Jump to content

Navigon 2110 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το navigon πάντως γυρνώντας από Δράμα την μισή Εγνατία με είχε στα χωράφια.

 

Είχες κατεβάσει τον πρόσφατο χάρτη Q4 2008 της NAVTEQ μέσω του Navigon FRESH??

 

Διαφορές

2008.Q3.Greece ~56% (167.972km) 17.472 POIs in 53 categories

2008.Q4.Greece ~75% (225.884km) 19.418 POIs in 54 categories

 

ΥΓ. Την Κυριακή γύρισα από διακοπές στο Νεστώριο Καστοριάς. Μόλις βρω χρόνο, θα σας γράψω εντυπώσεις (αν και όλο σχεδον το ταξίδι το έκανα με το iGO :p).

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Gregrapt ευχαριστώ για την διευκρίνηση γιατί τώρα έχω εκτός τους χάρτες ευρώπης του navigΌχι ότι χρειάζονται άμεσα αλλά ας υπάρχουν μέσα.

Όσο για τον atel και γώ αυτά τα δύο χρησιμοποιώ, το dest και το mio δεν μου γέμισαν το μάτι.

Το navigon πάντως γυρνώντας από Δράμα την μισή Εγνατία με είχε στα χωράφια.

 

το ιδιο εκανε και σε μενα με την εγνατια οδο. αλλα προφανως οταν εγινε η χαρτογραφηση δεν ειχε δοθει σε κυκλοφορια ολη η εγνατια αλλα μερικα κομματια. για αυτο και οταν εφτασα στην βολβη μου ελεγε να περασω μεσα απο τα χωρια. ελπιζουμε σε ολοκληρωση της χαρτογραφησης. μηπως ξεριει καποιος που μπορω να βρω τους χαρτες ΜΝ7 GR Q4.2008;

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξεριει καποιος που μπορω να βρω τους χαρτες ΜΝ7 GR Q4.2008;

 

http://www.navigon.com/max

Κατεβάζεις το πρόγραμμα NAVIGON Fresh, συνδέεις το GPS στη USB, τρέχεις το πρόγραμμα, κάνεις register, και πας εκεί που λέει My Settings -> Latest Map Guarantee.

 

ΥΓ. Κάνε και ένα update στο Navigon software για να βάλεις την v7.0.12.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ. Θα το κανω αργοτερα διοτι μου ειπαν απο την αντιπροσωπεια οτι θα βγει νεος χαρτης απο την νεα χρονια, και λογω του οτι εχω ακομα μια αναβαθμιση εως τον ιουνιο του 2009 λεω να αναβαθμισω τους χαρτες αργοτερα.

αλλα παρεπιμπτωντος μηπως ξερουμε κατι για free χαρτες;

ευχαριστω παντως.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ. Θα το κανω αργοτερα διοτι μου ειπαν απο την αντιπροσωπεια οτι θα βγει νεος χαρτης απο την νεα χρονια, και λογω του οτι εχω ακομα μια αναβαθμιση εως τον ιουνιο του 2009 λεω να αναβαθμισω τους χαρτες αργοτερα.

αλλα παρεπιμπτωντος μηπως ξερουμε κατι για free χαρτες;

ευχαριστω παντως.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ

Q4 για navigon όλων των ευρωπαϊκών χωρών.

http://rapidshare.com/users/VLXLDO

 

Αν δεν επιτρέπεται σβήστε το μήνυμα οι ειδικοί.

Link to comment
Share on other sites

παιδία εγώ το τσίμπησα σήμερα, πως δεν σκοτωθήκαμε στο δρόμο με το διαολομηχάνημα και τους χάρτες που έχει. Μιλάω για την Πόλη του βόλου,

πχ ελεγε για στροφές αριστέρα ενώ απαγωρευότανε και άλλα τέτια ωραία.

Link to comment
Share on other sites

παιδία εγώ το τσίμπησα σήμερα, πως δεν σκοτωθήκαμε στο δρόμο με το διαολομηχάνημα και τους χάρτες που έχει. Μιλάω για την Πόλη του βόλου,

πχ ελεγε για στροφές αριστέρα ενώ απαγωρευότανε και άλλα τέτια ωραία.

Δε ξέρω για το Βόλο, πάντως για Αθήνα-Θεσσαλονίκη-Λάρισα που το δοκίμασα είναι σχεδόν άψογο. Σε επαρχία όντως θέλει αρκετή δουλίτσα ακόμα, αλλά πιστεύω μέσα στο 2009 να προσθέσουν πολλούς χάρτες ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Q4 για navigon όλων των ευρωπαϊκών χωρών.

http://rapidshare.com/users/VLXLDO

 

Αν δεν επιτρέπεται σβήστε το μήνυμα οι ειδικοί.

 

καλη χρονια και χρονια πολλα με υγεια σε ολους.

Σε ευχαριστω πολυ. θα το δοκιμασω. να εισαι παντως καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους.

Φίλε Erebos τους καινούριους χάρτες έχω αφού έχω και για 2 χρόνια update. Οτί είναι πίσω το ξέραμε αλλά περίμενα ότι την εγνατία θα την είχαν μέσα μιας και δεν είναι τόσο καινούριο το κομμάτι.

Ελπίζω να πέρασες καλά και εσύ και όσοι φύγαν αυτές τις μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Χμ, για τη Λάρισα το παίρνω πίσω... Χάλια την έχουν... Έχουν κάνει πολλές πεζοδρομήσεις στο κέντρο κλείνοντας κάποιους δρόμους για τα αυτοκίνητα, αλλά οι χάρτες δεν έχουν ενημερωθεί ακόμα και σε καλούν να στρίψεις από... πεζοδρόμους!!! :down:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλώς σας βρήκα.

 

εχτες το χτυπησα (2100 μαχ) και σήμερα το τέσταρα για λίγο, 2 χλμ, πηγαίνοντας στην δουλειά. Από κάτι κατσικόδρομους χωρίς οδό στην Αττική που έστριβα, τους είχε μια χαρά. Όμως πήγαινα με 20 χλμ και έδειχνε ότι πάω με 40. στο θέμα μας τώρα.

 

Ακολούθησα τις οδηγίες της σελίδας 2 και έχω ρωτήσεις:

 

1. Βρήκα το dest 7 χωρίς χάρτες και το πέρασα, αλλά δεν ξέρω που να βάλω τους χάρτες GreekU για να τους δει. Μου λέει ότι δεν βρίσκει χάρτη ή αν δοκιμάσω να τους βάλω σε διάφορα σημεία, κάνει έναν ήχο και παγώνει στην αρχική του σελίδα εκκίνησης. που να τους τοποθετήσω;

 

2. Αυτό το μενού δεν γίνεται να φόρτώνει άμεσα; κάθε φορά πρέπει να κάνουμε reset;

 

3. αφού έβαλα το μενού, κάθε φορά που το συνδέω στο pc δεν δείχνει πλεον την οθόμη σίνδεσης με τα κομπιουτεράκια. αυτό είναι πρόβλημα;

 

4. το μενού γίνεται να πιάνει όλη την οθόνη;

 

5. κάποιο προγραματάκι να πέρνει στίγμα στο βουνό και να δείχνει ίχνος και πυξίδα, όπως τα φορητά της garmin, υπάρχει να βάλουμε;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε navman,

τον φάκελο με τους χάρτες θα τον βάλεις μέσα στον φάκελο destinator αλλά θα αντικαταστήσεις και τα forlinks που είναι στον φάκελο userdata.

Θα πας στην σελ. 14 post 206 και θα βάλεις το μενού που δίνει ο erebos αντί γι'αυτό που έχεις βάλει και όσο για την σύνδεση με τον υπολογιστή δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Σου έστειλα και pm

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τώρα τι γίνεται. Έβαλα το μενού του erebos και είναι τζάμι. Όμως πριν είχα βάλει το αρχείο Calibration.exe, το οποίο είχα μετονομάσει, και δούλευε το dest μια χαρά. Μετά το διέγραψα, ξαναμετονόμαστα το κανονικό αρχείο, και πέρασα το μενού. Με το μενού λοιπόν το dest7 δεν δουλεύει με τίποτα. Κάνει έναν ήχο και κολάει. Όυτε με reset παίρνει χαμπάρι. Θαρώ υπάρχει κάποια ασυμβατότητα. Πως θα το λύσω αυτό; Επίσης κανένα rapid link για το tomtom υπάρχει; Τα igo και miomap δουλρύουν απροβλημάτιστα.
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια έκανε και σε μένα. Δοκίμασε αυτά που σου έστειλα. Σε μένα δουλεύουν με το μόνο "πρόβλημα" ότι στην αρχή όταν ξεκινάω το dest μου βγάζει ένα παράθυρο για resizemaps, πατάω απλώς το οκ και δουλεύει μια χαρά.

Το tomtom το παλεύω αλλά δεν τα κατάφερα ακόμα.

Αν κάποιος το κατάφερε ας μας πει και σε μας.

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω, σε λίγο θα δούμε αν μου κάνει δουλειά. Αυτό το papago λέει τίποτα; Και κανένα για στίγμα και πιξίδα εκτός δρόμου ρε παιδιά αν υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

Μπράβω φιλαράκι, τώρα δουλεύει. Αυτό το μήνυμα για resizemaps, αν βρούμε πως φεύγει θα είναι jet. Ευχαριστώ!

 

 

AYTO TO RΕSIZEMAPS τΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ DEST7 ME TON ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΧΑΡΤΗ 2008.Q4.114.EL ΣΤΟ NAVIGON 2100max .

 

O 2008 Q4 XARTHS ΤΗΣ NAVIGON ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΨΗ ΣΧΕΔΟΝ 95% ΣΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σαν αυτό ψάχνω:

 

http://handheld.softpedia.com/get/GPS/GPS-Compass-66952.shtml

 

Γίνεται αυτό να το εγκαταστήσουμε;

 

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΙΣΩΣ

 

ΕΓΩ ΤΡΕΧΩ ΤΟ GARMIN KANONIKA ΣΤΟ 2100max MONO ΠOY ΔEN ΒΡΙΣΚΕΙ TO GPS ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΤΙΑΞΕΙ ???

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΥ BOYNA EXEI XARTH ANABASIS.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανες εγκατάσταση ή τρέχει από την κάρτα;

 

 

ΑΠΟ ΚΑΡΤΑ ΤΟ ΤΡΕΧΩ ΣΤΟ ΜΙΟ C320b ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΟ GPS ΣΤΟ NAVIGON 2100max ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙ..!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ίσως πρέπει να ορίσεις άλλη com για να το βρει.

 

Δεν το σπρώχνεις και κατα δώ; :)

 

EXEI PORT SPLITTER ΠΟΥ ΟΡΙΖΕΙ ΤΗΝ COM ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΝ ΤΗΝ ΟΡΙΖΑ ΕΓΩ ΥΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΟΚ.

 

ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ

 

http://anonym.to/?http://rapidshare.com/files/171992318/garmin_me_xarth_3.8.zip

 

ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΧΕΙ Ο Κapet σ'αυτο το Forum

 

http://www.thegreekz.com/forum/showthread.php?t=406063

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε μου. Τώρα το κτεβάζω. Αν μπλέξω πουθενά θα σε ρωτήσω :):):):)

 

ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ DIRECTOR RunGMXT ΤΡΕΧΕΙΣ ΤΟ GARMIN.EXE

 

θέλει όλες αυτές τις οδηγίες [χρησιμοποιηστε το ΚΕΥΤΖΕΝ to create unlock key ]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...