Jump to content

Samsung GT-i8510 INNOV8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη διαχειριση εφαρμογων δειχνει οτι ειναι εγκατεστημενο?λογικα μεσα στις εφαρμογες επρεπε να το χει.δοκιμασε να το βαλεις και στην μνημη του κινητου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στις εγκατεστημενες εφαρμογες βγαζει τα παιχνιδια οπου και αν τα εχω σωσει (μνημη κινητου, mass memory) αλλα στο μενου Παιχνιδια εμφανιζεται μόνο το τελευταιο παιχνιδι που εσωσα. Τι παιζει? Εχει προβλημα με τη μνημη?
Link to comment
Share on other sites

Δν εννοώ για τν κυρια έκδοση αλλά τη προσαρμοσμένη... είναι μια άλλη ενώ θέλω να βάλω την ελληνική I8510EURHK1. Είδα ότι ένας σ'αυτό τ φόρουμ τν είχε ανεβάσει αλλά όλα τα λινκς εκτός από 1 ειναι dead... μπορέι λοιπόν κάποιος να ξαναανεβάσει τα αρχεία αυτά???

 

Τα ειχα κατεβασει εγω ολα τα αρχεια και χτες αναβαθμισα το κινητο,περασα την Β2 και προσαρμοσμενη την EURHK1 ολα καλα αλλα δεν εχει internet και ετσι ξαναπερασα την Β2 οπως την δινουν παντου ολοκληρη, στα αγγλικα ειναι ολα και δεν μπορεις να γραψεις μνμ στα ελληνικα μονο greeklish,και αναζητηση επαφων με το πολυπληκτρο γιατι της εχω στα ελληνικα αλλα φενεται πιο σταθερη και για την μπαταρια θα σας πω οταν ειμαι σιγουρος. Και μια ερωτηση οταν θελω να ξαναβαλω την Β1 που θα την βρω?

I8510XXIA1-14/1/2009

I8510EURHK1-7/11/2008

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το ψαξα λιγο με το κινητο. Εγκαθιστα κανονικα τις .sis εφαρμογες (οσες δεν θελουν ψηφιακη υπογραφη) αλλα με τις java exei προβλημα. Ενω δειχνει οτι εγκαθιστα το game οταν βαζεις ενα καινουριο game χανεται το παλιο και οταν κλεινεις και ανοιγεις το κινητο και τα δυο παιχνιδια δεν υπαρχουν στο μενου. Οταν παω στις εγκατεστημενες εφαρμογες φενονται οι δυο .jar εφαρμογες οπως και οι αλλες sis αλλα οι jar δεν φενονται εγκατεστημενες. Οι sis εχουν στο μενου ΑΠΕΓΚΑΣΤΑΣΗ αλλα οι δυο jar OXI. Εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Ειχα βαλει μια jar εγω αλλα δεν ειχα προσεξει τιποτα τετοιο...μπορει να ναι κανα bug.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μολις αγορασα και εγω το κινητο απλα θελω να σας ρωτησω για προγραμμα gps θελω να το αγορασω αυθεντικο.αν μπορουσε καποιος να μου πει αν εκτος απο το garmin, λειτουργει κανονικα το sygic,o ndrive, και το destinator.ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

pavlidisc και dante :

 

μπορειτε να τσεκαρετε μηπως η φορτιση απο τον φορτιστη με αυτη απο usb εχει καμια διαφορα γιατι οπως προειπα με την ιδια χρηση πανω κατω μπορει να μου κρατησει μια μερα..η 3 μερες :wacko:

 

θελω και τη γνωμη σας ως πιο ψαγμενοι στα κινητα.

SAMSUNG GT-B2710

SW VER

B2710BOJL1

CSC VER

B2710TMOJL1

Link to comment
Share on other sites

Για gps οπως ειπα πριν το ndrive ειναι παρα πολυ καλο.το εχω βαλει και ησυχασα.

Για την μπαταρια και μενα μου κανει τετοια κουλα.μου βγαζει 1 μερα χωρις ιδιαιτερη χρηση καποιες φορες ενω αλλες παει 3 μερες με την ιδια χρηση.τι να πω...παντως δεν εχω δοκιμασει να κανω φορτιση μεσω usb για αν δω διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

pavlidisc και dante :

 

μπορειτε να τσεκαρετε μηπως η φορτιση απο τον φορτιστη με αυτη απο usb εχει καμια διαφορα γιατι οπως προειπα με την ιδια χρηση πανω κατω μπορει να μου κρατησει μια μερα..η 3 μερες :wacko:

 

θελω και τη γνωμη σας ως πιο ψαγμενοι στα κινητα.

 

Φίλε μου ακριβώς την ιδια ανώμαλη συμπεριφορα ειχε και το δικο μου. Μερικες φορες με φουλ χρηση μου κρατουσε 3 μερες και αλλες φορες χωρις να το ακουμπησω (100% αναμονη) μου κρατουσε 15 ωρες! Απο τοτε ομως που εβαλα την χχιβ2 και εκλεινα screen capture kai agpssupport αλλαξαν τα παντα. Ειχα 3 μερες μπαταρια ΣΙΓΟΥΡΑ, με μετρια χρηση! Τωρα το απο που θα το φορτισεις (220ν η υςβ) δεν πολυπαιζει ρολο!

Φυσικα δεν πρεπει να εχεις γκαρμιν. και αν καποτε το εκγατεστησες και το εβγαλες, αυτο αφησε ενεργοβορα σκουπιδια στο κινητο. Πρεπει να κανεις χαρντ φορματ για να εισαι 100% σιγουρος οτι ξεκουμπιστηκε τελειως απο το κινητο σου!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η ΧΧΙΒ2 ειναι στα ελληνικα?εχει τιποτα προβληματα?μια επισημη αναβαθμιση ρε γμτ δεν βγαζουν...
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η ΧΧΙΒ2 ειναι στα ελληνικα?εχει τιποτα προβληματα?μια επισημη αναβαθμιση ρε γμτ δεν βγαζουν...

 

Η XXIB2 δεν ειναι ελληνικη αλλα μπορεις να βαλεις εσυ τα ελληνικα την ωρα που το φλασαρεις εγω ετσι την εβαλα αλλα οπως ειπα και σε προηγουμενο ποστ δεν εχεις ιντερνετ, εγω την ειχα για καμια βδομαδα χωρις τα ελληνικα και τα ειχε ολα τελεια και πιο σταθερη και ειχε και antivirus μεσα το νορτον αν θυμαμε καλα αλλα δεν μπορουσα να γραψω μηνυμα στα ελληνικα και μου την εδωσε και την εβγαλα και τωρα εχω μια σουηδικη που ενω ειχε μεσα απο το apollo επιλογη για ελληνικα,κυπριακα και αλλες γλωσσες κατα το φλασσαρισμα δεν τα περναγε γιατι απο εκει που το κατεβασα ειχαν αφαιρεση ολες τις γλωσσες εκτος τις σουηδικης, εχοντας λοιπον τα ελληνικα μετονομασα τα αρχεια οπως τα ζητουσε το apollo και τα καταφερα ουφ!

I8510XXIA1-14/1/2009

I8510EURHK1-7/11/2008

Link to comment
Share on other sites

Η XXIB2 δεν ειναι ελληνικη αλλα μπορεις να βαλεις εσυ τα ελληνικα την ωρα που το φλασαρεις εγω ετσι την εβαλα αλλα οπως ειπα και σε προηγουμενο ποστ δεν εχεις ιντερνετ, εγω την ειχα για καμια βδομαδα χωρις τα ελληνικα και τα ειχε ολα τελεια και πιο σταθερη και ειχε και antivirus μεσα το νορτον αν θυμαμε καλα αλλα δεν μπορουσα να γραψω μηνυμα στα ελληνικα και μου την εδωσε και την εβγαλα και τωρα εχω μια σουηδικη που ενω ειχε μεσα απο το apollo επιλογη για ελληνικα,κυπριακα και αλλες γλωσσες κατα το φλασσαρισμα δεν τα περναγε γιατι απο εκει που το κατεβασα ειχαν αφαιρεση ολες τις γλωσσες εκτος τις σουηδικης, εχοντας λοιπον τα ελληνικα μετονομασα τα αρχεια οπως τα ζητουσε το apollo και τα καταφερα ουφ!

 

δηλαδη τώρα ποια εκδοση έχεις?

εχεις σταθερή εκδοση και ελληνικα και ιντερνετ?

πως εκανες την διαδικασία?

Xalllara!
Link to comment
Share on other sites

jesus christ...!

:blink:

 

να πω την αληθεια αν ειναι να μην εχω ιντερνετ (ενοεις το wifi υποθετω) καλυτερα να

εχω κουλαμαρα στην μπαταρια ελπιζοντας σε καποιο μελλοντικο update.

ευχαρστω παντος για τις ευστοχες απαντησεις.

 

εχω πλεον μια γενικη εικονα

SAMSUNG GT-B2710

SW VER

B2710BOJL1

CSC VER

B2710TMOJL1

Link to comment
Share on other sites

παρακολουθώ το thread πολύ καιρό τώρα, πριν καν αγοράσω το innov8. εδώ και 3 περίπου εβδομάδες είμαι ένας ευτυχής κάτοχος.

Η μπαταρία, μετά τις 3-4 φορτίσεις μου κρατάει 4 μέρες, ίσως και λίγο παραπάνω με μέτρια χρήση (για τα δικά μου δεδομένα) που είναι πάνω κάτω: 20 λεπτά ομιλίας, καναδυό φωτογραφίες, βλέπω κανά βιντεάκι που τράβηξα, α...και το βράδυ το κλείνω. Έχω φορτωμένο το garmin και κλείνω μετά το screen capture, screen saver. Αυτό όμως που νομίζω πως δεν έχει αναφερθεί είναι το εξής: η δική μου μπαταρία γράφει πάνω 1200 mah (έτσι γράφεται;) ενώ ενός φίλου που παραπονιέται ότι του κρατάει μία μερα δεν γράφει χωρητικότητα παρά μόνο 3,7v και ευλόγως πιστεύουμε ότι ειναι η 1000 mah. ας αναφέρουνε λοιπόν αυτοί που παραπονιούνται για τη μπαταρία ποια μπαταρία έχει πάνω μήπως και τελικά το κινητό στην ελληνική αγορά κυκλοφορεί σε 2 εκδόσεις. Συγνώμη αν έχει ξαναναφερθεί...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τώρα ποια εκδοση έχεις?

εχεις σταθερή εκδοση και ελληνικα και ιντερνετ?

πως εκανες την διαδικασία?

 

Τωρα εχω την I8510XXHJ3 - 7/10/2008 και προσαρμοσμενη την I8510EURHK1 - 7/11/2008. Μου φενεται πιο σταθερη και εχει και ελληνικα και ιντερνετ.Αν ψαξεις στο ιντερνετ θα βρεις ακομα και στο youtube εχει σχετικο βιντεο.

I8510XXIA1-14/1/2009

I8510EURHK1-7/11/2008

Link to comment
Share on other sites

jesus christ...!

:blink:

 

να πω την αληθεια αν ειναι να μην εχω ιντερνετ (ενοεις το wifi υποθετω) καλυτερα να

εχω κουλαμαρα στην μπαταρια ελπιζοντας σε καποιο μελλοντικο update.

ευχαρστω παντος για τις ευστοχες απαντησεις.

 

εχω πλεον μια γενικη εικονα

 

wifi πρεπει να εχει, εγω 3g δεν ειχα.

I8510XXIA1-14/1/2009

I8510EURHK1-7/11/2008

Link to comment
Share on other sites

παρακολουθώ το thread πολύ καιρό τώρα, πριν καν αγοράσω το innov8. εδώ και 3 περίπου εβδομάδες είμαι ένας ευτυχής κάτοχος.

Η μπαταρία, μετά τις 3-4 φορτίσεις μου κρατάει 4 μέρες, ίσως και λίγο παραπάνω με μέτρια χρήση (για τα δικά μου δεδομένα) που είναι πάνω κάτω: 20 λεπτά ομιλίας, καναδυό φωτογραφίες, βλέπω κανά βιντεάκι που τράβηξα, α...και το βράδυ το κλείνω. Έχω φορτωμένο το garmin και κλείνω μετά το screen capture, screen saver. Αυτό όμως που νομίζω πως δεν έχει αναφερθεί είναι το εξής: η δική μου μπαταρία γράφει πάνω 1200 mah (έτσι γράφεται;) ενώ ενός φίλου που παραπονιέται ότι του κρατάει μία μερα δεν γράφει χωρητικότητα παρά μόνο 3,7v και ευλόγως πιστεύουμε ότι ειναι η 1000 mah. ας αναφέρουνε λοιπόν αυτοί που παραπονιούνται για τη μπαταρία ποια μπαταρία έχει πάνω μήπως και τελικά το κινητό στην ελληνική αγορά κυκλοφορεί σε 2 εκδόσεις. Συγνώμη αν έχει ξαναναφερθεί...

 

Μπραβο φιλε knboss που εθιξες αυτο το θεμα ενω δεν το παρατηρησε κανεις αλλος αν δεν κανω λαθος. Λοιπον εδω υπαρχει καποιο λαθος,εγω οταν το αγορασα ηξερα για 1200 mah τελικα η μπαταρια δεν λεει πανω της ποσα ειναι αλλα στη συσκευη μεσα λεει 1000 mah, και το ιδιο και το gsmarena που πριν το ειχε 1200 mah.Αν μπορεις ανεβασε μια φωτο με την μπαταρια σου γιατι αν ειναι ετσι να ψαξω μπας και βρω καμια να αγορασω. Παντος παιδια για τετοιο κινητο παλι καλα τα βγαζει περα με 1000 mah,εδω το N95-8gb με ιδια οθονη και μικροτερη καμερα ειχε 1200 και τα E52-E55 με ακομα μικροτερη οθονη και καμερα και εχει 1500 mah.

I8510XXIA1-14/1/2009

I8510EURHK1-7/11/2008

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα δύο innov8, το ένα από Γερμανία είχε αυτή την μπαταρία:

http://i.gsmarena.com/vv/reviewsimg/samsung-i8510-innov8/phone/gsmarena_061.jpg και δεν έγραφε χωρητικότητα.

 

Το άλλο είναι ελληνικό και έχει αυτή την μπαταρία:

http://img62.imageshack.us/img62/6495/bati.th.jpg

 

Λέτε να είναι διαφορετικές;

Link to comment
Share on other sites

jesus christ...!

:blink:

 

να πω την αληθεια αν ειναι να μην εχω ιντερνετ (ενοεις το wifi υποθετω) καλυτερα να

εχω κουλαμαρα στην μπαταρια ελπιζοντας σε καποιο μελλοντικο update.

ευχαρστω παντος για τις ευστοχες απαντησεις.

 

εχω πλεον μια γενικη εικονα

 

Internet Mέσω Wifi ΕΧΕΙ... 100% ...!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, παρατήρησα το εξής στο δικό μου κινητό και σε αυτό του φίλου: όταν στο δικό μου κάνω επαναφορά στις αρχικές ρυθμίσεις,το κινητό επανέρχεται στα αγγλικά, ενώ του φίλου στα ελληνικά. θα τσεκάρω να δω την έκδοση και στα δύο. Θα ποστάρω φώτο με τη μπαταρία σύντομα, η οποία γράφει πάνω 1200 mah, ενώ και στο δικό μου κινητό, κάτω από κει που μπαίνει η μπαταρία γράφει 1000, όπως ανέφερες και συ φίλε vasilissss.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχω την I8510XXHJ3 - 7/10/2008 και προσαρμοσμενη την I8510EURHK1 - 7/11/2008. Μου φενεται πιο σταθερη και εχει και ελληνικα και ιντερνετ.Αν ψαξεις στο ιντερνετ θα βρεις ακομα και στο youtube εχει σχετικο βιντεο.

 

ok, αυτος ο συνδυασμος ειναι γνωστός απλά ειναι παλιά η εκδοση. εγω εχω την ΧΧΙΒ2 και μια εχω ελληνικα χωρις ιντερνετ (βονταφον) και μια τα αγγλικα με ιντερνετ.

 

την I8510XXHJ3 - 7/10/2008 ειναι αυτη που ειχαν τα περισσοτερα τηλεφωνα τα ελληνικα. εμενα ειναι απο εξω.

 

Βασικο ερώτημα προς ολο το φορουμ. αν και μαλλον θα χασω σε θεματα μπαταριας,

 

εχει κανεις την I8510XXHJ3 - 7/10/2008? με λινκ να μοθ δωσει? με πμ?

 

γιατι στο ιντερνετ εχω βρει πολλες αλλες εκδοσεις αλλα οχι αυτην.

 

επιπλεον ρωτουσα για αυτο που ειπες με την σουδηκικη και αλλαξες λιγο το αρχειο... να περνεω φιρμγουεαρ γνωριζω. το χω κανει 6-8 φορες. τι αλλαξες στο αρχειο το σουδηικό και περασες τα ελληνικα δεν ξέρω.

 

την I8510EURHK1 - 7/11/2008 την εχω.

Xalllara!
Link to comment
Share on other sites

αρχιζει να μαρεσει η εξελιξη της συζητησης :D

 

by the way και μενα εχει μπαταρια σαν αυτη που ποσταρε ο φιλος (απο gsmarena)

απ τη μια γραφει σαμσουνγκ απ την αλλη τα εξης

 

type : 3.7v li-on

model : AB 474350BE

 

s/N : AA1QB10WS/4-B

 

η αλλη που εχεις στο ελληνικο ειναι οριτζιναλ(samsung) ? μου φενεται εχω πετυχει στο ι-μπευ τετοιες. αν αξιζει θα παρω.

SAMSUNG GT-B2710

SW VER

B2710BOJL1

CSC VER

B2710TMOJL1

Link to comment
Share on other sites

οντως το κινητο πανω γραφει 1000.αλλα η μπαταρια μενα μου γραφει 1200...δεν ειαι αυτη σαν του gsmarena
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8510 INNOV8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...