Jump to content

Samsung GT-i8510 INNOV8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

500 , 700 ΚΑΙ 800 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΟ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ?

ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΚΙΝΗΤΩΝ ΤΗΛΕΦΩΝΩΝ ?

ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΟ ?

ΠΟΥ ΖΟΥΝ ΣΕ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ή ΨΑΧΝΟΥΝ ΓΙΑ Μ..ΛΑΚΕΣ ?

ΜΙΑ ΕΙΑΝΙ Η ΛΥΣΗ ΣΑΜΠΟΤΑΖ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ Κ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ !!!

 

Υ.Γ. ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΟΥΝ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ...ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΤΟΣΟ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ Κ ΒΓΑΖΟΥΝ ΚΙΝΗΤΑ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ Κ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΝΩ-ΚΑΤΩ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΗΚΑ ΖΗΤΩΝΤΑΣ ΑΠΟ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑ ΛΕΦΤΑ... ΑΞΙΖΕΙ ?

Δεν έχεις κι άδικο. Αλλά οι περισσότεροι από μας εδω θεωρούμε το κινητό κάτι παραπάνω από μια συσκευή διενέργειας τηλεφώνημάτων. Για να μην ξεφεύγουμε όμως....πιστεύω η τιμή του να πέσει μετά τις γιορτές γύρω στα 100 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια η τιμη ειναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ.Κοιταξτε λιγο και την τιμολογηση καποιων μοντελων της Nokia πρωτα
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

640 ευρώ είναι πάντα ένα σεβαστό ποσό, ειδικά για κινητό.

Πιστεύω πως εννοείς ότι σε σχέση με το απαράδεκτο -τιμολογιακά- Ν96 είναι καλύτερη και συμφέρουσα λύση καθώς υπερτερεί σε όλα σχεδόν, ένα προς ένα, τα σημεία, κάτι που με βρίσκει σύμφωνο.

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

500 , 700 ΚΑΙ 800 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΟ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ?

ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΚΙΝΗΤΩΝ ΤΗΛΕΦΩΝΩΝ ?

ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΟ ?

ΠΟΥ ΖΟΥΝ ΣΕ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ή ΨΑΧΝΟΥΝ ΓΙΑ Μ..ΛΑΚΕΣ ?

ΜΙΑ ΕΙΑΝΙ Η ΛΥΣΗ ΣΑΜΠΟΤΑΖ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ Κ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ !!!

 

Υ.Γ. ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΟΥΝ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ...ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΤΟΣΟ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ Κ ΒΓΑΖΟΥΝ ΚΙΝΗΤΑ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ Κ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΝΩ-ΚΑΤΩ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΗΚΑ ΖΗΤΩΝΤΑΣ ΑΠΟ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑ ΛΕΦΤΑ... ΑΞΙΖΕΙ ?

Δεν νομιζω να σου εβαλε κανεις το πιστολι στον κροταφο να αγορασεις ακριβο κινητο.

 

Παρε οποιο πιστευεις οτι αξιζει τα λεφτα του.

 

Αλλα μην ζητας GPS,camera και χιλια μυρια σε συσκευη που χωραει στην παλαμη σου και να στην χαριζουν κιολας.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ώρα για το πρώτο review, μετά από 3 μέρες συνύπαρξης. (Θυμίζω ότι έχω πάρει το 16άρι χωρίς ελληνικά).

1. Μουσική

Το προηγούμενο τηλέφωνό μου ήταν το iPhone, άρα μιλάμε για το απόλυτο music phone της αγοράς. Έλπιζα λοιπόν ότι το Innov8 θα ήταν το πολύ ένα κλίκ κατώτερο, για να είμαι ευχαριστημένος. Είναι ένα κλίκ ΑΝΩΤΕΡΟ. Πιστέψτε το. Πάρα πολύ καλή απόδοση (σε συνδυασμό όμως με δικά μου ακουστικά). Απόλυτα ευχαριστημένος. Μια συμβουλή σε όσους το πάρουν: ξεχάστε την αηδία software της Samsung. Απλά συνδέστε το USB σε Media transfer mode και κάντε sync από το Windows Media Player.

2. Επαφές

Κανένα πρόβλημα όσον αφορά το Sync με Outlook (παρόλο που έχω vista!).

3. Κάμερα

Δε θα μπώ σε κουραστικές και άχρηστες λεπτομέρειες για τεχνικά θέματα, ISO, φλάς κλπ. Για τον χρήστη που θέλει να έχει μαζί του ανα πάσα στιγμή μια κορυφαία μηχανή, το Innov8 είναι ότι καλύτερο. Σαφώς και δε συγκρίνεται με μια standalone camera (για παράδειγμα, οι φωτο από το κινητό είναι περίπου 2,2-2,3 ΜΒ ενώ της αντίστοιχης digicam είναι 3,5 ΜΒ), η ποιότητα όμως είναι η ίδια. Για video επιφυλάσσομαι, καθότι δεν τράβηξα ακόμα. Ένα προβληματάκι εδώ: Στις ρυθμίσεις της κάμερας δεν αποθηκεύει τις επιλογές σας για antishake και wide dynamic range. Για ψιλο-bug το κόβω...

4. Interface-ευχρηστία

Ένα κλασσικό Symbian S60 κινητό, με τα καλά του και τα κακά του. Όσοι έχουν χρησιμοποιήσει κινητό Nokia, θα αισθανθούν σαν στο σπίτι τους.

5. GPS

Το Innov8 έρχεται με δύο εφαρμογές πλοήγησης, το γνωστο Google Maps και το Route 66. Ως γνωστόν, για το πρώτο χρειάζεται να είσαστε συνέχεια online, πράγμα δαπανηρό. Για το δεύτερο, χρειάζεται να αγοράσετε χάρτες απο το online shop τους. Αγόρασα τον χάρτη της Αθήνας (10 ευρώ) και θεωρώ ότι είναι καλύτερος από Nokia Maps. Φανταστείτε ότι δείχνει πάνω στον χάρτη τα πλησιέστερα σημεία ενδιαφέροντος (πχ τράπεζες, βενζινάδικα κλπ) και αν πάτε τον κέρσορα πάνω σε ένα απο αυτά, σας δείχνει όλες τις πληροφορίες! (όνομα, διεύθυνση, τηλέφωνο κλπ)

6. Εφαρμογές

Fifa 08 και Asphalt έρχονται προεγκαταστημένα στην ΠΛΗΡΗ έκδοσή τους (καλό) κάτι που δεν ισχύει για το Quickoffice (κακό). Έχει επίσης δυο φοβερές εφαρμογές (το Yahoo! Go και το CNN).

7. Γενικότερη αίσθηση

Η κατασκευή μοιάζει να είναι στιβαρή. Δεν έχεις την φοβία ότι θα ξεκολλήσει κάτι. Απο πλευράς software, μέχρι τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κολλήματα ή καθυστερήσεις. Γενικά, όλα δουλεύουν ρολόι.

Αυτά σαν πρώτη άποψη. Αν έχετε καμία απορία, στη διάθεσή σας! :)

Link to comment
Share on other sites

......5. GPS

Το Innov8 έρχεται με δύο εφαρμογές πλοήγησης, το γνωστο Google Maps και το Route 66. Ως γνωστόν, για το πρώτο χρειάζεται να είσαστε συνέχεια online, πράγμα δαπανηρό. Για το δεύτερο, χρειάζεται να αγοράσετε χάρτες απο το online shop τους. Αγόρασα τον χάρτη της Αθήνας (10 ευρώ) και θεωρώ ότι είναι καλύτερος από Nokia Maps. Φανταστείτε ότι δείχνει πάνω στον χάρτη τα πλ

7. Γενικότερη αίσθηση

Η κατασκευή μοιάζει να είναι στιβαρή. Δεν έχεις την φοβία ότι θα ξεκολλήσει κάτι. Απο πλευράς software, μέχρι τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κολλήματα ή καθυστερήσεις. Γενικά, όλα δουλεύουν ρολόι.

Αυτά σαν πρώτη άποψη. Αν έχετε καμία απορία, στη διάθεσή σας! :)

Ωραίο,περιεκτικό και σαφές το review σου,στέκομαι στα δυο σημεία ενδιαφέροντος μου, το GPS λοκάρει γρήγορα σχετικά(με το A-GPS φυσικά ενεργοποιημένο) ή αργεί ?

Ως στιβαρή κατασκευή μοιάζει ? Δηλαδή δεν είναι στιβαρό,έχει τζόγο στο slide ?

Αυτά τα δυο ενδιαφέρουν αρκετούς χρήστες πιστεύω,βέβαια και γενικά η φορητότητα του είναι σε αποδεκτό επίπεδο ή μπορεί και να προβληματίσει βάσει του βάρους του και των διαστάσεων(πάχος ειδικά) του ?

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω μια ερωτηση.

 

Η οθονη γυρναει σε landscape μονο με τον αισθητηρα ή και με καποια ρυθμιση ή κουμπι?

Ρωταω γιατι στα Ν96 και Ν95-2 εσβηνα τον αισθητηρα και περνουσα σε landscape mode απλα σερνοντας το πορτακι κατω.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Το GPS λοκάρει απίστευτα γρήγορα. Χτές το απόγευμα στην Ακαδημίας έπιασε σήμα σε περίπου 5 δευτερόλεπτα!!!

Η κατασκευή μοιάζει και είναι στιβαρή. Δεν πιάνω κινούμενα μέρη ούτε, όπως είπα και χτές, έχω σε οποιαδήποτε στιγμή την αίσθηση ότι κάτι θα σπάσει ή θα ξεκολλήσει. Το κατά πόσον σε βολεύει το μέγεθός του θεωρώ πως είναι υποκειμενικό. Προσωπικά, μου αρέσουν τα μεγάλα τηλέφωνα, άν και με το συγκεκριμένο μερικές φορές το χάνω μέσα στην τσέπη μου...

Όσον αφορά το rotation της οθόνης, ενεργοποιείται από τα settings.

 

Υ.Γ. Μόλις προσπαθούσα να σετάρω το email account της οτενετ και παρόλο που βάζω σωστά τους servers και τα usernames, δεν το αναγνωρίζει. Καμια ιδέα κανένας?

 

EDIT Όλα καλά, αρκεί να μην συνδέομαι με WIND WAP! Με wifi κανένα πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

To μονο προβλημα που αντιμετώπισα με την συγκεκριμένη συσκευή είναι η αυτονομία της μπαταρίας του. Απαράδεχτη για 1200 mhA. Το Ν95 με 950mhA κρατούσε παραπάνω!

Ασε που αν κάνεις και πλοήγηση, τοτε τα πραγματα δυσκολεύουν ακομα περισσότερο...πεφτει σε χρονο DT!

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά στην μπαταρία, νομίζω ότι ισχύει κι εδώ ο γενικός κανόνας των μπαταριών σε smartphones: Άν το ξεσκίζεις στη χρήση, τελειώνει γρήγορα. Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι δεν μιλάμε πλέον τόσο για τηλέφωνα, όσο για μίνι υπολογιστές (ή όπως εύστοχα το λέει η Νοκια "υπολογιστές πολυμέσων"). Δεν θεωρώ ότι υπάρχει αυτή τη στιγμή η τεχνολογία που θα μας επιτρέψει να έχουμε ένα τέτοιο τηλέφωνο, να είμαστε όλη τη μέρα στο Internet ακούγοντας τραγούδια και διαβάζοντας χάρτες ενώ τραβάμε φωτογραφίες και η μπαταρία να τελειώνει σε μια βδομάδα! Σίγουρα μπορεί να υπάρχει κάποιο τηλέφωνο/μπαταρία που να διαρκεί λίγο περισσότερο, αλλά σίγουρα όχι ΠΟΛΥ περισσότερο...
Link to comment
Share on other sites

To μονο προβλημα που αντιμετώπισα με την συγκεκριμένη συσκευή είναι η αυτονομία της μπαταρίας του. Απαράδεχτη για 1200 mhA. Το Ν95 με 950mhA κρατούσε παραπάνω!

Ασε που αν κάνεις και πλοήγηση, τοτε τα πραγματα δυσκολεύουν ακομα περισσότερο...πεφτει σε χρονο DT!

 

 

Δοκίμασε σε πρώτη φάση να κάνεις μόνο βασική χρήση στο κινητό σου, δηλαδή κανένα μήνυμα, κλήσεις κλπ και περίμενε να δεις πότε θα αδειάσει. Αν και πάλι αδειάζει πολύ γρήγορα τότε ίσως να φταίει και η μπαταρία. Σε κάποιον φίλο εδώ άν θυμάμαι καλά που το πήρε του το αλλάξανε γιατί η μπαταρία αποδείχτηκε προβληματική.

Link to comment
Share on other sites

Ώρα για το πρώτο review, μετά από 3 μέρες συνύπαρξης. (Θυμίζω ότι έχω πάρει το 16άρι χωρίς ελληνικά).

1. Μουσική

Το προηγούμενο τηλέφωνό μου ήταν το iPhone, άρα μιλάμε για το απόλυτο music phone της αγοράς. Έλπιζα λοιπόν ότι το Innov8 θα ήταν το πολύ ένα κλίκ κατώτερο, για να είμαι ευχαριστημένος. Είναι ένα κλίκ ΑΝΩΤΕΡΟ. Πιστέψτε το. Πάρα πολύ καλή απόδοση (σε συνδυασμό όμως με δικά μου ακουστικά). Απόλυτα ευχαριστημένος. Μια συμβουλή σε όσους το πάρουν: ξεχάστε την αηδία software της Samsung. Απλά συνδέστε το USB σε Media transfer mode και κάντε sync από το Windows Media Player.

2. Επαφές

Κανένα πρόβλημα όσον αφορά το Sync με Outlook (παρόλο που έχω vista!).

3. Κάμερα

Δε θα μπώ σε κουραστικές και άχρηστες λεπτομέρειες για τεχνικά θέματα, ISO, φλάς κλπ. Για τον χρήστη που θέλει να έχει μαζί του ανα πάσα στιγμή μια κορυφαία μηχανή, το Innov8 είναι ότι καλύτερο. Σαφώς και δε συγκρίνεται με μια standalone camera (για παράδειγμα, οι φωτο από το κινητό είναι περίπου 2,2-2,3 ΜΒ ενώ της αντίστοιχης digicam είναι 3,5 ΜΒ), η ποιότητα όμως είναι η ίδια. Για video επιφυλάσσομαι, καθότι δεν τράβηξα ακόμα. Ένα προβληματάκι εδώ: Στις ρυθμίσεις της κάμερας δεν αποθηκεύει τις επιλογές σας για antishake και wide dynamic range. Για ψιλο-bug το κόβω...

4. Interface-ευχρηστία

Ένα κλασσικό Symbian S60 κινητό, με τα καλά του και τα κακά του. Όσοι έχουν χρησιμοποιήσει κινητό Nokia, θα αισθανθούν σαν στο σπίτι τους.

5. GPS

Το Innov8 έρχεται με δύο εφαρμογές πλοήγησης, το γνωστο Google Maps και το Route 66. Ως γνωστόν, για το πρώτο χρειάζεται να είσαστε συνέχεια online, πράγμα δαπανηρό. Για το δεύτερο, χρειάζεται να αγοράσετε χάρτες απο το online shop τους. Αγόρασα τον χάρτη της Αθήνας (10 ευρώ) και θεωρώ ότι είναι καλύτερος από Nokia Maps. Φανταστείτε ότι δείχνει πάνω στον χάρτη τα πλησιέστερα σημεία ενδιαφέροντος (πχ τράπεζες, βενζινάδικα κλπ) και αν πάτε τον κέρσορα πάνω σε ένα απο αυτά, σας δείχνει όλες τις πληροφορίες! (όνομα, διεύθυνση, τηλέφωνο κλπ)

6. Εφαρμογές

Fifa 08 και Asphalt έρχονται προεγκαταστημένα στην ΠΛΗΡΗ έκδοσή τους (καλό) κάτι που δεν ισχύει για το Quickoffice (κακό). Έχει επίσης δυο φοβερές εφαρμογές (το Yahoo! Go και το CNN).

7. Γενικότερη αίσθηση

Η κατασκευή μοιάζει να είναι στιβαρή. Δεν έχεις την φοβία ότι θα ξεκολλήσει κάτι. Απο πλευράς software, μέχρι τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κολλήματα ή καθυστερήσεις. Γενικά, όλα δουλεύουν ρολόι.

Αυτά σαν πρώτη άποψη. Αν έχετε καμία απορία, στη διάθεσή σας! :)

κατατοπιστικοτατο το post σου ωστοσο βλεπω αδικαιολογητη καθυστερηση με το θεμα του ελληνικου λογισμικου και το κινητο το θελει πολυς κοσμος,καλο αυτο εννοειται,κακο απο το θεμα της αργοποριας.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

κατατοπιστικοτατο το post σου ωστοσο βλεπω αδικαιολογητη καθυστερηση με το θεμα του ελληνικου λογισμικου και το κινητο το θελει πολυς κοσμος,καλο αυτο εννοειται,κακο απο το θεμα της αργοποριας.

 

Ελληνικό λογισμικό θα έχουν τα τηλέφωνα που θα εισαχθούν από την επίσημη αντιπροσωπεία και μόνο. Τώρα, το πότε θα ξεκινήσει η διάθεσή του, αυτό είναι άλλη ιστορία...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το i8510 τι θύρα έχει για φόρτιση και σύνδεση με υπολογιστή (mini USB ή δικιά του) ;

Επίσης με την έκδοση symbian που έχει θα τρέχει το GARMIN απο την micro sd;

Αν κάποιος γνωρίζει, ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση.

:)

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το i8510 τι θύρα έχει για φόρτιση και σύνδεση με υπολογιστή (mini USB ή δικιά του) ;

Επίσης με την έκδοση symbian που έχει θα τρέχει το GARMIN απο την micro sd;

Αν κάποιος γνωρίζει, ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση.

:)

 

Οι νέες εκδόσεις Garmin 5.00.10( & 20) τρέχουν κανονικά στο Innov8,αφου προστέθηκε η υποστήριξη πλέον.

Η φόρτιση/σύνδεση Η/Υ γίνεται με MicroUSB.

Link to comment
Share on other sites

Οι νέες εκδόσεις Garmin 5.00.10( & 20) τρέχουν κανονικά στο Innov8,αφου προστέθηκε η υποστήριξη πλέον.

Η φόρτιση/σύνδεση Η/Υ γίνεται με MicroUSB.

 

Ευχαριστώ.

Μιλάω για το πρόσφατο Garmin Mobile XT (για το ίδιο λέμε; )

Επίσης, το micro USB είναι το μικρότερο βυσματάκι πιο "πλακέ" απο το mini USB;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Μιλάω για το πρόσφατο Garmin Mobile XT (για το ίδιο λέμε; )

Επίσης, το micro USB είναι το μικρότερο βυσματάκι πιο "πλακέ" απο το mini USB;

ναι ακριβως.....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

Vre paidia yparxei tropos na fainontai oi fwto sto my gallery opws stin parakato fwtografia? (signwmi gia t greeklish, alla grafw apo to University)

 

http://www.toysgadget.com/samsung-innov8-aka-8510-announced-gets-release-date/samsung

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το επόμενό μου κινητό θα είναι ή το innov8 ή το nokia n95 8gb, μπορεί να μου πει κάποιος που έχει και τα δύο, αν το gps και η αναπαραγωγή μουσικής είναι καλύτερη στο innov8; Επίσης αν τον χάλασε κάτι στο Samsung σε σχέση με το Nokia ας το αναφέρει.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σε αγγλική συσκευή, μπορούμε να περάσουμε ελληνικό firmware (λειτουργικό εννοώ);

 

Αυτό είναι το μεγάλο ζήτημα τώρα,όσοι το πήραν με αγγλική γλώσσα(& άλλες ευρωπαϊκες γλώσσες) θα πρέπει να το πάνε στην Omnitech(:mad:) που είναι χάλια μαύρα στο service και να τους βάλουν τα ελληνικά με την 43 έκδοση και μετά,δεν ξέρω αν είναι με χρέωση αλλά μάλλον θάναι.

Πάντως σίγουρα δεν υπάρχει λόγος να βιαστεί κανείς να το πάρει,υπάρχουν βάσιμες "ενδείξεις";) για θεαματική πτώση της τιμής του μέχρι τα Χριστούγεννα εώς και 100 € περίπου(δηλαδή η λιανική για το launch θα κυμαίνεται στα 670 € το 16άρι και την περίοδο των γιορτών θα κατέβει κάτω από 600 €) + ότι θα είναι και τα επίσημα της αντιπροσωπείας και δεν θα χρειάζονται όλες αυτές οι διαδικασίες που σε τελική ανάλυση και κοστίζουν και εκνευρίζουν....:mad:;)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος χρήστης λίγες σελίδες πίσω είπε οτι πήγε και ζήτησε να του περάσουν τα ελληνικά και του απάντησαν οτι σε συσκευή αγορασμένη εκτός Ελλάδας δεν περνάνε ελληνικά. Πολιτική τους.

 

Τώρα, αν αυτό θα αλλάξει όταν εισαχθεί κανονικά στην ελληνική αγορά, δεν το ξερουμε. Σίγουρα όμως είναι ένα θέμα που πρέπει να σας απασχολήσει πριν αγοράσετε την συσκευή.

 

Επίσης, το θέμα αναβαθμίσεων είναι ακόμα χλομό. Το FP2 υποστηρίζει αναβάθμιση over the air και μέσω του pc μας, αλλά μέχρι στιγμής, κανένα απο τα 2 δεν υποστηρίζεται.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8510 INNOV8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...