Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες τι γινεται με τα navigator προγραμματα.

 

1.πως γινεται η πλοηγηση?

2.πρεπει να χρεωνεσαι για να έχεις πλοηγηση?

3.ποια προγραμματα.?

 

παρακαλω οποιος γνωριζει να απαντησει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες τι γινεται με τα navigator προγραμματα.

 

1.πως γινεται η πλοηγηση?

2.πρεπει να χρεωνεσαι για να έχεις πλοηγηση?

3.ποια προγραμματα.?

 

παρακαλω οποιος γνωριζει να απαντησει.

 

Δύο προγράμματα μπορείς να χρησιμοποιήσεις... Google Maps και Wayfinder. Και τα δύο έχουν καλούς χάρτες αλλά απαιτούν σύνδεση στο internet για να δουλέψουν... Μην φανταστείς βέβαια μεγέθη ΜΒ, μερικά ΚΒ χρησιμοποιούν αλλά και πάλι χρεώνεσαι όπως να έχει...

 

Έχω έναν ενδοιασμό εάν οι χάρτες του Maploader δουλεύουν με το προ-εγκατεστημένο Wayfinder Navigator... όταν το ξεκαθαρίσω θα σας πω...

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

λοιπον επανερχομαι με το προβλημα του ακουστικου που ειχα. το πηγα σε ενα οχι εξουσιοδοτημενο service και μου ειπαν οτι ειναι πολυ απλο και συμβαινει αυτο που ειχε αναφερει ενας φιλος πιο πανω με την καλωδιοταινια (καπως ετσι νομιζω λεγετε). τωρα περιμενω μαλλον αυριο θα το παρω θα σας πω ποσο μου πηρε και τα αποτελεσματα...

 

Τι έγινε τελικά?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς το garmin? είναι καλύτερο απο τα ήδη εγκατεστημένα;

ποιό πρόγραμμα με χάρτες,που κυκλοφορεί στο εμπόριο θεωρείται το καλύτερο;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς το garmin? είναι καλύτερο απο τα ήδη εγκατεστημένα;

ποιό πρόγραμμα με χάρτες,που κυκλοφορεί στο εμπόριο θεωρείται το καλύτερο;

 

Ειναι απο τα καλητερα αλλα δεν μπαινει στο c905...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

απο αυτά που περνάνε στο c905 ποιό είναι το καλύτερο;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

απο αυτά που περνάνε στο c905 ποιό είναι το καλύτερο;

 

Μέχρι στιγμής το Wayfinder Navigator.

 

 

Τι έγινε τελικά?

 

Update σχετικά με την αντικατάσταση ακουστικού:

 

η ενημέρωση που έχω εγώ εκ των έσω ειναι πως το πρόβλημα με το ακουστικό οφειλεται πράγματι σε χαλάρωση μιας καλωδιοταινίας που συνδέεται με το ακουστικό και η αλλαγή του ακουστικού γίνεται προκειμένου να μην ξαναπαρουσιαστεί το πρόβλημα.Υπόψιν,το καλώδιο αυτό ενώνεται με το ακουστικό και αλλάζουν και τα δύο,ώστε να μην ξαναπαρουσιαστεί το πρόβλημα.

 

Όσον αφορά την εβδομάδα παραγωγής,δε σχετιζεται με το φαινόμενο αυτό.Συμβαίνει απλά στην τύχη(ή..ατυχία,αν προτιμάτε,των κατόχων του κινητού :p ).

 

Αυτά προς το παρόν! :)

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής το Wayfinder Navigator.

 

 

 

 

Update σχετικά με την αντικατάσταση ακουστικού:

 

η ενημέρωση που έχω εγώ εκ των έσω ειναι πως το πρόβλημα με το ακουστικό οφειλεται πράγματι σε χαλάρωση μιας καλωδιοταινίας που συνδέεται με το ακουστικό και η αλλαγή του ακουστικού γίνεται προκειμένου να μην ξαναπαρουσιαστεί το πρόβλημα.Υπόψιν,το καλώδιο αυτό ενώνεται με το ακουστικό και αλλάζουν και τα δύο,ώστε να μην ξαναπαρουσιαστεί το πρόβλημα.

 

Όσον αφορά την εβδομάδα παραγωγής,δε σχετιζεται με το φαινόμενο αυτό.Συμβαίνει απλά στην τύχη(ή..ατυχία,αν προτιμάτε,των κατόχων του κινητού :p ).

 

Αυτά προς το παρόν! :)

 

Κωστη αν (ου μη .....) μπορουμε να παμε σε καποιο service point SE και να γινει η αντικατασταση αμεσα?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Άμεσα όχι,αλλά σε κάποιες περιπτώσεις που γνωρίζω και περιμένουν από πριν τα Χριστούγεννα για αντικατάσταση ακουστικού,εάν δεν παραδοθει ο εξοπλισμός από βδομάδα θα τους το αντικαταστήσουν ούτως ή άλλως με νέα συσκευή(προσοχή:συσκευή σκέτη και καινούρια,όχι κουτί με όλον τον εξοπλισμό!) :)
Link to comment
Share on other sites

Άμεσα όχι,αλλά σε κάποιες περιπτώσεις που γνωρίζω και περιμένουν από πριν τα Χριστούγεννα για αντικατάσταση ακουστικού,εάν δεν παραδοθει ο εξοπλισμός από βδομάδα θα τους το αντικαταστήσουν ούτως ή άλλως με νέα συσκευή(προσοχή:συσκευή σκέτη και καινούρια,όχι κουτί με όλον τον εξοπλισμό!) :)

 

με αγχωσες τωρα :lol::p

 

ελπιζω να μην χρειαστει να κατεβω για κατι τετοιο σε κανα service....:shifty:

 

θα το μαθετε στις ειδησεις :p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αυτό που λες για την ατυχία,μέχρι στιγμής την έβγαλα καθαρή με το Κ850,που ως γνωστόν ειναι το κινούμε "ευαγγέλιο" (μιας κ κάνεις τον σταυρό σου,γιατί τα μισά είναι προβληματικά).. για να δούμε με αυτό :P

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Άμεσα όχι,αλλά σε κάποιες περιπτώσεις που γνωρίζω και περιμένουν από πριν τα Χριστούγεννα για αντικατάσταση ακουστικού,εάν δεν παραδοθει ο εξοπλισμός από βδομάδα θα τους το αντικαταστήσουν ούτως ή άλλως με νέα συσκευή(προσοχή:συσκευή σκέτη και καινούρια,όχι κουτί με όλον τον εξοπλισμό!) :)

 

εμενα το δικο μου το παρουσιασε 5/12 το προβλημα με το ακουστικο και το παιρνω Δευτερα!!Τα συμπερασματα δικα σας...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν πίεσες την αντιπροσωπεία καθόλου;; :confused:

 

Εμενα αυτήν την ενημέρωση μου έδωσαν απ'τα κεντρικά,όσον αφορά την αντικατάσταση ή επισκευή του τηλεφώνου!Κακώς αν δεν πίεσες...Δυστυχώς,αν δεν πιέσεις και δε φωνάξεις δε γίνεται κάτι με την ελληνική αντιπροσωπεία της SE.....Και γενικά στην SE όσον αφορά την εξυπηρετηση του πελάτη μετά την αγορά είναι ολίγον τι βόδια....... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

xθες εκανε κατι πολυ αλλοκοτο.

ενω ειχα κλειστο το gps, το googlemaps βρηκε με ακριβεια το που βρισκομαι.

κ απο την τελευταια φορα ειχα βρεθει απο αθηνα κρητη.

ειχα ανοιχτο μονο wifi κ παρ'όλ'αυτα βρηκε το που ειμαι.

 

μηπως ο διακοπτης enable/disable gps ειναι απατη ?

 

to εχει τσεκαρει άλλος αυτό ?

ενω ειναι κλειστο το gps να βρισκει στιγμα.

 

σε μενα το κανει μονο με googlemaps ,

γιατι το navigator δε μπορω να καταλαβω πως δουλευει . :O

βασικα δεν μπορω να βρω εντολη "show my position" ή κατι τετοιο,

ενω οι γουγλοχαρτες με την εναρξη του προγραμματος με πανε στη θεση που βρισκομαι στο περιπου.

 

 

κ επισης για το οτι δε βρισκει δορυφορους να ανησυχω?

αυτη τη στιγμη βρισκομαι εντος ρετιρε χωρις άλλα κτισματα τριγυρω κ δε βρισκει τπτ απο δορυφορους (με ανοιχτο το δεκτη κ αναμονη ενα τεταρτο στο status) .

αν δε το καταλαβατε, δε το εχω χρησιμοποιησει σχεδον καθολου το gps αλλά να ξερω, ειναι προβληματικο ?

Link to comment
Share on other sites

στο κινητό μιας φίλης μου,ζητούσε να συνδέσει κάποιο εξάρτημα (!!) για να λειτουργήσει το gps

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν ξερω τι λετε για την αντιπροσωπεια της se, αλλα στην δικη μου περιπτωση (δεν ειχε σημα), μου εκαναν αντικατασταση με καινουργια συσκευη μεσα σε μια εβδομαδα!!!

Ισως τελικα, να παιζει ρολο και σε ποιο service το παει κανεις. Εγω το πηγα στο service point της πλ.Αμερικης στην οδο Σπαρτης 6 και ξεμπερδεψα αμεσως. Πολυ γρηγοροι και συνεπεστατοι εκει.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω κάποιες απορίες. Είχα πάρει το C905 απο Γερμανό πριν απο κανα μήνα, με μενού my view της Cosmote. Μόλις σήμερα το έκανα unbranded μέσω Davinci και έχω 2 ερωτήσεις.

 

1. Η εσωτερική μνήμη του κινητού είναι περίπου 160mb (έτσι τουλάχιστον αναφέρει η SE και απο οτι θυμάμαι εγώ). Μετά την αναβάθμιση σε unbranded μου έχει μείνει 112mb (έχοντας κάνει επαναφορά - διαγραφή όλων των εικόνων, βιντεο κλπ. μετά την αναβάθμιση).

Είναι λογικό αυτό? Εσείς πόση εσωτερική μνήμη έχετε?

 

2. Μου αναφέρει για έκδοση λογισμικού την R1BA042. Είναι η τελευταία?

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση και απο μένα..πήρα σήμερα το κινητό...το gps βρίσκει την θέση μέσω google maps..ο εντοπισμός δορυφόρων δεν ειχα υπομονή να το αφήσω να τελειώσει,αλλά δε ξέρω κατα πόσον θα μπορεί να βρει τώρα,μιας και είμαι σπίτι,και δε μπορώ να βγω εξω λογω βροχης..

 

για το wifi,το ενεργοποιώ,βρίσκω το δίκτυο,συνδέομαι κανονικά,αλλά ανοίγοντας τον browser του τηλεφώνου,δε μου ανοίγει σελίδες..κάνω κάτι λάθος;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω κάποιες απορίες. Είχα πάρει το C905 απο Γερμανό πριν απο κανα μήνα, με μενού my view της Cosmote. Μόλις σήμερα το έκανα unbranded μέσω Davinci και έχω 2 ερωτήσεις.

 

1. Η εσωτερική μνήμη του κινητού είναι περίπου 160mb (έτσι τουλάχιστον αναφέρει η SE και απο οτι θυμάμαι εγώ). Μετά την αναβάθμιση σε unbranded μου έχει μείνει 112mb (έχοντας κάνει επαναφορά - διαγραφή όλων των εικόνων, βιντεο κλπ. μετά την αναβάθμιση).

Είναι λογικό αυτό? Εσείς πόση εσωτερική μνήμη έχετε?

 

2. Μου αναφέρει για έκδοση λογισμικού την R1BA042. Είναι η τελευταία?

 

Ναι φιλε μου η 042 ειναι η τελευταια,περιμενουμε μεσα στο Φλεβαρη νεοτερη και οσο για τη μνημη περιπου τοσο ειναι και εμενα,οποτε ok!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση και απο μένα..πήρα σήμερα το κινητό...το gps βρίσκει την θέση μέσω google maps..ο εντοπισμός δορυφόρων δεν ειχα υπομονή να το αφήσω να τελειώσει,αλλά δε ξέρω κατα πόσον θα μπορεί να βρει τώρα,μιας και είμαι σπίτι,και δε μπορώ να βγω εξω λογω βροχης..

 

για το wifi,το ενεργοποιώ,βρίσκω το δίκτυο,συνδέομαι κανονικά,αλλά ανοίγοντας τον browser του τηλεφώνου,δε μου ανοίγει σελίδες..κάνω κάτι λάθος;

 

Βασικά η θέση που βλέπεις στο Google Maps είναι ανάκτηση πληροφοριών από το δίκτυο, δεν είναι δορυφορικό στίγμα... Για να δεις το στίγμα σου πρέπει να πας στο μενού του gps -> Πληροφορίες κατάστασης και να "κλειδώσει" κάποιους δορυφόρους... Αυτό θα το κάνεις εκτός σπιτιού φυσικά... Αν δεν το κάνει έχεις πρόβλημα...

 

Για να μπεις στο internet, στην αναμονή πάτα το πάνω και επιλέγεις εισαγωγή διεύθυνσης... μάλλον το κινητό σου είναι Vodafone ή Cosmote! Έχουν σαν αρχικές σελίδες τις δικές τους που δεν ανοίγουν με την τοπική σύνδεση... Αυτά!!!

 

ΥΓ. Ο Opera Mini είναι όλα τα λεφτά... Δίνει φτερά στο κινητό πραγματικά!!!

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι. Συνδέομαι με wifi κανονικά και όταν πάω να χρησιμοποιήσω το mini opera (Και κάθε άλλη εφαρμογή) μου ζητάει να συνδεθώ μεσω Cosmote και όχι μεσω wlan. Λογικό είναι αυτό? Και αν όχι τι μπορώ να κάνω? Thanks :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia. Yparxei to msn messenger gia to kinito?

 

episis na prosthesw oti oi nees partides pou vgainoun exoun xalaro slide.alla oxi se simeio pou na nomizeis oti einai provlimatiko.

Sony Ericsson For Ever!!!!:)
Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia. Yparxei to msn messenger gia to kinito?

 

episis na prosthesw oti oi nees partides pou vgainoun exoun xalaro slide.alla oxi se simeio pou na nomizeis oti einai provlimatiko.

Gia to slide de kserw pantws gia msn einai to ebuddy.Mpes me to kinito sou sto http://www.ebuddy.com kai katevase to

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι. Συνδέομαι με wifi κανονικά και όταν πάω να χρησιμοποιήσω το mini opera (Και κάθε άλλη εφαρμογή) μου ζητάει να συνδεθώ μεσω Cosmote και όχι μεσω wlan. Λογικό είναι αυτό? Και αν όχι τι μπορώ να κάνω? Thanks :)

 

valerios, δες τη δημοσιευση #805 της 01/11/2008 του φιλου kotsianis7. Εμενα με ειχε βοηθησει πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...