Jump to content

Sony Ericsson W595


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει καμια εφαρμογη wifi?

το wifi ειναι λειτουργια του κινητου,δεν ειναι εφαρμογη! :wacko:

 

εσυ τι ακριβως θελεις..ακομη να καταλαβω :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει καμια εφαρμογη wifi?

 

Eιναι θεμα hardware και οχι software. Απο την στιγμη που η συσκευη δεν εχει ενσωματωμενο δεκτη ωστε να μπορει να πιασει τα δικτυα wifi δεν υπαρχει κανενας τροπος να συνδεθει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σιγά μην βγει... Στην ουσία δεν προσθέτει τίποτα. Η R3EA037 δεν έχει και τίποτα σοβαρά προβλήματα (εκτός από το bluetooth, που με μερικές συσκευές, LG κυρίως, δεν συνδέεται που να χτυπιέσαι!)
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα.το πηρα χτες το κινητο απο τον γερμανο και ταυτοχρονα μετετρεψα την καρτα μου σε συνδεση cosmote.παρατηρω ομως πως εχει πολυ κακο σημα το κινητο.ειδικα μεσα στο σπιτι κινειται μεταξυ μια γραμμουλας και καμιας.εχει και ο αδερφος μου sony ericcson και cosmote και εχει κανονικα σημα.δοκιμασαμε μαλιστα και αλλαξαμε τις καρτες μηπως φταει η αλλαγη απο καρτα σε συνδεση αλλα τιποτα.εκανα και επανεγκατασταση λογισμικου απο τη SE.εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να παιζει?thanx
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα.το πηρα χτες το κινητο απο τον γερμανο και ταυτοχρονα μετετρεψα την καρτα μου σε συνδεση cosmote.παρατηρω ομως πως εχει πολυ κακο σημα το κινητο.ειδικα μεσα στο σπιτι κινειται μεταξυ μια γραμμουλας και καμιας.εχει και ο αδερφος μου sony ericcson και cosmote και εχει κανονικα σημα.δοκιμασαμε μαλιστα και αλλαξαμε τις καρτες μηπως φταει η αλλαγη απο καρτα σε συνδεση αλλα τιποτα.εκανα και επανεγκατασταση λογισμικου απο τη SE.εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να παιζει?thanx

τιποτα δεν φταιει.ετσι ειναι μερικα τηλεφωνα.

τωρα αν εχεις αμφιβολιες..με αποδειξη αγορας και δικαιουσε αλλαγη,εφοσον αποδειξεις οτι το κινητο ειναι "χαλασμενο".:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση λογισμικού: R3EG004.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση λογισμικού: R3EG004.

 

Ευχαριστουμε για την ενημερωση proper_evolution. Θα την περασω αργοτερα.

Μηπως εχουμε changelog με τις αλλαγες η πολλα ζηταω?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ασχοληθεί πολύ με το ψάξιμο για να δω αλλαγές, αλλά πρώτες εντυπώσεις είναι ότι το τηλέφωνο είναι πιο γρήγορο στα μενού και στην εξερεύνηση των φακέλων, στο media centre κτλ. Επίσης από το se-nse λένε ότι έχουν διορθωθεί οι ζώνες ώρας στις ρυθμίσεις της ώρας, ότι το Google Maps πάει πλέον σφαίρα και ότι έχουν φτιάξει αφ'ενός την ποιότητα του ήχου μέσα από τα ακουστικά και εφ'ετέρου την ένταση μέσα από τα μεγάφωνα (τα 2 τελευταία μπορώ να τα επιβεβαιώσω)! :)
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Ωραία για να την περάσω ;)

 

Up.

Δεν κατάλαβα διαφορά στην ταχύτητα , αλλά αισθητή η διαφορά ήχου απο τα ακουστικά. Απο το μεγάφωνο πάλι δεν κατάλαβα γιατί δεν ακούω συχνά ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα

ξαφνικα εξαφανηστηκε απο το μενου του η επιλογη αναφορας παραδοσης sms

κ ετσι δεν μπορω να ξερω αν ενα μηνυμα εχει παραδωθει

εντομεταξυ εχω προσπαθησει να κανω αναβαθμιση απο το site αλλα στο τελος πριν καν γινει εγκατασταση κλεινει η εφαρμογη λογο σφαλματος κ μολις εχει ολοκληρωθει ο ελεγχος για το αν υπαρχει νεα αναβαθμιση απο το site

Link to comment
Share on other sites

Εκανες μηπως αναβαθμιση over the air?

Δοκιμασε να κανεις αναβαθμιση λογισμικου απο ενα αλλο pc και αν περασεις απο κει το τελευταιο firmware τοτε νομιζω το προβλημα θα λυθει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αγόρασα από κατάστημα WIND to W595, αλλά δεν έχω βρει τον τρόπο να αλλάξω τη συντόμευση του πάνω δεξιού κουμπιού που με στέλνβει στο WIND+. Το μόνο που καταφέρνω είναι να αλλάξω τις συντομέυσιες του κεντρικού κουμπιού των τεσσάρων κατευθύνσεων... Ξέρει καποιος τρόπο να το αλλάξω; Επίσης το animation του τερματισμού;
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα από κατάστημα WIND to W595, αλλά δεν έχω βρει τον τρόπο να αλλάξω τη συντόμευση του πάνω δεξιού κουμπιού που με στέλνβει στο WIND+. Το μόνο που καταφέρνω είναι να αλλάξω τις συντομέυσιες του κεντρικού κουμπιού των τεσσάρων κατευθύνσεων... Ξέρει καποιος τρόπο να το αλλάξω; Επίσης το animation του τερματισμού;

δεν γινεται να το αλλαξεις.εκτος και αν βγαλεις τελειως το μενου της wind.και θα χασεις την 2ετη εγγυηση σου.

το ξερω οτι ειναι σπαστικο..αλλα δεν μπορεις να κανεις κατι γι'αυτο.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ SE W595 και κολλάει από τα πρώτα δευτερόλεπτα που θα ανοίξει, κάνοντας συνεχώς μόνο του επανεκκινήσεις. Εστάλη πίσω στην SE, υποτίθεται ότι έκανε αναβάθμιση λογισμικού και πάλι τα ίδια συμβαίνουν.

 

Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Τρέχουσα έκδοση:

1205-5129

R3EG004

091021

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό το έχεις? Αν είναι όντως καινούριο πάνε απο εκεί που το πήρες και απαίτησε αλλαγή και όχι service.

Η εκδοση λογισμικού που έχει είναι η τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό το έχεις?

 

Μόλις αγοράστηκε και ανοίχτηκε από το κουτί του, παρουσίασε το πρόβλημα. Εστάλη πίσω, έγινε αναβάθμιση λογισμικού (προφανώς δεν ελέγχθηκε η ορθή λειτουργία) και πάλι δεν παίζει. Είναι σύνηθες αυτό το πρόβλημα; Κάπου το πήρε το μάτι μου πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγοράστηκε και ανοίχτηκε από το κουτί του, παρουσίασε το πρόβλημα. Εστάλη πίσω, έγινε αναβάθμιση λογισμικού (προφανώς δεν ελέγχθηκε η ορθή λειτουργία) και πάλι δεν παίζει. Είναι σύνηθες αυτό το πρόβλημα; Κάπου το πήρε το μάτι μου πάλι.

Ωραία αφού ειναι καινούριο είναι εντός DOA οπότε σαν καταναλωτής έχεις το κάθε δικαίωμα να το πας πίσω και να σου δώσουν ένα καινούριο.

Αυτό μπορεί να συμβει με οποιαδήποτε συσκευή απο την πιο φθηνή εως την πιο ακριβή.

Εδώ εγώ όταν είχα πάρει το δικό μου w595 το πρώτο που είχα πάρει δεν δούλευε το ένα ακουστικό απ τα hands free και μου το άλλαξαν αμέσως με καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Μην το συζητήσεις. Απαίτησε κατευθείαν αντικατάσταση με καινούριο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ωραία αφού ειναι καινούριο είναι εντός DOA οπότε σαν καταναλωτής έχεις το κάθε δικαίωμα να το πας πίσω και να σου δώσουν ένα καινούριο.

Αυτό μπορεί να συμβει με οποιαδήποτε συσκευή απο την πιο φθηνή εως την πιο ακριβή.

Εδώ εγώ όταν είχα πάρει το δικό μου w595 το πρώτο που είχα πάρει δεν δούλευε το ένα ακουστικό απ τα hands free και μου το άλλαξαν αμέσως με καινούριο.

 

Δεν βλέπω να υπάρχει η διάθεση αντικατάστασης. Εδώ δεν ελέγξανε καν αν λειτουργεί μετά την αναβάθμιση που κάνανε. Πλέον είναι σχεδόν σίγουρα θέμα hardware.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να υπάρχει η διάθεση αντικατάστασης. Εδώ δεν ελέγξανε καν αν λειτουργεί μετά την αναβάθμιση που κάνανε. Πλέον είναι σχεδόν σίγουρα θέμα hardware.

Mα δεν είναι θέμα διάθεσης. Σε αυτή την περίπτωση εσύ αποφασίζεις αν θα γινει η αλλαγή και όχι αυτοι. Δεν φέρεις εσυ ευθύνη για τα προβληματικά κομμάτια της SE.

 

Εκτός και αν έχεις διάθεση να πετάξεις ολοκαίνουριο κινητό για λόγο που δεν φταις εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι αν υπάρχει διάθεση. Το θέμα είναι ότι είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν βάσει νόμου.

 

EDIT: με πρόλαβες stefanw595

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι αν υπάρχει διάθεση. Το θέμα είναι ότι είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν βάσει νόμου.

 

Ναι είναι σαφέστατο. Θα απαιτήσω αντικατάσταση. Τρομερή ταλαιπωρία πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω κι έχεις απόλυτο δίκιο. Πάρε και το νόμο να τον έχεις στα χέρια σου σε περίπτωση που αρχίσουν τα περίεργα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω κι έχεις απόλυτο δίκιο. Πάρε και το νόμο να τον έχεις στα χέρια σου σε περίπτωση που αρχίσουν τα περίεργα.

 

Σας ευχαριστώ όλους.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W595

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...