Jump to content

Sony Ericsson W595


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρεται. Εχω παρει το κινητο απο Αγγλια (απο συνδρομητη της vodafone εκει) και θελω να εγκαταστησω το ελληνικο μενου. Μηπως ξερετε πως μπορει να γινει εκτος απο καποιο καταστημα ? Και αν δεν υπαρχει τροπος ποσο θελουνε σε μαγαζι για κινητα ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρεται. Εχω παρει το κινητο απο Αγγλια (απο συνδρομητη της vodafone εκει) και θελω να εγκαταστησω το ελληνικο μενου. Μηπως ξερετε πως μπορει να γινει εκτος απο καποιο καταστημα ? Και αν δεν υπαρχει τροπος ποσο θελουνε σε μαγαζι για κινητα ?

Σε επισημο service point θα πας και θα στο κανουν δωρεαν.(αποδειξη αγορας).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε επισημο service point θα πας και θα στο κανουν δωρεαν.(αποδειξη αγορας).

 

σωπα.. αληθεια, ισχυει αυτο ?

δηλαδη να παω στην αντιπροσωπεια της ericsson στην Αθηνα και θα μου φτιαξουνε λες ? θα το εγκαταστησουν ετσι?

Link to comment
Share on other sites

σωπα.. αληθεια, ισχυει αυτο ?

δηλαδη να παω στην αντιπροσωπεια της ericsson στην Αθηνα και θα μου φτιαξουνε λες ? θα το εγκαταστησουν ετσι?

ναι θα το περασουν ετσι απλα.

αποδειξη αγορας...αλλιως κανα 15 ευρο μαζι με αναβαθμιση ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλεσπερα παιδια εχω ενα πρόβλημα.

Εχει χαλασει το κουμπι που χρησιμοποιούμε για να κλείνει η συσκευή, ή το τηλεφωνημα....

Οπότε σε καποια φάση εκλεισε η συσκευη, κ δεν μπορώ να την ξανανοίξω

- Ξέρει κανεις τροπο να ανοιξω τη συσκευή χωρις να χρησιμοποιήσω αυτο το πλήκτρο?

-Ολες οι επαφες ειναι αποθηκευμενες στη συσκευη (αφου δυστυχως διαπίστωσα οτι δε βρισκονται ουτε στη στη sim ουτε στη καρτα μνήμης)

Χρησιμποιήσα το Pc suite αλλα απο τη στιγμη που δεν ειχα κανει απο πριν αλλαγη στο mode τηλεφώνου, παλι δε μπορω να βρω τις επαφες...

 

Εχετε τιποτα να προτεινεται?

ειτε να ξανανοιξει η συσκευή, ειτε για να αποκτηση προσβαση στις επαφες, και να τις μεταφερω?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα 595 το οποιο ειναι κλειδωμενο σε sim vodafone..μπορω να το ξεκλειδωσω?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Πήρα ένα W595 απο ebay και δέν έχει ελληνική γλώσσα. Μήπως ξέρει κανένας ρε παιδιά πως μπορώ ή να αλλάξω firmwre ή απλά να του βάλω ελληνική γλώσσα;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Πήρα ένα W595 απο ebay και δέν έχει ελληνική γλώσσα. Μήπως ξέρει κανένας ρε παιδιά πως μπορώ ή να αλλάξω firmwre ή απλά να του βάλω ελληνική γλώσσα;

Ευχαριστώ

σε sony ericsson service point θα πας για να σου περασουν Ελληνικη γλωσσα ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα....γνωρίζεται πως κλειδώνει αυτό το κινητό? δηλαδή να μην μπορεί να δει άλλος τα μηνύματα, τις φωτο, γενικά να υπάρχει ασφάλεια....
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι τέτοιο για κινητά της SE με κλειστό λειτουργικό.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σελιδα 63 απο 63 και ομως αυτο το κινητο ειναι best seller για την sony ericsson. Το εχουν πλεον ολοι και ολες και σπανια καποιος δεν θα το δει να το εχει καποιος κοντινος γνωστος του.:happy:
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω what's up και προσπαθω να συνδεθω με το ιντερνετ και δεν μπορω ,εχω κανει την αρχη και ελαβα το μηνυμα που γραφει οτι για να λειτουργησει το κοσμοτε ιντερνετ πρεπει να αποθικευσω τις ρυθμισεις το οποιο και το εκανα

αλλα δεν μπορω να συνδεθω τι να κανω

Link to comment
Share on other sites

μαλλον εχεις μειον υπολυπο στο λογαριασμο σου. Πηγαινε ρυθμισεις->ιντερνετ(συνδεσιμοτητα)->συνδεση με κοσμοτε ΙΝΤΕΡΝΕΤ (ΟΧΙ WAP). κανε το ιδιο και στις ρυθμισεις streaming
Link to comment
Share on other sites

μαλλον εχεις μειον υπολυπο στο λογαριασμο σου. Πηγαινε ρυθμισεις->ιντερνετ(συνδεσιμοτητα)->συνδεση με κοσμοτε ΙΝΤΕΡΝΕΤ (ΟΧΙ WAP). κανε το ιδιο και στις ρυθμισεις streaming
σε ευχαριστω φιλε
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα αρκετά στο google και απ ότι κατάλαβα το κινητό μου (sony ericsson W595) δεν μπορεί να αποκτήσει με κανέναν τρόπο την εύχρηστη αυτή λειτουργία των συνομιλιών λόγω του λογισμικού του. Μήπως γίνεται να εγκαταστήσω στο w595 το λογισμικό από κάποιο άλλο κινητό με παρόμοια χαρακτηρηστικά το οποίο να έχει συνομιλίες? Παλιότερα, ας πούμε, ένας φίλος μου είχε βάλει στο k750i το λογισμικό του w750. (δεν έχω λεφτά αυτό τον καιρό να αγοράσω άλλο κινητό που να έχει συνομιλίες και το w595 δεν το έχω και πολύ καιρό οπότε γιατί να πάει τζάμπα? :P)

thanks....

Edited by colix
Link to comment
Share on other sites

usb drivers ρε παιδιά να το συνδέσω με το myphone explorer που θα βρούμε;

Για windows 7 αν θυμαμαι καλα δεν εχουν βγει.στο site της sony ericsson εψαξες?? :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχει τίποτα. Τελικά έκανα bluetooth serial port στην com 23 και συνδέθηκε έτσι. Και τελικά μπόρεσα να περάσω τις επαφές που είχα κάνει backup.
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχει τίποτα. Τελικά έκανα bluetooth serial port στην com 23 και συνδέθηκε έτσι. Και τελικά μπόρεσα να περάσω τις επαφές που είχα κάνει backup.

το καλυτερο που μπορουσες να κανεις.;)

ξεχασα να στο αναφερω :O

.κι'εγω τοσα χρονια με bluetooth κανω την δουλεια μου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως γιατί για μερικά sony ericcsson δεν υπάρχουν usb drivers, ενώ για άλλα έχει. Για παράδειγμα για το k770 ή το C702 έβρισκα driver στο διαδίκτυο. Αλλά για μερικά άλλα ούτε συζήτηση.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

 

ΕΧΩ ΤΟ W595 KAI EXEI ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟ ON/OFF ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΞΩ. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ USB?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το κινητο τωρα τελευταια κολλαει συνεχεια. αναβοσβηνει..πχ οταν ανοιγω την εφαρμογη music mate. ΑΚΟΜΑ και το πιο βασικο.. τα πολυμεσα + το walcman οποτε τα ανοιγω δεν μου εμφανιζει τιποτα παρα μονο τις συντομευσεις των πληκτρων. (επιλογη-πισω) α,, και τις μπαλιτσες που κινουνται...:p.. Μουσικη, φωτο, βιντεο, κτλ δεν εμφανιζονται και δε μπορω να χειριστω το κινητο..:(.Νατο παλι εσβησε..:mad:

Πηγα στις ρυθμισεις-> οδηγος ρυθμισεων -> ληψη ρηθμισεων μπας και καταφερω τιποτα καθως εχει ηδη το πιο προσφατο λογισμικο αλλα δεν ανταποκρινεται..! Το εχετε παθει και σεις? Θελει να παει στι σερβις ετσι δεν ειναι? ΦΑΚ s (fakes)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το κάνεις αυτό μέσω του SEUS.

 

Eυχαριστω, προσπαθησα παμπολες φορες και ενω ανοιξα το εκτελεσιμο αρχειο λεει πως απαιτειται WINDOWS XP SP2 or Higger.

Link to comment
Share on other sites

Άρα άλλο είναι το πρόβλημά σου. Δοκίμασε να βάλεις το SP2 στο λειτουργικό σου και ξανά προσπάθησε.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W595

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...