Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ιδια κάλυψη έχουν.

σε ορισμενα σημεια (θεσσαλονικη) εχω θεμα με το σημα.

παντως μέσα στο ασανσερ μιλαω κανονικά, ενω το wu δεν εχει καν δικτυο :lol:

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη, στο πίσω δωμάτιο του σπιτιού που μένω η q έχει μηδενικό σήμα (σε φάση πάω 5 μέτρα παρακει και μου έρχεται μήνυμα ότι με καλουσαν) ενώ η κοσμοτε έχει 3 από τις 5 γραμμές.

 

Η καλύτερη συμβουλή είναι να τσέκαρετε το σήμα και των 3 εταιρειών εκεί που κινειστε δλδ σπίτι, δουλειά, στέκι καφέ κλπ και μετά να διαλέξετε εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μία εβδομάδα καμία ειδοποίηση περί του προβλήματος με τα mb δώρο.

Θα κοιτάξω τίποτα άλλο μιας και βρέθηκα να βλέπω 2αρι σήμα να ανεβαίνουν οι τιμές στα πακέτα και να με γράφουν στα @@ τους.Θα δω επιτέλους καλύτερη κατανάλωση στη μπαταρία.

Ή wind έχει το ίδιο σήμα; Αν ναι να πάω σε καμία Vodafone γιατί η cosmote σπάει μπαλάκια από κρυφές χρεώσεις τιμές και spam μυνήματα.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σημερα το ιδιο και σε μενα 4 ευρω εγιναν ξαφνικα μπονους...το εγραψα στο τσατ του myq και ιδου

"Μετά από έλεγχο ,ενεργοποιήθηκε η προσφορά των 160 ΄στον λογαριασμό σας.Κάθε μήνα θα μπορείτε να λαμβάνετε 160' προς όλους με κόστος 4€ μέσω ενός καταστήματος με ανανέωση αξίας 5€.Το ποσό των 4,4€ δεν έχει χαθεί από το υπόλοιπο σας ,απλά είναι πλέον στην μορφή bonus με διάρκεια φυσικά 6 μήνες .Mπορείτε να το ελέγξετε μέσω δωρεάν κλήσης στο 1225 επιλογή 1 ."

φυσικα ζητησα να απενεργοποιηθει η προσφορα και να επιστραφουν τα 4 στο κανονικο υπολοιπο

 

Τελικά μου επέστρεψαν τα 4 ευρώ στο κανονικό υπόλοιπο,ενώ παρέμειναν και τα 4 ευρώ στο μπόνους με λήξη σε 6 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Μολις εστειλα μηνυμα στο φβ και περιμενω να δω τι θα μου απαντησουν για τα 4€.

 

Πολυ νταβατζιλικι παντως, με το ετσι θελω σου παιρνουν τα λεφτα.

 

Τελικά και εμένα σε μορφή μπόνους μου τα έδωσαν τα 4€. Τους ζήτησα για πολλοστή φορά να μου τα επιστρέψουν στο κανονικό μου υπόλοιπο. Αναμένω λοιπόν...

Με έχει εκνευρίσει η όλη φάση πάντως

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και εμένα σε μορφή μπόνους μου τα έδωσαν τα 4€. Τους ζήτησα για πολλοστή φορά να μου τα επιστρέψουν στο κανονικό μου υπόλοιπο. Αναμένω λοιπόν...

Με έχει εκνευρίσει η όλη φάση πάντως

 

Σου ηρθε αριθμος αιτήματος απο την υποστήριξη με sms? Αν όχι μπορεί να μην εχει προωθηθεί ακόμα. Εμένα απο το chat του myq το προώθησαν άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Σου ηρθε αριθμος αιτήματος απο την υποστήριξη με sms? Αν όχι μπορεί να μην εχει προωθηθεί ακόμα. Εμένα απο το chat του myq το προώθησαν άμεσα.

 

Όχι, τίποτα. Η επικοινωνία μας ήταν μέσω φβ. Ίσως θα ήταν καλύτερα να μιλήσω στο τσατ, γιατί από το φβ δν απαντάνε καθόλου γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

Που ψάχνεις το chat; Πρέπει να μπεις με τους κωδικούς σου στο myq.gr,κάτω δεξιά εμφανίζεται απο τις 10 μέχρι τις 6.
Link to comment
Share on other sites

Που ψάχνεις το chat; Πρέπει να μπεις με τους κωδικούς σου στο myq.gr,κάτω δεξιά εμφανίζεται απο τις 10 μέχρι τις 6.

 

thanks το βρήκα. ώρα για κραξιμο ελπίζω να απαντήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Που ψάχνεις το chat; Πρέπει να μπεις με τους κωδικούς σου στο myq.gr,κάτω δεξιά εμφανίζεται απο τις 10 μέχρι τις 6.

 

Ωραίος! Μίλησα μαζί τους και έβγαλα άκρη τελικά. Θα μου πιστώσουν τα 4€ σε 2-3 μέρες. Μου έστειλαν και μήνυμα ότι το αίτημα μου είναι προς διευθέτηση.

Link to comment
Share on other sites

επειδή τωρα ειμαι σε cu και λογω των τελευταιων ανατιμήσεων σκεφτομαι να μεταφέρω το νουμερό μου στην q ηθελα να ρωτήσω απο καλυψη πώς τα παει; Μηπως ειναι προτιμοτερο για διαφορους λογους το αδελφάκι free to go;

 

ϊδια είναι από σήμα. Και γενικώς έχει βελτιωθεί από κάλυψη συνολικά η wind, από όσο βλέπω

Link to comment
Share on other sites

ϊδια είναι από σήμα. Και γενικώς έχει βελτιωθεί από κάλυψη συνολικά η wind, από όσο βλέπω

Εγώ πάντως λόγω σήματος και μόνο έφυγα απο Q και όσα χρόνια (σχεδόν από τότε που βγήκε σαν εταιρεία) την είχα επειθα τους άλλους να αλλάξουν εταιρεία. Τώρα τα τελευταία 1 με 1μισο χρόνο το κακό παραγινε, σε κεντρικους δρόμους, σε σπίτια 1ου οροφου όχι απλά δεν είχε σήμα αλλά έβγαζε και no service! Για ιντερνετ ούτε λόγος, αφαντο. Μέχρι και συσκευή άλλαξα γιατί νόμιζα είχα θέμα με την κεραία.. :(

Είχε γίνει ανέκδοτο στην οικογένεια μου καθε φορά που μας ερχοταν μηνυμα με δωρεαν χρονο η MB, αφού λέγαμε τι να τα κάνουμε τα δωρεαν αν δε μπορούμε να τα χρησιμοποιησουμε...

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Edited by linaki_gr

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

myq.png

σε αυτη την περιπτωση,για κληση ή sms σε 5ψηφιο απο ποιο υπολοιπο θα τραβηξει? απο το κανονικο ή το μπονους? το κανονικο υπολοιπο ληγει Γεναρη.

Link to comment
Share on other sites

το Bonus δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για 5ψήφια υψηλής χρέωσης

Μόνο για 10ψήφια σειράς 801 και για 5ψήφια χαμηλής χέωσης .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι χαμηλής και ποια υψηλής?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Χαμηλής χρέωσης είναι πχ να πάρεις στην εξυπηρέτηση πελατών της cyta 13877. Ενώ αν πάρεις στο χαμόγελο του παιδιού για δωρεά ή σε κάποιο διαγωνισμό στην τηλεόραση για να μπεις σε κλήρωση που χρεώνει 3 ευρώ ανά κλήση θεωρείται υψηλής.

Link to comment
Share on other sites

Κατάντια η q.Ε χω λέει το international πακέτο και δεν μπορούν να κάνουν κάτι.Σε ερώτηση μου πως μπορεί κάποιος να παραγγείλει international πακέτο από το site της q μου είπαν πως δεν είναι εφικτό παρά μόνο μέσω τηλεφώνου.Εγω την παραγγελία μου για νέο νούμερο την έκανα μέσω του site τους και μου στείλανε international πακέτο δίχως να γνωρίζω καν την ύπαρξη του.Τα ίσια έπαθε και ένας φίλος.Κανενας από τους δύο δεν παίρνει το 1gb δώρο σε κάθε on-line ανανέωση το μήνα παρόλο που δεχόμαστε μηνύματα για την προσφορά.

Σε άλλη ερώτηση μου για μεταφορά του αριθμού σε wind ήταν αρνητική κ μου είπε πως δεν γίνεται κάτι τέτοιο ούτε φυσικά να πάω σε εθνικό q ή όπως το λένε.

Είναι για καταγγελία οι τύποι.

Link to comment
Share on other sites

Κατάντια η q.Ε χω λέει το international πακέτο και δεν μπορούν να κάνουν κάτι.Σε ερώτηση μου πως μπορεί κάποιος να παραγγείλει international πακέτο από το site της q μου είπαν πως δεν είναι εφικτό παρά μόνο μέσω τηλεφώνου.Εγω την παραγγελία μου για νέο νούμερο την έκανα μέσω του site τους και μου στείλανε international πακέτο δίχως να γνωρίζω καν την ύπαρξη του.Τα ίσια έπαθε και ένας φίλος.Κανενας από τους δύο δεν παίρνει το 1gb δώρο σε κάθε on-line ανανέωση το μήνα παρόλο που δεχόμαστε μηνύματα για την προσφορά.

Σε άλλη ερώτηση μου για μεταφορά του αριθμού σε wind ήταν αρνητική κ μου είπε πως δεν γίνεται κάτι τέτοιο ούτε φυσικά να πάω σε εθνικό q ή όπως το λένε.

Είναι για καταγγελία οι τύποι.

 

παρε ενα νεο νουμερο απο το ησαπ που συνηθως δινουνς στην ομονοια και αλλαξε νουμερο, αμα δεν το χρειαζεσαι αλλιως , μπορεις να κανεις φορητοτητα σε wind free to go και μετα να μεταφερθεις ξανα στην κιου , εγω ειχα κανει την μεταφορα απο την κιου στην wind free to go και εγινε κανονικα καντω!. εξαλλου και το wind free to go εχει και αυτο προσφορες να σε εξυπηρετησουνε προσωρινα .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως λόγω σήματος και μόνο έφυγα απο Q και όσα χρόνια (σχεδόν από τότε που βγήκε σαν εταιρεία) την είχα επειθα τους άλλους να αλλάξουν εταιρεία. Τώρα τα τελευταία 1 με 1μισο χρόνο το κακό παραγινε, σε κεντρικους δρόμους, σε σπίτια 1ου οροφου όχι απλά δεν είχε σήμα αλλά έβγαζε και no service! Για ιντερνετ ούτε λόγος, αφαντο. Μέχρι και συσκευή άλλαξα γιατί νόμιζα είχα θέμα με την κεραία.. :(

Είχε γίνει ανέκδοτο στην οικογένεια μου καθε φορά που μας ερχοταν μηνυμα με δωρεαν χρονο η MB, αφού λέγαμε τι να τα κάνουμε τα δωρεαν αν δε μπορούμε να τα χρησιμοποιησουμε...

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Από όλη την χώρα γράφουν εδώ, αλλά δεν έχει αναφερθεί κάτι τόσο οξύ. Ίσως είχε πρόβλημα η SIM σου.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Από όλη την χώρα γράφουν εδώ, αλλά δεν έχει αναφερθεί κάτι τόσο οξύ. Ίσως είχε πρόβλημα η SIM σου.

Αν μένεις εκτός κατοικημένης περιοχής ή σε κάνα υπόγειο, είναι σίγουρο πως η wind δε θα χει σήμα

Link to comment
Share on other sites

παρε ενα νεο νουμερο απο το ησαπ που συνηθως δινουνς στην ομονοια και αλλαξε νουμερο, αμα δεν το χρειαζεσαι αλλιως , μπορεις να κανεις φορητοτητα σε wind free to go και μετα να μεταφερθεις ξανα στην κιου , εγω ειχα κανει την μεταφορα απο την κιου στην wind free to go και εγινε κανονικα καντω!. εξαλλου και το wind free to go εχει και αυτο προσφορες να σε εξυπηρετησουνε προσωρινα .

 

αυτό έχω σκοπό να κανω να πάω σε f2g με τον ίδιο αριθμό και ας λένε ότι δεν γίνεται. Περιμένω να τελειώσει η κάρτα μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Καληέρα,

 

Μπορώ να ανανεώνω το κινητό της γυναίκας μου, online, χωρίς να βάλω τον αριθμό της στο myQ app?

Γενικά, πως θα μπορούσα να ανανεώνω το υπόλοιπο online, μιας και η γυναίκα μου δεν τα πάει καλά με το paypal, τις πιστωτικές και τα online....

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

H καλύτερη λύση είναι να ανοίξεις account. Αν αυτό δεν είναι εφικτό απλά ακολούθησε το link : https://www.wind.gr/gr/q/ananeosi-hronou/online-ananeosi/horis-login-me-pistotiki-i-paypal/

 

το link αυτό όμως απαιτεί να λάβεις ένα SMS στο κινητό , ενώ αν ανοίξεις account στο http://www.myq.gr δεν χρειάζεται πλέον η διαδικασία με το SMS

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...