Jump to content

Samsung GT-i8510 INNOV8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους....βρηκα αυτο το τηλ σε πολυ καλη τιμη (249ε) και ψηνομαι τρελα να το παρω...ομως εχω απογοητευτει λιγο με το θεμα της μπαταριας γιατι με μια γρηγορη ματια στο φορουμ ειδα οτι ολοι ειχατε θεμα με την αυτονομια...εγω το χρησιμοποιω πολυ το κινητο μου γενικα και θεωρησα οτι το innov8 θα ηταν πολυ καλο σε αυτο το θεμα, λογω 1200αρας μπαταριας..λυνεται το προβλημα? κι αν ναι ευκολα?? (γιατι ειμαι ασχετος απο symbian) plz help..:!:

 

Αν εννοείς καινούργιο με 249€ είναι τζάμπα. Βάλε ότι είναι και το καλύτερο κινητό χωρίς οθόνη αφής. Εγώ δεν θα σκεφτόμουν ούτε μπαταρία ούτε τίποτα άλλο.

 

Μια δικιά μου απορία τώρα. Πολλές φορές όταν σβήνω το τηλέφωνο ξαναανοίγει επιτόπου μόνο του και πρέπει να το ξανασβήσω. Αυτό γίνεται από την πρώτη μέρα που το πήρα και πολύ συχνά. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με το πατσακι δεν θα εχεις προβλημα.μενα η μπαταρια κραταει τουλαχιστον 2 μερες με αρκετη χρηση,δηλαδη wifi,μουσικη πολλα μηνυματα,και μιλαω και λιγο.στα 249Ε ειδικα ειναι τρελη ευκαιρια.παρε το χωρις δευτερη σκεψη.
Link to comment
Share on other sites

Μια δικιά μου απορία τώρα. Πολλές φορές όταν σβήνω το τηλέφωνο ξαναανοίγει επιτόπου μόνο του και πρέπει να το ξανασβήσω. Αυτό γίνεται από την πρώτη μέρα που το πήρα και πολύ συχνά. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο;

Το να ανοίγει μόνο του κάθε φορά που το απενεργοποιείς, δεν είναι καθόλου φυσιολογικό. Δεν το έχω συναντήσει ποτέ σε κανένα symbian. Μήπως θυμάσαι αν ξεκίνησε να στο κάνει αφού εγκατέστησες συγκεκριμένες εφαρμογές;

 

Σαν πρώτη κίνηση, κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν συνεχίζει να υπάρχει, κάνε απεγκατάσταση μία μία τις εφαρμογές που έχεις περάσει. και αν δεν λυθεί ούτε τότε, κάνε hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Το να ανοίγει μόνο του κάθε φορά που το απενεργοποιείς, δεν είναι καθόλου φυσιολογικό. Δεν το έχω συναντήσει ποτέ σε κανένα symbian. Μήπως θυμάσαι αν ξεκίνησε να στο κάνει αφού εγκατέστησες συγκεκριμένες εφαρμογές;

 

Σαν πρώτη κίνηση, κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν συνεχίζει να υπάρχει, κάνε απεγκατάσταση μία μία τις εφαρμογές που έχεις περάσει. και αν δεν λυθεί ούτε τότε, κάνε hard reset.

 

Το κάνει από την πρώτη μέρα που το πήρα χωρίς να έχω βάλει κάποια εφαρμογή, ούτε καν τραγούδια. Η μόνη εφαρμογή που έχω βάλει όσο το έχω, είναι το garmin και αυτό ένα μήνα μετά την αγορά της συσκευής.

Τουλάχιστον τις μισές φορές που θα σβήσω το τηλέφωνο, θα ανοίξει στο καπάκι και θα πρέπει να το ξανασβήσω(τουλάχιστον ποτέ δεν μου έχει κάνει διπλοάναμα).

 

Και παρόλο που μου είπαν στο Πλαίσιο ότι αν έχει πρόβλημα, μέσα σε 7 μέρες το αλλάζουν με καινούργιο δεν το πήγα(εκτός από το ότι το Πλαίσιο πέφτει λίγο μακριά) γιατί είπα ότι θα βγει καμια καινούρια αναβάθμιση και θα διορθωθεί το πρόβλημα αλλά που νέα αναβάθμιση!

Link to comment
Share on other sites

thank you, dante & _gre_.....πηγα και το ξαναειδα απο κοντα, και διαβασα και κατι reviews και ψηθηκα τρελά..την παρασκευη το παιρνω...:Dαπλα αν χρειαστει, ας μου πει καποιος οταν το εχω στα χερια μου πως θα γινει να βαλω αυτο το jbak taskman. γιατι οπως ειπα και πριν, ειμαι ασχετος απο symbian....:worry:
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς καινούργιο με 249€ είναι τζάμπα. Βάλε ότι είναι και το καλύτερο κινητό χωρίς οθόνη αφής. Εγώ δεν θα σκεφτόμουν ούτε μπαταρία ούτε τίποτα άλλο.

 

Μια δικιά μου απορία τώρα. Πολλές φορές όταν σβήνω το τηλέφωνο ξαναανοίγει επιτόπου μόνο του και πρέπει να το ξανασβήσω. Αυτό γίνεται από την πρώτη μέρα που το πήρα και πολύ συχνά. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο;

Μηπως κρατας πολυ ωρα το κουμπι πατημενο?

Πατα το κουμπι παρατεταμενα και αστο πριν δειχνει οτι κλεινει και θα κλεισει.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Μηπως κρατας πολυ ωρα το κουμπι πατημενο?

Πατα το κουμπι παρατεταμενα και αστο πριν δειχνει οτι κλεινει και θα κλεισει.

 

Όχι, κλείνει με δύο "κινήσεις". Μόλις τράβηξα και ανέβασα ένα βιντεάκι στο youtube με αυτό που κάνει:

http://www.youtube.com/watch?v=51AQWxwYAXY

Link to comment
Share on other sites

Όχι, κλείνει με δύο "κινήσεις". Μόλις τράβηξα και ανέβασα ένα βιντεάκι στο youtube με αυτό που κάνει:

http://www.youtube.com/watch?v=51AQWxwYAXY

 

Πώ πώ! Μεγάλη κουλαμάρα! :!:

Μήπως πρέπει να επιχειρήσεις καμία αναβάθμιση μόνος σου; Γιατί απο την Samsung μην περιμένεις... :mad:

ή να το πάς σε ένα service point ρε αδερφέ!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Πώ πώ! Μεγάλη κουλαμάρα! :!:

Μήπως πρέπει να επιχειρήσεις καμία αναβάθμιση μόνος σου; Γιατί απο την Samsung μην περιμένεις... :mad:

ή να το πάς σε ένα service point ρε αδερφέ!

 

Τι να πω. Αυτό που σκέφτομαι τώρα είναι ότι πρέπει να ξαναεγκαταστήσω το garmin και να ξαναπεράσω τα τραγούδια και τις επαφές.

 

Έπρεπε να το πάω από την πρώτη μέρα πίσω στο Πλαίσιο, άλλα είδα ότι δεν είχε κανένα άλλο πρόβλημα εκτός από αυτό, ούτε με την μπαταρία ούτε κάτι άλλο, ήταν και τελευταία παρτίδα(έχει το videoclip των transformers) και δεν το πήγα.

 

Έχω βαρεθεί κάθε βράδυ να το σβήνω δύο φορές!

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω. Αυτό που σκέφτομαι τώρα είναι ότι πρέπει να ξαναεγκαταστήσω το garmin και να ξαναπεράσω τα τραγούδια και τις επαφές.

 

Έπρεπε να το πάω από την πρώτη μέρα πίσω στο Πλαίσιο, άλλα είδα ότι δεν είχε κανένα άλλο πρόβλημα εκτός από αυτό, ούτε με την μπαταρία ούτε κάτι άλλο, ήταν και τελευταία παρτίδα(έχει το videoclip των transformers) και δεν το πήγα.

 

Έχω βαρεθεί κάθε βράδυ να το σβήνω δύο φορές!

 

Το Garmin είναι 10 λεπτά δουλειά να το εγκαταστήσεις.

Τα τραγούδια τα αντιγράφεις στο PC σου και μετά τα ξαναπερνάς στο innov8.

Οι επαφές είναι ένα backup-restore μέσω του software του τηλεφώνου.

Δεν είνα και ΤΟΣΟ τραγικά τα πράγματα!

Να το πάς πίσω φίλε. Το τηλέφωνο έχει πρόβλημα. Και απο την στιγμή που έχεις εγγύηση, μην ασχοληθείς μόνος σου με αναβαθμίσεις και ιστορίες. Να το πάς να στο φτιάξουν αυτοί. (γνώμη μου :cool: )

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια είμαι λίγο άσχετος με τη πλατφόρμα symbian και θέλω πολύ να κάνω αναβάθμιση firmware μόνος μου στο Samsung Innov8 8gb που έχω και θα ήθελα κάποιες επιπλέον πληροφορίες, κατα προτίμηση αναλυτικές και Links για τα απαραίτητα αρχεία αν γινεται... PLZ!!!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια είμαι λίγο άσχετος με τη πλατφόρμα symbian και θέλω πολύ να κάνω αναβάθμιση firmware μόνος μου στο Samsung Innov8 8gb που έχω και θα ήθελα κάποιες επιπλέον πληροφορίες, κατα προτίμηση αναλυτικές και Links για τα απαραίτητα αρχεία αν γινεται... PLZ!!!!!! :)

 

Δες εδώ http://samsungi8510.com/forum/feb-2009-i8510xxib2-free-download-drivers-instructions-t807.html

 

και διάβασε τα posts 1170 και 1775 αυτού του forum.

Είναι πολύ απλή διαδικασία ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΩΣΤΑ.

ΔΙΑΒΑΣΕ πριν κάνεις οτιδήποτε :!:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Οντως λιγο κουλο το θεμα αυτο με το κλεισιμο...και γω θα σου λεγα να αποθηκευσεις οτι θες και να το πας πισω...καλυτερα πηγαινε το κατευθειαν σε service της samsung.το garmin δουλευει κανονικα?δεν σου τρωει την μπαταρια?μενα την τελειωνε σε 1 μερα
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ http://samsungi8510.com/forum/feb-2009-i8510xxib2-free-download-drivers-instructions-t807.html

 

και διάβασε τα posts 1170 και 1775 αυτού του forum.

Είναι πολύ απλή διαδικασία ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΩΣΤΑ.

ΔΙΑΒΑΣΕ πριν κάνεις οτιδήποτε :!:

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε... μόνο στο link που μου έδωσες το φόρουμ δίνει links για εκδοση Ι8510MEDIB1 ενώ στο δικό μας φόρουμ και στο ποστ 1775 π μ είπες γίνεται λόγος για CSC_I8510EURHK1.xml . αυτό το αρχείο πού μπορώ να το βρώ για να είναι η κατάλληλη έκδοση ώστε να έχω ελληνικά???

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε... μόνο στο link που μου έδωσες το φόρουμ δίνει links για εκδοση Ι8510MEDIB1 ενώ στο δικό μας φόρουμ και στο ποστ 1775 π μ είπες γίνεται λόγος για CSC_I8510EURHK1.xml . αυτό το αρχείο πού μπορώ να το βρώ για να είναι η κατάλληλη έκδοση ώστε να έχω ελληνικά???

 

Μα πώς είναι δυνατόν! Το link σε πάει στην σελίδα της I850XXIB2.

Το 3ο link της παραπάνω σελίδας κάνει download την Ι850ΧΧΙΒ2. Αυτή θα βάλεις. Και μετά θα προσαρμόσεις την Ελληνική I8510EURHK1...

ΔΙΑΒΑΣΕ τις 4-5 τελαυταίες σελίδες του forum...!

Θα σου λύθούν οι απορίες...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Οντως λιγο κουλο το θεμα αυτο με το κλεισιμο...και γω θα σου λεγα να αποθηκευσεις οτι θες και να το πας πισω...καλυτερα πηγαινε το κατευθειαν σε service της samsung.το garmin δουλευει κανονικα?δεν σου τρωει την μπαταρια?μενα την τελειωνε σε 1 μερα

 

Το garmin αργούσε πολύ να βρει σήμα αλλά τώρα που περασα το 5.00.60 βρίσκει πολύ γρήγορα σήμα. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ για να πάω κάπου παρα μόνο για δοκιμή από σταθερό σημείο. Πάντως και με αυτή την δοκιμή των λίγων λεπτών τρώει πολύ μπαταρία. Γενικά χωρίς να χρησιμοποιώ το garmin, μου κρατάει περίπου 3 μέρες η μπαταρία του αλλά το κλείνω το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Μωρε και γω το κλεινω το βραδυ.λες με την 5.00.60 να εφτιαξαν το μπαγκ που τρωγε την μπαταρια?το ελπιζω γιατι δεν εχω βρει κανα αξιο αντικαταστατη του garmin...μπορεις σε πμ να μου πεις που βρηκες την .60?
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να κάνει ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ το Samsung PC Studio 7;

Πάω να κάνω UNinstall και αυτό κάνει install !:rocket:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τελικα οποτε του κ******ι κραταει 3 μερες και αλλες φορες 1.(με την ιδια χρηση.κυριως sms. τιποτα τραγικο)

να του πατησω και εγω φλασια να παει στο διαλο? αμα κανω μαμακια εχει γυρισμο ? :P

 

αυτα εχει με την αγορα :

 

Software version

I8510XXHK1

Software version date

07/11/2008

Custom version

I8510EURHK1

Custom version date

07/11/2008

SAMSUNG GT-B2710

SW VER

B2710BOJL1

CSC VER

B2710TMOJL1

Link to comment
Share on other sites

Μα πώς είναι δυνατόν! Το link σε πάει στην σελίδα της I850XXIB2.

Το 3ο link της παραπάνω σελίδας κάνει download την Ι850ΧΧΙΒ2. Αυτή θα βάλεις. Και μετά θα προσαρμόσεις την Ελληνική I8510EURHK1...

ΔΙΑΒΑΣΕ τις 4-5 τελαυταίες σελίδες του forum...!

Θα σου λύθούν οι απορίες...

 

Δν εννοώ για τν κυρια έκδοση αλλά τη προσαρμοσμένη... είναι μια άλλη ενώ θέλω να βάλω την ελληνική I8510EURHK1. Είδα ότι ένας σ'αυτό τ φόρουμ τν είχε ανεβάσει αλλά όλα τα λινκς εκτός από 1 ειναι dead... μπορέι λοιπόν κάποιος να ξαναανεβάσει τα αρχεία αυτά???

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φίλοι

από σήμερα μέλος ενεργό κι εγώ της ενότητας αφού σήμερα παρήγγειλα το innov8 και θα είναι στα χέρια μου Δευτέρα ή Τρίτη....

θα ήταν για μένα ευχής έργο,εάν κάποιος μου έγραφε εάν και τι πρέπει να κάνω, σχετικά με μπαταρία ή firmware στην αρχή,ή ότι άλλο κρίνει η εμπειρία σας από το τηλέφωνο αυτό.

Ευχαριστώ πολύ !!

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρεις πας στο site της samsung και κατεβαζεις και βαζεις το memory patch.τιποτα αλλο.

α επιτελους βρηκα αξιο προγραμμα αντικαταστατη του garmin.αφου δοκιμασα sygic(που κολλαγε τραγικα) εβαλα το ndrive το οποιο ειναι φοβερο.ειναι παναλαφρο βρισκει σημα μεσα σε μισο λεπτο.το μονο παραπονο ειναι που δεν γραφει τις οδους αναλυτικα.ξερει κανεις αν αλλαζει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρεις πας στο site της samsung και κατεβαζεις και βαζεις το memory patch.τιποτα αλλο.

α επιτελους βρηκα αξιο προγραμμα αντικαταστατη του garmin.αφου δοκιμασα sygic(που κολλαγε τραγικα) εβαλα το ndrive το οποιο ειναι φοβερο.ειναι παναλαφρο βρισκει σημα μεσα σε μισο λεπτο.το μονο παραπονο ειναι που δεν γραφει τις οδους αναλυτικα.ξερει κανεις αν αλλαζει αυτο?

 

Ευχαριστώ Δάντη !!

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το κινητο μεταχειρισμενο σε πολυ καλη κατασταση, αλλα συμβαινει το εξης παραδοξο. Οταν κανω εγκατασταση java παιχνιδια .jar ενω φενεται οτι τα εγκαθιστα στη μαζικη μνημη δεν τα εμφανιζει στο μενου του κινητου (εφαρμογες η παιχνιδια) Ξερετε γιατι συμβαινει αυτο? Πρεπει να τα κανο εγατασταση στη μνημη του κινητου για να τα εμφανιζει?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8510 INNOV8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...