Jump to content

Navigon 2110 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγήκε νέος χάρτης Q2 της Navigon? Κατι τετοιο παιζει στα forums. Εγώ εναν που κατέβασα να δοκιμασω κολλαει στο 2100 με το final 7.4.

Ξερει κανεις σας τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανεις αν στο Eleni final 7.4.0 , μπορούμε να αντικαταστήσουμε το εικονιδιο του TomTom με αυτο του Dest και τι μετετροπη πρέπει να γίνει και πως ?

 

Στειλε μου το Skin.ini που χρησιμοποιεις και κατι θα κανουμε

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και συγχαρητηρια σε ολους για την πολυ καλη δουλεια που γινεται, με ιδιαιτερη μνεια στην EleniKo, με το υπεροχο "menu_vista_2110max" που μας εδωσε.

Εχω και εγω εδω και 1 εβδομαδα το 2110max (εκανα backup της μαμισιας καρτας και update, την αντεγραψα σε μια Lexar 4gb -τωρα χρησιμοποιω την τεσσαρα-) και ξεκινωντας απο την αρχη του φορουμ εγκατεστησα κατα σειρα ολα τα καλουδια που βρηκα (activea, nfSpeedMenu, και οτι αλλο βρηκα...),και τωρα ειμαι στο "2110Max Menu σε Vista look" απο EleniKo για το οποιο θα ηθελα, αν ειναι δυνατον, μερικες απαντησεις-λυσεις.

 

1. Προς

 

Μηπως θα μπορουσες να δωσεις τις αλλαγές απο τα γερμανικα, που εκανες στο Skin.ini ή και οτι αλλο?

 

2. Οταν ξεκιναω το DESTINATOR "Nikos_Dest7.rar-αυτο εχω εγκαταστησει" μου βγαζει "RESIZE MAP, NOT ENOUGH MEMORY" και με δυο κλικ στο "Χ" μπαινει στο DESTINATOR. Αυτο δεν το κανει παντα. Αυτο εχει σχεση με το μεγεθος της SD ή με την μνημη του μηχανηματος?

 

3.To κανει και για το 2110ΜΑΧ, γιατι ποιο πανω γραφει . Εγω παντως δεν καταφερα να το κανω να φανει πανω αριστερα στην οθονη παρ ολο που ακολουθησα τις οδηγιες

 

 

Επισης θα μπορουσε καποιος να στειλει και αλλα καλ@@δια (igo... κλπ) με pm? και γενικα οτι αλλο που θα μπορουσε να βελτιστοποιηση (satfix, 3d ... κλπ), να ομορφηνει και να κανει λειτουργικοτερο το μηχανακι.

 

Ευχαριστω για την υπομονη σας

 

1. Δοκιμασε αυτο το μενου που εχω διορθωσει. Εχω βαλει στην επιφανεια εργασιας και συντομευση για την εισοδο του πληκτρολογιου. Αν δεν σου αρεσει μπορεις να διαγραψεις το αρχειο Skin.ini και να μετονομασεις το Skin.ini_2 σε Skin.ini . Μετα απο το απαρετητο reset η επιφανεια εργασιας θα ειναι οπως πριν.:happy:

2. Πρεπει να φταιει η οριακη μνημη του navigon. Σε omnia ακριβως το ιδιο τρεχει κανονικοτατα.

3. Ουτε μετα απο reset;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, μήπως μπόρεσε κανείς να εγκαταστήσει το garmin πάνω στο navigon 2110 max? Ή δεν υπάρχει καθόλου ελπίδα?

 

Εγω εβαλα τον ozice 2.και δουλεψε αψογα .Αν σου κανει την δουλεια γι off road τοτε δοκιμασε το ειναι καλο αλλα δεν εχει σχεση με dest igo κλπ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπωσ εχει κανεισ το logo με το σημα τησ FORD γιατι τησ eleniko ειναι off

 

Διστυχως δεν το εχω, αλλα εφτιαξα αυτο . Σου κανει; :)

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέος χάρτης Q2 της Navigon? Κατι τετοιο παιζει στα forums. Εγώ εναν που κατέβασα να δοκιμασω κολλαει στο 2100 με το final 7.4.

Ξερει κανεις σας τιποτα?

Nαι βγήκε. Στο δεέλληνες.κομ υπάρχει χάρτης Ελλάδας Q2_2009 με όλα τα αρχεία που χρειάζονται για να εμφανίζεται. :up:

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέος χάρτης Q2 της Navigon? Κατι τετοιο παιζει στα forums. Εγώ εναν που κατέβασα να δοκιμασω κολλαει στο 2100 με το final 7.4.

Ξερει κανεις σας τιποτα?

 

Όχι ο επίσημος δε βγηκε και σύμφωνα με την επίσημη ενημέρωση θα βγει σε δυο εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!Εχω περασει το vista menu και ενω το navigon και to igo δουλευουν αψογα το destinator βγαζει συνεχως τα σημεια αφετηριας και προορισμου μη προσπελασιμα!!μπορει καποιος να βοηθησει;;;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!Εχω περασει το vista menu και ενω το navigon και to igo δουλευουν αψογα το destinator βγαζει συνεχως τα σημεια αφετηριας και προορισμου μη προσπελασιμα!!μπορει καποιος να βοηθησει;;;

 

Εμένα μου το κάνει το destinator 8 αυτό. πρέπει να φταίει η έκδοση που έχουμε... Δεν έχω βρει λύση στο πρόβλημα... ;(

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

το vista menu για το Navigon 2100 θελει το Destinator_7.0.0.588.11 & εμενα εβγαζε το ιδιο μηνυμα (τα σημεια αφετηριας και προορισμου μη προσπελασιμα)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο εχει απαντηθει 500 ΦΟΡΕΣ κοιταξτε πριν ρωτατε τα ιδια και τα ιδια.Για να το πουμε παλι ελπιζω για τελευταια φορα ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ Η ΕΚΔΟΣΗ Destinator_7.0.0.588.11 ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΖΕΙ (τα σημεια αφετηριας και προορισμου μη προσπελασιμα). ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΕΙ ΚΑΙ ΑΣ ΓΙΝΟΜΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟΣ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ FOROUM ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΣΜΙΚΑ ΕΔΩ ΕΔΩ ΛΕΜΕ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΛΥΝΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΜΑΣ.Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΑΝ ΨΑΞΕΤΕ ΣΤΑ FOROYM TOY DESTINATOR EXEI ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ ΟΥΚ Ω ΛΙΓΕΣ ΦΟΡΕΣ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο εχει απαντηθει 500 ΦΟΡΕΣ κοιταξτε πριν ρωτατε τα ιδια και τα ιδια.Για να το πουμε παλι ελπιζω για τελευταια φορα ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ Η ΕΚΔΟΣΗ Destinator_7.0.0.588.11 ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΖΕΙ (τα σημεια αφετηριας και προορισμου μη προσπελασιμα). ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΕΙ ΚΑΙ ΑΣ ΓΙΝΟΜΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟΣ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ FOROUM ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΣΜΙΚΑ ΕΔΩ ΕΔΩ ΛΕΜΕ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΛΥΝΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΜΑΣ.Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΑΝ ΨΑΞΕΤΕ ΣΤΑ FOROYM TOY DESTINATOR EXEI ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ ΟΥΚ Ο ΛΙΓΕΣ ΦΟΡΕΣ.

 

Μη παιρνεις και ορκο. Και σε αυτη την εκδοση βγαινει το μηνυμα αυτο, μονο που αυτο διοθωνεται. Το σιγουρο ειναι οτι δεν φταιει το menu vista.

Link to comment
Share on other sites

Μη παιρνεις και ορκο. Και σε αυτη την εκδοση βγαινει το μηνυμα αυτο, μονο που αυτο διοθωνεται. Το σιγουρο ειναι οτι δεν φταιει το menu vista.

 

Σε αυτην την εκδοση το προβλημα ειναι τα forlinks αλλα με τα σωστα διoρθωνεται εντελως οπως σωστα ανεφερες.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δοκίμασα όλες τις εκδόσεις του Destinator 7 και 8 και είχα και εγώ το γνωστό πρόβλημα (τα σημεία αφετηρίας και προορισμού μη προσπελάσιμα), τελικά βρήκα μια απλούστατη λύση:

 

ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟ DESTINATOR ΚΑΝΩ ΠΡΩΤΑ SOFTRESET.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά...

Θα ήθελα να ζητήσω τη βοήθειά σας καθότι δεν έχω βγάλει άκρη με το εξής:

 

Σε ΜΝ 7.4 και χάρτες Ευρώπης Q1 2009, όταν ψάχνω οδό ή σημείο από τον ελληνικό χάρτη, μου εμφανίζεται κανονικά το πληκτρολόγιο και γράφω ότι θέλω για την αναζήτηση...

Δεν συμβαίνει όμως το ίδιο όταν κάνω την ίδια αναζήτηση για ιταλικό σημείο (έχω φορτώσει τον ιταλικό χάρτη). Δηλ. το πληκτρολόγιο γίνεται αχνό και δεν μπορώ να πατήσω τα κουμπιά.

Αντίθετα αν πάω από το χάρτη και επιλέξω να με πάει από την Ελλάδα στην Ρώμη, τότε βγαίνει κανονικά η διαδρομή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο εχει απαντηθει 500 ΦΟΡΕΣ κοιταξτε πριν ρωτατε τα ιδια και τα ιδια.Για να το πουμε παλι ελπιζω για τελευταια φορα ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ Η ΕΚΔΟΣΗ Destinator_7.0.0.588.11 ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΖΕΙ (τα σημεια αφετηριας και προορισμου μη προσπελασιμα). ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΕΙ ΚΑΙ ΑΣ ΓΙΝΟΜΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟΣ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ FOROUM ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΣΜΙΚΑ ΕΔΩ ΕΔΩ ΛΕΜΕ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΛΥΝΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΜΑΣ.Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΑΝ ΨΑΞΕΤΕ ΣΤΑ FOROYM TOY DESTINATOR EXEI ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ ΟΥΚ Ω ΛΙΓΕΣ ΦΟΡΕΣ.

 

Μη παιρνεις και ορκο. Και σε αυτη την εκδοση βγαινει το μηνυμα αυτο, μονο που αυτο διοθωνεται. Το σιγουρο ειναι οτι δεν φταιει το menu vista.

 

Με αυτήν την εκδοση (Destinator_7.0.0.588.11) δεν ξεκινά καθόλου.....

Αρα σωστός ο Νικος που λεει μην παιρνεις και ορκο...........

Link to comment
Share on other sites

Με αυτήν την εκδοση (Destinator_7.0.0.588.11) δεν ξεκινά καθόλου.....

Αρα σωστός ο Νικος που λεει μην παιρνεις και ορκο...........

 

Eμένα πάλι με αυτή την έκδοση τρέχει κανονικότατα!!:D

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Με αυτήν την εκδοση (Destinator_7.0.0.588.11) δεν ξεκινά καθόλου.....

Αρα σωστός ο Νικος που λεει μην παιρνεις και ορκο...........

 

εαν δεν τρεχει σημενει οτι καπου αλλου υπαρχει προβλημα γιατι αυτη η εκδοση παιζει κανονικα σε ολα τα λογισμικα και οχι μονο στα navigon. εγω προσωπικα το εχω και στα τρια navigon poy exv kai leiroyrgei apsoga. θα βοηθουσε εαν ελεγεσ τι μηνυμα σου βγαζει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...