Jump to content

[Επίσημο] Nokia E71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για σημερα, σου εχει καταχωρηση στο ημερολογιο? εμενα οχι, μου εχει απο αυριο και για τις επομενες μερες. Λογικα αυριο, θα το δω στην αρχικη οθονη.

 

και μένα έτσι τα έχει

και επειδή δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τις 0:00, απλά άλλαξα την ώρα του κινητου κάποιες ώρες μπροστά :lol::lol:

και όντως δουλεύει

είσαι ωραίος, σε ευχαριστώ πολύ

 

βέβαια με προβλημάτισε που δεν εμφανίζει τις σημειώσεις στην επιφάνεια εργασίας, δεν το έχω προσπαθήσει και ποτέ βέβαια στο παρελθόν

παλιότερα σας τις εμφάνιζε?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και μένα έτσι τα έχει

και επειδή δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τις 0:00, απλά άλλαξα την ώρα του κινητου κάποιες ώρες μπροστά :lol::lol:

και όντως δουλεύει

είσαι ωραίος, σε ευχαριστώ πολύ

 

βέβαια με προβλημάτισε που δεν εμφανίζει τις σημειώσεις στην επιφάνεια εργασίας, δεν το έχω προσπαθήσει και ποτέ βέβαια στο παρελθόν

παλιότερα σας τις εμφάνιζε?

Να σαι καλα:)

Αφου δεν ειχε σημειωση για σημερα, τι να εμφανισει?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα:)

Αφου δεν ειχε σημειωση για σημερα, τι να εμφανισει?

 

όχι, εννοώ ότι άμα δημιουργήσω μια σημείωση, όχι στο ημερολόγιο, και επιλέξω να μου τις εμφανίζει στην αρχική οθόνη, γιατί δεν την εμφανίζει? παλιότερα την εμφάνιζε?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

όχι, εννοώ ότι άμα δημιουργήσω μια σημείωση, όχι στο ημερολόγιο, και επιλέξω να μου τις εμφανίζει στην αρχική οθόνη, γιατί δεν την εμφανίζει? παλιότερα την εμφάνιζε?

 

Οχι σημειωσεις, τις υποχρεωσεις εμφανιζει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οχι σημειωσεις, τις υποχρεωσεις εμφανιζει.

 

χμμ μάλιστα, άρα λειτουργεί κανονικά

να ρωτήσω και κάτι τελευταίο

εγώ που στην κατάσταση αναμονής έχω ως θέμα αρχικής οθόνης το "οριζόντια γραμμή εικονιδίων" μπορώ από κάπου να επιλέξω ποιες λειτουργίες θα εμφανίζει μπροστά?

στο ενεργό ξέρω ότι μπορείς να επιλέξεις τις λειτουργίες (gmail, wifi search, ημερολόγιο κτλ) αλλά έχω την εντύπωση ότι και στην οριζόντια γραμμή εικονιδίων επέλεγες κάποια βασικά, δεν θυμάμαι καλά, έχω σκαλώσει :p

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

χμμ μάλιστα, άρα λειτουργεί κανονικά

να ρωτήσω και κάτι τελευταίο

εγώ που στην κατάσταση αναμονής έχω ως θέμα αρχικής οθόνης το "οριζόντια γραμμή εικονιδίων" μπορώ από κάπου να επιλέξω ποιες λειτουργίες θα εμφανίζει μπροστά?

στο ενεργό ξέρω ότι μπορείς να επιλέξεις τις λειτουργίες (gmail, wifi search, ημερολόγιο κτλ) αλλά έχω την εντύπωση ότι και στην οριζόντια γραμμή εικονιδίων επέλεγες κάποια βασικά, δεν θυμάμαι καλά, έχω σκαλώσει :p

 

Τι εννοεις "οριζοντια γραμμη.εικονιδιων" ?

Απο που το επιλεγεις αυτο?

Εγω βλεπω οτι εχει 2 επιλογες, ενεργο και βασικο

Στο βασικο, μπορεις να ρυθμισεις τα 4 πληκτρα του d pad, να βαλεις καποια συντομευση, στο στυλ του s40, αν θυμαμαι καλα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βλέπω έτσι... Να πω την αλήθεια, το SPB Weather έχει και αυτόματες ανανεώσεις αν θυμάμαι καλά, δουλεύει καθαρά σαν widget και δεν χρειάζεται το Shell. Αλλά αν είναι να σκάσω 6 ευρώ (τόσο το έδιναν θυμάμαι...), δεν νομίζω Τάκη που λέει και η διαφήμιση. Καλό κι αυτό!

 

Thanks to ddr2! :) Οι δυο μας θα μείνουμε σε αυτό το θέμα μου φαίνεται!!! :p

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βλέπω έτσι... Να πω την αλήθεια, το SPB Weather έχει και αυτόματες ανανεώσεις αν θυμάμαι καλά, δουλεύει καθαρά σαν widget και δεν χρειάζεται το Shell. Αλλά αν είναι να σκάσω 6 ευρώ (τόσο το έδιναν θυμάμαι...), δεν νομίζω Τάκη που λέει και η διαφήμιση. Καλό κι αυτό!

 

Thanks to ddr2! :) Οι δυο μας θα μείνουμε σε αυτό το θέμα μου φαίνεται!!! :p

 

Καλα, μην τρελαθουμε...6 ευρω ειναι υπερβολικα ακριβο.

Καποτε γινοταν χαμος σε αυτο το θεμα..,:cry:

Τωρα εχουμε μεινει 3 γενναιοι...

Το 71 ηταν πραγματικα για εμενα ενα συγκλονιστικο κινητο. Απο τοτε εχω αγορασει τοσες αλλες, ακριβες συσκευες, αλλα παντα ξαναγυριζω στο 71.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το 71 ηταν πραγματικα για εμενα ενα συγκλονιστικο κινητο. Απο τοτε εχω αγορασει τοσες αλλες, ακριβες συσκευες, αλλα παντα ξαναγυριζω στο 71.

 

Δεν υπάρχει συσκευή που να με συγκλόνισε τόσο από τις 28/05/2011 που το αγόρασα... Με κανένα δεν μπορώ να το αλλάξω εύκολα, πάντα θα είναι κάπου εκεί δίπλα... ;) (μην αποκτήσει παρέα ακόμα κανένα φοβάμαι!!! :p)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις "οριζοντια γραμμη.εικονιδιων" ?

Απο που το επιλεγεις αυτο?

Εγω βλεπω οτι εχει 2 επιλογες, ενεργο και βασικο

Στο βασικο, μπορεις να ρυθμισεις τα 4 πληκτρα του d pad, να βαλεις καποια συντομευση, στο στυλ του s40, αν θυμαμαι καλα.

 

ε τοτε μαλλον η ενεργη γραμμη εικονιδιων θα ειναι feature του "προηγμενου" e5 που εχω... :lol: :lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ε τοτε μαλλον η ενεργη γραμμη εικονιδιων θα ειναι feature του "προηγμενου" e5 που εχω... :lol: :lol:

 

Α, ναι, εκει υπαρχουν αυτες οι επιλογες.

Αλλα αυτη οθονη του ε5... Δεν παλευεται...ειδικα στον ηλιο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Α, ναι, εκει υπαρχουν αυτες οι επιλογες.

Αλλα αυτη οθονη του ε5... Δεν παλευεται...ειδικα στον ηλιο.

 

ενταξει μωρε, δεν με εχει προβληματισει ιδιαιτερα...

Το μονο που ζηλευω απο "εσας" ειναι το ολο εξωτερικο περιβλημα :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που ζηλευω απο "εσας" ειναι το ολο εξωτερικο περιβλημα :)

 

Και τη RAM στην εκκίνηση... ;) :p

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Και τη RAM στην εκκίνηση... ;) :p

Το Ε5 πετάει Χρήστο. Το είχα αρκετούς μήνες. Αλλά βέβαια φωνάζει ότι δεν είναι στην κατηγορία του Ε71/72 από πλευράς εμφάνισης, ενώ η οθόνη του, εκτός του ότι έχει μόνο 256000 χρώματα (αντί για 16 μύρια, όπως το 71) δεν έχει και αυτά τα ανακλαστικά φίλτρα που έχει η οθόνη του 71 και διατηρεί την αναγνωσιμότητά της κάτω από το φως του ήλιου. Στο Ε5 δεν βλέπεις τίποτα. Επίσης, δεν έχει καλές γωνίες θέασης.

Κατά τα άλλα, σκίζει το Ε5 και το πληκτρολόγιό του είναι κατά τη γνώμη μου πολύ καλύτερο από του Ε71 (πιο μαλακά πλήκτρα, πιο άνετο).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το Ε5 πετάει Χρήστο. Το είχα αρκετούς μήνες. Αλλά βέβαια φωνάζει ότι δεν είναι στην κατηγορία του Ε71/72 από πλευράς εμφάνισης, ενώ η οθόνη του, εκτός του ότι έχει μόνο 256000 χρώματα (αντί για 16 μύρια, όπως το 71) δεν έχει και αυτά τα ανακλαστικά φίλτρα που έχει η οθόνη του 71 και διατηρεί την αναγνωσιμότητά της κάτω από το φως του ήλιου. Στο Ε5 δεν βλέπεις τίποτα. Επίσης, δεν έχει καλές γωνίες θέασης.

Κατά τα άλλα, σκίζει το Ε5 και το πληκτρολόγιό του είναι κατά τη γνώμη μου πολύ καλύτερο από του Ε71 (πιο μαλακά πλήκτρα, πιο άνετο).

 

Nα πω την αλήθεια, δεν μου είχε κάνει τόση εντύπωση τότε. Κάτι με χαλούσε σε όλο το σύνολο, μπορώ βέβαια να το συγκρίνω με το ''μωρό'' αν πετύχω φίλη που το έχει. Aν RAMάρει καλύτερα, έχει καλύτερη κάμερα (σε σχέση με το 71) και αντέχεται, why not; :)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

να πω την όλη αλήθεια επειδή όταν πήρα το e5, το είχα ψάξει πολύ και για e71/72 καθώς στα ίδια λεφτά ήταν πάνω κάτω, το e71-e72 υπερτερεί σε οθόνη, εξωτερική εμφάνιση-ποιότητα κατασκευής, έχει focus η κάμερα και έχει και δεύτερη κάμερα

επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αφαιρέσανε τον call manager που είχε το e71 από τα επόμενα μοντέλα, το θεωρώ πολύ σημαντικό feature

η εμφάνιση του όντως είναι πιο "νεολαιίστικη" σε σχέση με τα σοβαρά e71/e72 αλλά παρ'όλο που δεν είναι τόσο fantesi όσο εκείνα μου αρέσει αρκετά το γλυκούλι :p :lol:

κατά τα άλλα δεν υστερεί αλλού ενώ σε κάποιους τομείς είναι καλύτερο (με κυριότερο εκείνο της ram)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

να πω την όλη αλήθεια επειδή όταν πήρα το e5, το είχα ψάξει πολύ και για e71/72 καθώς στα ίδια λεφτά ήταν πάνω κάτω, το e71-e72 υπερτερεί σε οθόνη, εξωτερική εμφάνιση-ποιότητα κατασκευής, έχει focus η κάμερα και έχει και δεύτερη κάμερα

επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αφαιρέσανε τον call manager που είχε το e71 από τα επόμενα μοντέλα, το θεωρώ πολύ σημαντικό feature

η εμφάνιση του όντως είναι πιο "νεολαιίστικη" σε σχέση με τα σοβαρά e71/e72 αλλά παρ'όλο που δεν είναι τόσο fantesi όσο εκείνα μου αρέσει αρκετά το γλυκούλι :p :lol:

κατά τα άλλα δεν υστερεί αλλού ενώ σε κάποιους τομείς είναι καλύτερο (με κυριότερο εκείνο της ram)

Στα + του Ε5 να προσθέσω το πάρα πολύ δυνατό ηχείο, ενώ στα μείον είναι το σχετικά αδύναμο σήμα 3g.

Δηλαδή, προτιμά να σε ρίχνει σε φούλ 2g , παρά να κρατάει το 3g με 1-2 γραμμές.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στα + του Ε5 να προσθέσω το πάρα πολύ δυνατό ηχείο, ενώ στα μείον είναι το σχετικά αδύναμο σήμα 3g.

Δηλαδή, προτιμά να σε ρίχνει σε φούλ 2g , παρά να κρατάει το 3g με 1-2 γραμμές.

 

στο πρώτο θα συμφωνήσω

για το δεύτερο συμφωνώ αλλά νομίζω καλά κάνει

έχει τύχει πολλές φορές να προσπαθώ να μιλήσω με 1-2 γραμμές 3g και ο άλλος να μην με ακούει και σε 10 δευτερόλεπτα το ρίχνει σε 2g όπως λες, ξαναπαίρνω τηλ και όλα κομπλέ

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παραείναι σοβαρό σε κανονική μορφή. Το έχω «σπάσει» με το carbon πίσω, δείχνει λίγο διαφορετικό χαρακτήρα, δεν ξεφεύγει όμως...

 

Ένα mini αφιέρωμα στα στάδια ανακατασκευής-διακόσμησης btw... ( Αξίζει πιστεύω η αναμονή στο DropBox... :) )

 

κατά τα άλλα δεν υστερεί αλλού ενώ σε κάποιους τομείς είναι καλύτερο (με κυριότερο εκείνο της ram)

 

Αν έχεις κάποιον task manager που αναφέρει τη RAM, πες μου πόση δίνει στην εκκίνηση να ξέρω! :)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Παραείναι σοβαρό σε κανονική μορφή. Το έχω «σπάσει» με το carbon πίσω, δείχνει λίγο διαφορετικό χαρακτήρα, δεν ξεφεύγει όμως...

 

Ένα mini αφιέρωμα στα στάδια ανακατασκευής-διακόσμησης btw... ( Αξίζει πιστεύω η αναμονή στο DropBox... :) )

 

 

 

Αν έχεις κάποιον task manager που αναφέρει τη RAM, πες μου πόση δίνει στην εκκίνηση να ξέρω! :)

 

Χρηστο, αυτο το καρμπον πισω, που το βρηκες και το εβαλες? Απο την 3Μ το πηρες?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο, αυτο το καρμπον πισω, που το βρηκες και το εβαλες? Απο την 3Μ το πηρες?

 

Tο κομμάτι μου το έδωσε φίλος. Ιδέα δεν έχω... Eίναι καλό ποιοτικά πάντως...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Tο κομμάτι μου το έδωσε φίλος. Ιδέα δεν έχω... Eίναι καλό ποιοτικά πάντως...

 

Αν ειναι απο αυτα που βαζουν στα αυτοκινητα, σιγουρα ειναι ποιοτικα και πολυ ακριβα. Καλη φαση!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι απο αυτα που βαζουν στα αυτοκινητα, σιγουρα ειναι ποιοτικα και πολυ ακριβα. Καλη φαση!!

 

Σε καπώ είχε μπει, οπότε... ;) Tώρα μένει να κάνω το πληκτρολόγιο, τα πλαϊνά κουμπάκια (να βάλω μαύρα) και τα προστατευτικά USB/microSD...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

με ανοικτο τον opera, email, phonetinfo και call manager με τελευταιο reboot πριν απο 24 ωρες εχω 149mb ελευθερη ραμ
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...