Jump to content

Sony Ericsson W595


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και 3G είναι και βιντεοκλήση έχει. Μόνο που χρησιμοποιεί την κύρια κάμερα, αφού όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε η μπροστινή "τρύπα" είναι αισθητήρας.

καλα κανενας σας δεν διαβαζει την αναλυτικη παρουσιαση του κινητου στην αρχικη της σελιδα και στο site της sony ericsson να :blink: τι λειτουργιες εχει το κινητο!! :!: :whistle:

 

Καλα κι'εσυ τι λες?? θα κανεις βιντεοκληση με την πισω καμερα και τον συνομιλητη σου δεν θα τον βλεπεις καθολου :lol: το θεωρεις σωτο ε??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλα κανενας σας δεν διαβαζει την αναλυτικη παρουσιαση του κινητου στην αρχικη της σελιδα και στο site της sony ericsson να :blink: τι λειτουργιες εχει το κινητο!! :!: :whistle:

 

Καλα κι'εσυ τι λες?? θα κανεις βιντεοκληση με την πισω καμερα και τον συνομιλητη σου δεν θα τον βλεπεις καθολου :lol:

Η παραπληροφορηση στο μεγαλειο της!

 

Συγγνώμη επειδή δεν το πολυξέρω,άλλο να μην υποστηρίζει βιντεοκλήση και άλλο να κάνεις βιντεοκλήση ας πούμε με έναν καθρέφτη μπορεί να γίνει η δουλειά,το ερώτημα είναι λοιπόν αν αυτό που λέω γίνεται,χωρίς βέβαια να μην πούμε ότι είναι χαζό να κυκλοφορείς με καθρεφτάκι κλπ. εσείς που γνωρίζετε θα μου απαντήσετε στα σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη επειδή δεν το πολυξέρω,άλλο να μην υποστηρίζει βιντεοκλήση και άλλο να κάνεις βιντεοκλήση ας πούμε με έναν καθρέφτη μπορεί να γίνει η δουλειά,το ερώτημα είναι λοιπόν αν αυτό που λέω γίνεται,χωρίς βέβαια να μην πούμε ότι είναι χαζό να κυκλοφορείς με καθρεφτάκι κλπ. εσείς που γνωρίζετε θα μου απαντήσετε στα σίγουρα

τωρα μιλησα με την τεχνικη υπσοτηριξη!

βιντεοκληση εχει,αλλα δεν θα βλεπεις τον συνομιλητη σου.

επισης 3g δεν ειναι!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να έχει υποστήριξη για UMTS/HSDPA και να μην είναι 3G ;;; Αφού το λέει και στο site τους :blink:.Εκτός και αν έχουν έρθει άλλα μοντέλα στην Ελλάδα :p

 

Τώρα αν είναι νέα μόδα να γίνεται βίντεο-κλήση χωρίς να βλέπεις τον συνομιλητή σου,πάω πάσο :lol:

http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να έχει υποστήριξη για UMTS/HSDPA και να μην είναι 3G ;;; Αφού το λέει και στο site τους :blink:.Εκτός και αν έχουν έρθει άλλα μοντέλα στην Ελλάδα :p

 

Τώρα αν είναι νέα μόδα να γίνεται βίντεο-κλήση χωρίς να βλέπεις τον συνομιλητή σου,πάω πάσο :lol:

 

όντως στο site αναφέρει ότι είναι 3g , εφόσον έχει βιντεοκλήση γιατί δε θα βλέπεις το συνομιλητή σου ;έστω και με τη μέθοδο που προανέφερα,πως εξηγείται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Λέμε και πάλι ότι είναι 3G και έχει και βιντεοκλήση. Όλα τα υπόλοιπα είναι απόψεις. Αφού δεν ακούτε κάποιον που έχει το κινητό, πείτε ό,τι θέλετε...

 

http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/specifications/w595?cc=gr&lc=el

Link to comment
Share on other sites

Λέμε και πάλι ότι είναι 3G και έχει και βιντεοκλήση. Όλα τα υπόλοιπα είναι απόψεις. Αφού δεν ακούτε κάποιον που έχει το κινητό, πείτε ό,τι θέλετε...

 

http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/specifications/w595?cc=gr&lc=el

 

 

exei deuterh camera gia th videoklhsh?????:worry:

Link to comment
Share on other sites

το τηλέφωνο το έχω εδώ και 2 εβδομάδες.Είναι 3g,έχει βιντεοκλήση ,βλέπεισ αυτόν που μιλάς απλα για να σε δει θα πρέπει να χρησιμοπιεισ την κανονική κάμερα του τηλ,επειδή δεν έχει δεύτερη.Και έχει πολύ καλά ηχειάκια,πολύ καλό και δυνατό ήχο.
Link to comment
Share on other sites

exei deuterh camera gia th videoklhsh?????:worry:

 

Δεν έχει και γι'αυτό λέει στα χαρακτηριστικά Βιντεοκλήση (κύρια κάμερα) με ό,τι αυτό συνεπάγεται (καθρεφτάκια, κοιτάζεστε εναλλάξ κλπ.).

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο εάν στον τηλεφωνικό κατάλογο σας εμφανίζει τα ονόματα με αλφαβητική σειρά; Γιατί ο πατέρας μου όταν έκανε μεταφορά από το motorolla που είχε δεν τηρεί κανονική σειρά. Δηλαδή εμφανίζει τις επαφές που αρχίζουν από Α, Β πηγαίνει στο Ε, Κ κ.λ.π. Το Γ, Δ είναι μετά Χ για παράδειγμα. Δοκίμασα να ταξινομηθούν με όνομα, το γύρισα σε ταξινόμηση με επώνυμο αλλά τα ίδια. Καμμιά ιδέα;

Thanx :-)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο εάν στον τηλεφωνικό κατάλογο σας εμφανίζει τα ονόματα με αλφαβητική σειρά; Γιατί ο πατέρας μου όταν έκανε μεταφορά από το motorolla που είχε δεν τηρεί κανονική σειρά. Δηλαδή εμφανίζει τις επαφές που αρχίζουν από Α, Β πηγαίνει στο Ε, Κ κ.λ.π. Το Γ, Δ είναι μετά Χ για παράδειγμα. Δοκίμασα να ταξινομηθούν με όνομα, το γύρισα σε ταξινόμηση με επώνυμο αλλά τα ίδια. Καμμιά ιδέα;

Thanx :-)

Είναι διαφορετική η κωδικοποίηση και γι' αυτό δημιουργείται το πρόβλημα. Η λύση είναι η γραφή των ονομάτων από την αρχή. Καθώς προφανώς οι ελληνικοί χαρακτήρες που ταυτίζονται με όσους υπάρχουν και στο λατινικό αλφάβητο, έχουν γραφτεί ως λατινικοί και σύμφωνα με την ταξινόμηση που κάνουν οι συσκευές της SE, έρχονται πρότοι σε σειρά.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να έχει υποστήριξη για UMTS/HSDPA και να μην είναι 3G ;;; Αφού το λέει και στο site τους :blink:.Εκτός και αν έχουν έρθει άλλα μοντέλα στην Ελλάδα :p

 

Τώρα αν είναι νέα μόδα να γίνεται βίντεο-κλήση χωρίς να βλέπεις τον συνομιλητή σου,πάω πάσο :lol:

 

Σίγουρα το να έχει ξεχωριστή κάμερα για βιντελοκλήση είναι θετικό σε ένα κινητό, αλλά πλέον ποιο χρήσιμη είναι η πίσω κάμερα για να δείξεις σε κάποιον τι βλέπεις και όχι την φάτσα σου. Εγώ που έχω χρειαστεί 5-6 φορές την βιντελοκλήση λόγο δουλειάς, όλες τις φορές έκανα αλλαγή στην κάμερα από την μπροστά στην πίσω για να δείξω κάτι που έπρεπε συνεργάτες μου να καταλάβουν. Δεν είχε νόημα να με κοιτάζουν την ώρα που μιλάω. Και φυσικά είναι θετικό να υπάρχει και δεύτερη κάμερα γιατί και αυτή μπορεί να χρειαστεί, αλλά στα φτηνά μοντέλα πλέον προσπαθούν να την αφαιρέσουν. Ούτος είς άλλος το 99% του 3G πάει στο ιντερνετ και όχι στην βιντεοκλήση.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Είναι διαφορετική η κωδικοποίηση και γι' αυτό δημιουργείται το πρόβλημα. Η λύση είναι η γραφή των ονομάτων από την αρχή. Καθώς προφανώς οι ελληνικοί χαρακτήρες που ταυτίζονται με όσους υπάρχουν και στο λατινικό αλφάβητο, έχουν γραφτεί ως λατινικοί και σύμφωνα με την ταξινόμηση που κάνουν οι συσκευές της SE, έρχονται πρότοι σε σειρά.

 

Δε νομίζω. Σε καινούρια επαφή που δημιούργησα την ταξινόμησε και αυτή μαζί με τις παλιές. Κάτι άλλο παίζει.

 

Edit: Το πρόβλημα λύθηκε αλλάζοντας μόνο το πρώτο γράμμα των ονομάτων στις επαφές. Το motorolla έβαζε αγγλικά (π.χ Α, Κ, Μ, Ν κ.λ.π.) γι' αυτό έγινε χαμός. Όλα καλά πάντως.

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση...

έχω περάσει αρκετή μουσική μαζί με τις εικόνες των Albums κτλ μέσα από το sony ericsson media manages..

όλα εμφανίζονται οκ στην μουσική αλλά όταν παει στις εικόνες, εμφανίζονται και εκεί 200 φάκελοι που ο καθε ένας περιέχει 1-2 εικονίδια από τα albums..

 

μπορώ με κάποιο τρόπο να κρύψω αυτούς τους φακέλους/εικονίδια?

Link to comment
Share on other sites

Για μενα δεν αξιζει φιλε,λογω της ποιοτητας της κατασκευης του.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για μενα δεν αξιζει φιλε,λογω της ποιοτητας της κατασκευης του.

 

Το πήρε μια συνάδερφος και μέσα σε μια βδομάδα αποφάσισε να το πουλήσει. Κολλήματα και τζόγος στο slider.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο θα χρησιμοποιείτε περισσότερο για ανταλλαγή μηνυμάτων

θέλω να ακούω μουσική και να βγάζει αξιόλογες φωτογραφίες

Έχετε κάτι να προτείνετε αντί του w595

Αξία έως τα 280 €

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο θα χρησιμοποιείτε περισσότερο για ανταλλαγή μηνυμάτων

θέλω να ακούω μουσική και να βγάζει αξιόλογες φωτογραφίες

Έχετε κάτι να προτείνετε αντί του w595

Αξία έως τα 280 €

Ευχαριστώ

Κ810ι και σε χαμηλοτερη τιμη! ισως και w890i :)

αυτο το κινητο δεν στο συνιστω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είμαστε το κατάλληλο topic, δες το NOKIA 5610.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Έχω το w595 σε vodafone live έκδοση και στις εφαρμογές έχει και το youtube όταν όμως του ζητώ να παίξει κάποιο βιντεο είτε δεν το παιζει καθόλου λόγω σύνδεσης είτε το παιζει με μαύρη οθόνη και χωρίς ήχο. έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα; αν ναι τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Έχω το w595 σε vodafone live έκδοση και στις εφαρμογές έχει και το youtube όταν όμως του ζητώ να παίξει κάποιο βιντεο είτε δεν το παιζει καθόλου λόγω σύνδεσης είτε το παιζει με μαύρη οθόνη και χωρίς ήχο. έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα; αν ναι τι να κάνω;

Νομιζω οτι θελει να αναβαθμισεις το flash player του κινητου.

αυτο το μηνυμα το εχω δει και σε αλλα κινητα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω το w595 σε vodafone live έκδοση και στις εφαρμογές έχει και το youtube όταν όμως του ζητώ να παίξει κάποιο βιντεο είτε δεν το παιζει καθόλου λόγω σύνδεσης είτε το παιζει με μαύρη οθόνη και χωρίς ήχο. έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα; αν ναι τι να κάνω;

Κι εγω επισης εχω το ιδιο προβλημα...Αληθεια ξερει κανεις πως μπορω να βγαλω το μενου της ΒΟΝΤΑ?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω επισης εχω το ιδιο προβλημα...Αληθεια ξερει κανεις πως μπορω να βγαλω το μενου της ΒΟΝΤΑ?

 

αφου ξερεται τι προβλημα εχουν το vodafone live κινητα,γιατι το αγοραζεις??

στειλτο εδώ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W595

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...