Jump to content

Mio moov 200 & 330


giannis0123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 372
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα, ανοίγω το topic για να με κατευθύνετε όσο μπορείτε. Ψάχνω 100 ώρες στο internet και ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη. Θέλω να περάσω κάποια poi στο mio moov 200 μου και δε μπορώ. Έχει το πρόγραμμα της συσκευής, αλλά όταν παω να περάσω το αρχείο .csv μου λέει δε βρέθηκε η διαδορμή poi στη συσκευή.

 

Μπρείτε να μου δώσετε λίγες οδηγίες? Σας ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

Δε βρέθηκε η διαδρομή εγκατάστασης POI στη συσκευή μου γράφει. Το ίδιο όταν έβαλα αγγλικά (σε αγγλικήξ γλώσσα βέβαια). Καμία άλλη ιδεά?? Βοηθήστε με παιδιά, δε τη παλεύω άλλο!
Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia!

Ithela na rwtisw an kserei kapoios pou vriskoume updates. Ypotithetai oti ta updates ginontai mesw tou site tis Mio dwrean. Exei vgei gia to moov 330 update alla sto episimo site tis Mio mporei kaneis na vrei mono install guide gia to sigekrimeno "patch" opws to onomazei. Se kamia periptwsi den anaferei pou mporei kaneis na to katevasei.

 

An kserei kapoios kati sxetiko parakalw poli as postarei kapoia apantisi giati einai ena poli vasiko thema. Efxaristw:!:

Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia!

Ithela na rwtisw an kserei kapoios pou vriskoume updates. Ypotithetai oti ta updates ginontai mesw tou site tis Mio dwrean. Exei vgei gia to moov 330 update alla sto episimo site tis Mio mporei kaneis na vrei mono install guide gia to sigekrimeno "patch" opws to onomazei. Se kamia periptwsi den anaferei pou mporei kaneis na to katevasei.

 

An kserei kapoios kati sxetiko parakalw poli as postarei kapoia apantisi giati einai ena poli vasiko thema. Efxaristw:!:

 

Akiro telika. To vrika pws kaneis updates alla einai poli thameno.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα το destinator 7 στο moov 200 και κολάει όμως.

Καμιά ιδέα κανένας;

 

Γιατι εβαλες destinator στο miomoov..??? Αφου το miomoov Εχει τους ειδιους χαρτες!!! με το destinator.:)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εβαλες destinator στο miomoov..??? Αφου το miomoov Εχει τους ειδιους χαρτες!!! με το destinator.:)

 

Για να δω πως είναι και το destinator και να έχω 3 προγράμματα για πλοήγηση.

Link to comment
Share on other sites

TO ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΟ ΜΙΟΜΟΟΝ 2008 ΣΕ ΜΙΟΜΑP C220.

EXΩ ENA ΜΙΟΜΑP C220 KAI ΤΩΡΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ MIOMOON 2008 TO ENA TO EXΩ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ => C220 . EKANA COPY TO SOFTWARE ΣΤΟ ΜΙΟΜΑP TREXEI ΤΟ LOGO ΦΟΡΤΩΝΕΙ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΕ ΠΕΤΑΕΙ ΕΞΩ .ΤΟ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΑΛΛΟΣ ΣΕ PNA ΚΑΙ ΑΝ ΔΟΥΛΕΨΕ ?.

Η ΜΙΟ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΗ ΧΑΡΤΗ ΣΤΟ C220 ΑΠΟ ΤΟΝ 2006 V4 TELEATLAS ΜΑΠΑ ΤΟ ΚΑΡΠΟΥΖΙ.

Link to comment
Share on other sites

TO ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΟ ΜΙΟΜΟΟΝ 2008 ΣΕ ΜΙΟΜΑP C220.

EXΩ ENA ΜΙΟΜΑP C220 KAI ΤΩΡΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ MIOMOON 2008 TO ENA TO EXΩ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ => C220 . EKANA COPY TO SOFTWARE ΣΤΟ ΜΙΟΜΑP TREXEI ΤΟ LOGO ΦΟΡΤΩΝΕΙ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΕ ΠΕΤΑΕΙ ΕΞΩ .ΤΟ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΑΛΛΟΣ ΣΕ PNA ΚΑΙ ΑΝ ΔΟΥΛΕΨΕ ?.

Η ΜΙΟ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΗ ΧΑΡΤΗ ΣΤΟ C220 ΑΠΟ ΤΟΝ 2006 V4 TELEATLAS ΜΑΠΑ ΤΟ ΚΑΡΠΟΥΖΙ.

 

Eγώ που το έβαλα στην sd μου δούλευε κανονικά στην αρχή.

Τελευταία κολάει άγρια.

Link to comment
Share on other sites

εχει προσπαθησει κανεις , να κανει αναβαθμιση τους χαρτες του Mio moov ωστε να ξερουμε απο που τους τραβαει ? αν τραβαει απο την Ngi εχει καλος, αλλιως μενουμε ξεκρεμαστοι...
Link to comment
Share on other sites

Eγώ που το έβαλα στην sd μου δούλευε κανονικά στην αρχή.

Τελευταία κολάει άγρια.

 

ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ LOGO ΤΡΕΧΕΙ ΦΟΡΤΩΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΡΧΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΠΕΤΑΕΙ ΕΞΩ .

ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ? ΚΑΝΕΝΑ ΛΙΝΚ ?

ΤΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΟ ΜΟΟΝ 200 ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

παντως η "μαμα" εταιρια zegetron , σε τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα μαζι τους, ακομα δεν ξερουν αν η επομενη αναβαθμιση θα ειναι με χρεωση , η θα ειναι δωρεαν, και επισης δεν ξερω αν θα γινετε απο το site τις Νgi, η αν θα γινει απο το δικο τους, και απο οτι καταλαβα δεν ξερουν αν θα συνεχιστει η αναβαθμιση με τους χαρτες τις Ngi
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ LOGO ΤΡΕΧΕΙ ΦΟΡΤΩΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΡΧΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΠΕΤΑΕΙ ΕΞΩ .

ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ? ΚΑΝΕΝΑ ΛΙΝΚ ?

ΤΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΟ ΜΟΟΝ 200 ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ.

 

Δεν ξέρω , απλά αντέγραψα τον φάκελο από το μηχάνημα στην sd.

Στην αρχή έπαιζε κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

σκεφτομαι την αγορα του 330

και θα θελα καπιος κατοχος να μου πει...

 

πως ειναι η βαση στηριξης?ειναι σταθερη?η απλα καθεται στη usb υποδοχη?

οπως ειδα σε καπιες φωτογραφιες...

 

απο μπαταρια?θα αντεχει κανα 3ωρο ως πεζος?

 

και τελικα πως ειναι ο νεος χαρτης?

τελικα ειναι ιδιος με το νεο του dest?

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟ DATA.ZIP EKANA ΜΙΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ KEYBOARD.INI ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ UΝZIP ME TO WINZIP MΕΤΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΠΑΛΙ ΖΙP AΛΛΑ ΚΟΛΑΓΕ.

ΕΡΩΤΗΣΗ : ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ WINZIP H" ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ;;;

ΤΝΧ

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με το mio MOOV330.. πηγα να κατεβασω το νεο patch greece map αλλα μου βγαζει ενα μηνημα οτι η γλωσσα του δεν ειναι συμβατη με το patch που κατεβασα. κανεις καμια ιδεα? το patch ειναι απο την σελιδα την επισημη του mio.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με το mio MOOV330.. πηγα να κατεβασω το νεο patch greece map αλλα μου βγαζει ενα μηνημα οτι η γλωσσα του δεν ειναι συμβατη με το patch που κατεβασα. κανεις καμια ιδεα? το patch ειναι απο την σελιδα την επισημη του mio.

 

είσαι σίγουρος ότι έχεις την ελληνική έκδοση με τον ελληνικό χάρτη;

επίσης πρέπει να έχεις και το microsoft .net framework 2 στην τελευταία του έκδοση

Link to comment
Share on other sites

ναι εχω το net framwork to 2 kai to 3 sto pc . ο χαρτης ειναι GREECE 2008.04

MIO MAP 2008 V1.0 built 2.1.0254308

απο microland το πηρα.

 

δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν σου κάνει το update

 

εγώ μόλις το έκανα και πλέον είμαι στην έκδοση 2.1.4323600

ο χάρτης παραμένει ο 2008.04

 

μόλις όμως πήγα στο site της microland και είδα ότι πουλάει και την έκδοση του mio για δυτική ευρώπη

 

μήπως κάνει καμιά μα****** το microland και πάιρνει mio από έξω και βάζει τον ελληνικό χάρτη;

 

λέω μήπως...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω !!! made in china ειναι. λογικα το ιδιο μοδελο 8α εχεις παρει και εσει. τωρα γιατι κολαι στη γλωσσα δεν ξερω. και το κουφο ειναι οτι ενα αλλο patsch το περασε κανονικα!
Link to comment
Share on other sites

kalispera!proton pira apo amerikh to moov 200 110$ me xartes apo voreia amerikh.pos mporo xoris na mpo sthn diadikasia na to kseklidoso an mporo na peraso mio map2008 elliniko se mia SDkarta kai an ginete.Exo diavasei ola ta post.eimai kenourios xrisths tha ithela ta fota sas na me voithisete???euxaristo poli
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις αγορασα το mio moov 330 αλλα το σημα εχει πολυ χαμηλη ισχυ...δηλαδη μου βγαζει μονο μερικες μπαρες κοκκινες.καμια βοηθεια;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Για να καταλάβω επειδή έχω μπερδευτεί. Αν πάρω πλέον ένα απο τα καινούργια Mio π.χ. το Moov200 με τους χάρτες MioMap 2008 είναι οι ίδιοι χάρτες που έχει και το Destinator? Κάτι τέτοιο διάβασα και έχω μπερδετυτεί. Με ενδιαφέρει να έχει την καλύτερη κάλυψη για Αθήνα γενικά. Να προτιμήσω Mio Moov 200 ή MLS Destinator A3850 απο πλευράς καθαρά καλύτερης κάλυψης? Επίσης και στα 2 η ενημέρωση χαρτών είναι τσάμπα? Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα μερικα pois που βρηκα αλλα εχω ενα προβλημα.τα ονοματα για παραδειγμα των μαγαζιων δε μου τα εμφανιζει κανονικα στα ελληνικα.αλλα σε κατι σα κινεζικα και δε καταλαβαινω τπτ...μπορει να βοηθησει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...