Jump to content

[Επίσημο] Nokia E71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασες τον γνωστό τρόπο και δεν δούλεψε;

 

θα μας πείτε το ελληνικό product code παρακαλώ?

E71 junkie
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

0558795 (GREY STEEL)

0561155 (WHITE STEEL)

 

Βάλε όποιο εσύ θέλεις. Η διαφορά έγκειται μόνο στο χρώμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

κάνω ακριβώς αυτά που λέει στον οδηγό αλλάζω το product code

βλέπω ότι το product code είναι αλλαγμένο, και στο software update δεν μου βγάζει κανένα update

E71 junkie
Link to comment
Share on other sites

κάνω ακριβώς αυτά που λέει στον οδηγό αλλάζω το product code

βλέπω ότι το product code είναι αλλαγμένο, και στο software update δεν μου βγάζει κανένα update

Όπως μπορείς να δεις και στο site της Nokia και επιβεβαιώνω κι εγώ, δεν έχει βγει ακόμη software update.

Link to comment
Share on other sites

κάνω ακριβώς αυτά που λέει στον οδηγό αλλάζω το product code

βλέπω ότι το product code είναι αλλαγμένο, και στο software update δεν μου βγάζει κανένα update

Ποια έκδοση έχεις εσύ;

Απ ό,τι ξέρω η μόνη έκδοση που υπάρχει μέχρι στιγμής είναι η V 100.07.76 (08-06-2008).

Πώς να κάνεις αναβάθμιση...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

θα μας πείτε το ελληνικό product code παρακαλώ?

 

η απάντηση που μου δόθηκε στο προηγούμενο ερώτημα που είχα κάνει για το πως κάνω debranding, με έκανε redirect στο thread που μιλούσε για product codes k αναβαθμίσεις, οποτε νόμιζα ότι έτσι θα λυνότανε το πρόβλημα

 

εφάρμοσα δηλαδή τον "γνωστό τρόπο", νομίζοντας ότι με το software update θα αλλάξει το brand του αγγλικού provider

E71 junkie
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις hard format στην συσκευη σου και format στην καρτα μπορει να σταματησουν τα κολληματα..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Περιχαρής κάτοχος E71 εδώ και λίγο καιρό και εγώ! Πραγματικά είναι το πρώτο κινητό που είχα ποτέ για το οποίο μπορώ να πω ότι είναι από όλες ΜΑ ΟΛΕΣ τις απόψεις ΑΨΟΓΟ και ΥΠΕΡΠΛΗΡΕΣ!

 

Παρ'όλα αυτά έχω ένα θεματάκι και θα ήθελα την βοήθειά σας γιατί πραγματικά μου φαίνεται αρκετά απίθανο να ΜΗΝ το έχει προβλέψει η Nokia....Λοιπόν, έγω πάντα σε οποιοδήποτε κινητό έχω φτιάχνω ένα Profile που είναι ΜΟΝΟ δόνηση. Δηλαδή για κλήσεις, μηνύματα, ημερολόγιο κλπ δεν κάνει κανέναν ήχο παρα μόνο δονείται και έτσι το έχω συνέχεια, εκτός ελάχιστων περιπτώσεων.

 

Σε όσα κινητά είχα λοιπόν, έχοντάς τα στην δόνηση πάντα είχα την δυνατότητα όταν δέχομαι μια κλήση και "χτυπάει" (δηλαδή δονείται στην περίπτωσή μου) να του "κλεισω" την δόνηση για όσο διαρκεί το κάλεσμα και να μην το σηκώσω, με λίγα λόγια να το κάνω silence για εκείνη την στιγμή και να το αφήσω να χτυπάει στο αθόρυβο μέχρι να κλείσει ο άλλος το τηλεφωνο. Αυτό πάντα γινόταν είτε με λειτουργία Silence που εμφανιζόταν εν όσω δονούσε το τηλέφωνο είτε με το κλασικό παρατεταμένο πάτημα ενός εκ των volume keys στο πλάι της συσκευής.

 

Τι γίνεται στο e71 τώρα: Αν έχω ενεργό ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ profile που εμπεριέχει ήχο κλήσης σε κάποια (οποιαδήποτε) στάθμη έντασης -είτε το έχω φτιάξει εγώ είτε είναι από τα defaults της συσκευής- τότε πολύ όμορφα μου εμφανίζεται κατα την διάρκεια του κουδουνίσματος το "Silence" πάνω από το δεξί action key και πατώντας το μπορώ να κάνω το κινητό να σωπάσει και να μην το σηκώσω. ΑΝ ΟΜΩΣ έχω το κινητό στο profile με την δόνηση μόνο, τότε αντί του Silence εμφανίζεται το "Reject" για να απορρίψω την κλήση. Κοινώς δεν μπορώ να κάνω το κινητό να σωπάσει από την δόνηση εκείνη την στιγμή που με καλούν με κανέναν τρόπο! Επίσης, δεν δουλεύει ούτε πατώντας κάποιο από τα volume keys στο πλαι, απλά συνεχίζει να δονείται αφού τα volume keys αυτά αναφέρονται στην ένταση του ακουστικού κατά την συνομιλία.

 

...Είναι αρκετά ενοχλητικό καθώς χρησιμοποιούσα ΠΑΝΤΑ την συγκεκριμένη λειτουργία όταν δεν ήθελα να απαντήσω σε κάποια κλήση.

 

Οπότε...έχει κανείς κάμια λύση για αυτό; Οι οδηγίες δεν αναφέρουν τίποτα, στο νετ δεν βρήκα τίποτα και επίσης το δοκιμάσαμε με έναν φίλο μου στο e51 του και έχει ακριβώς την ίδια συμπεριφορά. Ακόμη, δεν βρήκα κανένα application για symbian που να μπορεί να υλοποιεί αυτό που ζητάω....

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ολους σας.

Link to comment
Share on other sites

Αν την στιγμή που δέχεσαι την κλήση πατήσεις επιλογές (το αριστερό ειδικό πλήκτρο δηλαδή), τότε δεν σταματάει να δονείται;

 

Επίσης, στο επιλογές, δεν έχει επιλογή αθόρυβο;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο προφίλ και στο Ν82 μου. Έχω ένα εντελώς αθόρυβο μόνο που έχει και δόνηση. Από τη στιγμή που ο ήχος είναι ρυθμισμένος στο "Απενεργοποιημ." και ο τύπος ήχου είναι ρυθμισμένος στο "Αθόρυβο", το τηλέφωνο δεν προσφέρει την επιλογή "αθόρυβο" στο δεξί softkey σε τυχόν εισερχόμενη κλήση, επειδή ο ήχος είναι ήδη "αθόρυβος". Έτσι δεν μπορείς να σταματήσεις τη δόνηση, παρά μόνο να απορρίψεις την κλήση.

 

Όλα τα Nokia που είχα πάντως, το ίδιο συμπεριφέρονταν. Κι εγώ θα ήθελα να κάνω "silence" τη δόνηση, αλλά δε γίνεται. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις hard format στην συσκευη σου και format στην καρτα μπορει να σταματησουν τα κολληματα..

 

αρχηγε μου αν εχεις παρατηρησει ποιο πισω , και hard reset εχω κανει και πηγα στη νοκια και μου ξαναβαλανε απο την αρχη το firmware....

 

 

δυο πραγματα βασικα μου μενουν

 

 

1) new firmware

2) να αλλαξω την SIM card μιας και ειναι 5-6 ετων..... υπαρχει περιπτωση να παιζει ρολο??? το βρισκω απιθανο μιας και τα τηλεφωνα ειναι ολα στη μνημη του τηλεφωνου...

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος για να κόψεις την δόνηση στο αθόρυβο είναι να έχεις ενεργοποιημένη την επιλογή Απόρρηψη κλήσης με sms, θα το βρεις στο Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Κλήση > Απορρ. κλ. με sms και από κάτω έχει και την επιλογή τι μήνυμα θα έχει (εγώ δεν έχω βάλει κάποιο κείμενο, το έχω αφήσει κενό). Δηλαδή όταν σε καλούν πατάς το δεξί soft key, σε βάζει στο να στείλεις μήνυμα και απλά εσύ δεν το στέλνεις. Το ξέρω είναι ανάποδος τρόπος και έχει και ρίσκο στείλεις τσάμπα μήνυμα αλλά είναι ο μόνος μέχρι στιγμής. Εγώ πάντως έτσι το έχω και στο Ν95/Ε66 και απλά προσέχω μην στείλω το μήνυμα.

 

EDIT: Nομίζω βρήκα τρόπο για να έχουμε το "Aθόρυβο" στην δόνηση. Πηγαίνετε στο προφίλ και απλά επιλέξετε στον "Τύπος ήχου" την επιλογή "Ήχος", δεν χρειάζεται ν' αλλάξετε κάτι άλλο. To δοκίμασα και στο Ν95 και Ε66 και εμφανίζει κανονικά το "Αθόρυβο". :D:D

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Nομίζω βρήκα τρόπο για να έχουμε το "Aθόρυβο" στην δόνηση. Πηγαίνετε στο προφίλ και απλά επιλέξετε στον "Τύπος ήχου" την επιλογή "Ήχος". To δοκίμασα και στο στο Ν95 και στο Ε66 και λειτουργεί μια χαρά. :D :D

 

One point for stendor. :respect:

 

Και στο Ν82 δουλεύει άψογα. Επομένως χρειάζεται ο ήχος να είναι στο "Απενεργοποιημ." και ο τύπος ήχου να είναι στο "Ήχος". ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

omg. Stendor εισαι θεός!!!!!! Δεν ειχα προσέξει καν ότι έχει την επιλογή να μην έχεις ήχο κουδουνίσματος, απλά κατέβαζα τα volumes. Ρεσπεκτ ρεσπεκτ ρεσπεκτ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

μλκ έχω κατουρηθεί από την χαρά μου λολ! καθομαι και παίρνω τον εαυτό μου απο το σπίτι για να το κάνω silence. ΤΩΡΑ είναι που μπορώ να πω χωρις αμφιβολία ότι e71 είναι το καλύτερο ever! χαχ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ό,τι θα σου δώσω τόσο μεγάλη χαρά mrenglishman!!:lol:

 

Υ.Γ. Όταν θες να προσθέσεις κάτι σε ένα ποστ σου καλύτερα να χρησιμοποιείς την http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif.:)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ξέρω για τροποποίηση, αλλά ήθελα να δώσω έμφαση στο thrill του θέματος! :P :P :P :P Απλά χρησιμοποιώ το κινητό πάρα πολλές ωρες την ημέρα σε χώρους που δεν θέλω να χτυπάει δυνατά (εξ'ου και η μόνιμη δόνηση) και είχα ξενερώσει με την απουσία του silence στην δόνηση. Ευχαριστώ και πάλι για την λύση, για ό,τι μπορώ να βοηθήσω και εγώ εδώ είμαι.

 

θενκς

Link to comment
Share on other sites

Pictures: Nokia E71 White

http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2008/09/nokia-e71-white04.jpg

 

http://dailymobile.se/2008/10/28/pictures-nokia-e71-white/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ωραιο ειναι αλλα μου κανει

πιο πολυ για κοπελα...:rolleyes::rolleyes:

θα προτιμησω το καφετι.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αναβοσβήνει και σε σας το μεσαίο κουμπί κάθε λίγο?

 

ναι,κανονικα.

οταν εχεις sms/κληση τοτε κανει πιο γρηγορα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και αν θες να το απενεργοποιήσεις θα πας σε καθένα από τα προφίλ που χρησιμοποιείς και θα επιλέξεις η επιλογλη Λυχνία σταδ. αναμ. να είναι στο όχι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδία, κάποιος τα φώτα του...

 

http://www.boygeniusreport.com/2008/08/04/nokia-e71-2-reception-issues-mmm/

 

Και εκεί που έλεγα ότι είναι το καλύτερο τηλέφωνο στην αγορά, για να δεις που στο τέλος θα πάρω το blackberry bold.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...