Jump to content

Mio moov 200 & 330


giannis0123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 372
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Καλησπερα, περασα στο 330 το unlock του navman, αλλα μου βγαινει το error: "window smartSR_CE coul not be found" μπαινει στους μαμισιους maps, αλλα κ παλι δε ξερω τι να κανω για να βαλω destinator!! μπορει κανεις να βοηθησει? ή να βαλω το mio pocket?
Link to comment
Share on other sites

πηρα χτες το 200 .πολυ καλη κατασκευη και πολη καλη βαση για το αυτοκινητο χωρις να κουνιετε .πρωτη φορα αγοραζω Mio .λιγο που το δοκιμασα το βλεπω πολη ενημερομενο στους χαρτες και πιανει σημα αστραπιαια:)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Επεσε σημερα στα χερια μου ενα Mio Moov 200 με ελληνικους χαρτες.

Μηπως υπαρχει τροπος να εχω Ιταλικους χαρτες μαζι με τους ελληνικους?

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Επεσε σημερα στα χερια μου ενα Mio Moov 200 με ελληνικους χαρτες.

Μηπως υπαρχει τροπος να εχω Ιταλικους χαρτες μαζι με τους ελληνικους?

 

Κανεις ρε παιδια?Ειναι επιγον....

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το ξεκλειδώσεις.Σε ξεκλειδωμένη συσκευή μπορείς να βάλεις τα πάντα.

http://gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?f=115&t=3806

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το ξεκλειδώσεις.Σε ξεκλειδωμένη συσκευή μπορείς να βάλεις τα πάντα.

http://gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?f=115&t=3806

 

Και με την εγγυηση τι γινεται?Την χανω.....?

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Κάθε ενέργεια μη ενδειδυγμένη από τον κατασκευαστή,έχει ως αποτέλεσμα την απώλεια της εγγύησης
Link to comment
Share on other sites

Ok.Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα moov200 το οποίο και πείραξα να μου φορτώνει το destinator 8

όμως μονο ανοιγει κλείνει και δεν μπορώ να το συνδέσω στο pc μέσω usb δεν το βλέπει ΚΑΝ ...

τό εχω αφήσει να σβήσει απο μπαταρία τιν έχω βγάλει κίολας αλλα τίποτα δεν μπορώ να το δώ στο pc με usb

ξέρει κανείς πώς θα το επαναφέρω ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 330 και στα Σ.Ε έχει να επιλέξεις να σε ενημερώνει για κάμερες (ασφαλείας, ταχύτητα κ.α.)...Ενώ το έχω επιλέξει έχω δει ότι δεν με ενημερώνει και φίλος μου με gps μου έχει πει ότι αυτόν τον ειδοποιεί....Τελικά γίνεται να σε ενημερώνει για ύπαρξη κάμερας ή όχι;;;;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

αν μπορεί κάποιος να μου πει διαφορές μεταξύ 150 και 200;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω το moov 200 και ξαφνικά χθες κόλλησε, την ώρα που το είχα στο αυτοκίνητό μου.

Έκανα reset και από τότε δεν κάνει boot. Κολλάει στην πορτοκαλί οθόνη.

Έχει κανείς καμμιά άποψη πως το ξεκολλάω;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πως ανεβαζεις τον φωτισμο οταν το εχεις σπασμενο το moov 200 ?μονο στο miomap εχει καλη ενταση ο φωτισμος.:cool:
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πως ανεβαζεις τον φωτισμο οταν το εχεις σπασμενο το moov 200 ?μονο στο miomap εχει καλη ενταση ο φωτισμος.:cool:

 

εχω φαει τον τοπο και τιποτα .μονο στο miomap που εχει μεσα το προγραμμα να ρυθμιστη ο φωτισμος μπορω να εχω τερμα τον φωτισμο!στο igο destinator και στο κετρικο μενου τον windows ειναι χαμηλα.δεν μπορω να βρω ουτε απο την συσκευει πως ανεβενει ο φωτισμος.καμια ιδεα κανεις?:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ ΤΑ MOOV ΞΕΚΛΕΙΔΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΡΕΧΟΥΝ ΑΨΟΓΑ ΚΑΙ ΜΕ GARMIN ΚΑΙ IGO ΚΑΙ NAVIGATOR ΚΑΙ GINIUS DRIVE .

 

Μπορεί κάποιος να επαληθεύσει αυτό για το Garmin, εφ' όσον βέβαιν έχουν γίνει οι απαραίτητες διαδικασίες ξεκλειδώματος? Με ενδιαφέρει το εν λόγω λογισμικό λόγω τον χαρτών off-road και θάλασσας και θέλω να το έχω και αυτό στη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος μπορει να πει την διαδικασια δημιουργιας εικονιδιων στο desktop για την εναρξη εξτρα προγραμματων που εχουμε βαλει στο moov (destinator κτλ)
....
Link to comment
Share on other sites

fou ανοίγεις ένα notepad και γράφεις Storage Card\(διαδρομή αρχείου που θέλεις να δημιουργήσεις ως συντόμευση). Το αποθηκεύεις με την κατάληξη lnk και το αντιγράφεις στο Program Files\Unlock\Desktop της συσκευής.

 

Ρίξε μια ματιά και εδώ

Link to comment
Share on other sites

fou ανοίγεις ένα notepad και γράφεις Storage Card\(διαδρομή αρχείου που θέλεις να δημιουργήσεις ως συντόμευση). Το αποθηκεύεις με την κατάληξη lnk και το αντιγράφεις στο Program Files\Unlock\Desktop της συσκευής.

 

Ρίξε μια ματιά και εδώ

 

Ευχαριστω πολυ φιλε, να'σαι καλα!

....
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να τρέξω το garmin στο Moov 330 εμφανίζεται ένα παράθυρο και λέει " Read Access Violation at data address 0χFFFFFFFC. Καμία ιδέα?

 

Το igo8 τρέχει κανονικά.

 

edit:

Τελικά εγκατέστησα το mio pocket 3.0 και πλέον όλα τα προγράμματα τρέχουν κανονικά. Ένα tip για οποιονδήποτε προσπαθήσει να το εγκαταστήσει, πριν εισάγει την sd κάρτα πρέπει το mio map να έχει κλειδώσει δορυφόρους.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια ψαχνω το destinator 7 που τρεχει στο miomoov 200 ΚΑΙΓΟΜΑΙ πραγματικα το εχει καπιος? αν ναι ας το ανεβασει καπου η να κανει τον κοπο να μου το στηλει στο kostas@kirikou.gr καιγομαι παιδια αν μπορειτε βοηθηστε με
το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην ομορφη παρεα σας.

 

θα ηθελα να μαθω πια ειναι η πραγματικη αυτονομια του mio moov 200 απο τα παιδια που το εχουν και το εχουν πραγματικα ελενξει γιατι στα διαφορα sites ο καθενας γραφει οτι θελει. εχω διαβασει απο 1 εως 4 ωρες αναλογως το μαγαζι και δεν μπορω να βγαλω ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

είμαι καινούργιος στο club σχετικά με αυτά τα μαραφετια (μόλις από προχθές),απλώς έχω το mio 200 ενός φίλου μου

και προσπαθούμε να το επαναφέρουμε στην ζωή.

Έχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα γιατί ο προηγούμενος «σχετικός» σαν και εμένα που ήθελε να του σπάσει την συσκευή και περάσει χάρτες πρέπει να του

έσβησε μάλλον κάποια σημαντικά αρχεία της ενσωματωμένης μνήμης.

 

Έκανα αυτά που λέει ο φίλος μας ο kyriakos1671989 στο post #15 βήμα βήμα όπως τα περιγράφει με τις εξής διαφορές

 

1) το link δεν λειτουργεί πλέων και αντί MioPocket_2.0_Release_22.zip

βρήκα την MioPocket 2.0 Release 28 (που μου φάνηκε τουλάχιστον από το αρχείο SysInfo-Start.mscr - ίδιο σαν και relase 22)

 

2) εκεί που κάνουμε paste στο PATHS.XML, στην 5-τη σειρά αντί Cobia_410_64 το διόρθωσα και έβαλα Cobia_300_32 (αφού έχω το mio 200)

 

το αποτέλεσμα μετά απ' όλα αυτά είναι ότι κάνει boot, ξεκινάει εγκατάσταση, την τελειώνει με επιτυχία υποτίθεται και μετά στο reboot μου εμφανίζει απλώς μια πορτοκαλί οθόνη που γράφει mio "explore more" και μένει εκεί κολλημένο.

 

έχω την εντύπωση ότι πρέπει να λείπουν files από την ενσωματωμένη μνήμη τις συσκευή γιατί το PATHS.XML δεν υπήρχε καν και

χρεωστικέ να το δημιουργήσω εγώ.

 

Θα μπορούσε κάποιο καλό παιδί να με βοηθήσει μπας και φτιάξουμε το mio γιατι σε 20 μέρες θα το χρειαστώ;

 

Σας ευχαριστώ εκ το προτέρων!

 

Υ.Γ. - συγνώμη αν σας κούρασα με το μεγάλο post μου.....

 

Φιλικά

Βαγγέλης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...