Jump to content

Κακόβουλες κλήσεις/SMS, με απόκρυψη ή όχι, και τρόποι αντιμετώπισής τους


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 331
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οταν σε ενοχλει ενας αριθμος πολλα χρονια και ειναι συνδεση τι μπορω να κανω?

με μια μηνυση μπορει να βρεθει ο κατοχος του αριθμου? που πρεπει να παω? εισαγγελεα?

γιατι δεχομαι και απειλες.

Στο σταθερό σε ενοχλεί ή στο κινητό??? Αν είναι στο κινητό, απλά βάλε ένα πρόγραμμα blacklist και τελείωσες. Αν είναι στο σταθερό δε μπορείς να κάνεις το ίδιο. Σε κάθε περίπτωση πάντως μπορείς να διαμαρτυρυθείς στην εταιρεία του. Πάρε την εξυπηρέτηση πελατών της εταιρίας του και κάνε παράπονα. Εν ανάγκει πες τους ότι αν δε λάβουν τα μέτρα τους θα κινηθείς νομικά και εναντίον τους. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

αυτο μπορεις να κανεις μονο?

δεν μπορω να βρω ποιος ειναι και να προβω σε μυνησεις?

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα κάτι βρωμόπαιδα που καλούν απο τηλέφωνα της μορφής +923 και βρήκα στο Ιντερνετ οτι είναι πλακατζήδες ή κατι άλλο απο ΤΑΤΖΙΚΙΣΤΑΝ!!

Η Voda μου λέει οτι ΔΕΝ μπορούν να βάλουν ΦΡΑΓΗ μόνο σε ΕΝΑ συγκεκριμένο δίκτυο αλλά μόνο ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΕΣ...

Καμιά άλλη λύση? :mad::mad::mad:

Στην αρχή απάντησα 2-3 φορές αλλά μετά όταν το έψαξα στο ιντερνετ κατάλαβα οτι κάτι παίζει και είτε όταν καλούν πατάω τo BUSY είτε ανοίγω και κλείνω τη γραμμή...

:wacko::blink::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως oi εταιριες εχουν blacklist.Δηλαδη μπορεις να βαλεις φραγη σε συγκεκριμενα νουμερα.

Aπ οτι βλεπω εχεις sonyericsson οποτε νομιζω(τουλαχιστον στο Κ750 μου γινοταν) πως μπορεις να φτιαξεις μια μαυρη λιστα με νουμερα που δεν θες να απαντας και οταν σε καλουν τους λεει πως εχεις φραγη κλησεων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαι τι ακριβως σου ελεγαν οι Τατζικιστανοι; ετσι στην τυχη παιρνουν τηλ και ναουν πλακες δλδ; ημαρτον!!

αμα δεν τον ξερεις τον αλλο δεν εχει νοημα η πλακα...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

_ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΑΠΟ:6948569964.ΑΝΗΚΩ ΣΕ ΟΜΑΔΑ ΣΑΤΑΝΙΣΤΩΝ.ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΝΜ ΜΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΑΥΡΗΣ ΜΑΓΕΙΑΣ.ΕΑΝ ΔΕ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΣΕ 10 ΑΤΟΜΑ..ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ Η ΜΙΑ ΑΤΥΧΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗΘΑ ΣΕ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ..ΑΝ ΘΕΣ ΔΙΕΓΡΑΨΕ ΤΟ...Κ ΘΑ ΜΕ ΔΕΙΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΣΟΥ...ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ...ΕΧΕΙΣ 10 ΛΕΠΤΑ.

Αυτό μου ήρθε πριν 10 λεπτά.Προσπάθησα να καλέσω στον αριθμό κ γω κ μια φίλη αλλά λέει η σύνδεση δεν είναι εφικτή.Το έλαβε κάποιος άλλος?Να πω επίσης πως μηνύματα του τύπου "Είναι αλυσίδα","Είναι ********" και τέτοια είναι ανούσια.Απλά ρωτώ αν κάποιος άλλος το έλαβε

Link to comment
Share on other sites

_ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΑΠΟ:6948569964.ΑΝΗΚΩ ΣΕ ΟΜΑΔΑ ΣΑΤΑΝΙΣΤΩΝ.ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΝΜ ΜΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΑΥΡΗΣ ΜΑΓΕΙΑΣ.ΕΑΝ ΔΕ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΣΕ 10 ΑΤΟΜΑ..ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ Η ΜΙΑ ΑΤΥΧΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗΘΑ ΣΕ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ..ΑΝ ΘΕΣ ΔΙΕΓΡΑΨΕ ΤΟ...Κ ΘΑ ΜΕ ΔΕΙΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΣΟΥ...ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ...ΕΧΕΙΣ 10 ΛΕΠΤΑ.

Αυτό μου ήρθε πριν 10 λεπτά.Προσπάθησα να καλέσω στον αριθμό κ γω κ μια φίλη αλλά λέει η σύνδεση δεν είναι εφικτή.Το έλαβε κάποιος άλλος?Να πω επίσης πως μηνύματα του τύπου "Είναι αλυσίδα","Είναι ********" και τέτοια είναι ανούσια.Απλά ρωτώ αν κάποιος άλλος το έλαβε

 

Και τι θα καταλάβεις να δεις αν κάποιος άλλος το έλαβε; Για να δεις αν έχετε κοινούς φίλους που σας κάνουν πλάκα;Σβήστο να πάει στο καλό και πρόσεχε που δίνεις το νούμερό σου.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος σου κάνει πλάκα. Ή πιθανόν κάποιος που έφαγε το δόλωμα και άρχισε να στέλνει όπου έβρισκε, το μήνυμα που έλαβε.

 

Προ ετών παραμονές Πάσχα, αν θυμάμαι σωστά Μ. Σάββατο μεσημέρι, με κάλεσε κάποιος στο σταθερό μου, τότε τα κινητά δεν υπήρχαν και άρχισε να μου λέει ότι είναι στην υπηρεσία του κυρίου ημών Ιησού Χριστού και ότι αν δε τον ακούσω κ.λ.π. κ.λ.π. θα πάθω μπλα μπλα μπλα.

Μέχρι εκεί πρόλαβε να πει γιατί μετά δεν μίλαγε μόνο άκουγε διάφορα "Γαλλικά" από εμένα. Από τότε έχουν περάσει τουλάχιστον 20 χρόνια και δεν έχω πάθει τίποτα.

 

Αγνόησέ το λοιπόν και μην αναπαράγεις ηλιθιότητες που μόνο σκοπό έχουν να τρομάξουν τον παραλήπτη προς διασκέδαση του αποστολέα. :):)

Link to comment
Share on other sites

να βρουμε να τους καψουμε αυτους που τα στελνουν:angry::shoot::knife::rocket::whip::protest:

Καλύτερα πάρ τους στην πλάκα....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς μήνυμα έλαβε χθες ένας γνωστός μου!

 

Ωχ! Άρχισε να γίνεται και στα κινητά το ίδιο χάλι με τα ανόητα e-mail που αναπαράγει ο κάθε φοβισμένος ανόητος. :( :mad:

 

 

 

Καλύτερα πάρ τους στην πλάκα....

 

Μάλλον καλύτερα κάνε τους κι εσύ πλάκα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Την αδερφή μου και όλες τις φίλες της τις έχουν τρελάνει με τέτοια μηνύματα...

Η πλάκα είναι ότι να κάνουν FW και όλες οι φίλες της...

 

Εγώ νομίζω ότι αυτά έχουν αρχίσει απο τις εταιρίες κινητής για να παίρνουν φράγκα..

Μάλιστα ένα μήνυμα ανέφερε μέσα την κοσμοτε και έλεγε να το ξαναστείλουμε σε πόσα άτομα για να βοηθήσει η κοσμοτε κάποιους...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Γνωστά spam.Υπάρχουν από την εποχή του Νώε...

 

Πριν εξαπλωθούν οι ηλεκτρονικοι υπολογιστές και τα κινητά,γινόταν το ίδιο με γράμματα...

Link to comment
Share on other sites

μην δινετε σημασια σε κατι τετοια τυποποιημενα μηνυματα. Ειτε ειναι απο καποια εταιρεια για τους λογους που αναφερατε ειτε καποιος/α κανει πλακα κλπ
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...