Jump to content

Samsung GT-i8510 INNOV8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω διαβαση ολο το θεμα και δεν ειδα καπου να αναφερεσται στην οθονη αναμονης, σε ολα τα s60 που ειχα μετα απο καποιο χρονο που οριζε ο χρηστης εβγαζε μια μπαρα με την ωρα ,ημερομηνια κτλ και αν ηχες μηνημα η αναπαντητη. Στο innov8 δεν βλεπω κατι τετοιο απλα κλειστη οθονη, ειναι ετσι σε ολους?

I8510XXIA1-14/1/2009

I8510EURHK1-7/11/2008

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρω ότι πατώντας σταθερά το αριστερό ασημένιο πλήκτρο βλέπουμε τις εφαρμογές που είναι ανοιχτές.

Πάνω σ' αυτό, ήθελα να ρωτήσω:

Ενώ έχω σκοτεινή οθόνη διότι έχω ρυθμίσει σαν Θέμα Αναμονής το Basic Idle, και ενώ δεν έχω καμία εφαρμογή ανοιχτή, πατώντας το ασημένιο πλήκτρο μου λέει: Ενεργές Εφαρμογές: "Μενού" και "Αναμονή". Για την αναμονή το καταλαβαίνω. Το μενού όμως γιατί;

Συμβαίνει και σε άλλους το ίδιο; Απλά πατείστε σταθερά το αριστερό ασημένιο και δείτε, αφού πρώτα κλείσετε ό,τι έχετε ανοιχτό. Ευχαριστώ τους φίλους που θα απαντήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβαση ολο το θεμα και δεν ειδα καπου να αναφερεσται στην οθονη αναμονης, σε ολα τα s60 που ειχα μετα απο καποιο χρονο που οριζε ο χρηστης εβγαζε μια μπαρα με την ωρα ,ημερομηνια κτλ και αν ηχες μηνημα η αναπαντητη. Στο innov8 δεν βλεπω κατι τετοιο απλα κλειστη οθονη, ειναι ετσι σε ολους?

 

Έχεις δίκιο. Ούτε εγώ έχω βρει κάτι τέτοιο. Τα Νοκια το έχουν. Εγώ έβαλα το

Best Reminder και με ειδοποιεί εάν έχω μια κλίση ή ένα μήνυμα και δεν τα άκουσα.

 

Ξέρω ότι πατώντας σταθερά το αριστερό ασημένιο πλήκτρο βλέπουμε τις εφαρμογές που είναι ανοιχτές.

Πάνω σ' αυτό, ήθελα να ρωτήσω:

Ενώ έχω σκοτεινή οθόνη διότι έχω ρυθμίσει σαν Θέμα Αναμονής το Basic Idle, και ενώ δεν έχω καμία εφαρμογή ανοιχτή, πατώντας το ασημένιο πλήκτρο μου λέει: Ενεργές Εφαρμογές: "Μενού" και "Αναμονή". Για την αναμονή το καταλαβαίνω. Το μενού όμως γιατί;

Συμβαίνει και σε άλλους το ίδιο; Απλά πατείστε σταθερά το αριστερό ασημένιο και δείτε, αφού πρώτα κλείσετε ό,τι έχετε ανοιχτό. Ευχαριστώ τους φίλους που θα απαντήσουν.

 

Ναι έτσι συμβαίνει σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι πατώντας σταθερά το αριστερό ασημένιο πλήκτρο βλέπουμε τις εφαρμογές που είναι ανοιχτές.

Πάνω σ' αυτό, ήθελα να ρωτήσω:

Ενώ δεν έχω καμία εφαρμογή ανοιχτή, πατώντας το ασημένιο πλήκτρο μου λέει: Ενεργές Εφαρμογές: "Μενού" και "Αναμονή". Για την αναμονή το καταλαβαίνω. Το μενού όμως γιατί;

Έτσι λειτουργεί το series 60. Πάντα, ό,τι και αν κάνεις, θα μένουν ανοιχτά τα Αναμονή και Μενού. Επίσης, για καλύτερη διαχείριση των ανοιχτών σου εφαρμογών, βάλε τα Handy Taskman και Best Taskman.

Link to comment
Share on other sites

το κινητό πήρε πολύ τα πάνω του... ιδικά η μπαταρία... ερώτηση τρώει μπαταριά που έχω φωρτομένει την MiniSD SDHC Class 6? και κάτι άλλω παίζει να βάλω κανένα Theme από τα Nokia σε αυτό? το μαύρο και το άλλο το προτοκαλί και το samsung theme δεν μου αρέσουν και τόσο... υπάρχει τύποτα άλλο να βάλω, και εάν βάλω θα μου τρώνε ρεύμα?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

το κινητό πήρε πολύ τα πάνω του... ιδικά η μπαταρία... ερώτηση τρώει μπαταριά που έχω φωρτομένει την MiniSD SDHC Class 6;

Όχι βέβαια. Το θέμα είναι τι εφαρμογές έχεις εγκατεστημένες και όχι πόσα δεδομένα έχεις σε αυτήν.

και κάτι άλλω παίζει να βάλω κανένα Theme από τα Nokia σε αυτό? το μαύρο και το άλλο το προτοκαλί και το samsung theme δεν μου αρέσουν και τόσο... υπάρχει τύποτα άλλο να βάλω, και εάν βάλω θα μου τρώνε ρεύμα;

Πήγαινε στο αντίστοιχο θέμα. Θα βρεις πολλά όμορφα θεματάκια. Τα περισσότερα κάνουν μια χαρά στην συσκευή σου. Και, όχι, δεν καταναλώνουν περισσότερο μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

… και εγώ έγινα ευτυχής κάτοχος του innov8!

Άριστες οι πρώτες εντυπώσεις.

Αυτό που μου έκανε μεγάλη εντύπωση από την πρώτη επαφή είναι το ΤΑΧΥΤΑΤΟ μενού!

Για την κάμερα δεν έχω να αναφέρω τίποτα καθώς οι δυνατότητες της είναι γνωστές. Ποιότητα κατασκευής … Samsung! Πολύ εξυπηρετικό κατά την πλοήγηση το “touch pad”.

Θα ήθελα μεγαλύτερη ανάλυσης οθόνη και xenon flash. Κατά τα άλλα το τηλέφωνο είναι ΑΣΤΕΡΙ.

Ερωτήσεις:

1) To wi-fi κλείνει κάπως. (θυμάμαι ότι στα NOKIA έχει Wi-fi ON ή OFF)

2) Έχει αναφερθεί ότι με τον κωδικό *#0002*28346# αυξάνεις την ένταση των εξωτερικών ηχείων. Πώς ακριβώς; Ποιο είναι το ασφαλές όριο για να μην γίνει ζημία στα ηχεία;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Το wi-fi δεν κλείνει. Δεν έχει την ίδια λογική με το ΒΤ που αν θέλεις το αφήνεις ανοιχτό ή το κλείνεις. Όταν δεν χρησιμοποιείς το wi-fi, απενεργοποιείται μόνο του.
Link to comment
Share on other sites

paidia sos xreiazomai boitheia. exw kai egw ena innov8 kai dokimasa na balw to memory patch. otan to ekleisa kai to ksananoiksa afou argise poli na anoiksei mou ebgale to minima oti i ekkinisi tou tilefonou apetixe, na epikoinwnisw me ton antiproswpo. tote patisa *#7370# kai logika ekane hard reset kai exasa oles tis rithmiseis kai tis foto pou eixa. meta afou anoikse kai itan opws to pira stin arxi ekana tis rithmiseis ksana alla to memory patch prepei na afise katalipa kai den douleuei to kinito opws douleue. Meta ekana egatastasi to garmin kai to jbtask man. otan piga na sbisw to tsrautostart.exe gia na min mou trwei tin mpataria tote kolise to kinito kai ekane epanekinisi. afou meta ksananoikse mou ebgaze pali to idio minima pou ebgaze otan egatestisa to memory patch enw den to eixa egatastisei. Na kataliksw... Peite mou an kserete pou pane ta arxeia tou memory patch na ta sbisw ola gia na einai to kinito san na min dokimasa pote na to balw. kai episis thelw na mou peite an iparxei stin imatheia kanena service samsung pou mporw na apeuthinthw na mou to kanoun. An xreiastei na to steilw px thessaloniki se poses meres tha einai etoimo?? perimenw apantiseis sas kaigomai!!!!!!!:(:(:(:(:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

Αφου έκανες hard reset, αποκλειέται να έμεινε τίποτα μέσα.....

 

Πάρε ένα τηλέφωνο στην υποστήριξη πελατών : 801 11 64000 να σου πουν που να το πας.

 

Στην Ημαθία πάντως δεν υπάρχει από ότι είδα.

Στην Θεσσαλονίκη είναι η Μηχανογραφίκη, διεύθυνση Κύπρου 26 Καλαμαρία, και τηλ 2310 424581

 

Όλα τα service centers

Link to comment
Share on other sites

Αφου έκανες hard reset, αποκλειέται να έμεινε τίποτα μέσα.....

 

Πάρε ένα τηλέφωνο στην υποστήριξη πελατών : 801 11 64000 να σου πουν που να το πας.

 

Στην Ημαθία πάντως δεν υπάρχει από ότι είδα.

Στην Θεσσαλονίκη είναι η Μηχανογραφίκη, διεύθυνση Κύπρου 26 Καλαμαρία, και τηλ 2310 424581

 

Όλα τα service centers

 

 

To lew pws pisteuw oti emeine mesa giati mou fainetai oti den simperiferetai to kinito opws simperiferotan. isws na einai idea mou. diladi me to hard reset ola tha einai roloi twra? Simera exw apo to prwi pedeuomai kai exw skasei.... Me afto pou molis esbisa to tsrautostart.exe pou ekane pali to idio??? afto den mou to ekane giati to eixa ksanasbisei. An to paw gia service tha ginei tpt kalitero??? Ksenerwsa pantws asxima me tin paliomalakia to memory patch pou telika den kseroun kai ama kanei douleia sigoura........ Ta service senter pou mou dineis einai kati san ta nokia club pou to pas kai to ftiaxnoun ekei xwris na to steiloun allou??

Link to comment
Share on other sites

Λογικά με το hard reset το κινητό γίνεται όπως το έβγαλες από το κουτί του.... Μήπως έχει άλλο προβλημα όμως ?
Link to comment
Share on other sites

Λογικά με το hard reset το κινητό γίνεται όπως το έβγαλες από το κουτί του.... Μήπως έχει άλλο προβλημα όμως ?

 

san ti allo problima mporei na exei??? To kinito prin na dokimasw na balw to memory patch douleue roloi!!!! Den eixe kanena apolitws problima!! Apo to patch kai meta lew...

Link to comment
Share on other sites

Με την εγγατάσταση εφαρμογών στο innov8 τί γίνεται;

Πρέπει να βγάλουμε πιστοποιητικό κτλ όπως και στα ΝΟΚΙΑ;

Γενικά οτι ισχύει στα ΝΟΚΙΑ ισχύει και στο innov8;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Για να εγκαταστήσεις μία unsign εφαρμογή πρέπει να την κάνεις sign. Γενικά οτι ισχύει στα ΝΟΚΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

Με την εγγατάσταση εφαρμογών στο innov8 τί γίνεται;

Πρέπει να βγάλουμε πιστοποιητικό κτλ όπως και στα ΝΟΚΙΑ;

Γενικά οτι ισχύει στα ΝΟΚΙΑ ισχύει και στο innov8;

ναι ναι και σπαει αψογα με ΗallOX 3 !

 

πρχωρα Χρησταρα με την κινηταρα.!

 

ενταξει και η μπαταρια ...χαλαρα 3 μερες ! ηθελε το στρωσιμο της

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι και σπαει αψογα με ΗallOX 3 !

 

πρχωρα Χρησταρα με την κινηταρα.!

 

ενταξει και η μπαταρια ...χαλαρα 3 μερες ! ηθελε το στρωσιμο της

 

:)

George το πήρα το εργαλείο...! Επιτέλους!

Καλά ε... μιλάμε για... πώ πώ ρε φίλε τίναι τούτο...

Τί να λέμε τώρα... :happy:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

...patisa *#7370# kai logika ekane hard reset kai exasa oles tis rithmiseis kai tis foto pou eixa. meta afou anoikse kai itan opws to pira stin arxi ekana tis rithmiseis ksana alla to memory patch prepei na afise katalipa kai den douleuei to kinito opws douleue.(

 

Νομίζω ότι ο καλύτερος τρόπος να απαλλαγείς από το Memory Patch είναι να το απεγκαταστήσεις, χωρίς να ενδιαφέρεσαι για το πού ακριβώς βρίσκεται. Πάς Μενού-Εργαλεία-Διαχείριση εφαρμογών-Εγκατεστημένες εφαρμογές. Το βρίσκεις εκεί και πατάς Απεγκατάσταση.

Υπόψιν ότι το αρχείο που αρχικά είχες εγκαταστήσει θα πρέπει να ήταν το I8510MemoryPatch_samsung.sis. Το λέω για το ενδεχόμενο να μην έχεις κάτι καλά, επειδή εγώ που το έχω εγκαταστήσει και απεγκαταστήσει ως τώρα 3 φορές, δεν είχα κανένα πρόβλημα. Μάλιστα, προχθές ήταν η τελευταία φορά που ξαναδοκίμασα, μήπως και τελικά μου διορθώσει την πολύ σύντομη ζωή της μπαταρίας, όπως έχει κάνει για τους φίλους GeorgeChios και dark_knight. Ας πω, αν και ίσως πρόωρα, ότι τα σημάδια είναι θετικά αυτή τη φορά. Σήμερα και αύριο πάντως θα κριθεί το αποτέλεσμα.

Να προσθέσω ότι, όπως έχουν πει και άλλοι παλιότερα, το *#7370# δεν πρέπει να είναι hard reset, αφού και στην περίπτωσή μου δεν σβήστηκε η ώρα και η ημερομηνία, όπως και κάποιοι ήχοι κλήσης .wav που είχα μεταφέρει από άλλο κινητό (πώς διάολο συμβαίνει αυτό;!), ενώ φωτό, βίντεο και επαφές σβήστηκαν. Αυτά μετά από 3 συνεχόμενες δοκιμές του *#7370#. Τέλος πάντων. Εύχομαι να λήξει το πρόβλημά σου.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος, σε κατάσταση αναμονής, κατα την πληκτρολόγιση 3-4 ψηφίων, να εμφανίζονται απο κάτω οι επαφές που περιέχουν αυτά τα 3-4 ψηφία; Κάτι σαν Smart Dialing. Χωρίς να χρειαστεί να προσθέσουμε εφαρμογή...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δυστυχώς αυτό είναι αποκλειστικό προνόμιο των τελευταίων Ε series συσκευών.

 

Τα "απλά" (οχι S60) Samsung την έχουν την λειτουργία (π.χ Β520, F-400). Μάλλον το Symbian θα φταίει! :(

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν τελικός η μπαταρία μου κράτησε μέσω όρο 5 μέρες επιπλέων βρήκα και μερικά όμορφα Themes ευχαριστώ πολύ το μέλος mirrorofsorrow.
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το S60 φταίει καθώς, εσκεμμένα, δεν έχουν προσθέσει την συγκεκριμένη λειτουργεία σε όλες τις συσκευές παρά μόνο στις Ε series.
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση στους εχοντες :)εχω 2 καρτες μνημης ,η μια ειναι 4 gb hc mobile ultra class8 και η αλλη ειναι 8gb hc class4 και οι δυο ειναι της sandisk.πια απο τις δυο θα μου προτινατε για το innov8 ?δεν εχω τοσο πολυ προβλημα με τα gb αλλα θελω να ειναι πληρος συμβατη με το τηλ. χωρις κοληματα.η διαφορα θα στην ταχυτητα θα ειναι εμφανης η πανω κατω το ιδιο.ευχαριστω:)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Αφού ήδη έχεις τα 8 του τηλεφώνου, είναι προτιμότερο να χρησιμοποιήσεις την γρήγορη κάρτα. Δεν θα δεις διαφορά στην χρήση της αλλά στην μεταφορά δεδομένων από και προς τον υπολογιστή, μέσω καλωδίου. Επίσης, ίσως συμπεριφέρεται καλύτερα κατά την αναπαραγωγή βίντεο από αυτην.

 

Και πάλι, όλα αυτα δεν είναι στάνταρ. Μπορεί να μην δεις καμία διαφορά. Οπότε, βλέπεις τις ανάγκες σου για μνήμη, και κρίνεις ανάλογα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8510 INNOV8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...