Jump to content

Navigon 2110 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά!

έχω το εξής πρόβλημα:

Πέρασα στο 2100 μου τουςτελευταίους χάρτες Q2. 2010, έκτοτε μου εμφανίζει σε όλα ανεξαιρέτως τα POI ως εικονίδιο ένα μπουκάλι και σταφύλια, δηλαδή το εικονίδιο της ταβέρνας, είτε προκειτα για βενζινάδικο είτε για παρκικν όλα έχουν το εικονίδιο της ταβέρνας. μπορεί κάποιος να μου πει τι πρέπει να κανω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Μήπως δεν περασες και τα απαραιτητα .nfs του Q2_2010?

 

Επειδή τα πέρασα τα αρχεία nfs γι αυτό και προβληματίζομαι για ποιο λόγο το κάνει! δεν ξέρω τι άλλο να κάνω μου έχει σπάσει τα νεύρα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H Q2 δεν έχει κυκλοφορήσει επίσημα παρά σε 1-2 άλλες συσκευές μόνο μέσω Navigon fresh.Οσο αφορά για σχετικές γνώμες υπάρχουν αν κάνεις αναζήτιση (και εδώ μέσα). :)

 

-Απόλυτη χαρτογράφιση χωρίς λάθη δεν υπάρχει,καλύτερη χαρτογράφιση από αυτή της Νavteq για Ελλάδα ως τώρα, είναι γνωστό ότι υπάρχει. :)

 

Και ποιά ειναι η καλύτερη που ως γνωστόν υπάρχει????

Ειναι καιρός να την μάθουν και οσοι δεν την γνωρίζουν :(

Μιλάμε πάντα για το navigon 2100............:!:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι σχετικό καθενός τι καλύπτεται στην περιοχή του, και πάντα σε συνδιασμό με το λογισμικό που έχουμε δηλ. δυνατότητα δρομολογήσεων,υπολογισμού με βάση ένα χάρτη κλπ.Δεν αρκεί μόνο η κάλυψη του χάρτη. :!:

 

Από μεσο όρο (με αναζήτιση) σε γνώμες για διάφορες περιοχές (7.4 λογισμικό) κατά σειρά η Q3-2009,η Q4-2009 και τελευταία η Q1-2010.

Με την Ναvigon ισχύει μαλλον 2 βήματα μπροστά ένα πίσω σε όλα...

 

Από εκεί και πέρα κάθε γνώμη είναι υποκειμενική.

Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, ειμαι γραμμενος αρκετο καιρο τωρα, εχω 1 navigon 2110 max και εχω κερδισει απο εσας παρα πολλες γννωσεις και βοηθειες. Ειναι η πρωτη φορα που γραφω. Μηπως σας παρακαλω πολυ θα μπορουσε καποιος να μου στειλει με πμ το λογισμικο του 3300 max και τους τελευταιους χαρτες για αυτο; Αν θελει καποιος το q1 2010 με ολα τα extra (nfs,tmc,text to speech......), το κατεβαζει ως torrent απο εδω http://www.picktorrent.com/download/6e/4231292/navigon-2010-q1-europe-maps/.Ακομη μηπως εχει καποιος να μου δωσει ενημερωμενη εκδοση για navigon 2110 max για speed cameras;Και 1 τελευταιο, πηρα απο το eleniko την εκδοση navigon 7.4.2 και σε ενα κειμενο με οδηγιες αναφερει για το navigon suite οπου και να εψαξα δε βρηκα τιπιτα για αυτην την εφαρμογη, μηπως θα μπορουσε ενας φιλος να με ενημερωσει περι τινος προκειται: Σας ευχαριστω εκ των προτερων, καλη Κυριακη, και συγνωμη αν ισως εγραψα το θεμα μου σε σημειο που δεν πρεπει......
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα εχει κανει η NAVTEQ πολυ καλη δουλεια μεχρι τωρα στην χαρτογραφηση

και Ελλαδα αλλα περισοτερο Ευρωπη .Τεριος

 

post edited by rigasnic - ξεχείλωμα ποστ ως προς την οριζοντια διάσταση.

Edited by rigasnic
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα εχει κανει η NAVTEQ πολυ καλη δουλεια μεχρι τωρα στην χαρτογραφηση

και Ελλαδα αλλα περισοτερο Ευρωπη .Τεριος

 

http://img217.imageshack.us/img217/7605/fffffv.pnghttp://img691.imageshack.us/img691/3863/gggggp.pnghttp://img705.imageshack.us/img705/2521/hhhhp.pnghttp://img85.imageshack.us/img85/903/jjjjjj.png

 

Φιλε μου το να διαφημίζεις εδω ενα αλλο site το μονο που μπορω να πω ειναι οτι δεν κανεις το σωστο.

Τωρα για την χαρτογραφηση σου μπορω να σου πω ενα.

Αν δεν εισαι απο Αθήνα ... ευχομαι οταν το χρειαστεις για τον Δήμο της Αθήνας να εχει βελτιωθει. Αλλά για καλό και κακό κράτα και ενα βιβλιαρακι με τους Ταχυδρομικους Κώδικες και να τον ζητας παντα μαζι με την διεύθυνση.....

 

καλημερα, ειμαι γραμμενος αρκετο καιρο τωρα, εχω 1 navigon 2110 max και εχω κερδισει απο εσας παρα πολλες γννωσεις και βοηθειες. Ειναι η πρωτη φορα που γραφω. Μηπως σας παρακαλω πολυ θα μπορουσε καποιος να μου στειλει με πμ το λογισμικο του 3300 max και τους τελευταιους χαρτες για αυτο; Αν θελει καποιος το q1 2010 με ολα τα extra (nfs,tmc,text to speech......), το κατεβαζει ως torrent απο εδω http://www.picktorrent.com/download/6e/4231292/navigon-2010-q1-europe-maps/.Ακομη μηπως εχει καποιος να μου δωσει ενημερωμενη εκδοση για navigon 2110 max για speed cameras;Και 1 τελευταιο, πηρα απο το eleniko την εκδοση navigon 7.4.2 και σε ενα κειμενο με οδηγιες αναφερει για το navigon suite οπου και να εψαξα δε βρηκα τιπιτα για αυτην την εφαρμογη, μηπως θα μπορουσε ενας φιλος να με ενημερωσει περι τινος προκειται: Σας ευχαριστω εκ των προτερων, καλη Κυριακη, και συγνωμη αν ισως εγραψα το θεμα μου σε σημειο που δεν πρεπει......

 

Θα σου έλεγα οχι στο 7.4.2 .. ειναι πολυ αργο για το 2100...

Βαλε το 7.4.0 με Q1_2010

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το να διαφημίζεις εδω ενα αλλο site το μονο που μπορω να πω ειναι οτι δεν κανεις το σωστο.

Τωρα για την χαρτογραφηση σου μπορω να σου πω ενα.

Αν δεν εισαι απο Αθήνα ... ευχομαι οταν το χρειαστεις για τον Δήμο της Αθήνας να εχει βελτιωθει. Αλλά για καλό και κακό κράτα και ενα βιβλιαρακι με τους Ταχυδρομικους Κώδικες και να τον ζητας παντα μαζι με την διεύθυνση.....

 

το ονομα μου ειναι Τεριος .δεν διαφημιζω κατι παρα μονο το logo της navigon 7

της βερσιον 7.4.3. build 793 poυ με τα screenshot σας εδειξα πως μπορουμε να το αλαξουμε το περιστρεφομενο logo της navigon 7 και να το κανουμε της αρεσκειας μας αυτα, οσο για την χαρτογραφηση μετα λογου γνωσεως ειναι πολυ μπροστα η NAVTEQ απο την teleATLAS και απο αλλες εταιριες .οχι δεν ειμαι απο Αθηνα απο Καβαλα ειμαι αυτα

Link to comment
Share on other sites

το ονομα μου ειναι Τεριος .δεν διαφημιζω κατι παρα μονο το logo της navigon 7

της βερσιον 7.4.3. build 793 poυ με τα screenshot σας εδειξα πως μπορουμε να το αλαξουμε το περιστρεφομενο logo της navigon 7 και να το κανουμε της αρεσκειας μας αυτα, οσο για την χαρτογραφηση μετα λογου γνωσεως ειναι πολυ μπροστα η NAVTEQ απο την teleATLAS και απο αλλες εταιριες .οχι δεν ειμαι απο Αθηνα απο Καβαλα ειμαι αυτα

 

Αν το ...the..greekz.com δεν παραπέμπει σε αλλο site ...... και το δεχοντε οι διαχειριστες τοτε δεν μπορω να πω τιποτα.....

Τωρα αφου εισαι απο Καβαλα.. οταν θα ερθεις Αθηνα παρε και κανενα αλλο προγραμματακι μαζι σου.. που να εχει χαρτες εκτος navteq γιατι θα σου χρειαστει!!!!!:happy::happy:

Τωρα αν εισαι ο terios απο το αλλο φορουμ... σιγουρα θα εχεις στη διαθεση σου και αλλους χαρτες. :D:D

Φιλικα πάντα

Link to comment
Share on other sites

Κάτω τα χέρια από τον terios !!!

Ευτυχώς που υπάρχουν τύποι σαν και αυτόν και βλέπουμε και εμείς άσπρη μέρα ! ;)

 

Φιλικά πάντα :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Κάτω τα χέρια από τον terios !!!

Ευτυχώς που υπάρχουν τύποι σαν και αυτόν και βλέπουμε και εμείς άσπρη μέρα ! ;)

 

Φιλικά πάντα :rolleyes:

 

Ειδες πουθενα χέρια?

Φιλικα παντα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

παλικαρια ποτε δεν τσακωνομαστε με κανενα σε οποιο φορουμ και αν ειμαστε .ολοι κατι εχουμε προσφερει,αλλος λιγοτερο και αλλος περισοτερο. ολοι μια παρεα ειμαστε.τεριος και jogatore οπως και τα αλλα παιδια να ειστε καλα και πολλα χερετισματα
Link to comment
Share on other sites

http://img696.imageshack.us/img696/4562/unbenanntpst.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Για εσας που εχεται NAVIGON Fresh Μπορειτε να πατε και να κατεβασετε τον Q2_2010

 

το αρχειο GCM_EU.nfs ειναι για το RealCity3D οκ

Edited by filosofoss
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια ποτε δεν τσακωνομαστε με κανενα σε οποιο φορουμ και αν ειμαστε .ολοι κατι εχουμε προσφερει,αλλος λιγοτερο και αλλος περισοτερο. ολοι μια παρεα ειμαστε.τεριος και jogatore οπως και τα αλλα παιδια να ειστε καλα και πολλα χερετισματα

 

Δεν τσακωνετε κανεις,απλά μια απορια εξεφρασα.

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια αν έχει κανείς τον επίσημο q2-2010 μαζί με τα nfs αρχεία ας στείλει τον σύνδεσμο. Επίσης τα αρχεία για ρεαλιτυ βιου, σε περίπτωση που πέζουν στο 3300. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Δεν τσακωνετε κανεις,απλά μια απορια εξεφρασα.

 

Καλημερα σε ολους

Σιγα μη τσακωθουμε 120 σελ. μετα το πρωτο ποστ του...ΜΑΧ!!:lol:

Εγω αυτο που εχω να πω ειναι οτι το 2110μαχ που αγορασα τον

αυγουστο του2008 και με ολα αυτα τα καλουδια κυριολεκτικα ΠΕΤΑΕΙ!!

(μπραβο στα 5-6 παιδια που μοιραστηκαν ολα αυτα μαζι μας)

Το μονο θεμα πλεον ειναι οτι απο τη πολλη τη χρηση πρεπει σιγα-σιγα

να αλλαξω μια μπαταρια:( και θα την παραγειλλω αμεσως μετα την υποβολη

αυτου του μυνηματος..

Link to comment
Share on other sites

Το μονο θεμα πλεον ειναι οτι απο τη πολλη τη χρηση πρεπει σιγα-σιγα

να αλλαξω μια μπαταρια:( και θα την παραγειλλω αμεσως μετα την υποβολη

αυτου του μυνηματος..

 

Σε τι τιμή την έχεις βρεί; Θα την αλλάξεις μόνος σου;

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!!

Συγνωμη παιδια που χάθηκα τόσο καιρο αλλα δουλειές και μεταπτυχιακά με κρατησαν μακρια απο την αγαπημενη μου ασχολια το NAVIGON Λοιπον αν και πρωταρης στο είδος κατάφερα και σύνδεσα δύο διαφορετίκα πακέτα επιφάνειας που είχα ( της eleniko & του niko αν θυμαμαι καλα) Συνδιάζει το navigon 3300 με αλλα 2 λογισμικά, explorer, παιχνιδια πολλά, office, agenta, φακό.. τα πάντα... Ελπίζω όταν το ανεβάσω να αρέσει σε όλους...

Ενα μεγάλο μπράβο σε όλους ανεξαιρέτως που μας βοηθούν εδω μέσα.

θα το ανεβάσω σε λλίγες μέρες και ενημερώνω ότι λειτουργεί άψογα είδικα γι αυτούς που έχουν 2100 max...

 

Αύτο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι "υπάρχει καποιος τρόπος να βρεί κάποιος το νέο χάρτη q2-2010 και ολα τα reality city 3d , pois και τα γενικά ότι έχει βγεί.

Για πρώτη φορά θα πάω διακοπές καλοκαίρι με την κοπέλα μου κέρκρα (και επειδή φοβάμαι τις ενημερώσεις του q1-2010 για την εγνατία οδό) και θέλω να έχω τις τελευταίες ενημερώσεις...ειδα κάποιες φωτογραφίες του και κτρελάθηκα... που μπορώ να τα βρω;;;

Ας ΄μου στείλει καποιος παρακαλώ ενα Pm να με ενημερώσει αν ειναι εύκολο...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!!

 

Αύτο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι "υπάρχει καποιος τρόπος να βρεί κάποιος το νέο χάρτη q2-2010 και ολα τα reality city 3d , pois και τα γενικά ότι έχει βγεί.

Για πρώτη φορά θα πάω διακοπές καλοκαίρι με την κοπέλα μου κέρκρα (και επειδή φοβάμαι τις ενημερώσεις του q1-2010 για την εγνατία οδό) και θέλω να έχω τις τελευταίες ενημερώσεις...ειδα κάποιες φωτογραφίες του και κτρελάθηκα... που μπορώ να τα βρω;;;

Ας ΄μου στείλει καποιος παρακαλώ ενα Pm να με ενημερώσει αν ειναι εύκολο...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

 

Φίλε μου πολυ αισιοδοξος εισαι που θελεις reality city 3d για την Ελλάδα και ειδικα για Κερκυρα !!! Δεν θέλω να σε απογοητευσω αλλά βάλε και κανενα αλλο προγραμμα στο 2100 για να εχεις επικάλυψη. Μην περιμενεις πολλα στη Κερκυρα... πριν λιγο καιρο ειμουνα εκει...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πολυ αισιοδοξος εισαι που θελεις reality city 3d για την Ελλάδα και ειδικα για Κερκυρα !!! Δεν θέλω να σε απογοητευσω αλλά βάλε και κανενα αλλο προγραμμα στο 2100 για να εχεις επικάλυψη. Μην περιμενεις πολλα στη Κερκυρα... πριν λιγο καιρο ειμουνα εκει...

Εντάξει δεν περιμένω πολλά...αλλά εστω και κάτι λίγο είναι αρκετό... βασικά μου άρεσαν γενικά οι νέεοι ΄χαρτες και θέλω να δω τυχόν διορθώσεις στην εγνατία οδό για θεσσαλονίκη - ηγουμενίτσα..μην παω πουθενα αλλου...χαχαχαχα

Αν έχει παντως κανεις το χάρτη ας μου πει...

Θα ήμουν ευγνώμων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.:)

 

Συγνώμη παιδιά ,καθότι έλειψα αρκετό καιρό.

Κατά αρχήν παιδιά μην μαλώνετε..

 

-Όσον αφορά το maxάκι μας η πιο άψογη έκδοση είναι Upgrade 2110max auf NAVIGON 4310 προσωπικά το τρέχω από την SD κάρτα μιας και έχω ακόμη NAVIGON FreshMaps.

 

-Επίσης θα πρότεινα την έκδοση 1.0707.0409 Firmware πολύ καλύτερο gps Fix.

 

-reality city 3d τρέχει μόνο με WinCE 6 ΜΝ 7.5.ΧΧΧ και από ότι γνωρίζω μέχρι τώρα μόνο με τα navigon 84ΧΧ .

Η έκδοση Navigon MN 7.5.7 με και χωρίς TRUCK τρέχει όμως και σε 3300, 4310 , 6310

 

Υ.Γ Το ωραίο είναι έχουμε έναν χάρτη για όλες τις εκδόσεις MN7.0, MN7.3, MN7.4 u. MN7.5 (PNA und PDA)

Edited by eleniKo
Link to comment
Share on other sites

εαν κάνεις upgrade το 2110 σε 4310 μπορείς να τρέξεις εκδόσεις 7.5 και ανώτερες?

 

ΟΧΙ η εκδόσεις 7.5 και πάνω είναι μόνο για WinCE 6 :D

Μπορείς να τρέξεις την αναβάθμιση " upgrade το 2110 σε 4310" από SD card ,τρέχει άψογα και δεν πειράζεις τίποτα στο μαξάκι σου

Edited by eleniKo
Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση 7.4.0.787 ( για το 7310) που έχω βρεί και βάλει (λέει λειτουργεί και το PanoramaView3D, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει) με το 1.0707.0409 firmware πάει επίσης πολύ γρήγορα. Στην απόκριση είναι ίδια με την 4310max. (7.4.7) παρότι με περισσότερες λειτουργίες (το 7310). Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...