Jump to content

Κακόβουλες κλήσεις/SMS, με απόκρυψη ή όχι, και τρόποι αντιμετώπισής τους


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοώ για να βρεις νούμερο που σε κάλεσε με απόκρυψη πριν τυχόν κάποια αίτηση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 331
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό δεν γίνεται. Πρέπει πρώτα να ενημερώσεις κάποιον αρμόδιο, στην περίπτωση μας, τον πάροχο σου ή την αρμόδια αρχή για να ξεκινήσουν οι διαδικασίες.

 

Όπως καταλαβαίνεις το πρώτο είναι και το πιο εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

ειχα το ιδιο προβλημα με επερναν ολη την ωρα

αλλα απο την στιγμη που τους ειπα κοψτε τισ ******** θα παω εισαγγελεα

ολα ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ψαρωσε τους λιγο να δεις αλλιως πανε να παρεις ενταλμα

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Όταν γνωρίζεις το κινητό αριθμό κάποιου πως μπορείς να βρεις σε ποιον ανήκει ή που βρίσκεται το κινητό αυτό.

Διότι μου στέλνει κακόβουλα μηνύματα!

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τον κάτοχο μπορείς να τον μάθεις μόνο αν έχει δηλώσει τον αριθμό του στους Ενοποιημένους Καταλόγους Ελλάδας (κατάλογος Ο.Τ.Ε,11888,11888.gr κ.λ.π).:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

Εαν έχεις νούμερο Wind , θα πας σε κάποιο κατάστημα και θα ζητήσεις να σου κάνουν αίτηση για τον εντοπισμό κακόβουλων κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!

ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΟΝ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ ΑΡΙΘΜΩΝ ΚΙΝΗΤΟΥ ΤΗΛ. ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΛΕΙ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΩΡΕΣ? ΕΧΩ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ. ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ ΞΕΡΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΩΣ ΕΚΕΙ!

:(

 

Και γιατι δεν κανεις μια λιστα στο κινητο σου με τους αριθμους που θελεις να σε καλουνε;;; Με αυτον τον τροπο γινετε φραγη σε οποιονδηποτε αλλο αριθμο ειναι εκτος λιστας.;)

Γιάννης::google:
Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις πες μας τι συσκευή έχεις;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ειχα το ιδιο προβλημα με επερναν ολη την ωρα

αλλα απο την στιγμη που τους ειπα κοψτε τισ ******** θα παω εισαγγελεα

ολα ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ψαρωσε τους λιγο να δεις αλλιως πανε να παρεις ενταλμα

 

Παιδιά καλά τα λέτε το θέμα είναι ούτε με εισαγγελέα κάνεις κάτι αν το Τήλ που σε παίρνει είναι καρτοκινητό το αλλάζει και συνεχίζει να σου πρήζει τα α…………… μέχρι να μην μπορείς άλλο.

Μια ερώτηση έχω και ποιος μπορεί να βοηθήσει έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα και ίσως λίγο ποιο μεγάλο γιατί μπλέκονται και υπόλοιπα άτομα από την οικογένεια μου …

Και νούμερο άλλαξα αλλά το βρήκε την 3 μέρα χωρίς να το έχω δώσει πουθενά.

Που θέλω να καταλήξω μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα η κάπου τέλος πάντων να απευθυνθώ ώστε να γίνετε εντοπισμός από ποιο μέρος σε παίρνει αυτός ο αριθμός ( περιοχή διεύθυνση) ώστε να μπορέσει ο εισαγγελέας να επέμβει με τον τρόπο που μπορεί. ότι πάντως έχει ειπωθεί στην παραπάνω συνομιλία το έχω κάνει το πρόβλημα εξακολουθεί.

Μπορεί κανείς να βοηθήσει HELLLLLLP

 

Όταν γνωρίζεις το κινητό αριθμό κάποιου πως μπορείς να βρεις σε ποιον ανήκει ή που βρίσκεται το κινητό αυτό.

Διότι μου στέλνει κακόβουλα μηνύματα!

 

Ευχαριστώ

 

Ποιος το βρίσκει αυτό μπορείς να μου πεις που να πάω να απευθυνθώ

Link to comment
Share on other sites

το πιο απλο να παρεις ενα εξυπνοφωνο που να υποστηριζει μαυρη λιστα.

 

απο τα απλα τα περισσοτερα σονυ ερικσσον υποστηριζουν λευκη λιστα.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να πώ και εγώ οτι μου κάναν το ίδιο πρίν κανά δυό μήνες λοιπόν το πρόβλημα το έλυσα με πρόγραμμα στον υπολογιστή...έχω κάτι φίλους όπως και εγώ φτιάξαμε ένα πρόγραμμα για υπολογιστή μέσω ίντενετ Δηλαδή:

Μου τηλεφωνούσε συνεχώς μου έσπαγε τα νεύρα το ίδιο γινώταν και με τους φίλους μου τους πέρναν και αυτούς τηλέφωνο στο κινητό αποφασίσαμε λοιπόν να βάλουμε τα δυνατά μας να φτιάξουμε ένα πρόγραμμα το οποίο θα εντόπιζε την ακριβή διεύθηνση του καλούντα,το νούμερό του κ.τ.λ. μέσα σε 10 sec. τα καταφέραμε τελικά και αυτό έγινε μέσω συνχρονισμού στον υπολογιστη (λαπτοπ σε αυτήν την περίπτωση)....συνδέσαμε όλοι τα κινητά στον υπολογιστή μέσω συνχρονισμού και μόλις με πήρε στο κινητό......

 

Αυτός: - Γειά σου μ*****α να πάς να γ****ς και άλλα τέτοια....

Εγώ: - Επίσης, το μέρος απο το οποιό με πέρνεις είναι *******#** και ο αριθμός σου είναι ******* γιατί με παίρνεις με απόκρυψη έχω το νούμερο ηχωγραφημένο άυριο πρωί πάω στον εισαγκελέα να σε γ******ω μ*****α.

Αυτός: - Καλά οκ σόρρυ δέν θα ξανασυμβεί σε παρακαλώ μήν πας για πλάκα το κάναμε..

Εγώ: - Και εγώ για πλάκα θα το κάνω να πάω στον εισαγκελέα αύριο πρωί εεε μορέ να γελάσουμε και λίγο....

Αυτός: - Συγνώμη δέν θα το ξανακάνω σε παρακαλώ μήν πάς

Εγώ: - Καλά, αλλά αν δώ οτι με ξαναπήρες στο κινητό μου με άλλο ή με αυτό το νούμερο θα σου γ*****ω τη φήμη και θα πάς και φυλακή...το σύστημα ηχογραφεί και συγρίνει φωνές την έβαψες καημένε μου, αντε γειά....

 

Το πρόγραμμα δυστηχώς δέν μπορώ να το δώσω διότι (είναι παρ****ο) και όπως καταλαβαίνετε μπορείτε να το λύσετε ψάχνωντας στο google και βρίσκωντας αρκετά πράγματα τα οποία θα σας βοηθήσουν.....:D Σε περίπτωση που θέλετε να ψάξετε για κάτι συγκεκριμένο παρακαλώ pm me να σας βοηθήσω αλλίως θα αναγκαστήστε να προσφύγετε στους αρμόδιους φορείς και στην εισαγκελεία.....:X

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να πώ και εγώ οτι μου κάναν το ίδιο πρίν κανά δυό μήνες λοιπόν το πρόβλημα το έλυσα με πρόγραμμα στον υπολογιστή...έχω κάτι φίλους όπως και εγώ φτιάξαμε ένα πρόγραμμα για υπολογιστή μέσω ίντενετ Δηλαδή:

Μου τηλεφωνούσε συνεχώς μου έσπαγε τα νεύρα το ίδιο γινώταν και με τους φίλους μου τους πέρναν και αυτούς τηλέφωνο στο κινητό αποφασίσαμε λοιπόν να βάλουμε τα δυνατά μας να φτιάξουμε ένα πρόγραμμα το οποίο θα εντόπιζε την ακριβή διεύθηνση του καλούντα,το νούμερό του κ.τ.λ. μέσα σε 10 sec. τα καταφέραμε τελικά και αυτό έγινε μέσω συνχρονισμού στον υπολογιστη (λαπτοπ σε αυτήν την περίπτωση)....συνδέσαμε όλοι τα κινητά στον υπολογιστή μέσω συνχρονισμού και μόλις με πήρε στο κινητό......

 

Αυτός: - Γειά σου μ*****α να πάς να γ****ς και άλλα τέτοια....

Εγώ: - Επίσης, το μέρος απο το οποιό με πέρνεις είναι *******#** και ο αριθμός σου είναι ******* γιατί με παίρνεις με απόκρυψη έχω το νούμερο ηχωγραφημένο άυριο πρωί πάω στον εισαγκελέα να σε γ******ω μ*****α.

Αυτός: - Καλά οκ σόρρυ δέν θα ξανασυμβεί σε παρακαλώ μήν πας για πλάκα το κάναμε..

Εγώ: - Και εγώ για πλάκα θα το κάνω να πάω στον εισαγκελέα αύριο πρωί εεε μορέ να γελάσουμε και λίγο....

Αυτός: - Συγνώμη δέν θα το ξανακάνω σε παρακαλώ μήν πάς

Εγώ: - Καλά, αλλά αν δώ οτι με ξαναπήρες στο κινητό μου με άλλο ή με αυτό το νούμερο θα σου γ*****ω τη φήμη και θα πάς και φυλακή...το σύστημα ηχογραφεί και συγρίνει φωνές την έβαψες καημένε μου, αντε γειά....

 

Το πρόγραμμα δυστηχώς δέν μπορώ να το δώσω διότι (είναι παρ****ο) και όπως καταλαβαίνετε μπορείτε να το λύσετε ψάχνωντας στο google και βρίσκωντας αρκετά πράγματα τα οποία θα σας βοηθήσουν.....:D Σε περίπτωση που θέλετε να ψάξετε για κάτι συγκεκριμένο παρακαλώ pm me να σας βοηθήσω αλλίως θα αναγκαστήστε να προσφύγετε στους αρμόδιους φορείς και στην εισαγκελεία.....:X

 

 

Πάνο που με έφτιαξες με χάλασες :cry::cry::cry: έχω μπει στο ιντερνέτ και έχω ψάξει αλλά δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο προγραμματικά άχρηστα και μερικά ασύμβατα με το Ν82 που έχω ίσως θα μπορούσαμε να μιλήσουμε με κάποιο τρόπο ιδιαίτερος:) κερνώ καφέ :D

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να πώ και εγώ οτι μου κάναν το ίδιο πρίν κανά δυό μήνες λοιπόν το πρόβλημα το έλυσα με πρόγραμμα στον υπολογιστή...έχω κάτι φίλους όπως και εγώ φτιάξαμε ένα πρόγραμμα για υπολογιστή μέσω ίντενετ Δηλαδή:

Μου τηλεφωνούσε συνεχώς μου έσπαγε τα νεύρα το ίδιο γινώταν και με τους φίλους μου τους πέρναν και αυτούς τηλέφωνο στο κινητό αποφασίσαμε λοιπόν να βάλουμε τα δυνατά μας να φτιάξουμε ένα πρόγραμμα το οποίο θα εντόπιζε την ακριβή διεύθηνση του καλούντα,το νούμερό του κ.τ.λ. μέσα σε 10 sec. τα καταφέραμε τελικά και αυτό έγινε μέσω συνχρονισμού στον υπολογιστη (λαπτοπ σε αυτήν την περίπτωση)....συνδέσαμε όλοι τα κινητά στον υπολογιστή μέσω συνχρονισμού και μόλις με πήρε στο κινητό......

 

Αυτός: - Γειά σου μ*****α να πάς να γ****ς και άλλα τέτοια....

Εγώ: - Επίσης, το μέρος απο το οποιό με πέρνεις είναι *******#** και ο αριθμός σου είναι ******* γιατί με παίρνεις με απόκρυψη έχω το νούμερο ηχωγραφημένο άυριο πρωί πάω στον εισαγκελέα να σε γ******ω μ*****α.

Αυτός: - Καλά οκ σόρρυ δέν θα ξανασυμβεί σε παρακαλώ μήν πας για πλάκα το κάναμε..

Εγώ: - Και εγώ για πλάκα θα το κάνω να πάω στον εισαγκελέα αύριο πρωί εεε μορέ να γελάσουμε και λίγο....

Αυτός: - Συγνώμη δέν θα το ξανακάνω σε παρακαλώ μήν πάς

Εγώ: - Καλά, αλλά αν δώ οτι με ξαναπήρες στο κινητό μου με άλλο ή με αυτό το νούμερο θα σου γ*****ω τη φήμη και θα πάς και φυλακή...το σύστημα ηχογραφεί και συγρίνει φωνές την έβαψες καημένε μου, αντε γειά....

 

Το πρόγραμμα δυστηχώς δέν μπορώ να το δώσω διότι (είναι παρ****ο) και όπως καταλαβαίνετε μπορείτε να το λύσετε ψάχνωντας στο google και βρίσκωντας αρκετά πράγματα τα οποία θα σας βοηθήσουν.....:D Σε περίπτωση που θέλετε να ψάξετε για κάτι συγκεκριμένο παρακαλώ pm me να σας βοηθήσω αλλίως θα αναγκαστήστε να προσφύγετε στους αρμόδιους φορείς και στην εισαγκελεία.....:X

LOL γράψε όμως και στο τέλος οτι κάνεις πλάκα γιατί πολλοί θα το πάρουν σοβαρά και θα νομίσουν οτι μπορεί να φτιάξει κάποιος τέτοιο πρόγραμμα :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

LOL γράψε όμως και στο τέλος οτι κάνεις πλάκα γιατί πολλοί θα το πάρουν σοβαρά και θα νομίσουν οτι μπορεί να φτιάξει κάποιος τέτοιο πρόγραμμα :)

 

καιρος ειναι να βρεθει και κανενας να τον πιστεψει :lol::lol::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
LOL γράψε όμως και στο τέλος οτι κάνεις πλάκα γιατί πολλοί θα το πάρουν σοβαρά και θα νομίσουν οτι μπορεί να φτιάξει κάποιος τέτοιο πρόγραμμα :)

 

Λιπών έψαξα και βρήκα άκρη εντόπισα το μέρος που με έπαιρνε και ξέρω πλέον ποιος είναι τώρα το πώς το κατάφερα είναι λίγο πολύπλοκο … 1 πρέπει να έχεις φίλο η συγγενή μπάτσο η τέλος πάντων μια γνωριμία καλή… μετά δίνεις το νούμερο που σε ενοχλεί και το βάζει αυτός σε εντοπισμό όταν στέλνει η λαμβάνει μήνυμα το νούμερο δείχνει την ακριβής διεύθυνση με απόκλιση 50 μετρά … φυσικά όλο αυτό έγινε ανεπίσημα γιατί επίσημα πρέπει να απειλείτε η ζωή σου για να το κάνουν και θέλει κα εισαγγελέα . αυτός είναι ο 1 τρόπος που χρησιμοποίησα ο 2 τρόπος που δεν το έκανα ακόμα είναι να δώσω το κινητό μου στον ξάδελφο (μπάτσος) να το κρατήσει μέσα να το κάνει κλώνο και 24ωρη παρακολούθηση εισερχομένων κλίσεων μηνυμάτων . με αυτόν τον τρόπο γίνετε εντοπισμός ακριβείας και όχι μόνο αυτό αλλά μένει στην μνήμη ότι από την( Κολοκοτρώνη 29 πχ) με ενόχλησαν οπότε όποιο νούμερο με πάρει από το ίδιο σημείο εντοπίζετε άμεσα και τότε υπάρχει πρόβλημα μεγάλο

 

καιρος ειναι να βρεθει και κανενας να τον πιστεψει :lol::lol::lol::lol:

 

τελικα αυτο μου εδοσε ιδεα και βρικα ακρι υπαρχει προγραμα αλλα δεν το εχουμε εμεισ

Link to comment
Share on other sites

Λιπών έψαξα και βρήκα άκρη εντόπισα το μέρος που με έπαιρνε και ξέρω πλέον ποιος είναι τώρα το πώς το κατάφερα είναι λίγο πολύπλοκο … 1 πρέπει να έχεις φίλο η συγγενή μπάτσο η τέλος πάντων μια γνωριμία καλή… μετά δίνεις το νούμερο που σε ενοχλεί και το βάζει αυτός σε εντοπισμό όταν στέλνει η λαμβάνει μήνυμα το νούμερο δείχνει την ακριβής διεύθυνση με απόκλιση 50 μετρά … φυσικά όλο αυτό έγινε ανεπίσημα γιατί επίσημα πρέπει να απειλείτε η ζωή σου για να το κάνουν και θέλει κα εισαγγελέα . αυτός είναι ο 1 τρόπος που χρησιμοποίησα ο 2 τρόπος που δεν το έκανα ακόμα είναι να δώσω το κινητό μου στον ξάδελφο (μπάτσος) να το κρατήσει μέσα να το κάνει κλώνο και 24ωρη παρακολούθηση εισερχομένων κλίσεων μηνυμάτων . με αυτόν τον τρόπο γίνετε εντοπισμός ακριβείας και όχι μόνο αυτό αλλά μένει στην μνήμη ότι από την( Κολοκοτρώνη 29 πχ) με ενόχλησαν οπότε όποιο νούμερο με πάρει από το ίδιο σημείο εντοπίζετε άμεσα και τότε υπάρχει πρόβλημα μεγάλο

 

 

 

τελικα αυτο μου εδοσε ιδεα και βρικα ακρι υπαρχει προγραμα αλλα δεν το εχουμε εμεισ

 

περιπετεια αμερικανικης αστυνομικης ταινιας :confused:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δε ξέρω αν υπάρχει αντίστοιχο θέμα, συγγνώμη αν υπάρχει.

Έστειλαν σήμερα στη μητέρα μου ένα μήνυμα από What's Up, προφανώς, με πρόθεμα 6988. Ήταν υβριστικό. Όταν όμως, παιδιά, λέω υβριστικό, το εννοώ με όλη την έννοια της λέξης. Είχε πολλές βρισιές για εμένα και τη μητέρα μου. Το μήνυμα στάλθηκε στο κινητό της.

Να το στείλουνε σε εμένα, να πω, άντε, να πα στο διάλο. Η ψυχολογία της, όμως, έπεσε κατακόρυφα. Όσο και αν αυτά δεν είναι αλήθεια, που φυσικά δεν είναι, πειράζουν τον άλλον. Αν διαβάσετε το μήνυμα θα απορήσετε με την κακία και τη ζήλεια κάποιων ανθρώπων για κάποιων άλλων πετυχημένων, τέλος πάντων.

Μπορούμε να βρούμε από ποια περιοχή στάλθηκε το μήνυμα? Πήγε σε εισαγγελέα και της είπε πως είναι ανώνυμο και δε γίνεται τίποτα. Τουλάχιστον την περιοχή να βρούμε και θα βρούμε άκρη μετά.

Και μια συμβουλή: Μη σας μαμήσει την ψυχολογία κανένα SMS ή κλήση με απόκρυψη. Οι άνθρωποι ζηλεύουν και το δείχνουν.

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω αν εχει επαναποσταριστει..αλλα βρηκα αυτο..

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1880

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν γινεται τιποτα.

Μονο ο εισαγγελεας αποφασιζει αρση απορρητου αλλα πρεπει να τον εχεις μπαρμπα αλλα και παλι δυσκολα.

Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να απλα να αγνοησεις στο μελλον οποιοδηποτε μηνυμα απο αυτο τον αριθμο. Και αν ειναι smartphone το κινητο να του βαλεις μια εφαρμογη να μην σου τα εμφανιζει καν τα μηνυματα απο αυτον τον αριθμο.

Link to comment
Share on other sites

Oπως σου ειπα δυστυχως δεν γινεται τιποτα. Και απο αλλον αριθμο να στειλει κατι οταν το καταλαβεις (κατι τετοιο φαινεται απ την αρχη) απλα το αγνοεις.
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν υπάρχει αντίστοιχο θέμα, συγγνώμη αν υπάρχει.

Έστειλαν σήμερα στη μητέρα μου ένα μήνυμα από What's Up, προφανώς, με πρόθεμα 6988. Ήταν υβριστικό. Όταν όμως, παιδιά, λέω υβριστικό, το εννοώ με όλη την έννοια της λέξης. Είχε πολλές βρισιές για εμένα και τη μητέρα μου. Το μήνυμα στάλθηκε στο κινητό της.

Να το στείλουνε σε εμένα, να πω, άντε, να πα στο διάλο. Η ψυχολογία της, όμως, έπεσε κατακόρυφα. Όσο και αν αυτά δεν είναι αλήθεια, που φυσικά δεν είναι, πειράζουν τον άλλον. Αν διαβάσετε το μήνυμα θα απορήσετε με την κακία και τη ζήλεια κάποιων ανθρώπων για κάποιων άλλων πετυχημένων, τέλος πάντων.

Μπορούμε να βρούμε από ποια περιοχή στάλθηκε το μήνυμα? Πήγε σε εισαγγελέα και της είπε πως είναι ανώνυμο και δε γίνεται τίποτα. Τουλάχιστον την περιοχή να βρούμε και θα βρούμε άκρη μετά.

Και μια συμβουλή: Μη σας μαμήσει την ψυχολογία κανένα SMS ή κλήση με απόκρυψη. Οι άνθρωποι ζηλεύουν και το δείχνουν.

 

σε λιγο καιρο θα τελειωσουν ολα αυτα. με την ονομαστικοποιηση των καρτοκινητων ο καθενας θα ειναι υπολογος για τις φαρσες, τις βρισιες και τις κακοηθειες μεσω κινητων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το μόνο που μπορώ να πώ και εγώ οτι μου κάναν το ίδιο πρίν κανά δυό μήνες λοιπόν το πρόβλημα το έλυσα με πρόγραμμα στον υπολογιστή...έχω κάτι φίλους όπως και εγώ φτιάξαμε ένα πρόγραμμα για υπολογιστή μέσω ίντενετ Δηλαδή:

Μου τηλεφωνούσε συνεχώς μου έσπαγε τα νεύρα το ίδιο γινώταν και με τους φίλους μου τους πέρναν και αυτούς τηλέφωνο στο κινητό αποφασίσαμε λοιπόν να βάλουμε τα δυνατά μας να φτιάξουμε ένα πρόγραμμα το οποίο θα εντόπιζε την ακριβή διεύθηνση του καλούντα,το νούμερό του κ.τ.λ. μέσα σε 10 sec. τα καταφέραμε τελικά και αυτό έγινε μέσω συνχρονισμού στον υπολογιστη (λαπτοπ σε αυτήν την περίπτωση)....συνδέσαμε όλοι τα κινητά στον υπολογιστή μέσω συνχρονισμού και μόλις με πήρε στο κινητό......

 

Αυτός: - Γειά σου μ*****α να πάς να γ****ς και άλλα τέτοια....

Εγώ: - Επίσης, το μέρος απο το οποιό με πέρνεις είναι *******#** και ο αριθμός σου είναι ******* γιατί με παίρνεις με απόκρυψη έχω το νούμερο ηχωγραφημένο άυριο πρωί πάω στον εισαγκελέα να σε γ******ω μ*****α.

Αυτός: - Καλά οκ σόρρυ δέν θα ξανασυμβεί σε παρακαλώ μήν πας για πλάκα το κάναμε..

Εγώ: - Και εγώ για πλάκα θα το κάνω να πάω στον εισαγκελέα αύριο πρωί εεε μορέ να γελάσουμε και λίγο....

Αυτός: - Συγνώμη δέν θα το ξανακάνω σε παρακαλώ μήν πάς

Εγώ: - Καλά, αλλά αν δώ οτι με ξαναπήρες στο κινητό μου με άλλο ή με αυτό το νούμερο θα σου γ*****ω τη φήμη και θα πάς και φυλακή...το σύστημα ηχογραφεί και συγρίνει φωνές την έβαψες καημένε μου, αντε γειά....

 

Το πρόγραμμα δυστηχώς δέν μπορώ να το δώσω διότι (είναι παρ****ο) και όπως καταλαβαίνετε μπορείτε να το λύσετε ψάχνωντας στο google και βρίσκωντας αρκετά πράγματα τα οποία θα σας βοηθήσουν.....:D Σε περίπτωση που θέλετε να ψάξετε για κάτι συγκεκριμένο παρακαλώ pm me να σας βοηθήσω αλλίως θα αναγκαστήστε να προσφύγετε στους αρμόδιους φορείς και στην εισαγκελεία.....:X

 

ρε φίλε και οι πυροβολισμοί, τότε που του έκανες σουρωτήρι το αμάξι πριν του πάρεις τη ξανθιά γκόμενα με το σκάφος σου και φύγετε για ταξίδι αναψυχής πότε πέσανε?

 

Στα σοβαρά τώρα:

 

υπάρχουν προγράμματα για Symbian 60 και Windows Mobile που ουσιαστικά μπλοκάρουν τις κλήσεις και τα μυνήματα με απόκρυψη ή σου επιτρέπουν να δέχεσαι τηλεφωνήματα μόνο απο άτομα που είναι στον τηλεφωνικό σου κατάλογο!!!

 

Μια άλλη λύση (αν έχεις χρόνο) είναι να απαντάς στο τηλέφωνο ώστε να χρεώνεται ο τύπος/τύπισα που σου τηλεφωνεί!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
σε λιγο καιρο θα τελειωσουν ολα αυτα. με την ονομαστικοποιηση των καρτοκινητων ο καθενας θα ειναι υπολογος για τις φαρσες, τις βρισιες και τις κακοηθειες μεσω κινητων.

 

Καλα θα ηταν pexths... :)

Αλλα νομιζω οτι δεν ειναι τοσο απλο το θεμα....

Με τα καρτοκινητα εισαγωγης, αλβανικα, σερβικα, βουλγαρικα κ.λ.π. τι θα γινει..? Γιατι αν καποιος βαλθει να μαμησει τη ζωη καποιου άλλου, θα την βρει την ακρη την αλβανικη, βουλγαρικη κ.λ.π.........:ninja::mad:

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...