Jump to content

Samsung GT-i8510 INNOV8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά να ρωτήσω κάτι σχετικά με το wifi και με τις σελίδες που ανοίγεις... με τη σελίδα του facebook αντιμετοπίζω το εξής όταν πατάω να ανοίξει κανονικά όλη η σελιδα ανοιγει αλλα δεν μου δειχνει μονο στο τελος κατω δεξια ποιοι ειναι συνδεδεμενοι δηλ δεν μπορω να το δω και το zoom να βγαλω παλι τπτ αυτο που εχω παρατηρηση ειναι μονο οταν φορτιζει για να ανοιξει σελιδα εμφανιζετε για λιγα δευτερολεπτα και μετα παλι τα ιδια υπαρχει κατι που μπορω να κανω ωστε να διορθωθει αυτο :O
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια εχουμε ενημερωση ποτε θα βγει αναβαθμιση?

 

και επισης θα ηθελα να σας ρωτησω, οταν βαζουμε το garmin και παμε στις ρυθμισεις - συστημα- απομακρυσμενο gps, γιατι μερικες φορες βγαζει νεα συζευξη σαν επιλογη και οχι χρηση συνδεδεμενου gps.

Σε εσας το κανει αυτο?.....χρειαζεται να κανω κατι?

Link to comment
Share on other sites

όπως γράφω παραπάνω να λειτουργεί το led του τηλεφώνου σαν φακός. σωτήριο μερικές φορές, μου είχε φανεί πολύ χρήσιμο με το SE που είχα

Δοκίμασε το Light control. Δεν ξέρω αν θα λειτουργήσει στην συσκευή σου αλλά δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις. Ψάξε και για το phone torch.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω πάρει το ι8550 εδω και λίγες μέρες αλλά αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα.όταν κάνω κάποια κλήση μετά από μερικά δευτ. κλείνει το τηλ.

και διακόπτει την κλήση και αυτό έχει γίνει αρκετές φορές.επίσης σε πολλά σημεία

της θεσσαλονίκης δεν μου δείχνει σήμα ( έχω cosmote) ενώ λογικά έπρεπε να έχει.

μήπως χρειάζετε κάποια αναβάθμηση ?ξέρει κανείς αν μπορώ να την κάνω on line

από κάποια σελίδα ή πρέπει να την πάω στην αντιπροσωπεία?

Link to comment
Share on other sites

διαπιστωσα σημερα οτι τις τελευταιες μερες τις φωτος που βγαλω χωρις ζουμ μου βαζει αυτο απο μονο του.ο φακος καθαρος ολα οκ.κανα bug?μαλλον δεν το γλιτωνω το hard reset e?μαλλον μου το κανει απο την αρχη τωρα που το ξαναβλεπω ειδικα σε οσες βαζω φλας

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω πάρει το ι8550 εδω και λίγες μέρες αλλά αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα.όταν κάνω κάποια κλήση μετά από μερικά δευτ. κλείνει το τηλ.

και διακόπτει την κλήση και αυτό έχει γίνει αρκετές φορές.

Το i8510 έχεις μήπως; :) Αν ναι, δοκίμασε να του κάνεις φορματ μήπως και στρώσει. Μπορεί να είναι καινούριο το τηλέφωνό σου αλλά ένα hard reset βοηθάει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν κανουμε hard format τα αρχεια πρεπει να τα ξαναπερασουμε?...πως γινεται η διαδικασια μπορει να εξηγησει καποιος?...καπου ειδα οτι θελει καποιο κωδικο.....ισχυει?.....και μετα το λογισμικο πως το περναμε?
Link to comment
Share on other sites

Το λογισμικό δεν επιρεάζεται φυσικά. Το τηλέφωνο μετά το φορματ επανέρχεται στην κατάσταση που το παίρνεις όταν το αγοράζεις καινούριο. Καλό είναι μετά το φορματ στο τηλέφωνο να κάνεις και φορμα σε μαζική μνήμη και κάρτα μνήμης.

 

Σώζεις τα πάντα στον υπολογιστή σου και τα επαναφέρεις μετά τα φορματ.

 

Δες εδώ -> Πως κάνω format στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά.

 

Τι γίνεται με την μπαταρία? Πρέπει να το πάω αντιπροσωπεία ή μήπως υπάρχει αναβάθμιση που διορθώνει το πρόβλημα?

 

Κρατάει λιγότερο από 1 ημέρα, με πολύ μικρή χρήση !

Link to comment
Share on other sites

ΣΟυ προτεςίνω να κάνεις φορματ σε τηλέφωνο, μνήμη και κάρτα και να κρατήσεις το τηλέφωνο χωρίς εφαρμογές για 2-3 μέρες να δεις πως πάει απο αυτονομία. Αν και πάλι σου κρατάει τόσο λίγο, πήγαινε να σου κοιτάξουν την μπαταρία.

 

Μη νομίζεις οτι με καμια αναβάθμιση θα λυθεί το πρόβλημα της κατανάλωσης ενέργειας. Η Nokia το έκανε μεν με το Ν95 αλλά η Samsung δεν είναι Nokia, με ότι αυτό μπορεί να σημαίνει.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση κι εγω να κανω.. δκευτομαι σοβαρα να το αγορασω, αλλα απ οτι διαβασα εχει προβλημα με το messenger.. μπορει να μπει με καποιο προγραμμα ? και αν ναι λειτουργει νορμαλ ? ευχατιστω
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση κι εγω να κανω.. δκευτομαι σοβαρα να το αγορασω, αλλα απ οτι διαβασα εχει προβλημα με το messenger.. μπορει να μπει με καποιο προγραμμα ? και αν ναι λειτουργει νορμαλ ? ευχατιστω

εγω δεν ειχα κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να βοηθησει δινοντας οδηγιες για το τι πρεπει να κανω για να λειτουργησει το gps?????
Link to comment
Share on other sites

... γενικά η μπαταρία το πολύ να κρατάει μια ημέρα!!! Υπάρχει καμά λύση???

 

Στο μαγαζί που το πήρα μου είπαν οτι θα βγει αναβάθμιση και θα διορθωθεί το συγκεκριμένο θέμα, ισχύει???

 

distixos file tin patisame oli me tin pataria 400 ores anamoni grafoyn kai krata mono 50 me to zori:lol: esena poso soy krata

 

Πήρα κι εγώ το i8510 προ 15 ημερών. Έχω να πω ότι με όλες τις εφαρμογές απενεργοποιημένες (χωρίς δηλ. GPS, 3G, bluetooth, e-mail, internet, accelerator, μουσική), η μπαταρία κρατάει maximum 35 ώρες (2 μέρες με κλειστό το κινητό τη νύχτα), αφού έχω μιλήσει συνολικά μόνο 5 λεπτά, έχω στείλει 2 SMS κι έχω βγάλει 5 φωτό. Το έχω δώσει για αναβάθμιση και περιμένω. Αυτό που πρόσεξα είναι ότι το ΙΜΕΙ του έχει για 7ο και 8ο ψηφίο το "02", που κάποια sites λένε ότι σημαίνει "κατασκευή στα Εμιράτα, δηλ. κακή ποιότητα". Δεν ξέρω αν πρέπει να το πιστέψω (άλλα sites λένε ότι 02=κατασκευή στη Γερμανία), ούτε αν αυτό είναι η αιτία της μυστηριώδους κατανάλωσης ενέργειας. Όταν όμως ανέφερα σε κάποιον τεχνικό τη λέξη Εμιράτα, μουρμούρισε ότι ο επίσημος εισαγωγέας Fourlis δεν φέρνει κινητά από εκεί, οπότε μπορεί να μην ισχύει η εγγύηση, και κάτι τέτοια μισόλογα. Εγώ το αγόρασα από κεντρικότατο μεγάλο κατάστημα στο Σύνταγμα (Αθήνα) και μου έχουν γράψει ότι έχω 2ετή εγγύηση Samsung.

Αν κάποιος ξέρει από ζητήματα αυθεντικότητας κατασκευής κινητών και με ποιόν τρόπο μπορούμε να απαιτήσουμε τυχόν αντικατάσταση ύποπτων συσκευών με νέες αυθεντικές (μάλλον ΙΜΕΙ = "00", "01", "10" κ.λπ.), ας το γράψει. Θα μας κάνει μεγάλη χάρη. Είναι κουτό εκ μέρους μας να μένουμε άπραγοι και να πληρώνουμε εκατοντάδες Ευρώ την ώρα που ίσως κάποιοι επιτήδειοι εισάγουν δεύτερης ποιότητας κινητά από την παρα-αγορά και μας βάζουν να κυκλοφορούμε με τους φορτιστές στην τσέπη...

Εύχομαι κάποιος να ξέρει κάτι και να το γράψει. Προσωπικά είμαι πολύ ενοχλημένος από την υπόθεση. Είχα ως τώρα Sony Ericsson (λυπάμαι που κάνω αντιδιαφήμιση στη Samsung), που με 5 λεπτά ομιλία και 2 SMS ημερησίως, πολλές-πολλές φωτό [5-10 κάθε μέρα], πολλά βίντεο και πολύ χρήση του Gallery, μου κρατούσε 6 μέρες εδώ και 5 χρόνια, χωρίς η μπαταρία του να πάθει τίποτα από την πολυετή χρήση (Δεν αστειεύομαι! Είναι το παλιό καλό K750, τηλέφωνο σκυλί, εντελώς αξιόπιστο. Ούτε στα sites έτρεχα για βοήθεια, ούτε στα services, ούτε στις αναβαθμίσεις... Και είχε IMEI "00" παρακαλώ... Και ας μη θεωρηθεί συμπτωματική ή τυχαία η απόδοσή του. Διότι την ίδια ακριβώς συμπεριφορά είχε τα δύο τελευταία χρόνια ένα ίδιο κινητό που πήρε και η γυναίκα μου). Τώρα πλήρωσα € 600 και από την επόμενη μέρα δεν κάνω άλλο από το να ψάχνομαι. Διάβασα και κάποιους που γράφουν ότι τους κρατάει 4-5 μέρες. Παρότι μου φαίνεται απίστευτο, ίσως τελικά είναι θέμα κατασκευής της συσκευής. Ας κάνουν τον κόπο, αν διαβάζουν τη στήλη, να δουν και να μας πουν για το ΙΜΕΙ της δικής τους συσκευής. Απλά θα χρειαστεί να πληκτρίσουν *#06# και να δουν το 7ο και 8ο ψηφίο ενός μεγάλου αριθμού που θα φανεί στην οθόνη.

Ξέρω ότι κι άλλοι, όπως κι εγώ, θα ενδιαφέρονται να βρουν μια (πιθανή) άκρη στο πρόβλημά τους.

Ευχαριστώ τους φίλους/φίλες που θα απαντήσουν.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΤΩΝ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ. ΟΤΑΝ ΣΤΕΛΝΩ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΜΑΖΙΚΗΣ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗΣ.ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΕΜΙΣΕΙ Η ΜΝΗΜΗ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΤΑ 8GΒ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μην γράφεις με κεφαλαία. Εϊναι σα να φωνάζεις και απαγοεύεται και απο τους κανόνες του φόρουμ. Χρησιμοποίησε πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Όταν σου έρχονται τα τραγούδια πάνε στο τηλέφωνο (μπορείς να πειλέξεις από τις ρυθμίσεις μηνυμάτων ανα πηγαίνουν κατευθείαν στην μνήμη) και εσλυ τα ανοίγεις ένα ένα και τα αποθηκεύεις στην μνήμη. Μετά τα σβήνεις απο τα εισρχόμενα. Αν έχεις στείλει πολλά, χρησιμοποίησε το x-plore για να τα κάνεις όλα μεταφορά στον φάκελο που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ το i8510 προ 15 ημερών. Έχω να πω ότι με όλες τις εφαρμογές απενεργοποιημένες (χωρίς δηλ. GPS, 3G, bluetooth, e-mail, internet, accelerator, μουσική), η μπαταρία κρατάει maximum 35 ώρες (2 μέρες με κλειστό το κινητό τη νύχτα), αφού έχω μιλήσει συνολικά μόνο 5 λεπτά, έχω στείλει 2 SMS κι έχω βγάλει 5 φωτό. Το έχω δώσει για αναβάθμιση και περιμένω. Αυτό που πρόσεξα είναι ότι το ΙΜΕΙ του έχει για 7ο και 8ο ψηφίο το "02", που κάποια sites λένε ότι σημαίνει "κατασκευή στα Εμιράτα, δηλ. κακή ποιότητα". Δεν ξέρω αν πρέπει να το πιστέψω (άλλα sites λένε ότι 02=κατασκευή στη Γερμανία), ούτε αν αυτό είναι η αιτία της μυστηριώδους κατανάλωσης ενέργειας. Όταν όμως ανέφερα σε κάποιον τεχνικό τη λέξη Εμιράτα, μουρμούρισε ότι ο επίσημος εισαγωγέας Fourlis δεν φέρνει κινητά από εκεί, οπότε μπορεί να μην ισχύει η εγγύηση, και κάτι τέτοια μισόλογα. Εγώ το αγόρασα από κεντρικότατο μεγάλο κατάστημα στο Σύνταγμα (Αθήνα) και μου έχουν γράψει ότι έχω 2ετή εγγύηση Samsung.

Αν κάποιος ξέρει από ζητήματα αυθεντικότητας κατασκευής κινητών και με ποιόν τρόπο μπορούμε να απαιτήσουμε τυχόν αντικατάσταση ύποπτων συσκευών με νέες αυθεντικές (μάλλον ΙΜΕΙ = "00", "01", "10" κ.λπ.), ας το γράψει. Θα μας κάνει μεγάλη χάρη. Είναι κουτό εκ μέρους μας να μένουμε άπραγοι και να πληρώνουμε εκατοντάδες Ευρώ την ώρα που ίσως κάποιοι επιτήδειοι εισάγουν δεύτερης ποιότητας κινητά από την παρα-αγορά και μας βάζουν να κυκλοφορούμε με τους φορτιστές στην τσέπη...

Εύχομαι κάποιος να ξέρει κάτι και να το γράψει. Προσωπικά είμαι πολύ ενοχλημένος από την υπόθεση. Είχα ως τώρα Sony Ericsson (λυπάμαι που κάνω αντιδιαφήμιση στη Samsung), που με 5 λεπτά ομιλία και 2 SMS ημερησίως, πολλές-πολλές φωτό [5-10 κάθε μέρα], πολλά βίντεο και πολύ χρήση του Gallery, μου κρατούσε 6 μέρες εδώ και 5 χρόνια, χωρίς η μπαταρία του να πάθει τίποτα από την πολυετή χρήση (Δεν αστειεύομαι! Είναι το παλιό καλό K750, τηλέφωνο σκυλί, εντελώς αξιόπιστο. Ούτε στα sites έτρεχα για βοήθεια, ούτε στα services, ούτε στις αναβαθμίσεις... Και είχε IMEI "00" παρακαλώ... Και ας μη θεωρηθεί συμπτωματική ή τυχαία η απόδοσή του. Διότι την ίδια ακριβώς συμπεριφορά είχε τα δύο τελευταία χρόνια ένα ίδιο κινητό που πήρε και η γυναίκα μου). Τώρα πλήρωσα € 600 και από την επόμενη μέρα δεν κάνω άλλο από το να ψάχνομαι. Διάβασα και κάποιους που γράφουν ότι τους κρατάει 4-5 μέρες. Παρότι μου φαίνεται απίστευτο, ίσως τελικά είναι θέμα κατασκευής της συσκευής. Ας κάνουν τον κόπο, αν διαβάζουν τη στήλη, να δουν και να μας πουν για το ΙΜΕΙ της δικής τους συσκευής. Απλά θα χρειαστεί να πληκτρίσουν *#06# και να δουν το 7ο και 8ο ψηφίο ενός μεγάλου αριθμού που θα φανεί στην οθόνη.

Ξέρω ότι κι άλλοι, όπως κι εγώ, θα ενδιαφέρονται να βρουν μια (πιθανή) άκρη στο πρόβλημά τους.

Ευχαριστώ τους φίλους/φίλες που θα απαντήσουν.

Ολα αυτά που γράφεις καλά είναι και δίκιο έχεις αλλά μάλλον έπρεπε να ψαχτείς πριν εδώ ή γενικά να είσαι πιο υποψιασμένος πχ. να βρεις την αντιπροσωπεία της Samsung http://www.euroelectronics.gr/default.aspx?Page=home και πρώτιστα θα μπορούσες να διερευνήσεις και να μάθεις πως ειδικά η ΕΥΡΩΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ βάζει ταινίες ασφαλείας γραμμένες στα ελληνικά στις συσκευασίες των κινητών που πουλάει.

Αρα ηδη από την αγορά του προϊόντος ξεκινάνε οι διακριτές στον αγοραστή ενδείξεις πως πρόκειται για συσκευή προορισμένη για την ελληνική αγορά και επεκτείνονται στην κάλυψη hardware/software εξειδικευμένα για την Ελλάδα.

Στην θέση σου θα ζητούσα τα χρήματα μου πίσω(μια που το εν λόγω κατάστημα δεν θα έχει συσκευή της ΕΥΡΩΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ αφού φέρνει δικιά της εισαγωγή) επικαλούμενος την μη αναγνώριση και τήρηση εγγυήσεων από μέρους της ΕΥΡΩΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ,εν ανάγκη απείλησε με νομικά μέτρα-πάντως μην το αφήσεις έτσι.Αρα μην πεις για μπαταρίες και λοιπά αλλά πες ότι αφου έκανε επανεκκινήσεις κλπ. η αντιπροσωπεία δεν στο αναβαθμίζει δωρεάν γιατί δεν το καλύπτει.

Συμβουλή μου αν πάρεις τα χρήματα σου πίσω μην ξαναπάρεις το ίδιο κινητό,και ελληνικό να το πάρεις πάλι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να ζήσεις τα ίδια σε ότι αφορά την μπαταρία....κλπ.;)

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για τα κεφαλαία.Αυτό δεν συμβαίνει όταν τα παίρνω στα μυνήματα.Μόλις πατάω αποδοχή μου λέει μνήμη πλήρης διαγράψτε αρχεία και ακυρώνετε η αποστολή.τι κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κοίτα τι θα κάνεις: Βάλε το x-plore, τρέξτο και πάτα το πλήκτρο 4. Αυτό θα σου δείξει τι έχεις στο Inbox. Όλα αυτά θα τα επιλέξεις και θα τα μεταφέρεις στην μνήμη. Έτσι θα ελευθερώσεις των εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

 

Πήρα κι εγώ το i8510 προ 15 ημερών. Έχω να πω ότι με όλες τις εφαρμογές απενεργοποιημένες (χωρίς δηλ. GPS, 3G, bluetooth, e-mail, internet, accelerator, μουσική), η μπαταρία κρατάει maximum 35 ώρες (2 μέρες με κλειστό το κινητό τη νύχτα), αφού έχω μιλήσει συνολικά μόνο 5 λεπτά, έχω στείλει 2 SMS κι έχω βγάλει 5 φωτό. Το έχω δώσει για αναβάθμιση και περιμένω. Αυτό που πρόσεξα είναι ότι το ΙΜΕΙ του έχει για 7ο και 8ο ψηφίο το "02", που κάποια sites λένε ότι σημαίνει "κατασκευή στα Εμιράτα, δηλ. κακή ποιότητα". Δεν ξέρω αν πρέπει να το πιστέψω (άλλα sites λένε ότι 02=κατασκευή στη Γερμανία), ούτε αν αυτό είναι η αιτία της μυστηριώδους κατανάλωσης ενέργειας. Όταν όμως ανέφερα σε κάποιον τεχνικό τη λέξη Εμιράτα, μουρμούρισε ότι ο επίσημος εισαγωγέας Fourlis δεν φέρνει κινητά από εκεί, οπότε μπορεί να μην ισχύει η εγγύηση, και κάτι τέτοια μισόλογα. Εγώ το αγόρασα από κεντρικότατο μεγάλο κατάστημα στο Σύνταγμα (Αθήνα) και μου έχουν γράψει ότι έχω 2ετή εγγύηση Samsung.

Αν κάποιος ξέρει από ζητήματα αυθεντικότητας κατασκευής κινητών και με ποιόν τρόπο μπορούμε να απαιτήσουμε τυχόν αντικατάσταση ύποπτων συσκευών με νέες αυθεντικές (μάλλον ΙΜΕΙ = "00", "01", "10" κ.λπ.), ας το γράψει. Θα μας κάνει μεγάλη χάρη. Είναι κουτό εκ μέρους μας να μένουμε άπραγοι και να πληρώνουμε εκατοντάδες Ευρώ την ώρα που ίσως κάποιοι επιτήδειοι εισάγουν δεύτερης ποιότητας κινητά από την παρα-αγορά και μας βάζουν να κυκλοφορούμε με τους φορτιστές στην τσέπη...

Εύχομαι κάποιος να ξέρει κάτι και να το γράψει. Προσωπικά είμαι πολύ ενοχλημένος από την υπόθεση. Είχα ως τώρα Sony Ericsson (λυπάμαι που κάνω αντιδιαφήμιση στη Samsung), που με 5 λεπτά ομιλία και 2 SMS ημερησίως, πολλές-πολλές φωτό [5-10 κάθε μέρα], πολλά βίντεο και πολύ χρήση του Gallery, μου κρατούσε 6 μέρες εδώ και 5 χρόνια, χωρίς η μπαταρία του να πάθει τίποτα από την πολυετή χρήση (Δεν αστειεύομαι! Είναι το παλιό καλό K750, τηλέφωνο σκυλί, εντελώς αξιόπιστο. Ούτε στα sites έτρεχα για βοήθεια, ούτε στα services, ούτε στις αναβαθμίσεις... Και είχε IMEI "00" παρακαλώ... Και ας μη θεωρηθεί συμπτωματική ή τυχαία η απόδοσή του. Διότι την ίδια ακριβώς συμπεριφορά είχε τα δύο τελευταία χρόνια ένα ίδιο κινητό που πήρε και η γυναίκα μου). Τώρα πλήρωσα € 600 και από την επόμενη μέρα δεν κάνω άλλο από το να ψάχνομαι. Διάβασα και κάποιους που γράφουν ότι τους κρατάει 4-5 μέρες. Παρότι μου φαίνεται απίστευτο, ίσως τελικά είναι θέμα κατασκευής της συσκευής. Ας κάνουν τον κόπο, αν διαβάζουν τη στήλη, να δουν και να μας πουν για το ΙΜΕΙ της δικής τους συσκευής. Απλά θα χρειαστεί να πληκτρίσουν *#06# και να δουν το 7ο και 8ο ψηφίο ενός μεγάλου αριθμού που θα φανεί στην οθόνη.

Ξέρω ότι κι άλλοι, όπως κι εγώ, θα ενδιαφέρονται να βρουν μια (πιθανή) άκρη στο πρόβλημά τους.

Ευχαριστώ τους φίλους/φίλες που θα απαντήσουν.

 

 

 

 

Το δικο μου imei εχει 02 7ο και 8ο ψηφιο αλλα δεν παρουσιαζει το προβλημα με την μπαταρια που περιγραφεις (κραταει τουλαχιστον 30-35 ωρες ανοιχτο παντα και με χρηση πολλων εφαρμογων).Παντως πολυ ντορος εχει γινει με αυτο το θεμα και θα πρεπει να δοθει απο samsung μια επισημη απαντηση γιατι σιγουρα η μπαταρια δε διαρκει οσο ¨υποσχεται¨εργοστασιακα.Οσον αφορα το ζητημα αυθεντικοτητας που αναφερεις ειναι πολυ σημαντικο γιατι και εγω το χρυσοπληρωσα απο μεγαλο καταστημα και ευχομαι να μην ισχυει κατι τετοιο (στην Ελλαδα βεβαια τιποτα δεν αποκλειεται...).Αν σου ειναι ευκολο κανε ποστ το link με τις πληροφοριες για το ιmei - χωρα κατασκευης.Συμφωνω οτι θα πρεπει να αντιδρασουμε......εαν και εφοσον....Ποια εκδοση εχεις?? το δικο μου εχει την I8510XXHK1 7/11/2008 που μου φαινεται πως ειναι η τελευταια που υπαρχει.Να σαι καλα για την πληροφορια

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτά που γράφεις καλά είναι και δίκιο έχεις αλλά μάλλον έπρεπε να ψαχτείς πριν εδώ ή γενικά να είσαι πιο υποψιασμένος πχ. να βρεις την αντιπροσωπεία της Samsung http://www.euroelectronics.gr/default.aspx?Page=home και πρώτιστα θα μπορούσες να διερευνήσεις και να μάθεις πως ειδικά η ΕΥΡΩΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ βάζει ταινίες ασφαλείας γραμμένες στα ελληνικά στις συσκευασίες των κινητών που πουλάει.

Αρα ηδη από την αγορά του προϊόντος ξεκινάνε οι διακριτές στον αγοραστή ενδείξεις πως πρόκειται για συσκευή προορισμένη για την ελληνική αγορά και επεκτείνονται στην κάλυψη hardware/software εξειδικευμένα για την Ελλάδα.

Στην θέση σου θα ζητούσα τα χρήματα μου πίσω(μια που το εν λόγω κατάστημα δεν θα έχει συσκευή της ΕΥΡΩΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ αφού φέρνει δικιά της εισαγωγή) επικαλούμενος την μη αναγνώριση και τήρηση εγγυήσεων από μέρους της ΕΥΡΩΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ,εν ανάγκη απείλησε με νομικά μέτρα-πάντως μην το αφήσεις έτσι.Αρα μην πεις για μπαταρίες και λοιπά αλλά πες ότι αφου έκανε επανεκκινήσεις κλπ. η αντιπροσωπεία δεν στο αναβαθμίζει δωρεάν γιατί δεν το καλύπτει.

Συμβουλή μου αν πάρεις τα χρήματα σου πίσω μην ξαναπάρεις το ίδιο κινητό,και ελληνικό να το πάρεις πάλι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να ζήσεις τα ίδια σε ότι αφορά την μπαταρία....κλπ.;)

 

Φιλε εγω εχω παρει το τηλ απο Κωτσοβολο που ΠΡΟΜΗΘΕΥΕΤΑΙ απο ΕΥΡΩΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ( ετσι τουλαχιστον λεει το site της) αλλα η ταινια ασφαλειας ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ στα ελληνικα.Στη συσκευασια περικλειεται εγχειριδιο χρησης στα ελληνικα με αναφορα στην ΕΥΡΩΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ Α.Ε στην τελευταια σελιδα.Εισαι σιγουρος οτι βαζει ταινιες ασφαλειας γραμμενες στα ελληνικα??? γιατι αν ισχυει αυτο που λες τοτε υπαρχει θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω εχω παρει το τηλ απο Κωτσοβολο που ΠΡΟΜΗΘΕΥΕΤΑΙ απο ΕΥΡΩΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ( ετσι τουλαχιστον λεει το site της) αλλα η ταινια ασφαλειας ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ στα ελληνικα.Στη συσκευασια περικλειεται εγχειριδιο χρησης στα ελληνικα με αναφορα στην ΕΥΡΩΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ Α.Ε στην τελευταια σελιδα.Εισαι σιγουρος οτι βαζει ταινιες ασφαλειας γραμμενες στα ελληνικα??? γιατι αν ισχυει αυτο που λες τοτε υπαρχει θεμα...

Επειδή πριν καιρό το πήρα το Innov8 από ΠΛΑΙΣΙΟ(έκανα και ΄γω αυτό το λάθος:wacko:) θυμάμαι πως στο κουτί υπήρχε και αυτοκόλλητο(δίπλα στην ταινία ασφαλείας) της ΕΥΡΩΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ για τα περι "...αν δεν είναι σφραγισμένο μην το παραλάβετε ",αυτό θα μπορούσαν να το επιβεβαιώσουν και άλλοι που το έχουν αγοράσει από ΄κει πχ.(μήπως κάνω λάθος αλλά θυμάμαι ξεκάθαρα πως αναφερόταν στο σφραγισμένο κουτί η ΕΥΡΩΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ και έτσι ήξερα πως δεν είναι παραεισαγωγής).

Σε κάθε περίπτωση ακόμα και το ΠΛΑΙΣΙΟ άρχισε δειλά δειλά την μέθοδο των ανεξάρτητων εισαγωγών στα ΝΟΚΙΑ(ίσως για να καλύψει αυξημένη ζήτηση και σίγουρα για να πετύχει μεγαλύτερο κέρδος),το ζήτημα είναι μάλλον πως όλος ο κύκλος από τους ιθύνοντες μέχρι τον τελικό πωλητή μας περνάνε ενίοτε για ζωντόβολα-πρόσφατα έψαχνα για 5800 μπλε στο ΠΛΑΙΣΙΟ και μόνο παραεισαγωγής είχαν,εξήγησα σε έναν πωλητή γιατί δεν το ήθελα(αν έκανα αναβάθμιση με το Nokia Software Updater θα έχανα το ελληνικό language pack σε μια συσκευή παραεισαγωγής,ας μην μπούμε τώρα στην εξήγηση περι αλλαγής product code...κλπ) και με κοίταγε με απορία,σε αυτήν την περίπτωση το ζωντόβολο ήταν εκείνος όμως;)

Κοντολογοίς και άσχετα ποιοί είναι ζωντόβολα,τα καταστήματα πρέπει να μάθουν πως και οι αγοραστές δεν κοιμούνται και όταν πλέον πάρουμε κάτι που δεν ανταποκρίνεται σωστά στην υποστήριξη/εγγύηση που θα έπρεπε να έχει τότε θα πρέπει ή να δίνουν τα χρήματα πίσω ή να το αντικαθιστούν με το σωστά ανταποκρινόμενο προϊόν σύμφωνα με την τοπική αντιπροσωπεία του κατασκευαστή.

Βέβαια το αν δεν κρατάει η μπαταρία μπορεί να μην έχει άμεση σχέση με το όποιο firmware του εκτός και αν δεν είναι σωστή και η παραμετροποίηση λειτουργών/υπηρεσιών δικτύου σε αυτό.

Πάντως ψάχτο και μην το αφήσεις έτσι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8510 INNOV8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...