Jump to content

Samsung GT-i8510 INNOV8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι φωτό είναι χωρίς φλας..

Εξαρτάται τι ζητάς από την συσκευή.. Εμένα με έχει βόλεψει η εσωτερική μνήμη, για να μπορώ να εχω πρόγραμμα πλοήγησης σε κάρτα.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χρόνια Πολλά σε όλους !!!

Πάντως εμένα δεν μου φάνηκαν καλές οι φώτος. Η 1η μου φαίνεται και κουνημένη.

'Ισως φταίει που είναι σε 1600*1200 κ έχει μικρύνει το μέγεθος τους.

Στο internet χαζεύοντας έχω δει κάποιες πολύ καλές φώτος απο Innov8 κ γιαυτό απόρησα με αυτές. Δεν νομίζω ότι δείχνουν τις δυνατότητες του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτό είναι καθημερινής χρήσης, δεν παίζει ρόλο η ανάλυση, η οποία μικραίνει με το ανέβασμα. Δεν έχει γίνει καμία ρύθμιση, που πιθανόν να έδινε καλύτερα αποτελέσματα, αν και δεν αλλάζουν και σπουδαία πράγματα με τις ρυθμίσεις..

Το θέμα είναι εκείνη την ώρα που τραβάς, πόσο χρόνο έχεις για ρυθμίσεις, γιατί τελικά χάνεις τον στόχο... Εκτός αν παίρνεις κάτι στατικό.. Πάντως δεν διαθέτει φοβερό stabilization..

Επίσης, τα χρώματα της SΑMSUΝG είναι πάντα πιο ψυχρα από της ΝΟΚΙΑ.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς εναλλακτικά να ανεβάζεις τις φωτο σου σε imageshack ωστέ να διατηρείται η αρχική ανάλυση και να βγαίνουν ασφαλή συμπεράσματα. :)
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ φίλε keras πως όταν θέλεις να βγάλεις φώτο, να την βγάζεις επιτόπου.

Αν είναι να ψάχνεις για ρυθμίσεις δεν έχει νόημα, εκτός απο ειδκές περιπτώσεις, όπως σωστά ανέφερες.

Απλά θεωρώ πως αδικούν το κινητό οι φώτος αυτές, δεδομένου ότι έχω δει στο forum καλύτερες.

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμισεις καμερας anti-shake και wide dynamic range τι βαζουμε? ενεργοποιηση η οχι?
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για το ανέβασμα με imageshack απλώς το μήνυμα το έγραφα από το κινητό, για εξυπηρέτηση του φίλου που ζήτησε φωτό, και δεν είχα χρόνο για πολλά.. Σίγουρα θα έχουν ανέβει και καλύτερες φωτό..

 

@Cavaradossi: το πρώτο είναι για την σταθερότητα την ώρα που τραβάς και το δεύτερο πρέπει να είναι για να τραβάς wide.

 

Και μια ερώτηση: πως κάνω αντιγραφή το link μιας ιστοσελίδας και επικόλληση εδώ από τη συσκευή;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ο browser δεν έχει την δυνατότητα να μαρκάρει κείμενο και να το επεξεργάζεται. Οπότε πας πάνω στο λινκ που θες, το πατάς και όταν ανοίξει το αποθηκεύεις ως σελιδοδείκτη. Μετά, πας στους σελιδοδείκτες, επεξεργασία και κάνεις αντιγραφή.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Ευχαριστώ πολύ, γιατί χτες παιδευτικα για να βρω πως γίνεται. Έστω κι έτσι δουλεύει..

 

Ήθελα να γράψω ότι εδώ: http://www.navimania.gr/showthread.php?t=13438

εχω ανεβάσει καλύτερες φωτό, σε μια μίνι παρουσίαση.

Χρόνια πολλά σε όλους.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν έχει αναφερθεί νωρίτερα... έχει δυνατότητα video κλήσης ?

Δεν βλέπω στις φωτογραφίες του να έχει κάμερα στην πρόσοψη.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος βρήκε τρόπο να μην "τρώει" τόσο γρήγορα την μπαταρία με την εγκατάσταση του GARMIN ????

 

Έχει καταντήσει ενοχλητικό!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια ειναι σαν να εχω αλλο κινητο....

ολο το βραδυ κ μεχρι αυτη την ωρα το κιν δεν εκλεισε καθολου εχω μιλισει πανω απο μια ωρα κ εχω στειλει αρκετουτσικα μινιματακια....εχω περασμενη την εκδοση 5.00.20 του garmin k μεχρι κ τωρα δεν εχει πεσει ουτε μια γραμμουλα απο την μπατ...

αυτο που εκανα ειναι να ''σκωτωνω'' με τον task man το αρχειο agpssupport.exe

k to tsrautostart.exe poy ετρεχαν συνεχεια στο backround...

οποιος θελει το δοκιμαζει κ λεει εντυπωσεις...

EDIT:το σκωτομα γινετε με τον Jbak TaskMan που τον βρισκετε εδω

κ τον τροπος για να κανετε memory clean τον βρισκετε http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193327&page=534

απο τον χρηστη @karlesg

 

καντε οτι λεω εδω κ θα ειναι σαν να εχετε καινουργιο κινητο.... :)

με παει ανετα τρεις μερεσ με δυνατη χρηση κ το γαρμιν περασμενο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος βρήκε τρόπο να μην "τρώει" τόσο γρήγορα την μπαταρία με την εγκατάσταση του GARMIN ????

 

 

Δειτε εδω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2624974#post2624974

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να ανεβάσει φωτό σε χαμηλό φωτισμό και σε απόλυτο σκοτάδι?Sorry αν έχουν ανεβεί ήδη...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να ανεβάσει φωτό σε χαμηλό φωτισμό και σε απόλυτο σκοτάδι?Sorry αν έχουν ανεβεί ήδη...

 

εχω ανεβασει εδω---> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=9363&page=174

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

 

Κατά την εστίαση σε σκοτεινό χώρο ανάβει το led ;

Έχει δηλαδή " autofocus assist light" ;

Link to comment
Share on other sites

Κατά την εστίαση σε σκοτεινό χώρο ανάβει το led ;

Έχει δηλαδή " autofocus assist light" ;

 

εχει κ απο αυτο ναι :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

εγω που δεν καταλαβαινω και δηλωνω ασχετιλα πως κανουμε το κινητο να κραταει παραπανω η μπαταρια? κατι λετε για garmin αλλα δεν τα πιανω τα βηματα και το κινητο μου συνεχιζει και κραταει 1 μερα με το ζορι και εχω νευριασει απιστευτα
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Κάνε το εξής: απεγκατέστησε το garmin, βγάλε όλο τον φάκελο από την μνήμη της συσκευής σου, χαμήλωσε την φωτεινότητα της οθόνης, σιγουρέψου οτι η σάρωση wlan είναι κλειστή, επέλεξε μόνιμα να είναι σε δίκτυο gsm (όχι διπλή λειτουργία ούτε umts) και απεγκατέστησε εφαρμογές που είναι μόνιμα ενεργοποιημένες και τρέχουν στο background όπως full screen caller, blacklist, extended recorder και πάρα πολλές άλλες. Άφησε το τηλέφωνό σου καθαρό και δες αν αυξάνεται η αυτονομία του.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την αμμεση απαντηση. αλλα το garmin που ειναι να το βγαλω?

ειναι εκει που λεει στις εφαρμογες GPS?

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Πας πάνω στο εικονίδιο του Garmin (εσύ ξέρεις σε ποιον φάκελο το έβαλες) και πατάς C και προχωράς στην απεγκατάσταση. Μετά βγάλε και ολόκληρο τον φάκελο Garmin (μην τον σβήσεις, κράτησέ τον στον υπολογιστή σου).
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8510 INNOV8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...