρες μια μπαταρία από ένα άλλο SE (πρόσεξε να είναι συμβατή) και δοκίμασε πάλι!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δικό μου το sony ericsson χάλασε...αυτό που ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει ακόμα αυτό το μοντέλο στην αγορά...

γιατί κάπου πήρε το αυτί μου ότι το έχουν αποσύρει.

Edited by unagi
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά εννοώ αν υπάρχει σε καταστήματα όπως Πλαίσιο, Γερμανός ...κλπ

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το πάρεις από ένα τέτοιο κατάστημα τη στιγμή που μπορείς να το αποκτήσεις φθηνότερα; Ρίξε μια ματιά στα site αυτών των καταστημάτων. Ίσως έχει ξεμείνει κανένα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το πάρεις από ένα τέτοιο κατάστημα τη στιγμή που μπορείς να το αποκτήσεις φθηνότερα; Ρίξε μια ματιά στα site αυτών των καταστημάτων. Ίσως έχει ξεμείνει κανένα.

 

 

Ok ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια χαρα. Εχω ενα προβλημα με το κινητο. Ξαφνικα δεν δουλευει το ακουστικο . Οποτε σε μια κληση , με ακουνε κανονικα αλλα εγω δεν τους ακουω. Οταν το βαζω σε ανοικτη ακροαση , ανοιγει το ηχειο και ολα καλα. Φαντάστικα πως καποιο προβλημα θα επαθε το ακουστικο του , αλλα το περιεργο ειναι πως δεν ακουγεται τιποτα ουτε οταν συνδεσω ακουστικα. Περιεργο δεν ειναι ? καμοια ιδεα? ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας!εχω ενα προβλημα!ενω παλια ειχα αναφορα παραδοσης στο κινητο μου καθε φορα που εστελνα μηνυμα μετα απο μια βλακεια που εκανα αναγκαστηκα να κανω επαναφορα ρυθμισεων κ τωρα δεν βρισκω απο που να βαλω ξανα την αναφορα...!εχω το sony ericsson w595!οποιος μπορει ας μου πει...! ευχαριστωω
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα έχεις κάρτα cosmote. Βάζεις λοιπον μια κάρτα sim άλλης εταιρείας, ενερογοποιείς την αναφορά, βάζεις ξανά την κάρτα σου και είσαι έτοιμος.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να γινεται να κατεβασω καμια εφαρμογη που να προσθεσει στο κινητο μου στα μηνυματα την συνομιλια.?το ειδα σε μια φιλη μου κ πραγματικα ειναι πολυ βολικο...!
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να γινεται να κατεβασω καμια εφαρμογη που να προσθεσει στο κινητο μου στα μηνυματα την συνομιλια.?το ειδα σε μια φιλη μου κ πραγματικα ειναι πολυ βολικο...!

 

 

 

Δεν πρεπει να υπαρχει αυτο που λες....πιο sony ericcson εχεις;λογικα θα το ειδες στο aino,πιστευω....

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρεπει να υπαρχει αυτο που λες....πιο sony ericcson εχεις;λογικα θα το ειδες στο aino,πιστευω....

 

το έχει η καινούργια φουρνιά κ το hazel κ το zylo!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Οπως γραφω και στον τιτλο εχω ενα παλιο sony w595 στο οποιο εχω βαλει μια νεα sim απο wind καιοταν το κινητο ανοιγει μου λεει "βαλτε sim". Οταν βαλω μια παλια sim παλι απο wind την διαβαζει κανονικα και ζητα το pin. εχω δοκιμασει πολλες καρτες και απο διαφορα δικτυα αλλα δεν....

 

δοκιμασα χτες να κανω software update αλλα λυση δεν υπηρξε.... ξερετε αν μπορω να κανω καποιο firmware update ετσι ωστε το κινητο να διαβαζει τις νεες sim ???

 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πριν λίγο καιρό το εν λόγω κινητό μας έκανε κάτι κουλά για πολλοστή φορά οπότε το πήγε η μάνα μου στον Κωτσο (πρωην Electroworld, απ'όπου αγοράστηκε η συσκευή και είναι εντός εγγύησης) και μας παρέπεμψαν στο Γερμανό (δυστυχώς η μάνα μου το αποδέχθηκε, κάτι που εγώ δε θα έκανα για κανένα λόγο). Πήγα λοιπόν σε ένα καταστημα τους, έκανε μια αναβάθμιση ο υπάλληλος εκεί, έλεγξε τη μπαταρία σε ένα μηχανηματάκι και της είπε οτι είναι dead η συγκεκριμένη και πως πρέπει να αγοράσουμε άλλη η οποία κοστίζει 45Ε.

Εγώ αγόρασα μία απο e-bay για δοκιμή αλλα δεν άλλαξε κάτι...

Έκανα update "επιτυχημένα" αλλα εκτός του σήματος της SE δεν εμφανίζεται κάτι άλλο.

 

Τι πιστεύετε πως θα ήταν προτιμότερο να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό το εν λόγω κινητό μας έκανε κάτι κουλά για πολλοστή φορά οπότε το πήγε η μάνα μου στον Κωτσο (πρωην Electroworld, απ'όπου αγοράστηκε η συσκευή και είναι εντός εγγύησης) και μας παρέπεμψαν στο Γερμανό (δυστυχώς η μάνα μου το αποδέχθηκε, κάτι που εγώ δε θα έκανα για κανένα λόγο). Πήγα λοιπόν σε ένα καταστημα τους, έκανε μια αναβάθμιση ο υπάλληλος εκεί, έλεγξε τη μπαταρία σε ένα μηχανηματάκι και της είπε οτι είναι dead η συγκεκριμένη και πως πρέπει να αγοράσουμε άλλη η οποία κοστίζει 45Ε.

Εγώ αγόρασα μία απο e-bay για δοκιμή αλλα δεν άλλαξε κάτι...

Έκανα update "επιτυχημένα" αλλα εκτός του σήματος της SE δεν εμφανίζεται κάτι άλλο.

 

Τι πιστεύετε πως θα ήταν προτιμότερο να κάνω;

εννοεις οτι το κινητο δεν ερχετε σε κατασταση λειτουργιας?? μηπως εισαι σε περιβαλλον flight mode?? για τσεκαρε'το,αλλιως το πας σε service point soyny ericsson και σου λενε αυτοι αν το κινητο ειναι λειτουργισιμο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά ένας φίλος έχει ένα sony ericsson w595 και έχει ένα πρόβλημα με την οθόνη ανοίγει την συσκευή αλλά η οθόνη παραμένει μαύρη πάμε για ΑΛΛΑΓΗ οθόνης η παίζει να φταίει τίποτα άλλο να κοιτάξουμε
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι και η καλωδιοταινία της οθόνης. Άνοιξε-κλείσε το slide ίσως να κόπηκε.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

από την μπροστά μεριά μπορώ να την δω είναι οκ από την πίσω μεριά δεν μπορώ να την δω δεν μπορώ να ανοίξω το κιν εχω ξεβιδώσει όλες τις βίδες και η πίσω πρόσοψη δεν βγαίνει
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
καλησπερα εδω και μερικες ημερες χανει ολες της επαφες και τα μυνηματα που εχει στην μνημη του το κινητο...οτι εχω αποθηκευση στην καρτα το εχω αλλα επειδη εχω πολλα τηλεφωνα τα χανω....κραταω μπακ απ!!! μεσω του Sony Ericsson PC Companion 2.0 και του MyPhoneExplorer κεκανα αναβαθμηση μεσοω του προγραματος τησ Σονυ..τα ιδια...εκανα επιδιωρθωση..τα ιδια ...εψαξα στο ιντερνετ...δεν εχει δοθει λυση...σκευτικα να βρω κανενα ποιο παλιο firmware να περασω...μπασ και μασ σαμποταρει η σονυ να παρουμε κανενα καινουργο... αλλα λεφτα (δεν) υπαρχουν
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σαααααας :P

Μετά από (πάρα πάρα πολύ) καιρό, θα χρειαστεί αύριο να κάνω debrand ένα W595.

Καταρχάς, θέλω να ρωτήσω ποια είναι η τελευταία έκδοση και αν υποστηρίζει patching, γιατί θέλω να κλειδώσω τα μηνύματα. Θέλω επίσης να ρωτήσω αν το φλασάρισμα γίνεται ακόμα με a2 uploader.

Παρακαλώ τα φώτα σας :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W595

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...