Jump to content

[Επίσημο] Nokia E71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oχι δεν εχει

 

Πάνω δεξιά στην οθόνη έχει ένα φακελάκι?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν κανω αναβαθμιση στην τελευταια version του software που μου προτεινει το pc suite, υπαρχει περιπτωση να χαθουν τα ελληνικα???:blink::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευή σου δεν έχει ελληνικό product code (0558795 (Grey steel) / 0561155 (White steel)) ναι, θα τα χάσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πάνω δεξιά στην οθόνη έχει ένα φακελάκι?

 

Έχει ένα βελάκι προς τα πάνω. Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να το σβήσω ούτε μέσα από το pc suite αφού δεν το βλέπει.

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Έχει ένα βελάκι προς τα πάνω. Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να το σβήσω ούτε μέσα από το pc suite αφού δεν το βλέπει.

Αφού έχει βελάκι μαζί με φάκελο τότε δεν έχει σταλεί στον αριθμό. Πήγαινε στα εξερχόμενα, πάτησε επιλογές, μετακίνηση στα πρόχειρα και σβήσε το από τα πρόχειρα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευή σου δεν έχει ελληνικό product code (0558795 (Grey steel) / 0561155 (White steel)) ναι, θα τα χάσεις.

itchrist86 ευχαριστω.

Ελληνικο product code εχει, ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα (cosmote).

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε γιατί να τα χάσεις φίλε μου...

Δεν έχει νόημα αυτό που σκέφτηκες.

Προχώρα σε αναβάθμιση άφοβα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες ειμαι πλεον και εγω κατοχος :)

Ειχα το Ε51 και τωρα πηρα το υπεροχο Ε71.

Μια ερωτηση...οταν ειναι σε φαση αναμονης, με σβηστη οθονη, γινεται να απενεργοποιησουμε, να μην αναβοσβηνει το πληκτρο κυλισης ( αν το λεω καλα...εννοω το κεντρικο τετραγωνο νικελ πληκτρο).?

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται...

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις > Γενικές > Προσωπικές ρυθμίσεις. Εκεί θα βρεις μια επιλογή με όνομα Φωτισμός αναγγελίας ή κάτι παρεμφερές. Μπες και απενεργοποίησε το.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν το κανω αυτο, τοτε δεν θα αναβοσβηνει οταν θα έχω νεο μηνυμα ή mail. Αυτην την ειδοποιηση θελω να την εχω, αλλα αυτο αναβοσβηνει περιπου καθε 7 δευτερα, χωρις να εχω καποιο νεο μηνυμα. Μαλλον δεν γινεται ε?
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται, γίνεται!! :)Πήγαινε σε κάθε προφίλ που χρησιμοποιείς και απενεργοποίησε την επιλογή που λέει Λυχνία σταδιακής αναμονής (έτσι λέγεται στο Ε66). Έτσι θα κρατήσεις την επιλογή ειδοποίησης συμβάντων και θα απενεργοποίησης την λεγόμενη αναπνοή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται, γίνεται!! :)Πήγαινε σε κάθε προφίλ που χρησιμοποιείς και απενεργοποίησε την επιλογή που λέει Λυχνία σταδιακής αναμονής (έτσι λέγεται στο Ε66). Έτσι θα κρατήσεις την επιλογή ειδοποίησης συμβάντων και θα απενεργοποίησης την λεγόμενη αναπνοή.

 

 

Μπράβο ρε φιλαρακι...αυτο ηταν και εφαγα τον τοπο να το βρω :)

 

Παντως, οσο περναει η ωρα και του δουλευω, εχω να πω μερικα προβληματα που αντιμετωπιζω.

Καταρχην κατι δεν παει καλα με τον PC Suite και τις επαφες. Οταν παων να ανοιξω τις επαφες απο εκει μεσα, μου βγαζει ενα error και κλεινει. Το δοκιμασα και με το laptop και παλι τα ιδια....δεν ξερω..περιεργο.

Μετα, με την αυτοματη ανακτηση των mail μου, απο λογαριασμο gmail, δεν μου επιτρεπει να ορισω να κατεβαινει ολο το μηνυμα και οχι μονο η επικεφαλιδα του. Μου λεει οτι για να γινει πρεπει να ειναι pop3 ο λογαριασμος. Οποτε? Να ανοιξω εναν στο yahoo και εκει να προωθουνται τα mail του gmail?

Επίσης, οταν ξεκιναει να συνδεθει, καθε 15 λεπτα που του εχω ορισει, για να δει αν εχω νεο mail, ξεχναει να αποσυνδεθει......και το αφησα να δω, και εμεινε εως και 3 ωρες συνδεδεμενο και πρεπει να το αποσυνδεσω χειροκιητα.

Αυτα προς το παρων.

Εχεις κανεις καποιο παρομοιο προβλημα με τα δικα μου, ή ξέρει να μου πει καμια λυση?

Ουφ.....:D

Link to comment
Share on other sites

@sakissalonika

 

Για τα email χρησιμοποιείς το nokia messaging?

http://email.nokia.com/account/home.action

 

 

Oxi, αλλα τι ειναι αυτο? Μπορεις να μου εξηγησεις σε παρακαλω?

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Oxi, αλλα τι ειναι αυτο? Μπορεις να μου εξηγησεις σε παρακαλω?

 

 

Το εκανα αλλα συνεχιζω να εχω το ιδιο προβλημα, οταν συνδεεται να ξεχναει να αποσυνδεθει. Σε καποια φαση στην αρχη, δουλεψε μια χαρα, αλλα την δευτερη φορα που συνδεθηκε, αυτο ηταν...ξεχασε... :(

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αλλα συνεχιζω να εχω το ιδιο προβλημα, οταν συνδεεται να ξεχναει να αποσυνδεθει. Σε καποια φαση στην αρχη, δουλεψε μια χαρα, αλλα την δευτερη φορα που συνδεθηκε, αυτο ηταν...ξεχασε... :(

 

Αν είσαι για αρκετό χρόνο σε περιοχή που δεν έχει σήμα, η σύνδεση δεδομένων διακόπτεται. Κανονικά, μόλις βρεθεί σήμα , πρέπει να επανέλθει αυτόματα, αλλά είναι αλήθεια ότι δεν γίνεται πάντα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

@sakissalonika

 

Για τα email χρησιμοποιείς το nokia messaging?

http://email.nokia.com/account/home.action

 

 

Λοιπόν, το απεγκατέστησα και το εγκατέστησα ξανά και ολά καλα μέχρι στιγμής:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Ε71 εδω και ενα μηνα περίπου και ειμαι πολύ ικανοποιημένος. Ολα τα προβλήματα και οι απορίες μου λύθηκαν διαβάζοντας το θεμα. Ολα εκτος από ενα που μολις τωρα το παρατηρησα.

Οταν συνδέω ενσύρματο handsfree δεν λειτουργει το μικρόφωνο του handsfree οποια επιλογη ακουστικού και να κάνω από το μενου επιλογης που εμφανιζεται.

Με την πρώτη επιλογή ακούς κανονικά από το handsfree αλλα το μικρόφωνο δεν λειτουργεί :confused: .

Με τη δευτερη επιλογη ενεργοποιείται το μικρόφωνο του κινητού και ακούς κανονικά από το handsfree.

Το εχει παρατηρήσει κανεις ή εχει πρόβλημα η συσκευή μου? Εχω δοκιμάσει με δυο διαφορετικά handsfree της Nokia, το στερεο που υπήρχε στη συσκευασία και ενα άλλο απλό με ενα ακουστικό. Εχω το τελευταίο firmware.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Ε71 εδω και ενα μηνα περίπου και ειμαι πολύ ικανοποιημένος. Ολα τα προβλήματα και οι απορίες μου λύθηκαν διαβάζοντας το θεμα. Ολα εκτος από ενα που μολις τωρα το παρατηρησα.

Οταν συνδέω ενσύρματο handsfree δεν λειτουργει το μικρόφωνο του handsfree οποια επιλογη ακουστικού και να κάνω από το μενου επιλογης που εμφανιζεται.

Με την πρώτη επιλογή ακούς κανονικά από το handsfree αλλα το μικρόφωνο δεν λειτουργεί :confused: .

Με τη δευτερη επιλογη ενεργοποιείται το μικρόφωνο του κινητού και ακούς κανονικά από το handsfree.

Το εχει παρατηρήσει κανεις ή εχει πρόβλημα η συσκευή μου? Εχω δοκιμάσει με δυο διαφορετικά handsfree της Nokia, το στερεο που υπήρχε στη συσκευασία και ενα άλλο απλό με ενα ακουστικό. Εχω το τελευταίο firmware.

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα, αλλά δεν έχω και το τελευταίο update:shifty:

Λες να κάνανε πάλι το θαύμα τους?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, τι πρεπει να κανω για να ορισω ενα mp3 τραγουδι που εχω στο κινητο, ως ηχος κλησεις για μερικες συγκεκριμενες επαφες μου?

Μου φαινοταν ευκολο να το κανω, αλλα εχει δυο μερες που δεν μπορω...δεν βρισκω την επιλογη για ορισω το τραγουδι. Τι δεν κανω σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δύο τρόποι:

- είτε θα πας ξεχωριστά σε κάθε επαφή που θέλεις και πατώντας Επιλογές > Ήχος κλήσης θα επιλέξεις αυτόν που επιθυμείς,

- είτε θα ομαδοποιήσεις τις εν λόγω επαφές σε μια ομάδα και θα ορίσεις για τη συγκεκριμένη ομάδα τον συγκεκριμένο ήχο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δύο τρόποι:

- είτε θα πας ξεχωριστά σε κάθε επαφή που θέλεις και πατώντας Επιλογές > Ήχος κλήσης θα επιλέξεις αυτόν που επιθυμείς,

- είτε θα ομαδοποιήσεις τις εν λόγω επαφές σε μια ομάδα και θα ορίσεις για τη συγκεκριμένη ομάδα τον συγκεκριμένο ήχο.

 

 

 

Το πρωτο που λες, γίνεται? Γιατι σε μενα δεν εχει κατι τετοιο στο Επιλογες > ......!

Ειχα το Ε51 πριν, και το ειχα κανει ετσι αν θυμαμαι καλα. Τωρα σε αυτο μαλλον δεν γινεται ε?

Το δευτερο σκελος, τα βρηκα και εγω αλλα θα ηθελα να το αποφυγω γιατι, στην ουσια εχω 5-6 ονοματα που θελω να χτυπουν με διαφορετικο ηχο, και πρεπει να κανω αντιστοιχες ομαδες για καθε ατομο. Δεν ξερω αλλα αν δεν γινεται καπως πιο απλα, το βρισκω πολυ αρνητικο....

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλεις ξεχωριστό ήχο στις επαφές που θες θα πας στο όνομα που θες θα πατήσεις Επιλογές > Άνοιγμα > Επιλογές > Ήχος κλήσης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να συνδέσω δικτυακό εκτυπωτή με το κινητό μέσω wifi;

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...