Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα ενεργοποιημένη από παλιά την προσφορά 8G/8€

Είχα επίσης την υπόνοια, γιατί δεν θυμόμουν πότε ακριβώς την ενεργοποίησα πριν, οτι χτες ήταν η τελευταία μέρα.

Περίμενα το βράδυ, να περάσει η 00:00 η ώρα για να δω και όντως, τα gb μου μηδενίστηκαν. Περίμενα και 5' για να είμαι σίγουρος.

Έβαλα 10€ μου έδωσε 1GB λόγω ανανέωσης

Έστειλα 8G στο 12000 (χωρίς να μου έχει έρθει προηγουμένως μήνυμα), μου έρχεται η απάντηση ενεργοπίησης και βλέπω στο status, αντι για 2GB, συνολικά....3GB.

Υπάρχει περίπτωση τελικά να μην είχε λήξει η προηγούμενη προσφορά και εγώ να την ξαναενεργοποίησα ή δεν ισχύει κάτι τέτοιο; Αν είναι έτσι, τι είναι αυτό το extra GB?

 

Αν την ειχες βάλει 28/10 (όπως εγώ) μπήκε το τελευταίο γίγα. Το πιο πιθανό να είναι αυτό. Συνήθως βέβαια η προσφορά των 8 γιγα δεν ενεργοποιείται πάλι αν είναι ήδη ενεργή από πριν. Εκτος αν τώρα το άλλαξαν αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασα να στείλω το 8G στο 12000 έχοντας μικρότερο υπόλοιπο και η απάντηση που ήρθε είναι

H AΠOKΛEIΣTIKH DATA ΠPOΣΦOPA EINAI HΔH ENEPΓH.

Οπότε ίσως το 1 γιγα να προέρχεται απο κάτι άλλο αν και θα έπρεπε να ερθει καποιο μήνυμα. Εκτός κι αν πέτυχες (λέμε τώρα) κάποια τρύπα στο σύστημα που επιτρέπει την 2η ενεργοποίηση της προσφοράς κάποια δεδομένη στιγμή,οταν π.χ. δεν έχει αποδοθεί το νέο γιγα για τον επόμενο μηνα

Link to comment
Share on other sites

Οπότε ίσως το 1 γιγα να προέρχεται απο κάτι άλλο αν και θα έπρεπε να ερθει καποιο μήνυμα. Εκτός κι αν πέτυχες (λέμε τώρα) κάποια τρύπα στο σύστημα που επιτρέπει την 2η ενεργοποίηση της προσφοράς κάποια δεδομένη στιγμή,οταν π.χ. δεν έχει αποδοθεί το νέο γιγα για τον επόμενο μηνα

 

Μάλλον κάτι τέτοιο. Ααα, και ότι περιέγραψα πιο πάνω να φανταστείς Χ2 γιατί την ίδια διαδικασία έκανα και στο κινητό της συζύγου και αυτηνής της έδωσε το +1GB

Link to comment
Share on other sites

Το κρυφό πακέτο προς Βουλγαρία μέχρι πόσες φορές μπορώ να το ενεργοποιήσω μέσα στο μήνα;

 

Έχει βάλει κανείς δεύτερη φορά το πακέτο; (61 προς 12000)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει σε κανέναν αυτό το μήνυμα;

H AΛΛAΓH ΣTHN EΠIΛOΓH ΣAΣ ΓIA EΠIKOINΩNIA AΠO TH WIND ΓIA ΠPOΣΦOPEΣ ΣXETIKA ME TON APIΘMO 693452XXXX, OΛOKΛHPΩΘHKE ME EΠITYXIA. ΣAΣ EYXAPIΣTOYME!

 

 

Από την μεριά μου πάντως δεν έχει προηγηθεί καμμια ενέργεια.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Σβησε τον αριθμό. Είναι ο δικός σου ή άλλος?

Μηπως πείραξες τις ρυθμίσεις επικοινωνίας στο site ή στην εφαρμογή της q?

Link to comment
Share on other sites

Σβησε τον αριθμό. Είναι ο δικός σου ή άλλος?

Μηπως πείραξες τις ρυθμίσεις επικοινωνίας στο site ή στην εφαρμογή της q?

 

Δικός μου αριθμός είναι. Δεν έχω πειράξει τίποτα. Μόνο ένα τηλέφωνο από ένα κινητό με πήραν για αν θέλω κι άλλο νούμερο με την προσφορά για 1500 λεπτά και είπα όχι. Μου φάνηκε ύποπτο γιατι δεν έχω πάρει κανένα νούμερο απλά δεν ήθελα περαιτέρω συζήτηση. Το συγκεκριμένο νούμερο το έχω πάνω από δεκαετία.

Link to comment
Share on other sites

Δικός μου αριθμός είναι. Δεν έχω πειράξει τίποτα. Μόνο ένα τηλέφωνο από ένα κινητό με πήραν για αν θέλω κι άλλο νούμερο με την προσφορά για 1500 λεπτά και είπα όχι. Μου φάνηκε ύποπτο γιατι δεν έχω πάρει κανένα νούμερο απλά δεν ήθελα περαιτέρω συζήτηση. Το συγκεκριμένο νούμερο το έχω πάνω από δεκαετία.

 

Εκεί που θα τους είπες όχι για την προσφορά θα ενημέρωσαν την καρτέλα σου ότι δεν ενδιαφέρεσαι για επικοινωνία για προσφορές και ο υπολογιστής φαίνεται στέλνει αυτοματοποιημένα μηνύματα. Δες ποιος είναι ο αποστολέας του SMS που παρέθεσες και αν είναι από τα επίσημα της WIND/Q, εγώ δε θα ασχολούμουν περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένα λέω ότι είχε, αυτό που λες κι εσύ και απάντησα στον φίλο που είπε ότι είχε και χρόνο ομιλίας.

Τι άλλα νταλλον μου λες; για πρόσεξε λίγο τον τρόπο σου.

 

Στάλθηκε από Tapatalk

 

Φίλε, ΣΥΓΝΩΜΗ ! Έκανα ΛΑΘΟΣ !

Έγραψες εσύ ότι την ΤΕΤΑΡΤΗ, περιμένουμε countdown με χρόνο ομιλίας και ΣΥΜΦΩΝΗΣΑ ότι είναι πολύ πιθανό.

Μετά παρεμβαίνει ο alfa και ΝΟΜΙΖΑ ότι σε αυτόν έστειλα το ποστ περί ΑΛΛΑ ΝΤΑΛΟΝ !!!

Εξάλλου, προς εσένα δεν βγαίνει και νόημα !!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ενεργοποιησει και γω τα 8gb/8€.

Δε θυμαμαι ποτε ακριβος ενεργοποιησα αλλα σιγουρα δε περασε 8μηνο.

Σημερα εληγε ο μηνας και επρεπε να επαναφορτωθει με 1GB.

Μου ηρθε πρωι πρωι μηνυμα οτι χρεωθηκα 1.20€ για την ημερησια υπηρεσια μεχρι 50mb ενω φορτωθηκε και το 1Gb.

Αν ειναι δυνατον με την κλεψια τους πια. Ελεος. Εφυγα απο τη Vodafone πριν δυο χρονια γιατι δε μιλαω πολθ και ειχε κατι 3ευρα πακετα η Q που καθε εξαμηνο ανεβαιναν και 1 ευρω και φτασαμε στα 8.5.

Αλλα να μας κλεβουν και απο πανω και καλα λαθος στο συστημα που δε μπορουν να φτιαξουν, να αλλαζουμε Apn και ταρζανιες γιατι δε μπορουν να το φτιαξουν. Σιγουρα θα φυγω. Και ας πληρωνω περισσοτερα. Χιλιες φορες απο το να με κλεβουν με το γαντι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ενεργοποιησει και γω τα 8gb/8€.

Δε θυμαμαι ποτε ακριβος ενεργοποιησα αλλα σιγουρα δε περασε 8μηνο.

Σημερα εληγε ο μηνας και επρεπε να επαναφορτωθει με 1GB.

Μου ηρθε πρωι πρωι μηνυμα οτι χρεωθηκα 1.20€ για την ημερησια υπηρεσια μεχρι 50mb ενω φορτωθηκε και το 1Gb.

Αν ειναι δυνατον με την κλεψια τους πια. Ελεος. Εφυγα απο τη Vodafone πριν δυο χρονια γιατι δε μιλαω πολθ και ειχε κατι 3ευρα πακετα η Q που καθε εξαμηνο ανεβαιναν και 1 ευρω και φτασαμε στα 8.5.

Αλλα να μας κλεβουν και απο πανω και καλα λαθος στο συστημα που δε μπορουν να φτιαξουν, να αλλαζουμε Apn και ταρζανιες γιατι δε μπορουν να το φτιαξουν. Σιγουρα θα φυγω. Και ας πληρωνω περισσοτερα. Χιλιες φορες απο το να με κλεβουν με το γαντι...

 

το ίδιο ακριβώς επαθα κι εγώ, μίλησα μαζί τους στον messenger και μετά από λίγο μου πιστωσαν το ποσό.

Εγώ πάλι εχω αλλη απορία, δεν μπορώ να παρω το countdown με τα 120' + 100 sms https://www.myq.gr/gr/paketa/countdown/ το περιεργο είναι ότι ενώ το βλεπω στο σαιτ στο app δεν εμφανίζεται

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι εχω αλλη απορία, δεν μπορώ να παρω το countdown με τα 120' + 100 sms

 

Όσοι μπορείτε όμως πάρτε το, είναι αυτό που όλοι περιμέναμε. :P

 

Για λίγες ώρες μόνο παρακαλώ όμως .

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο ακριβώς επαθα κι εγώ, μίλησα μαζί τους στον messenger και μετά από λίγο μου πιστωσαν το ποσό.

 

Εγώ πάλι εχω αλλη απορία, δεν μπορώ να παρω το countdown με τα 120' + 100 sms https://www.myq.gr/gr/paketa/countdown/ το περιεργο είναι ότι ενώ το βλεπω στο σαιτ στο app δεν εμφανίζεται

Force close το app και άνοιξε το πάλι.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Force close το app και άνοιξε το πάλι.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

εννοείται ότι το είχα κάνει αυτό, εντωμεταξύ εμφανίστηκε στο app αλλά πάλι δεν μπορώ να το αγοράσω, λετε να φταιει ότι εχω ακριβώς 3€ στην καρτα όσο δηλ στοιχίζει το πακετο;

 

edit: τελικά αυτό έφταιγε, μόλις προσθεσα 6€ η αγορά εγινε άμεσα

Edited by ksessalonikios
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..........βοηθηστε λιγο γιατι απο την Q θα με τρελλανουν.......

 

Αγόρασα τον αριθμο Q στις 19/4/2019.

Εβαλα την SIM στις 25/5.

Δεν αγορασα πακετο γιατι μου ηρθαν καποια δωρακια και ηθελα να κανω την αγορα 1/6.

1/6. αγοραζω με τα χρηματα που ειχε ηδη η καρτα το προωθητικο 1500' 1500mb.

3/6 έρχετε ενα sms πως στις 19/6 θα χασω ολα τα υπολοιπα επειδη εχουν περασει 2 μηνες απο την ανανεωση που εκανα......:wacko:

 

Τi γινεται.....ξερει καποιος...? γιατι στην Q δεν ξερουν τι τους γινεται..........μηπως το 2μηνο μετραει απο την στιγμη αγορας?

Η απαντηση τους...

 

η διάρκεια ζωής μετράει από τη στιγμή που θα ενεργοποιήσεις τον αριθμό. Ο αριθμός ενεργοποιείται κάνοντας μία χρεώσιμη εξερχόμενη κλήση.

 

Με δουλευουν???.....εγω εκανα κλησεις μετα τις 25/5 που εβαλα και την SIM.............:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καθολου,απλά πιάνουν την ημερομηνία ενεργοποίησης της sim απ' αυτούς που ήταν 19/4,άρα 19/6 συμπληρώνεται το δίμηνο,να υποθέσω ότι μαζί με sim πήρες και 10€ κάρτα....

 

 

AOSiP PIE>REDMI NOTE 5 PRO

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καθολου,απλά πιάνουν την ημερομηνία ενεργοποίησης της sim απ' αυτούς που ήταν 19/4,άρα 19/6 συμπληρώνεται το δίμηνο,να υποθέσω ότι μαζί με sim πήρες και 10€ κάρτα....

 

 

AOSiP PIE>REDMI NOTE 5 PRO

 

 

τι εννοεις.........πως πιανει και εμενα??

 

ναι ειχε καρτα μεσα 10αρα

Edited by erwinor
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις.........πως πιανει και εμενα??

Φυσικά,δες έχω κάνει edit

Άρα από την στιγμή που έβαλες την πρώτη κάρτα ανανεώσης αρχίζει το δίμηνο

 

AOSiP PIE>REDMI NOTE 5 PRO

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ναι το ειδα.....αλλα δεν καταλαβαινω το " απο αυτους που ηταν 19/4"

19/4 σου έβαλαν τα 10€....

 

 

 

AOSiP PIE>REDMI NOTE 5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ... σωστά

 

AOSiP PIE>REDMI NOTE 5 PRO

 

 

Ωραια σε ευχαριστω παρα πολυ...........παντως αν και τους το ελεγα δεν καταλαβαιναν τιποτα.....έλεος!!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ωραια σε ευχαριστω παρα πολυ...........παντως αν και τους το ελεγα δεν καταλαβαιναν τιποτα.....έλεος!!!!:lol:

Θα συνηθίσεις....άσε ανέμου είναι αυτή

Χαχα,αλλά εντάξει κάνει κάποιες προσφορές και τα παρά βλέπουμε

 

AOSiP PIE>REDMI NOTE 5 PRO

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Επίσης η Κιου/wind είναι η μοναδική που σου ακυρώνει όλα τα αγορασμένα πακέτα μόλις το υπόλοιπο χρημάτων σου πάει στο μηδέν, ή λήξει το 2μηνο. Και βέβαια μη ξεχνάμε το απίστευτο χαράτσι 0,30e σε κάθε ανανέωση που πάλι μόνο αυτή η εταιρία χρεώνει...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης η Κιου/wind είναι η μοναδική που σου ακυρώνει όλα τα αγορασμένα πακέτα μόλις το υπόλοιπο χρημάτων σου πάει στο μηδέν, ή λήξει το 2μηνο. Και βέβαια μη ξεχνάμε το απίστευτο χαράτσι 0,30e σε κάθε ανανέωση που πάλι μόνο αυτή η εταιρία χρεώνει...

τα πακετα ακυρωνονται μονο αν ληξει το διμηνο. Αν το υπολοιπο παει στο μηδεν για αλλο λογο μπορουν να χρησιμοποιηθουν κανονικα εκτος απο το ιντερνετ το οποιο θελει 0,01 υπολοιπο για να παιζει.Αλλα και σε αυτη την περιπτωση δεν ακυρωνονται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...