Jump to content

[Επίσημο] Nokia E71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακυρος ο συναγερμος κ γω εκει το δα.....σημερα το πρωι.....πραγματικα τελειο.....δεν το φερνουν ομως.......κανεις δεν χορτασε με νταμμυ....παμε παιδια φερτε το
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nokia E71 - The Lowdown

http://img61.imageshack.us/img61/2176/2631523271cbb22f91a9ze9.th.jpg

http://news.mobile9.com/s60apps/2008/07/05/nokia-e71-the-lowdon/

 

Πολυ θετικα τα συμπερασματα :happy:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο ειναι παρα πολυ ομορφο,καλη κατασκευη και φινιρισμα,τελη του μηνα με τιμη στα 415ε.αρνητικα η μικροτερη οθονη και η θεση τησ usb που καλυπτεται με πλαστικο.στα ιδια με το 61ι απλα με καποιεσ προσθηκεσ στο μενου,θεωρω ομωσ το 61ι καλυτερο λογω οθονησ.συμπερασμα???υπομονη γιατι το samsung omnia ειναι και αυτο πολυ καλο.οποιοσ ομωσ βιαζεται ασ το φερει απο εξωτερικο και μετα ασ περασει ελληνικα και ελληνικο πληκτρολογιο σε καποιο nokia shop
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μηπως εχει βγει το ελληνικο product code για το Ε71?

 

Το περιμενω απο expancys και για αυτο προετοιμαζομε για δρασηηηηηηη...................

Link to comment
Share on other sites

Στο perfectshop, το αλλάξανε, και από "άμεσα διαθέσιμο" έγινε "κατόπιν παραγγελίας". Με πήραν και τηλέφωνο, και με ενημέρωσαν ότι η επίσημη αντιπροσωπεία τους είπε ότι θα διατεθεί το τηλέφωνο στην Ελλάδα στα τέλη Ιουλίου. Αναμονη λοιπόν..
Link to comment
Share on other sites

Στο perfectshop, το αλλάξανε, και από "άμεσα διαθέσιμο" έγινε "κατόπιν παραγγελίας". Με πήραν και τηλέφωνο, και με ενημέρωσαν ότι η επίσημη αντιπροσωπεία τους είπε ότι θα διατεθεί το τηλέφωνο στην Ελλάδα στα τέλη Ιουλίου. Αναμονη λοιπόν..

 

Αναμονη ,:happy:

καπου τοσο υπολογιζω και εγω οτι θα ερθει.

(τελη Ιουλιου με αρχες Αυγουστου )

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Review απο το trustedreviews με αριστα 10 σε ολες τις επιμερους βαθμολογιες!!!

 

http://www.trustedreviews.com/mobile-devices/review/2008/07/09/Nokia-E71/p1

 

Παντως ο,τι και οπου εχω διαβασει για αυτο το κινητο,μονο θετικα ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Nokia E71: Unboxing video and pictures

 

http://farm4.static.flickr.com/3259/2646125816_0cab7566a7_m.jpg

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

αρνητικα η μικροτερη οθονη και η θεση τησ usb που καλυπτεται με πλαστικο.στα ιδια με το 61ι απλα με καποιεσ προσθηκεσ στο μενου,θεωρω ομωσ το 61ι καλυτερο λογω οθονησ.συμπερασμα???
Αν δεις πως είναι το Ε71, πόσο πιο μικρό, πόσο ποιοτικό και πόσο γρήγορο είναι, θα καταλάβεις ότι δεν έχει καμία σχέση με το Ε61/Ε61i. Μαζί με το qwerty πληκτρολόγιo, παίρνεις μια επαρκέστατη κάμερα 3.2 mpixels και πολύ γρήγορο assisted GPS (σαφώς πιο γρήγορο από Ν95). Όσο για την οθόνη, δεν βλέπω πως θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερη σε ένα κινητό με τόσα πλήκτρα (τα οποία είναι πολύ σαφή όπως συνήθως στα E-series, αν και μικρά) που καταφέρνει να είναι μικρό. Μαζί με τις μικροβελτιώσεις στο λειτουργικό, είναι από τις καλύτερες επιλογές για όποιον θέλει qwerty πληκτρολόγιο.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φίλος ανέφερε ότι το SAR ειναι 1.33. Για να καταλάβω....αυτό είναι πολύ, λίγο ή μέτριο?:O

Σκέψου ό,τι το μέγιστο επιτρεπτό όριο είναι 2.0w/kg. Είναι κάπως υψηλό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου καλημερα μηπως τελικα εχει βρει κανεις το product code για να βαλουμε ελληνικα,ελατε ρε παιδια καντε κατι δεν τη παλευω αλλο.Παντως εκτος απο αυυο το τηλεφωνο ειναι καταπληκτικο,τετοια ποιοτητα κατασκευης δεν εχω ξαναδει σε nokia...................
Link to comment
Share on other sites

Λόγω του ότι δεν έχει κυκλοφορήσει στην Ελλάδα ακόμη είναι λίγο δύσκολο να το ξέρουμε.

Έκανα και μια σχετική αναζήτηση στο google, αλλά δεν βρήκα κάτι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου καλημερα μηπως τελικα εχει βρει κανεις το product code για να βαλουμε ελληνικα,ελατε ρε παιδια καντε κατι δεν τη παλευω αλλο.Παντως εκτος απο αυυο το τηλεφωνο ειναι καταπληκτικο,τετοια ποιοτητα κατασκευης δεν εχω ξαναδει σε nokia...................

εχεις παραλαβει απο το εχπανσυς??

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγη ώρα το έπιασα στα χέρια μου.

Πραγματικά είναι υπέροχο κινητό. Εντυπωσιακά λεπτό, καλή ποιότητα κατασκευής, και αρκετά μαζεμένο στο πλάτος.

 

κι εγω το ειδα χτες,το πηρε ενας φιλος και πραγματικα εμεινα,καμια σχεση με οτιδηποτε προηγουμενο μοντελο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολουσ,το τηλεφωνακι ειναι τελειο,το εχω πανω απο μια ευδομαδα,το πηρα απο expansys,περασα ελληνικα στη νοκια καλλιθεασ,ολα καλα κανενα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολουσ,το τηλεφωνακι ειναι τελειο,το εχω πανω απο μια ευδομαδα,το πηρα απο expansys,περασα ελληνικα στη νοκια καλλιθεασ,ολα καλα κανενα προβλημα.

 

Φιλε μου καλησπερα σωσε μας μηπως ξερεις το ελληνικο product code να τα περασουμε και εμεις.S.O.S..............................

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολουσ,το τηλεφωνακι ειναι τελειο,το εχω πανω απο μια ευδομαδα,το πηρα απο expansys,περασα ελληνικα στη νοκια καλλιθεασ,ολα καλα κανενα προβλημα.

 

Καλορίζικο το εργαλείο φίλε. ;)

 

λήθεια, πως πραγματοποιείται η αυτόματη εστίαση κατα την λήψη φωτογραφίας; Γιατί απο αυτά που έχω διαβάσει στις διάφορες παρουσιάσεις, δεν έχω καταλάβει. Γίνεται απο το πολυπλήκτρο ή πατάς πρώτα άλλο πλήκτρο για εστίαση και άλλο για λήψη;

 

Γενικά η ποιότητα φωτο και βίντεο πως σου φαίνεται; Γιατί είναι ο μοναδικός τομέας που ακούγονται αρνητικές παρατηρήσεις για την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

H εστίαση/φωτογράφιση γίνεται από το κεντρικό πλήκτρο του pad. Η συσκευή είναι E series. Δεν χρειάζεται να έχει καλή κάμερα και όντως έχει μια μέτρια (καλύτερη από άλλες σε E series όμως).
Link to comment
Share on other sites

H εστίαση/φωτογράφιση γίνεται από το κεντρικό πλήκτρο του pad. Η συσκευή είναι E series. Δεν χρειάζεται να έχει καλή κάμερα και όντως έχει μια μέτρια (καλύτερη από άλλες σε E series όμως).

Έχω διαβάσει 2 διαφορετικές εκδοσχές σχετικά με τον τρόπο λήψης φωτογραφίας. Αυτό που μου είχε κάνει εντύπωση είναι οτι η εστίαση γίνεται απο διαφορετικό πλήκτρο και απο άλλο η λήψη. Ίσως χρησιμοποιούμε τις κατευθύνσεις του πολυπλήκτρου για την εστίαση και πίεση στο κέντρο για την λήψη. Γι'αυτό και ρώτησα.

 

Το Ε71 έχει την ίδιων προδιαγραφών κάμερα με το Ε90 και το Ε66. Η επεξεργαστική ισχύς όμως του Ε90 ίσως ευθύνεται για τις καλύτερες επιδόσεις του, ιδιαίτερα στην λήψη βίντεο.

 

Πάντως, σίγουρα, τα αποτελέσματα θα είναι καλύτερα σε σχέση με τις κάτω του μετρίου κάμερες που εξόπλιζαν μέχρι σήμερα την σειρά Ε, όπως πχ το Ε51.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...