Jump to content

Navigon 2110 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tο ετρεξα στο Navigon 2100max μεσα απο την My Flash Disk\primo\igo.exe

εκει πρεπει να υπαρχει και το αρχειο sys.txt και το igo.exe μονο. Tα υπολοιπα τα εχουμε στην sd card.

Παρακατω παραθετω το δικο μου sys.txt οπως το τρεχω με ολα τα καλουδια.

 

[device]

type="asus_R700"

 

 

[folders]

app="Storage Card\Primo"

content="Storage Card\Primo\content"

map="Storage Card\Primo\content\map"

kmlpoi="userdata\poi" ;"content\userdata\poi"

kmlroute="userdata\route" ;"content\userdata\route"

has_secondary_root=0

 

 

[interface]

show_exit=1

extra_settings=1

resolution_dir="480_272"

vga=0

 

[rawdisplay]

highres=0

screen_x=480

screen_y=272

stretch=1

 

[gps]

port="7"

baud="57600"

 

[tmc]

port="COM,1"

source="gns"

baud=115200

gps_source=1

 

 

[camera.roundabout]

enabled=0

 

 

[debug]

;Distance value min available in [route]

hnr=1

show_hnr=1

skip_eula=1

smart_2d=1

show_oneway=1

show_oneway_3d=1

show_arrows_on_route=1

earth=1

 

 

[warning]

speedcam_warning=1

speedlimit_warning_visual=1

speedlimit_warning_voice=1

speedlimit_warning=1

speedwarn_alt_tolerance=110

speedcam_soundtype_1=2

 

 

[sound]

ding=0

Edited by DPF
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα παραπάνω με μια νέα τροποιημένη πλήρες έκδοση που μόλις βγήκε σε γνωστή αγορα στο Ιnternet, και (επιτέλους) λειτουργεί....και καλύτερα και ελαφρύτερα με τα αρχεία sys.txt και το igo.exe στο φακελο resident flash,όχι στο My Flash Disk. (...παραλληλα έτσι μπορείς να έχεις και τα Igo/Amigo στην κάρτα και να τα λειτουργείς και χωρίς soft reset.) Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα παραπάνω με μια νέα τροποιημένη πλήρες έκδοση που μόλις βγήκε σε γνωστή αγορα στο Ιnternet, και (επιτέλους) λειτουργεί....και καλύτερα και ελαφρύτερα με τα αρχεία sys.txt και το igo.exe στο φακελο resident flash,όχι στο My Flash Disk. (...παραλληλα έτσι μπορείς να έχεις και τα Igo/Amigo στην κάρτα και να τα λειτουργείς και χωρίς soft reset.)

 

Μήπως μπορείς να μας πεις πως το έκανες?τι ρυθμίσεις έχεις στο sys και τρέχουν και τα 3 προγράμματα μαζί. Που είναι η resident flash στο navigon 2110 maxx?

Link to comment
Share on other sites

Την resident flash θα την βρείς με ξεκλειδωμένο μενου (έχει αναφερθεί σε προηγούμενα) που περιλαμβάνει το Τotal comander για WinCE κα αφου το τρέξεις θα την δεις στον explorer που περιλαμβάνει.To sys όπως το παραπάνω που εβαλε ο DPF.Το μόνο μειονέκτημα (που έχω βρεί) αν έχεις φορτωμένη πολύ την SD ειναι ότι κρασαρει ο Pictureviewer του Primo καθώς την ψάχνει όλη.

 

Για την έκδοση Primo που χρησιμοποίησα έχεις PM.

Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια στην παρέα

Παιδιά αν σας ενδιαφέρει ….

το μαξακι μας τρέχει και με το καινούργιο λογισμικό από το NAVIGON 40 Plus με την καινούργια έκδοση Navigon PL40 Version 7.6.2( χωρίς Animation στα Screens αλλά δεν μας πειράζει):lol:

Φιλικά Ελένη

Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα

Παιδιά αν σας ενδιαφέρει ….

το μαξακι μας τρέχει και με το καινούργιο λογισμικό από το NAVIGON 40 Plus με την καινούργια έκδοση Navigon PL40 Version 7.6.2( χωρίς Animation στα Screens αλλά δεν μας πειράζει):lol:

Φιλικά Ελένη

 

Καλησπερα..

ελενικο "χτυπησες" τη μερα και την ωρα που οι περισσοτεροι εχουν βαλει στα μαχακια προορισμο τη παραλια που θα κανουν το κυριακατικο μπανακι και φυσικα θα δοκιμασουν και μια καινουρια βερσιον στο πηγαινε-ελα!!

στο 40πλασ μου αρεσε το active lane assistant και το mybest POIs (που μου θυμησε το myroutes αλλα με POIs).πολυ ωραιο design συγκρητικα με 12χχ 43χχ και reset button που δε θελει οδοντογλυφιδα!!:D

Τα τεχνικα χαρακτηριστικα αισθητα καλυτερα απο το 21χχ και μου φαινεται πλεον πως(για μενα τουλαχιστον) αυτο θα με κανει να αγορασω μια πιο δυνατη συσκευη..καθαρα για λογους δυνατοτητων.

 

ps. παντως ελενη αλλο να χρησημοποιηεις ενα μαχακι στη Γερμανια, τη Γαλλια η την ολλανδια και αλλο στην ελλαδιτσα..κωμικοτραγικες διαφορες και αν εξαιρεσεις την TMC(που σιγα να μη πληρωσει-μισθωση ποτε η ελλαδα) ειμαι περιεργος τη σοι 99% καλυψη ειναι αυτη που εχει Q2_2010..

καλη συνεχεια....

Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα

Παιδιά αν σας ενδιαφέρει ….

το μαξακι μας τρέχει και με το καινούργιο λογισμικό από το NAVIGON 40 Plus με την καινούργια έκδοση Navigon PL40 Version 7.6.2( χωρίς Animation στα Screens αλλά δεν μας πειράζει):lol:

Φιλικά Ελένη

 

Ελένη κτύπησες και παλι !!!!! Που θα βρουμε τη νέα version?

Link to comment
Share on other sites

http://img411.imageshack.us/img411/3882/1222222.pnghttp://img52.imageshack.us/img52/425/111ez.png

 

τα παραπανω Screen ειναι απο την βερσιον 7.6.1 απο ενα Navigon 40 Easy του οποιου το RealityView_EU.nfs δουλευει απσογα και στην βερσιον 7.4.3

Link to comment
Share on other sites

δηλ. εβαλες το RealityView_EU.nfs σε στην βερσιον 7.4.3 ; και έγιναν μπλε οι κάρτες ;

 

 

Ελένη κτύπησες και παλι !!!!! Που θα βρουμε τη νέα version?

 

Μέσα και γώ :)

Link to comment
Share on other sites

http://img411.imageshack.us/img411/3882/1222222.pnghttp://img52.imageshack.us/img52/425/111ez.png

 

τα παραπανω Screen ειναι απο την βερσιον 7.6.1 απο ενα Navigon 40 Easy του οποιου το RealityView_EU.nfs δουλευει απσογα και στην βερσιον 7.4.3

 

Φίλε μου στο φόρουμ που είσαι mod αποκαλείς το myphone

(και πολλά άλλα φόρουμ με χιλιάδες χρήστες)

πεθαμένα φόρουμ.

 

Πως και από τα πεθαμένα φόρουμ?

Σ'έφαγε η μοναξιά στο τρομερό και φοβερό φόρουμ σου

όπου οι συντονιστές βρίζουν τους απλούς χρήστες? (παγκόσμια πρωτοτυπία!!!)

 

ante pane sto pethameno forum sou ekei kai mila oso thes ekei katalaves auta kai telos apo sena

Tα βρισίδια κοπήκαν από το quote για ευνόητους λόγους.

Edited by odytsak
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

.ακριβώς..έτσι είναι Edited by ibiza2003

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα κάπου δεν λειτουργεί με το 2100 max .

Θέλει συσκευή με Win6CE .

 

Φιλε μου για να το αναφέρει η eleniko ειναι σωστό. Πες μας που το διάβασες να το δουμε και εμείς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν επιτρέπονται link από άλλα ανταγωνιστικά site ή site "με περιεχομενο",αλλά με μια παραπομπή στα χαρακτηρστικά του προιόντος λέει καθαρά ότι έχει WinCE6...

 

Τώρα με ότι είπε η eleniko αρχικά,περιμένουμε όλοι να μας απαντήσει σχετικά:)

Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

Σε αλλο site αναφερει οντως για wince6.Συνεχιζοντας ομως λεει για το 2100 max πως αν το εχεις κανει 4310 γινεται και τρεχει κανονικα.....
Link to comment
Share on other sites

To εχουν δοκιμάσει πολλοί εκεί ;.:cry:

 

Εγώ έχω διαβάσει ότι με αναβαθμιση από 4350 δούλεψε σε κάποιους ,αλλά σε άλλους όχι....

Link to comment
Share on other sites

To εχουν δοκιμάσει πολλοί εκεί ;.:cry:

 

Εγώ έχω διαβάσει ότι με αναβαθμιση από 4350 δούλεψε σε κάποιους ,αλλά σε άλλους όχι....

 

Εκει που το διαβασα λεει καθαρα πως δουλευει στο max.Μονο που σε καποιες συσκευες δεν δουλευουν ολα τα χαρακτηριστικα.Θα το δοκιμασω και θα δω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν επιτρέπονται link από άλλα ανταγωνιστικά site ή site "με περιεχομενο",αλλά με μια παραπομπή στα χαρακτηρστικά του προιόντος λέει καθαρά ότι έχει WinCE6...

 

Τώρα με ότι είπε η eleniko αρχικά,περιμένουμε όλοι να μας απαντήσει σχετικά:)

 

Ας μην κρυβόμαστε πίσω απο το "απαγορεύετε"

Τουλάχιστον να το διαβάσουμε και εμείς.

Δεν ειναι κανενα κρατικο απόρρητο !!!

Αν δεν θέλεις να βαλεις λινκ , βαλε μας το κειμενο, μιας και δεν μπορουμε να το βρουμε.

Φιλικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

NAVIGON 40 Easy & NAVIGON 40 Plus (V 7.6.2 build 1155) *Untouched* for PNA

 

Requirements:Software for PNA with WinCE 6.0

Overview: Direct timages from the device memory. Complete and include all files, maps, sounds, etc.

After extracting files, copy to a SD-Karte/microSD-Karte and off you go.

Both images are tested on a 2110max (after upgrade to 4310 max ref.). This device, however, not all hardware-related screens displayed as the current model.

The other features work but otherwise accurate. The new Realtity View Pro is also very successful.

Manual does not work. But who needs that ...

 

Ελπιζω πως δεν εχω κανει κατι που δεν πρεπει....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...