Jump to content

[Επίσημο] Nokia E71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια θα σβησω τους χαρτες μου γιατι εχω καποια προβληματα.ξερετε πως ακριβως θα τ κανω;θα μπω στο map loader κ απο κει και περα;

μετα για να τους ξαναβαλω ειναι ευκολο;

 

εκανα εγκατασταση ενα ovi maps..ελπιζω να μν εκανα βλακεια..

 

ποιο ειναι θεωρητικα το πιο αποτελεσματικο προγραμμα για e 71 για χαρτες..αυτο το ovi μου φαινεται καπως

 

Ναι..

 

Καλο ειναι οταν κανουμε format στην καρτα μνημης να κανουμε hard format και στην συσκευη για να καθαρισουν ολα τα σκουπιδια και η συσκευη να λειτουργει καλυτερα.

 

Πρωτα κανουμε hard format στην συσκευη και μετα format την καρτα μνημης μεσα απο την συσκευη.

 

σαν επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ειναι;πως γινεται αυτο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

S60 3rd Edition Platform FAQ ερωτηση#12

 

Καλο θα ειναι να διαβασεις ολοκληρο το faq. Θα βρεις πολλα χρησιμα πραγματα και θα γλυτωσεις απο αρκετο ψαξιμο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχει κανείς δοκιμάσει αν δουλεύει σωστά κάποια από τις blacklist εφαρμογές με την νέα αναβάθμιση 300.21.012 ; και αν ναι ποιά εφαρμογή δούλεψε; εγώ δοκιμάζοντας κάποιες απο αυτές διαπίστωσα ότι ενώ πάει να διακόψει την κλήση για κάποιον που έχουμε μαύρη λίστα, χτυπά δύο φορές κανονικά η κλήση στο ακουστικό αυτού και μετά τη διακόπτει, δλδ δώρον άδωρον.

 

ευχαριστώ

frastgr
Link to comment
Share on other sites

με το nokia software updater τι ακριβως αναβαθμισεις στο λογισμικο γινονται;το εκανα μολις αλλα δν ειδα καποια εμφανη διαφορα..

επισης κατι αλλο ασχετο..εχω το video converter για την μετατροπη ταινιων αλλα καθως το μεταφερω με το nokia pc suite με ρωταει αν θελω να τ κανω μετατροπη για να ειναι συμβατο με το κινητο.τι σημαινει αυτο;μηπως δν χρειαζεται το προγραμμα για τν μετατροπη και το κανει απο μονο του το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Στη πίσω σελίδα αναγράφει τι ακριβώς διορθώνει η αναβάθμιση.

Έχει τη δυνατότητα και το pc suite να μετατρέπει video.

Εφόσον τα έχεις μετατρέψει εσύ πρώτα δεν χρειάζεται να το κάνεις ξανά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχει κανείς δοκιμάσει αν δουλεύει σωστά κάποια από τις blacklist εφαρμογές με την νέα αναβάθμιση 300.21.012 ; και αν ναι ποιά εφαρμογή δούλεψε; εγώ δοκιμάζοντας κάποιες απο αυτές διαπίστωσα ότι ενώ πάει να διακόψει την κλήση για κάποιον που έχουμε μαύρη λίστα, χτυπά δύο φορές κανονικά η κλήση στο ακουστικό αυτού και μετά τη διακόπτει, δλδ δώρον άδωρον.

 

ευχαριστώ

 

 

 

κανείς σας δεν έχει δοκιμάσει μαύρης λίστας εφαρμογη στο ε71 με την νέα αναβάθμιση;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Παω στις εφαρμογες και στην προβολη μητρωου βλεπω τι εχω βαλει και βγαλει μπορω να καθαρισω την προβολη μητρωου ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παω στις εφαρμογες και στην προβολη μητρωου βλεπω τι εχω βαλει και βγαλει μπορω να καθαρισω την προβολη μητρωου ευχαριστω.

Όχι δεν μπορείς να κάνεις διαγραφή το μητρώο, δυστυχώς.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τα αποθηκευμένα μηνύματα.

Χθες το βράδυ έπαιζα με το κινητό μου και συγκεκριμένα πήγα στα Tools --> Settings --> Connection --> APN Control.

Εκεί επέλεξα Options --> Activate restrictions.

Από εκείνη τη στιγμή το κινητό μου φλίπαρε!!

Έκανε restart, κόλλησε, δεν άναβε, κτλ.

Έβγαλα την κάρτα μνήμης, το άναψα και πήρε μπροστά.

Μετά έβαλα την κάρτα μνήμης και όλα έπαιξαν ρολόι. Εφαρμογές, επαφές, φωτογραφίες, video και γενικά ότι είχα στην κάρτα μνήμης έπαιζαν μια χαρά.

Εκτός από τα messages: Εισερχόμενα, Φάκελλοι, E-mail accounts. Όλα χάθηκαν.

Είχα πολλά μηνύματα (καμμιά 1400άρα) τα οποία τα χρειάζομαι (προσωπικά αλλά κυρίως επαγγελματικά) και δεν τα είχα σώσει κάπου. Τι έγινε? Χάθηκαν τελείως ή μπορώ να τα ανασείρω από κάπου?

Να σημειώσω ότι περίπου πριν από 20ημέρες είχα κάνει "Backup phone memory" στην κάρτα μνήμης, αν βοηθάει κάπου αυτό.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως κατα λαθος αλλαξες μνημη αποθηκευσης των μηνυματων?

 

Μπες στα μημυματα και επιλογες\ Ρυθμισεις\ Αλλο\ Μνημη σε χρηση.

 

Στην αρχη που τα ειχες να αποθηκευονται?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το τσέκαρα και αυτό που λές και η αποθήκευση είναι στην κάρτα μνήμης.

Πάντα τα αποθήκευα στην κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Αρα το παρακατω δεν μας βοηθαει καθολου:

Να σημειώσω ότι περίπου πριν από 20ημέρες είχα κάνει "Backup phone memory" στην κάρτα μνήμης, αν βοηθάει κάπου αυτό.

 

Mπες στο φακελο της καρτας μνημης με την ονομασια private\ 1000484b\ και δες εαν μεσα στο φακελο Mail2\ 00001001_S\ υπαρχουν ακομη τα μηνυματα

 

Εαν δεν εχεις κανει hack στην συσκευη σου μπορεις να μπεις και απο το pc

 

Mαλλον δεν θα καταφερεις και πολλα υποψιαζομαι οτι εχει χαλασει το αρχειο με το ονομα intex που θα βρεις στο φακελο Mail2

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρα το παρακατω δεν μας βοηθαει καθολου:

 

 

Mπες στο φακελο της καρτας μνημης με την ονομασια private\ 1000484b\ και δες εαν μεσα στο φακελο Mail2\ 00001001_S\ υπαρχουν ακομη τα μηνυματα

 

Εαν δεν εχεις κανει hack στην συσκευη σου μπορεις να μπεις και απο το pc

 

Mαλλον δεν θα καταφερεις και πολλα υποψιαζομαι οτι εχει χαλασει το αρχειο με το ονομα intex που θα βρεις στο φακελο Mail2

 

Καταρχάς να σε ευχαριστήσω για την άμεση ανταπόκριση και τις απαντήσεις.

Στο φάκελο Private\1000484b\Mail2\ υπάρχει το αρχείο index και είναι περίπου 30kB.

Επίσης, στον φάκελο Private\1000484b\Mail2\00001001_S\ έχει 3 φακέλλους: [8], , [c].

Πες μου μόνο ότι δεν έχω χάσει τα μηνύματα και υπάρχει τρόπος ανάκτησης!!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχασες τα μηνυματα σου. Δες τον δικο μου φακελο και θα καταλαβεις:

 

http://img269.imageshack.us/img269/4717/scr000025.th.jpg

 

Δεν ξερω εαν μπορεσεις να ξαναβρεις τους φακελους αλλα και να τους βρεις δεν μπορω να ξερω κατα ποσο θα τους αναγνωριζει η συσκευη γιατι το αρχειο index συνεργαζεται με αυτους τους φακελους. :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Πολύ ωραία.

Είχα κάνει και backup μέσω PC Suite πριν κάποιο καιρό.

Θα δοκιμάσω να κάνω restore.

Θα δοκιμάσω και κανένα από αυτά τα recovery tools.

 

Αν δε γίνει τίποτα θα πέσω σε κατάθλιψη!!

Link to comment
Share on other sites

Εαν εχεις κανει hack στην συσκευη σου δοκιμασε το παρακατω και ελπιζω να εισαι τυχερος!

 

1. Θα επιλεξεις να φαινονται τα μηνυματα στην καρτα μνημης (εκει που τα εχεις).

2. Θα μπεις με τον x-plore στον ιδιο φακελο μεσα στο C= μνημη συσκευης και θα διαγραψεις ολοκληρο το φακελο Mail2 (λογικα εκει δεν εχεις μυνηματα ).

3. Θα πας στις ρυθμισεις και θα επιλεψεις να αποθυμευονται τα μημυματα στην μνημη της συσκευης αλλα επειδη διεγραψες το φακελο Mail2 η συσκευη θα σε ρωτησει εαν θελεις να τα μεταφερεις τα μηνυματα απο την καρτα επελεξε Ναι.

4. Η επομενη ερωτηση θα ειναι εαν θελεις να διαγραφουν απο την καρτα επελεξε οχι.

 

Καλη τυχη!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δε γίνεται με κανέναν τρόπο.

Το πήρα απόφαση, έπεσα σε κατάθλιψη και ελπίζω να μη φανούν χρήσιμα αυτά τα sms.

Σε ευχαριστώ πολύ για την πολύτιμη βοήθειά σου!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα, κάτι που θεωρητικά είναι εύκολο, με έχει κολλήσει. Προσπαθώ να μεταφέρω στοιχεία από το παλιό μου Ν81 στο Ε71 με το Phone Switch (Contacts, messages, notes, Calendar entries) μέσω bluetooth, αλλα μου κολλάει στα Contacts και βγάζει στο Ν81 "general: memory Full. CLose some applications and try again".

 

Τί εννοεί ο ποιητής, αφού δεν έχω παρα μόνο το standby ανοιχτό??

 

Έλεγα να αποφύγω το syn με το PC Suite -ή μήπως να το κάνω απο το OVI?

 

καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το καλύτερα μέσω του PC Suite γιατί με το Phone Switch δεν θα βγάλεις άκρη.

Δεν λειτουργεί σωστά πολλές φορές.

Πχ εγώ ποτέ δεν κατάφερα να μεταφέρω κάποια σημαντικά sms από μία συσκευή σε άλλη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το καλύτερα μέσω του PC Suite γιατί με το Phone Switch δεν θα βγάλεις άκρη.

Δεν λειτουργεί σωστά πολλές φορές.

Πχ εγώ ποτέ δεν κατάφερα να μεταφέρω κάποια σημαντικά sms από μία συσκευή σε άλλη.

 

All done good! Συγρόνισα τα κινητά με το OVI account μου και μεταφέρθηκαν όλες οι επαφές/ημερολόγιο/σημειώσεις. Τα μηνύματα μου μείνανε όπως είχαν, αλλά μετά απο ένα PhoneSwitch (επιλεγμένα μόνο τα text messages) μου μετέφερε μέχρι και τα Saved messages!!! Μια χαρά! Ίσως κόλλαγε με το συνολικό μέγεθος των δεδομένων που του ζητούσα να μεταφέρει -ένα ένα τα πήγε μια χαρά!

 

Νέο: Στο Device Manager (Εργαλεία), είχα περάσει ένα προφίλ για να ελέγχει τις νέες ενημερώσεις του κινητού, απευθείας απο αυτό (μέσω WiFi), αλλά δεν θυμάμαι πώς βρέθηκε εκεί? Σου στέλνει ρυθμίσεις η ΝΟΚΙΑ, τις βάζουμε μόνοι μας...καμιά ιδεα κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ψάχνω την black έκδοση του E71, ωστόσο τόσο στην Alpha Copy που πήρα τηλέφωνο όσο και σε 2 Nokia Shops που πήγα μου λένε οτι η Ελληνική αντιπροσωπεία δεν το φέρνει σε μαύρο! Στο Πλαίσιο που αναφέρθηκε κάποιος πιο πάνω πήγα και ρώτησα και επίσης δεν το φέρνουν. Ξέρει κανείς να βοηθήσει στο τι παίζει; :(
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα τηλέφωνο στα κεντρικά στη Λ. Βουλιαγμένεης και ρώτα αν φέρνουν τη μαύρη έκδοση.

Από εκεί θα πάρεις μια σίγουρη απάντηση.

Κάνε το για να μάθεις τουλάχιστον εάν όντως διατίθεται εδώ ή όχι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα τηλέφωνο στα κεντρικά στη Λ. Βουλιαγμένεης και ρώτα αν φέρνουν τη μαύρη έκδοση.

Από εκεί θα πάρεις μια σίγουρη απάντηση.

Κάνε το για να μάθεις τουλάχιστον εάν όντως διατίθεται εδώ ή όχι.

 

Εκεί πήρα τηλέφωνο και μου είπαν οτι δεν το φέρνουν. "Μα το έχετε στο ΕΛΛΗΝΙΚΟ σας site" τους λέω. "Αλήθεια;" μου απαντά, "τι να σας πω, δεν το έχουμε". Ωστόσο το είδα σε 2-3 ελληνικά online shops, αυτά τι είναι, παραεισαγωγή προφανώς; Και αν όντως δεν είναι απο Ελλάδα (είναι απο Ευρώπη σίγουρα, γιατί μόνο στην Ευρώπη κυκλοφορεί η black εκδοση), μπορώ να εξασφαλιστώ άραγε απο πλευράς εγγύησης (με κάποιο online registration του κινητού ή κάτι παρόμοιο); :O

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά η ευρωπαϊκή εγγύηση σε καλύπτει αλλά πρέπει να το επιβεβαιώσεις με την ελληνική αντιπροσωπεία.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2839615#post2839615

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...