Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το wayfinder , εαν βρει χαρτη οταν το ανοιξεις (θεωρω τον τελευταιο που φορτωσε ) , δεν ζηταει ιντερνετ , εγω χτες οσες φορες το ανοιξα επειδη δεν επιανε δορυφορο , δεν φορτωνε χαρτη , οταν ομως βρηκε δορυφορο και του ειπα να βρει την θεση μου , εκει , ανοιξε WAP και πηγε και κατεβασε χαρτες , τωρα ποσο κοστιζει αυτο δεν ξερω , παντως δεν ειναι και λιγο , φαντασου οτι κοστισε 3ευρω περιπου για μερικα λεπτα συνδεσεων ολη την μερα που δεν ειμαι σιγουρος ποτε επερνε WAP και ποτε WIFI ,παντως με το WIFI δεν εχει χρεωση !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω πολυ για την ενημερωση!μολις το κανω θα σε ενημερωσω για τα αποτελεσματα!

 

ασχετο,ξερει κανεις τις τιμες για μονιμη εγκατασταση του wayfinder?

Link to comment
Share on other sites

Εάν γίνεται φόρτωση χαρτών,θα γίνει είτε μέσω δικτύου 3G ή GPRS(ανάλογα τι είναι διαθέσιμο εκείνη τη στιγμή) είτε μέσω Wi-Fi!Μέσω δικτύου 3G ή GPRS δεν υπάρχει χρονοχρέωση αλλά ογκοχρέωση,η οποία κυμαίνεται ανάλογα το πακέτο χρήσης του συνδρομητή.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την ενημερωση!μολις το κανω θα σε ενημερωσω για τα αποτελεσματα!

 

ασχετο,ξερει κανεις τις τιμες για μονιμη εγκατασταση του wayfinder?

θα τις βρεις στην σελιδα του προγραμματος ... σχεδικα μικρες , εαν θυμαμαι καλα γυρω στα 70 ευρω (50 λιρες αγγλιας) για 3 χρονια !!!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη οτι ειναι να φορτωσω πρεπει να το φορτωσω απο το κινητο και οχι μεσω υπολογιστη?

η wind λεει οτι δεινει υπηρεσιεσ αξιασ 100 ευρω με το κινητο!μπορω να χρεισιμοποιησω αυτες τισ υπηρεσιες για gprs?

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο εαν το ξερει κανεις

εγω εχω καρτοκινητο wind , και εβαλα το wind plus (3,5ευρω τον μηνα), εκει λεει οτι πεπιλαμβανει χρηση του wind plus για απεριοριστο χρονο , οπως και χρηση οποιασδηποτε σελιδας στο ιτνερνετ , οκ ? εαν ναι , τοτε εμενα γιατι με χρεωσαν επιπλεον ???

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατι που δεν μπορω να καταλαβω!μολις hμουνα στο site του wayfinder navigator και εκει λεει οτι το κινητο ειναι απολυτα συμβατο και οτι μπορεις να καταβασεις χαρτες απο ολο τον κοσμο!βεβαια γραφει και για πολλα αλλα κινητα το ιδιο,ακομα και για μερικα που δεν εχουν καν gps!

μηπως μας δουλευουνε η απλα η se εχει καποιο προβλημα με το λειτουργικο της και με καμια τρελη αναβαθμιση θα δουλευουν ολα ρολοι?

παντως επειδη εψαξα και για τα nokia στο forum ολοι στην αρχη ειχαν προβλημα και δεν μπορουσαν να εγκαταστησουν τους χαρτες του nokia maps αλλα τελικα βρεθηκε λυση!ελπιζω σε κατι παρομοιο και απο την se!

Link to comment
Share on other sites

οι χαρτες μπαινουν με χρηση υπολογιστη και μονο !!! δεν βρηκα τροπο να τους κατεβασω αλλιως

 

εχω στειλει ερωτημα στο wayfinder με το προβλημα που αντιμετωπισα , ειμαι σχεδον σιγουρος οτι απαιτειται καποια επιπλεον ρυθμιση !!!

 

σε αναμονη λοιπον !!!

Link to comment
Share on other sites

οι χαρτες μπαινουν με χρηση υπολογιστη και μονο !!! δεν βρηκα τροπο να τους κατεβασω αλλιως

 

εχω στειλει ερωτημα στο wayfinder με το προβλημα που αντιμετωπισα , ειμαι σχεδον σιγουρος οτι απαιτειται καποια επιπλεον ρυθμιση !!!

 

σε αναμονη λοιπον !!!

Καλημερα. Οταν λαβεις απαντηση ενημερωσε εδω μεσα να δουμε τι παιζει.

Γιατι φαινεται οτι πρεπει να υπαρχει τροπος να χρησιμοποιειται το Wayfinder μονο με χαρτες τοπικα αποθηκευμενους...

Εν αναμονη...

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα κατοχος κ εγω, παιδια η 2η παρτιδα των vodafone live c905 θα διατειθεται με καρτα μνημης 512 mb κ οχι 2gb
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα κατοχος κ εγω, παιδια η 2η παρτιδα των vodafone live c905 θα διατειθεται με καρτα μνημης 512 mb κ οχι 2gb

οτι να ναι :whistle: :down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οτι να ναι :whistle: :down:

Κοιτα συνηθως απαξιω να ασχοληθω με ατομα που με προσβαλλουν και ζουν στην κοσμαρα τους..εξαλλου πιστευω πως σε ενα ατομο, που εχουν αποτυχει οι γονεις του να του μαθουν να εκφραζεται με τη στοιχειωδη ευγενεια κ εχει φτασει 30 χρονων κ μιλαει ετσι δεν θα μπω καν στη διαδικασια να σπαταλησω φαιά ουσια γιατι απλα δεν αξιζει τον κοπο. Οι δικοι μου γονεις φροντισαν να μου μαθουν να εκφραζομαι κοσμια κ να φερομαι πολιτισμενα οποτε οτι κ αν πεις περεταιρω δεν θα απαντησω.Τα λογια σου σε χαρακτηριζουν.

 

Σεβομαι ομως οτι τα παιδια απ αυτο το forum με βοηθησαν να διαλεξω το c905 που ειναι μια παρα πολυ καλη επιλογη, γλιτωνοντας χρηματα κ κυριως νευρα. Νομιζω οτι σας οφειλω κ οπως με πληροφορησε φιλος που εχει vodafone shop οι επομενες παρτιδες κατα πασα πιθανοτητα θα εχουν μικροτερη καρτα μνημης.Δεν λεω οτι θα ισχυσει κατι τετοιο, λεω τι ακουσα, ως νομιζω οτι οφειλα. Τα συμπερασματα δικα σας.

Link to comment
Share on other sites

Αν όντως είναι έτσι τότε είναι απαράδεκτο! Τόσο μικρή κάρτα σε κινητό αυτής της κατηγορίας? Ίσως το κάνανε για να τους κοστίζει φθηνότερα και άρα να το πουλήσουν και φθηνότερα? Μήπως παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα με τις δυάρες κάρτες? :confused:
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΥΠΕΡ-ΕΠΕΙΓΟΝ

ΕΙΜΑΙ ΕΞΟΡΓΙΣΜΕΝΟΣ!

πηγα και αγορασα το c905 ενω σκεφτομουν το c902 και παραλληλα το iphone ...γιατι θελω να κανω κ βιντεοκλησεις αλλα να εχω και ενα κινητο με wifi κ προσβαση στο ιντερνετ..

λοιπον αυτο γραφει στο manual οτι εσυ βλεπεις το συνομιλητη και αυτος βλεπει οτι δειχνει η κυρια καμερα..κ στη βιντεοκληση μου ανοιγει μονο την κανονικη φωτογραφικη καμερα..δηλαδη δεν εχει 2η καμερα να βλεπεις το προσωπο σου?Δηλαδη ποιος ο λογος να βλεπεις εσυ τον συνομιλητη και αυτος να βλεπει απτη πισω πλευρα του κινητου..μου φαινεται τελειως χαζο αυτο! εντο μεταξυ μπροστα εχει τη τρυπουλα αλλα δεν βλεπω πουθενα την 2η καμερα μεσα σ αυτη..λιγο περιεργο μου φαινεται!!!!!!

πειτεμ ου αν ειναι καποια ρυθμιση γιατι τα εψαξα ολα και δεν βρισκω τιποτα!!! αν δεν εχει θα το επιστρεψω πισω!

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΥΠΕΡ-ΕΠΕΙΓΟΝ

ΕΙΜΑΙ ΕΞΟΡΓΙΣΜΕΝΟΣ!

πηγα και αγορασα το c905 ενω σκεφτομουν το c902 και παραλληλα το iphone ...γιατι θελω να κανω κ βιντεοκλησεις αλλα να εχω και ενα κινητο με wifi κ προσβαση στο ιντερνετ..

λοιπον αυτο γραφει στο manual οτι εσυ βλεπεις το συνομιλητη και αυτος βλεπει οτι δειχνει η κυρια καμερα..κ στη βιντεοκληση μου ανοιγει μονο την κανονικη φωτογραφικη καμερα..δηλαδη δεν εχει 2η καμερα να βλεπεις το προσωπο σου?Δηλαδη ποιος ο λογος να βλεπεις εσυ τον συνομιλητη και αυτος να βλεπει απτη πισω πλευρα του κινητου..μου φαινεται τελειως χαζο αυτο! εντο μεταξυ μπροστα εχει τη τρυπουλα αλλα δεν βλεπω πουθενα την 2η καμερα μεσα σ αυτη..λιγο περιεργο μου φαινεται!!!!!!

πειτεμ ου αν ειναι καποια ρυθμιση γιατι τα εψαξα ολα και δεν βρισκω τιποτα!!! αν δεν εχει θα το επιστρεψω πισω!

εδω και 5 μηνες εχουμε πει οτι ΔΕΝ υπαρχει 2η καμερα....απο την κυρια γινεται...ΔΥΣΤΥΧΩΣ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν όντως είναι έτσι τότε είναι απαράδεκτο! Τόσο μικρή κάρτα σε κινητό αυτής της κατηγορίας? Ίσως το κάνανε για να τους κοστίζει φθηνότερα και άρα να το πουλήσουν και φθηνότερα? Μήπως παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα με τις δυάρες κάρτες? :confused:

τι να σου πω δεν ξερω..μαλλον για καμια ταρζανια της vodafone να μειωσει το κοστος...να φανταστεις το περιεχομενο της συσκευασιας αναφερεται σε αυτοκολλητο οποτε τι να σου πω ανα πασα στιγμη το αλλαζει...βεβαια μπορει να λεγε κ τα δικα του ο vodafone shopας οποτε...τεσπα το κινητο παντως ειναι πολυ καλο για καποιον π ψαχνει συγκεκριμενα πραγματα οπως καμερα,mp3 κτλ κ πολυ σταθερο κ γρηγορο λειτουργικο.Μονο τη συναρμολογηση περιμενα καλυτερη.

 

Ξερετε καποιο site για θεματα τ κινητου?

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω..το επεστρεψα πισω κ πηρα το c902..κ αναμενεται και το iphone να καλυψει τις υπολοιπες αναγκες :) αφου πουληθει το htc μου

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα συνηθως απαξιω να ασχοληθω με ατομα που με προσβαλλουν και ζουν στην κοσμαρα τους..εξαλλου πιστευω πως σε ενα ατομο, που εχουν αποτυχει οι γονεις του να του μαθουν να εκφραζεται με τη στοιχειωδη ευγενεια κ εχει φτασει 30 χρονων κ μιλαει ετσι δεν θα μπω καν στη διαδικασια να σπαταλησω φαιά ουσια γιατι απλα δεν αξιζει τον κοπο. Οι δικοι μου γονεις φροντισαν να μου μαθουν να εκφραζομαι κοσμια κ να φερομαι πολιτισμενα οποτε οτι κ αν πεις περεταιρω δεν θα απαντησω.Τα λογια σου σε χαρακτηριζουν.

 

Σεβομαι ομως οτι τα παιδια απ αυτο το forum με βοηθησαν να διαλεξω το c905 που ειναι μια παρα πολυ καλη επιλογη, γλιτωνοντας χρηματα κ κυριως νευρα. Νομιζω οτι σας οφειλω κ οπως με πληροφορησε φιλος που εχει vodafone shop οι επομενες παρτιδες κατα πασα πιθανοτητα θα εχουν μικροτερη καρτα μνημης.Δεν λεω οτι θα ισχυσει κατι τετοιο, λεω τι ακουσα, ως νομιζω οτι οφειλα. Τα συμπερασματα δικα σας.

 

 

Bρε συ Chris,μάλλον τον παρεξήγησες τον RAVER! :) Εννοει ό,τι νά’ναι μάλλον για την Βόνταφον,δεδομένου ότι θα δίνει μισό γίγα κάρτα και όχι 2 γίγα!Εγώ τουλάχιστον εκεί κατάλαβα ότι πάει αυτή η έκφραση!Άλλωστε,δεν είναι απ’τα ατομα που προσβάλλει,αλλά προσφέρει ουσιαστική βοήθεια τόσα χρόνια! :)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΥΠΕΡ-ΕΠΕΙΓΟΝ

ΕΙΜΑΙ ΕΞΟΡΓΙΣΜΕΝΟΣ!

πηγα και αγορασα το c905 ενω σκεφτομουν το c902 και παραλληλα το iphone ...γιατι θελω να κανω κ βιντεοκλησεις αλλα να εχω και ενα κινητο με wifi κ προσβαση στο ιντερνετ..

λοιπον αυτο γραφει στο manual οτι εσυ βλεπεις το συνομιλητη και αυτος βλεπει οτι δειχνει η κυρια καμερα..κ στη βιντεοκληση μου ανοιγει μονο την κανονικη φωτογραφικη καμερα..δηλαδη δεν εχει 2η καμερα να βλεπεις το προσωπο σου?Δηλαδη ποιος ο λογος να βλεπεις εσυ τον συνομιλητη και αυτος να βλεπει απτη πισω πλευρα του κινητου..μου φαινεται τελειως χαζο αυτο! εντο μεταξυ μπροστα εχει τη τρυπουλα αλλα δεν βλεπω πουθενα την 2η καμερα μεσα σ αυτη..λιγο περιεργο μου φαινεται!!!!!!

πειτεμ ου αν ειναι καποια ρυθμιση γιατι τα εψαξα ολα και δεν βρισκω τιποτα!!! αν δεν εχει θα το επιστρεψω πισω!

 

Σωστά το γράφει το εγχειρίδιο!Βίντεο-κλήση γίνεται με την κύρια κάμερα,όχι με δευτερεύουσα(όπως αποκαλείται αυτήν των βιντεο-κλήσεων).Βέβαια,ο ανυποψίαστος χρήστης όταν δει βιντεο-κλήση,δε θα κατσει να ψάξει για κύριες και δευτερεύουσες κάμερες,οπότε αυτά είναι ******** της Sony Ericsson!Ο κυκλισκος πάνω αριστερά είναι ο αισθητήρας φωτισμού του τηλεφώνου! :) Καλά έκανες και πήρες το 902 αν ήθελες βιντεο-κλήσεις

Link to comment
Share on other sites

Bρε συ Chris,μάλλον τον παρεξήγησες τον RAVER! :) Εννοει ό,τι νά’ναι μάλλον για την Βόνταφον,δεδομένου ότι θα δίνει μισό γίγα κάρτα και όχι 2 γίγα!Εγώ τουλάχιστον εκεί κατάλαβα ότι πάει αυτή η έκφραση!Άλλωστε,δεν είναι απ’τα ατομα που προσβάλλει,αλλά προσφέρει ουσιαστική βοήθεια τόσα χρόνια! :)

γ αυτο ρωτησα τι εννοει...τεσπα...ειμαι μιση ωρα στο παραθυρο ''εγκατασταση προγραμματων οδηγησης στο παρασκηνιο" του PC Suit κ ακομα τπτ...να υποθεσω οτι τα (σ)Vista καναν παλι το θαυμα τους..εκτος αν αργει τοσο πολυ η εγκατασταση drivers??

http://gallery.mobile9.com/gallery.php?act=search&k=ridley1000&c=1&page=1&cat_id=317 ενα σιτε με παιχνιδια...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...