Jump to content

Samsung GT-i8510 INNOV8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την I8510XXIB2 λύνεται το πρόβλημα του μή συγχρονισμού εικόνας και ήχου κατα την λήψη βιντεο;

Αποθηκεύονται οι ρυθμίσεις της κάμερας; :(

 

Είναι σημαντικά bugs τα δύο παραπάνω! Έχουν λυθεί;

 

δυστυχως αυτα εξακολουθουν κ υπαρχουν:(

LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα

ερώτηση... τώρα που έχω την

i8510XXIB2 me 26/2/09

και την προσαρμοσμενη

i8510EURHK1

me 7/11/08

δεν έχω ιντερνετ.

μήπως κάνω κάτι λα΄θος στην εγκατασταση?

διαβασα και άλλους με προβλήματα στο ιντερνετ?

αμα ειναι για τις διακοπες που θέλω ιντερνετ πρέπει να γυρίσω πίσω στη παλιά την αγγλική?

μπορει κάποιος να απαντήσει πριν φυγουμε για διακοπές:rolleyes:?

πάντως με την νέα εκδοση βελτιώθηκε το θέμα μπαταρίας.

επισής , πριν βάλω την καινουρια είχα βάλει το garmin. τώρα χρειάεται απεγκατάσταση 'η να περάσω μόνο το sis πάλι?

αν και διάβαα για προβλήματα μπαταρίας με το garmin.

προτείνετε κάποιο άλλο?

σε οσα forum εχω διαβασει πολλοι ειναι αυτοι που εχουν το ιδιο προβλημα,γενικα απ οτι εχω καταλαβει υπαρχει μια ασυμβατοτητα μεταξυ των 2 αυτων αρχειων,γενικα δουλευει καλα αλλα υπαρχουν μερικα bugs μεταξυ αυτων κ το internet.οσο κ αν εψαξα δεν βρηκα καποια λυση:(

LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

κ μια ερωτηση,καπου ειχα βρει ενα αρχειο που βοηθουσε την μνημη του κινητου,αλλα δεν θυμαμαι που η πως λεγεται.αν γνωριζει καποιος....
LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

ερώτηση... τώρα που έχω την

i8510XXIB2 me 26/2/09

και την προσαρμοσμενη

i8510EURHK1

me 7/11/08

δεν έχω ιντερνετ.

μήπως κάνω κάτι λα΄θος στην εγκατασταση?

διαβασα και άλλους με προβλήματα στο ιντερνετ?

αμα ειναι για τις διακοπες που θέλω ιντερνετ πρέπει να γυρίσω πίσω στη παλιά την αγγλική?

μπορει κάποιος να απαντήσει πριν φυγουμε για διακοπές:rolleyes:?

πάντως με την νέα εκδοση βελτιώθηκε το θέμα μπαταρίας.

επισής , πριν βάλω την καινουρια είχα βάλει το garmin. τώρα χρειάεται απεγκατάσταση 'η να περάσω μόνο το sis πάλι?

αν και διάβαα για προβλήματα μπαταρίας με το garmin.

προτείνετε κάποιο άλλο?

 

Εγώ έχω την ίδια προσαρμοσμένη i8510EURHK1 και από την τρίτη που το αγόρασα μπορώ να μπω μόνο σε ανοιχτά δίκτυα στο ίντερνετ. Μέχρι στιγμής δεν έχω καταφέρει να μπω στο ασύρματο του σπιτιού μου. Εσύ τι ακριβώς πρόβλημα έχεις;

Link to comment
Share on other sites

κ μια ερωτηση,καπου ειχα βρει ενα αρχειο που βοηθουσε την μνημη του κινητου,αλλα δεν θυμαμαι που η πως λεγεται.αν γνωριζει καποιος....

 

Μάλλον εννοείς το memory patch http://uk.samsungmobile.com/supports/softwaremanuals/software.do

Link to comment
Share on other sites

Με την I8510XXIB2 λύνεται το πρόβλημα του μή συγχρονισμού εικόνας και ήχου κατα την λήψη βιντεο;

Αποθηκεύονται οι ρυθμίσεις της κάμερας; :(

 

Είναι σημαντικά bugs τα δύο παραπάνω! Έχουν λυθεί;

 

Κάποιος που δουλεύει την I8510XXIB2 μπορεί να απαντήσει στα παραπάνω ερωτήματα παρακαλώ;

 

Και μία ερώτηση για εσας που αγοράσατε το τηλέφωνο πρόσφατα (απο την προσφορά του ΠΛΑΙΣΙΟΥ 319Ε ασ πούμε) : Το τηλέφωνο είχε απο την αρχή την I8510XXIB2;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που δουλεύει την I8510XXIB2 μπορεί να απαντήσει στα παραπάνω ερωτήματα παρακαλώ;

 

Και μία ερώτηση για εσας που αγοράσατε το τηλέφωνο πρόσφατα (απο την προσφορά του ΠΛΑΙΣΙΟΥ 319Ε ασ πούμε) : Το τηλέφωνο είχε απο την αρχή την I8510XXIB2;

 

Το αγόρασα πριν λίγες μέρες και έχει την Ι8510ΧΧΗΚ1 με προσαρμοσμένη την Ι8510ΕURHK1

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα πριν λίγες μέρες και έχει την Ι8510ΧΧΗΚ1 με προσαρμοσμένη την Ι8510ΕURHK1

 

Την I8510XXIB2 την έβαλες εσύ λοιπόν.

Άρα η τελευταία "επίσημη" είναι η Ι8510ΧΧΗΚ1 ΑΚΟΜΗ!!!

Για τα 2 bugs που αναφέρω πιό πάνω έχεις προσέξει κάτι νέο;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχω αλλάξει τπτ από τότε που το πήρα. Ακόμα έχω αυτές που είχε όταν το αγόρασα δλδ Ι8510ΧΧΗΚ1 και προσαρμοσμένη Ι8510ΕURHK1
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοείς το memory patch http://uk.samsungmobile.com/supports/softwaremanuals/software.do[/quote

 

οχι φιλε μου ηταν καποιο που λεγοταν memory up η speed up κ ειχε να κανει για την μνημη του τηλ που μερικες φορες βγαζει το μην memory full....

 

ακυρο εθεαθη!!!!!!!

LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το πήρα σήμερα απο το πλαίσιο.. ξέρει κανείς πως να ενεργοποιησω τα 3G χωρίς να πάρω τηλ... γίνεται με μηνυμα? η να τα ενεργοποιήσω απο το ιντερνετ όπως γίνεται με την βόνταφον?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,ειμαι νέος χρήστης ιννοβ8...μου ηρθε λογαριασμος απο κοσμοτε και ειχα χρεωσεις +29 ευρω απο ογκοχρεωση που σημαινει οτι μαλλον με χρεωνε απο καπου...εχω το γκαρμιν και κετοσ αυτου εμπαινα και απο ασυρματο δικτυα μονο ομως απο ελευθερα δίκτυα...απο που χρεωνόμουν τελικά? το γκαρμιν σε χρεώνει όταν μπαινω μέσα?...πως γίνετε να αποφυγώ αυτες τις χρεώσεις?...ευχαριστω πολύ..
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κοιτάς και το αναλυτικό μητρώο ώστε να ξέρεις όποτε συνδέεσαι ποια ακριβώς σύνδεση χρησιμοποιείς και πόσα ΚΒ κατεβάζεις.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρει κανένας απο που να κατεβάσω προγράμματα και παιχνίδια?

 

μια αναζητηση στο γουγκλη και στο γνωστο μαγαζακι.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι να αγορασω τη συγκεκριμενη συσκευη και για οποιον θελει να βοηθησει

 

Αξιζει σαν συσκευη γιατι μεσα απο τις σελιδες βλεπω αρκετα προβληματα και δυστυχως τη Samung σαν εταιρεια να μην μπορει να τα αντιμετωπισει ολα ????

 

Απο τιμες και σημεια αγορας σε καπως καλυτερη τιμη που μπορω να βρω ????

 

οποιος ξερει...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε προσωπική μου(και όχι μόνο) άποψη είναι ότι το innov8 είναι το καλύτερο κινητό χωρίς οθόνη αφής. Και στην τιμή που είναι τώρα δεν παίρνεις τίποτα καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι να αγορασω τη συγκεκριμενη συσκευη και για οποιον θελει να βοηθησει

 

Αξιζει σαν συσκευη γιατι μεσα απο τις σελιδες βλεπω αρκετα προβληματα και δυστυχως τη Samung σαν εταιρεια να μην μπορει να τα αντιμετωπισει ολα ????

 

Απο τιμες και σημεια αγορας σε καπως καλυτερη τιμη που μπορω να βρω ????

 

οποιος ξερει...

319 στο πλαισιο. πολυ καλο κινητο το ειχα. τρομερες φωτο γρηγορο gps.

πηρα το ομνια hd γιατι ηθελα touch, ειδαλως δεν θα το εδινα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ειναι καλό να βάλω το Garmin... δεν θα μουτρώει πολυ μπαταρία/

 

τελικά οταν το συνδέεις με το καλώδιο usb και λέει ότι φορτίζει ενώ έχει πολυ ακόμα η μπαταρία χαλάει έτσι?

 

άλλη μία ερώτηση.... πως μπορώ να πάρω το certificate αρχείο μου για να κάνω sign ?

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το NDrive for S60 3rd Edition. Πολύ πιο ελαφρύ, σταθερό, γρήγορο, εύχρηστο και χωρίς τα γνωστά προβλήματα αυτονομίας.

 

Κανένα πρόβλημα. Δεν παθαίνει τίποτα η μπαταρία.

 

Πήγαινε στο θέμα Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed, διάβασε την πρώτη σελίδα και θα μάθεις τα πάντα περί υπογραφής εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

και εγω απο multirama πηρα το innov8 πριν καμια βδομαδα.

firmware I8510 XX H K 1

μεχρι στιγμη το μονο που αντιμετωπιζω ειναι η μπαταρια,δεν θα βγαλω ακομα συμπερασμα αν και κραταει μια μερα και κατι πσιλα με το ζορι. εχω δοκιμασει οτι βρηκα και εδω και σε ξενα φορουμ απο "ελαφρες" ρυθμισεις. η μονη εφαρμογη που εχω βαλει ειναι το Jbtaskman για να κλεινω τα processes screencapture kai screensaver. ουτε μνημη παραπανω εχω ουτε garmin ουτε τπτ (απορω δλδ που οι περισσοτεροι βαζουν σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα εφαρμογες..ειδικα οταν τα φορουμ πλυμιριζουν με ποστς του στυλ "το garmin ρουφαει μπαταρια".)

αν καποιος εχει να προσθεσει κατι πανω στο θεμα της μπαταριας του κινητου θα ημουν ευγνωμων γιατι ειναι το πρωτο τοσο καλο κινητο που αγορασα σε τετοια τιμη(πετυχα το τελευταιο κοματι) και αρχιζω και εκνευριζομαι.

 

*του κανα και ενα hard reset .. η μπατ ειναι γεματη φορτισμενη φουλ απ το πρωι.αντε να δουμε

 

 

λεπον, η μπαταρια αρχιζει και διχνει σημαδια βελτιωσης.αν και μου συμβαινει πρωτη φορα τοσο εντονα ,να τρωγεται νεα μπαταρια σε μια μερα,η συμβουλη να ξεζουμισεις το κινητο επιτηδες 3-4 φορες και να το φορτισεις κλειστο και για κανα 8ωρο,νομιζω οτι πιανει μια χαρα.χτες ειχα αφησει λουπα να παιζει βιντεο για τουλαχιστον 3 ωρες και κατεβαινε αργα η μπατ. σημερα κανω το ιδιο.

πιστευω οτι βρηκα τη λυση σε αυτο.

παραθετω και καποια λινκ τα οποια με βοηθησαν

 

h**p://www.gsmarena.com/samsung_i8510_innov8-reviews-2471p5.php (οσον αφορα την μπαταρια το βρηκα εδω)

h**p://www.gersbo.dk/2008/11/11-battery-saving-tips-for-samsung-i8510-innov8.html (καποια τιπς παλι περι οικονομιας)

h**p://samsungi8510.com/forum/post4773.html (αυτο ειναι για firmware που δεν προκειται ακομα να αλλαξω αλλα εχει ενα ωραιο λινκ στο youtube για φλασαρισμα)

 

και βεβαιως αυτο το οποιο ποσταρουμε τωρα :)

οτι νεοτερο εχω θα ξαναποσταρω.

επισης κυκλοφορει η ειδηση οτι με νεοτερο φιρμγουεαρ απο αυτο που εχω I8510 XX H K 1 δεν λειτουργει το ιντερνετ..τι να το κανεις ομως τετοιο κινητο χωρις ιντερνετ

οποτε δεν φλασαρο τπτ ακομα.απο θεμα λογισμικου δεν εχω προβλημα ακομα.

SAMSUNG GT-B2710

SW VER

B2710BOJL1

CSC VER

B2710TMOJL1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8510 INNOV8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...