Jump to content

Sony Ericsson W595


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση αν ξέρει κανεις. Εχω ένα w595 και πρόσφατα με επιδότηση πηρα και ένα w302. Παρατήρησα το εξης: Οταν συνδεω το bluetooth στο w302 τοτε όταν με παιρνουν τηλ ο ηχος που εχω βαλει στην επαφη ακουγεται απο το bluetooth. Επίσης όταν βαζω το MPlayer του τοτε ακουω κανονικα μουσικη στο bluetooth!!!!

Στο w595 δε συμβαινει αυτο. Ξερει κανεις αν ειναι καποια ρυθμιση ή ετσι το υποστηριζει η συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλώς ήρθες στο forum (αν και παλιό μέλος απ' ότι βλέπω)

 

Μάλλον ανάποδα τα γράφεις όμως. Δηλαδή τη μουσική την ακούς στο W595 κι όχι στο W200. Κι αυτό ισχύει γιατί το W595 υποστηρίζει A2DP ενώ το W200 όχι. Οπότε δεν είναι θέμα ρυθμίσεων αλλά τεχνικών χαρακτηριστικών.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό βγήκε νέο firmware, το R3EF001, διαθέσιμο όμως μόνο για ISRAEL. Καμία ενημέρωση για νέο λογισμικό για από δω μεριά;
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Sorry έχει γίνει λάθος στον τίτλο, το κινητό που έχω δεν είναι w200 αλλά το w302. Λοιπόν στο w302 ακούω κανονικά από το bluetooth ενώ στο w595 ΔΕΝ παίζει στο bluetooth. Βέβαια το w595 το είχα φέρει από Αγγλία και το ξεκλείδωσα μετά εδώ.
Link to comment
Share on other sites

tony_s καταρχήν θα σε παρακαλέσω να μην γράφεις με greeklish. Επειδή είσαι κανούριο μέλος τροποποίησα το μήνυμα σου. Την επόμενη φορά όμως θα διαγραφεί χωρίς προειδοποίηση. Άλλαξα επίσης και τον τίτλο σε κάτι πιο περιγραφικό.

 

Πάμε στο πρόβλημα σου τώρα. Καταρχήν τα ακουστικά που έχεις είναι συμβατά με το 595; Το κινητό τα "βλέπει"; Μήπως πρέπει να πατήσεις κάποιο κουμπί παρατεταμένα; Για ποια ακουστικά μιλάμε;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για ΕΝ. Λοιπον το bluetooth (HBH-PV770) που χρησιμοποιω ειναι ιδιο και στα 2 κινητα, στο w302 παιζει και στο w595 δεν παιζει μουσικη ενω όμως μιλαω κανονικα οταν εχω κληση. Λοιπον το κινητο το εφερα απο Αγγλια και ηταν κλειδωμενο στο δικτυο 3. Το ξεκλειδωσα εδω με ενα προγραμματακι απο το ιντερνετ και ενω παιζει κανονικα σε Ελληνικο δικτυο εντουτις το μενου παραμενει οπως ηταν στο δικτυο 3 με τις επιλογες το 3 στα πληκτρα. Υπαρχει περιπτωση επειδη ηταν κλειδωμενο να μην παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη ειμαι πολυ novice χρησης, πως μπορω να βαλω Ελληνικα σε ενα w595? Το κινητο ηταν κλειδωμενο στο δικτυο 3 και εχει δικες του συντομευσεις στα πληκτρα της οθονης. θα αλλαξουν και αυτα?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη ειμαι πολυ novice χρησης, πως μπορω να βαλω Ελληνικα σε ενα w595? Το κινητο ηταν κλειδωμενο στο δικτυο 3 και εχει δικες του συντομευσεις στα πληκτρα της οθονης. θα αλλαξουν και αυτα?

 

Μπορείς πολύ εύκολα να εγκαταστήσεις το generic λογισμικό που δεν θα έχει πειραχτεί από την όποια εταιρία κινητής και βέβαια θα είναι η Ελληνική έκδοση. Διάβασε το πως θα το κάνεις στο παρακάτω link.;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227205

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!! Αγορασα το W595 για δωρο στην αδερφη μου, το πηρα σαν συσκευη απο τον Γερμανο, στο μενου ομως οταν το ανοιξαμε εμφανιζει το myview της COSMOTE και η αδερφη μου δεν το θελει, υπαρχει καποιος τροπος να το αφαιρεσουμε ή πρεπει να τους το παω πισω? θα επρεπε να υπαρχει το Myview σε σκετη συσκευη εγκατεστημενο?

 

Ευχαριστω...!!!!

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες εμφανίζει το My View εννοείς στην οθόνη αναμονής αντιστοιχισμένο σε κάποιο soft key ή επειδή η αδερφή σου χρησιμοποιεί κάρτα της COSMOTE φαίνεται το My View εντός του μενού;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες εμφανίζει το My View εννοείς στην οθόνη αναμονής αντιστοιχισμένο σε κάποιο soft key ή επειδή η αδερφή σου χρησιμοποιεί κάρτα της COSMOTE φαίνεται το My View εντός του μενού;

 

Εχουμε εταιρικο wind και ΝΑΙ της εμφανιζει στα δεξια σαν επιλογη το Myview οπως και στο "κανονικο" ΜΕΝΟΥ (εχω απαντησει και στο thread Πώς να κάνετε debrand Α2 συσκευές αλλα μηπως ξερεις εαν μπορω να κανω debrand "μου δινει" τα παρακατω?)

 

Στο menu ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗ μου βγαζει:

 

1216-3498 R4A

1206-7066 R3EA036

ADRIATIC

Καρτα Μνημης 1218-1718

 

Μπορω να της το κανω debrand ή οχι?

 

Ευχαριστω και ΣΥΓΝΩΜΗ για το OFF TOPIC!!!!!!!!

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα το post σου στο άλλο topic. Γνώμη μου είναι να μην κάνεις απόπειρα να το κάνεις debrand αλλά να το πας πίσω. Από τη στιγμή που σου το πουλήσανε ως κινητό χωρίς "πειραγμένο μενου" τότε έχεις κάθε δικαίωμα να διεκδικήσεις αντικατάσταση.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Tους πηραμε τηλ και μου ειπαν απλα να το παω πισω για να μου το αφαιρεσουν απο το τηλ.....μπορω να ζητησω αντικατασταση ή οχι? γιατι εαν δεν μπορω να ζητησω αντικατασταση, τοτε πιστευω καλυτερα να δοκιμασω το debrand, Να πειραματιστω κιολας :):)

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ζητήσεις αντικατάσταση αν το τραβήξεις μιας και άλλο ζήτησες και άλλο σου πουλήσανε χωρίς μάλιστα να σε ενημερώσουν. Τώρα αν θες να πειραματιστείς... it's up to you!!!

 

Θερμή παράκληση να μην χρησιμοποιείς κομμένες λέξεις και, γενικότερα, γραφή τύπου sms. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Oυπςςς Συγνωμη!!!! Ναι σε αυτο δεν εχεις και αδικο.....

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Εχω το σονι ερικσον w595 και θελω να κλεψω δυκτιο οπως ενα αλλο κινιτο τησ σονι ερικσον

 

γινετε??

Να κλεψεις δικτυο??? :wacko:

 

 

δεν σε καταλαβαινω :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω το σονι ερικσον w595 και θελω να κλεψω δυκτιο οπως ενα αλλο κινιτο τησ σονι ερικσον

 

γινετε??

 

Να κλεψεις δικτυο??? :wacko:

 

δεν σε καταλαβαινω :worry:

 

Ναι. όντως. Είναι λίγο δυσνόητο έτσι όπως το γράφεις. Πάντως αν αναφέρεσαι σε κάτι παράνομο καλύτερα να σταματήσουμε εδώ την συζήτηση...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοεί να συνδεθεί μέσω WiFi στο internet... Τώρα αν έχει το W595 WiFi είναι ένα άλλο θέμα!
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοεί να συνδεθεί μέσω WiFi στο internet... Τώρα αν έχει το W595 WiFi είναι ένα άλλο θέμα!

αυτο θα εννοει,αλλα το κινητο δεν το εχει :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eαν το δικτυο ειναι ξεκλειδωτο δεν ειναι παρανομο να μπεις οποτε δεν κλεβεις αλλα με την συγκεκριμενη συσκευη δεν μπορεις καθοτι δεν εχει wifi.

Το αλλα SE που το εκανε αυτο προφανως θα ταν καποιο που ειχε.

Link to comment
Share on other sites

Eαν το δικτυο ειναι ξεκλειδωτο δεν ειναι παρανομο να μπεις οποτε δεν κλεβεις αλλα με την συγκεκριμενη συσκευη δεν μπορεις καθοτι δεν εχει wifi.

Το αλλα SE που το εκανε αυτο προφανως θα ταν καποιο που ειχε.

 

 

υπαρχει καμια εφαρμογη wifi?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W595

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...