Jump to content

LG Hacking


pythagoras_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζοντας πολύ καλά από sony ericsson κινητά κατά καιρούς είχα κάνει κάποιες αλλαγές σε λογισμικά τηλεφώνων!Τώρα που μετακόμισα στην lg αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάτι παρεμφερες με αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=180711 :shifty:

Έχω βρει κάποια προγράμματα από το site http://www.mobile-hacks.co.uk/forum/index.php αλλά όχι και patches για την απαραίτητη διαδικασία!Αμα κάποιος γνωρίζει κάτι ας πει!

Thanks!!!:D

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

μιας και δε γνωρίζει κανείς τίποτα ας σας δώσω μερικούς κωδικούς!;)

 

 

On the main screen type *#06#

 

Information you get from the IMEI (International Mobile Equipment Identity)

XXXXXX XX XXXXXX X

TAC FAC SNR SP

 

TAC = Type approval code of your LG Mobile

FAC = Final assembly code of your cellphone

SNR = Serial number of your LG Phone

SP = Spare

Other secret tricks for LG mobile or cellphone

LG all models test mode:

Type 2945#*# on the main screen.

2945*#01*# Secret menu for LG

IMEI and SW (LG 510): *#07#

Software version (LG B1200): *8375#

Recount cheksum (LG B1200): *6861#

Factory test (B1200): #PWR 668

Simlock menu (LG B1200): 1945#*5101#

Simlock menu (LG 510W, 5200): 2945#*5101#

Simlock menu (LG 7020, 7010): 2945#*70001#

Simlock menu (LG 500, 600): 2947#*

 

LG-U81XX SPECIAL CODES

Code to read phone version :

- Phone without SIM

- Enter 277634#*# or 47328545454#

- Select 'SW Ver.info'

Code to reset phone :

- Phone without SIM

 

- Enter 277634#*# or 47328545454#

- Select 'Factory Reset'

 

Code to enter UNLOCK MENU :

- Phone wit SIM inside

- Enter 2945#*88110#

Test Menu 8330 : 637664#*#

Test Menu 8180 V10a: 49857465454#

Test Menu 8180 V11a: 492662464663#

Test Menu 8130-8138: 47328545454#

Test Menu 8110-8120: 277634#*

:p:D

 

 

νέα παρτίδα:

ALL LG 2G and 3G GSM mobile phones Service codes for Security lock reset and service tests/software version check. etc...

ALL LG 2G : 2945#*#

8110 & 8120 : 277634#*#

U8130 & U8138 : 47328545454#

8180 old sw : 49857465454#

8180 new sw : 492662464663#

8330 : 637664#*#

8360 : *6*41*12##

8380 : 525252#*#

 

LG 8550 885508428679#*#

 

U880 * 5 Power ON

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

και μενα θα με ενδιεφερε κατι τετοιο, μιας και θα ανηκω και γω στην οικογενεια της lg σε συντομο χρονικο διαστημα:)
Link to comment
Share on other sites

και μενα θα με ενδιεφερε κατι τετοιο, μιας και θα ανηκω και γω στην οικογενεια της lg σε συντομο χρονικο διαστημα:)

ασε φίλε συνηθησμένος απ'τη sony ericsson ήρθα lg και έχω καεί,ούτε ένα hack...δε το έχουν ψάξει και πολύ τα παιδιά μόνο οι κωδικοί που postαρα και ότι δεις στο site που αναφέρω στο πρώτο μου post...:p

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Eψαχνα να βρω καποιο τροπο να κανω debrand το ρενουαρ , ωστε να το αναβαθμισω, αλλα το μονο που βρηκα ηταν hardware λυσεις (με κατι boxes ).Αν καποιος μου βρει καποιο τροπο, θα τον ευγνωμονώ!:D
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Eψαχνα να βρω καποιο τροπο να κανω debrand το ρενουαρ , ωστε να το αναβαθμισω, αλλα το μονο που βρηκα ηταν hardware λυσεις (με κατι boxes ).Αν καποιος μου βρει καποιο τροπο, θα τον ευγνωμονώ!:D

 

στο πρώτο site που αναφέρω,στο πρώτο post,αφού γίνεις μέλος έχει online πρόγραμμα που συνδέεις το κινητο με το pc και αυτό σου κάνει αυτόματα unlock...;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

πλεον και εγω μελος της οικογενειας lg απο σημερα το απογευμα, καθως πηρα επιτελους το lg ke970 shine σε χρυσο χρωμα!

ξερουμα κανα hackακι για το shine?

thanx!

Link to comment
Share on other sites

στο πρώτο site που αναφέρω,στο πρώτο post,αφού γίνεις μέλος έχει online πρόγραμμα που συνδέεις το κινητο με το pc και αυτό σου κάνει αυτόματα unlock...;):)

 

Εννοεις το mobile hacks? δε μ αφηνει να κανω register, δε δεχεται κανενα απο τα 3 μέιλ που εχω..:mad:

gmail-hotmail-yahoo , έλεος..

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να κάνω extract την script font που έχουν τα LG κινητά αλλά υποθέτω ζητάω πολλά ε?
http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις το mobile hacks? δε μ αφηνει να κανω register, δε δεχεται κανενα απο τα 3 μέιλ που εχω..:mad:

gmail-hotmail-yahoo , έλεος..

μήπως έχεις κάνει κάποιο λάθος στα στοιχία που τους παραθέτεις?Πρόσεχε μήπως κάνεις κάποιο λάθος με τα caps lock και μετά άμα πάλι δε μπορείς πες μου!;)

Εγώ θέλω να κάνω extract την script font που έχουν τα LG κινητά αλλά υποθέτω ζητάω πολλά ε?

θα προσπαθήσω μπας και βρω κάτι!;)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

μήπως έχεις κάνει κάποιο λάθος στα στοιχία που τους παραθέτεις?Πρόσεχε μήπως κάνεις κάποιο λάθος με τα caps lock και μετά άμα πάλι δε μπορείς πες μου!;)

 

 

Ολα οκ τα κανω, με το που βαζω το μέιλ μου(κ τα 3 που έχω), βγάζει αυτό το κουλό :wacko:

"The email address you used is not accepted by this board. Please select a different email address."

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

θα προσπαθήσω μπας και βρω κάτι!;)

Μακάρι.Εχώ φάει το google αλλα δεν έχω βρει κανένα ttf αρχείο.Από τα λίγα που έχω διαβάσει υπάρχει συγκεκριμένος φάκελος στο κινητό που αποθηκεύονται οι γραμματοσειρές και μπορείς να τις αντικαταστήσεις.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι.Εχώ φάει το google αλλα δεν έχω βρει κανένα ttf αρχείο.Από τα λίγα που έχω διαβάσει υπάρχει συγκεκριμένος φάκελος στο κινητό που αποθηκεύονται οι γραμματοσειρές και μπορείς να τις αντικαταστήσεις.

κάτι έχω βρει αλλά είναι επί πληρωμή,αλλά πιστεύω ψάχνουμε ότι είναι free οπότε θέλει λίγη υπομονή!;)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Άν μιλάμε για hacking, βρείτε καμμιά λύση με την κάρτα μνήμης στο renoir, και το recording video.Έτσι ωστέ να αποθηκεύεται το video κατευθείαν στην κάρτα μνήμης χωρίς να κολλάει.

Επίσης, αν βρεθεί κάποιος τρόπος με το gps, να μην χρειάζεται να κατεβάζεις χάρτες για να το λειτουργήσεις...:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Άν μιλάμε για hacking, βρείτε καμμιά λύση με την κάρτα μνήμης στο renoir, και το recording video.Έτσι ωστέ να αποθηκεύεται το video κατευθείαν στην κάρτα μνήμης χωρίς να κολλάει.

Επίσης, αν βρεθεί κάποιος τρόπος με το gps, να μην χρειάζεται να κατεβάζεις χάρτες για να το λειτουργήσεις...:)

το θέμα είναι που να ψάξουμε....Εκτός απ'το site που αναφέρω δεν έχω καμοιά πηγή για hacking....Γνωρίζει κανείς κάποιος site για ψάξημο???:worry:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας !! Αποκτησα το viety και μεχρι τωρα ειναι ολα καλα! Το μονο μου προβλημα ειναι οτι οταν αποθηκευω κατι στην εξωτερικη μνημη αποθηκευεται αυτοματως και στην μνημη του κινητου.Πιθανον σαν συντομευση! Μπορειτε σας παρακαλω να μου δωσεται καποιες οδηγιες για το πως θα το αλλαξω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας !! Αποκτησα το viety και μεχρι τωρα ειναι ολα καλα! Το μονο μου προβλημα ειναι οτι οταν αποθηκευω κατι στην εξωτερικη μνημη αποθηκευεται αυτοματως και στην μνημη του κινητου.Πιθανον σαν συντομευση! Μπορειτε σας παρακαλω να μου δωσεται καποιες οδηγιες για το πως θα το αλλαξω

 

μήπως αντι για μετακίνηση πατάς αντιγραφή?:worry::blink:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα μου χαλασε το πληκτρο του κλειδωματος/ξεκλειδωματος και δν ειναι αυτο το προβλημα μου,οσο το οτι οταν περνεις κλησεις θα πρεπει να το ξεκλειδωσω για να πατισω εναν αριθμο ας πουμε ή τισ υπολοιπεσ λειτουργειες που εχει..μηπως ξερει κανεις να μ πει πως θα το κανω ετσι ωστε να μν κλειδωνει την ωρα που περνω τηλ??το αυτοματο κλειδωμα το εχω βγάλει..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Άν μιλάμε για hacking, βρείτε καμμιά λύση με την κάρτα μνήμης στο renoir, και το recording video.Έτσι ωστέ να αποθηκεύεται το video κατευθείαν στην κάρτα μνήμης χωρίς να κολλάει.

Επίσης, αν βρεθεί κάποιος τρόπος με το gps, να μην χρειάζεται να κατεβάζεις χάρτες για να το λειτουργήσεις...:)

 

Πάντως προς το παρόν δεν μου έχει βγάλει το πρόβλημα που λες με το κόλλημα... και τραβάω βίντεο που το αποθηκεύω κατευθείαν στην κάρτα μνήμης...

 

Για τους χάρτες όμως θα ήθελα και εγώ... :rolleyes:

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
σε ενα προσφατο ταξιδι στην γερμανια μοιραζαν στο αεροδρομιο δωρεαν lg kp100 ειναι ομοσ κλειδωμενο σε δικτυο γερμανιας,υπαρχει καποισ τροπος ξεκλειδωματος???
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα...εχουμε καθολου κωδικους για LG KC 780?......οι παραπανω δεν λειτουργουν....

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
Παιδιά μήπως ξέρετε πως να αλλάξουμε γραμματοσειρά στο kc910? Όχι θέμα, μόνο γραμματοσειρά...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...