Jump to content

[Επίσημο] Nokia E71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό έχει άμεση σχέση με τον τρόπο που πέρασες τις επαφές σου στο κινητό.

Τις δικές μου τις περνώ με συγχρονισμό με του Outlook.

Δοκίμασε το.

 

 

η τυπικη εγγραφη απο το κινητο.... και δεν μπορω να καταλαβω τι διαφορα θα εχει με τον outlook

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να ρωτήσω σε αρχεία word, excel

αντιμετωπίσατε κάποιο θέμα με τα ελληνικά; η στο σερφάρισμα;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να σας ρωτήσω αν το Ε71 μπορεί να δέχεται e-mail σαν μηνύματα, χωρίς τη διαδικασία σύνδεσης ιστού- μετάβαση στη δ/νση μηνυματων (π.χ. yahoo.gr)- εισαγωγή κωδικών και ανάκτησης μηνυμάτων.

Δλδ μπορώ εκεί που κάθομαι αμέριμνος να χτυπήσει το κιν και να μου πει ότι έχω 2 νέα e-mails???

Link to comment
Share on other sites

η τυπικη εγγραφη απο το κινητο.... και δεν μπορω να καταλαβω τι διαφορα θα εχει με τον outlook

Δοκίμασε το.

Αρκεί πριν από το συγχρονισμό των επαφών ώστε να αντιγραφούν από τον υπολογιστή στο κινητό, να τις έχεις σβήσει από το κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω σε αρχεία word, excel

αντιμετωπίσατε κάποιο θέμα με τα ελληνικά; η στο σερφάρισμα;

 

Στο σερφαρισμα που εχω ασχοληθει αρκετα, κανενα προβλημα μεχρι τωρα.

Για word/excel δεν μπορω να σου πω, δεν εχω χρησιμηποιησει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να σας ρωτήσω αν το Ε71 μπορεί να δέχεται e-mail σαν μηνύματα, χωρίς τη διαδικασία σύνδεσης ιστού- μετάβαση στη δ/νση μηνυματων (π.χ. yahoo.gr)- εισαγωγή κωδικών και ανάκτησης μηνυμάτων.

Δλδ μπορώ εκεί που κάθομαι αμέριμνος να χτυπήσει το κιν και να μου πει ότι έχω 2 νέα e-mails???

 

Ναι, βέβαια.

Εκεί που κάθεσαι αμέρμνος σου έρχονται τα μειλ και επίσηε αμέριμνος πατάς απάντηση και στέλνεις και εσύ μέιλ.

Αρκεί βέβαια πρώτα να έχεις περάσει σωστά τις ρυθμίσεις στο κινητό ώστε να συνδέεται σε τακτά χρονικά διαστήματα που εσύ ορίζεις με το server σου και να έρχονται τα μηνύματα στο κινητό. Ο Ιστός δεν παρεμβάλεται σε αυτή τη διαδικασία.

 

Κάτι άλλο τώρα. Έχω παρατηρήσει ότι το πληκτρολόγιο κινείται λίγο πάνω -κάτω.

Αν το σπρώξω με το δάκτυλό μου προς τα πάνω (προς την οθόνη) κινείται. Μετά, αν το σπρώξω προς τα κάτω , πάει πάλι προς τα κάτω. Το έχει παρατηρήσει κανείς??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τα πέρασα με συγχρονισμό από το Outllok Express. Μόνο κάποιες φωτογραφίες και ήχους πέρασα με bluetooth από άλλο κινητό και προχθές τρελλάθηκε στα μισά της ημέρας!!! Τώρα έχω απενεργοποιήσει την καθημερινή αφύπνιση και περιμένω να δω τα αποτελέσματα......
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω σε αρχεία word, excel

αντιμετωπίσατε κάποιο θέμα με τα ελληνικά; η στο σερφάρισμα;

 

Κανένα απολύτος θέμα

Link to comment
Share on other sites

Ουτε και εγω

ούτε και εγώ.

 

Μήπως υπάρχει όμως κάποιο πρόγραμμα για να διαβάζει rich text format αρχεία; Το υφιστάμενο πρόγραμμα διαβάζει μόνο word αρχεία....

Samsung Galaxy Note10 Lite owner
Link to comment
Share on other sites

ούτε και εγώ.

 

Μήπως υπάρχει όμως κάποιο πρόγραμμα για να διαβάζει rich text format αρχεία; Το υφιστάμενο πρόγραμμα διαβάζει μόνο word αρχεία....

.rtf αρχεια?

Αν δεν τα διαβαζει το προεγκατεστημενο προγραμμα δοκιμασε το office suite.

Αλλα γενικα μην εχεις πολλες απαιτησεις σε αυτον τον τομεα

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τα πέρασα με συγχρονισμό από το Outllok Express. Μόνο κάποιες φωτογραφίες και ήχους πέρασα με bluetooth από άλλο κινητό και προχθές τρελλάθηκε στα μισά της ημέρας!!! Τώρα έχω απενεργοποιήσει την καθημερινή αφύπνιση και περιμένω να δω τα αποτελέσματα......

 

Σβήσε οτι έχεις περάσει με το Outllok Express και πέρασε τα με το χέρι :cry: αν θέλεις να ξαναβρεί τα ''λογικά'' του... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μπορείτε να μου πείτε γιατί αλλάζει το Ε71 την ημερομηνία μόνο του…..

Χθές από 29 πήγε αμέσως στις 2/05/09…..

Έχω επιλέξει Ώρα φορέα δικτύου αυτόματη ενημέρωση…. Αλλά και πάλι τα ίδια….

 

Επίσης όταν πάω να αλλάξω το φόντο από μια φωτογραφία στο άλμπουμ μου μου την εμφανίζει κομμένη και από πίσω φαίνεται η παλιά….. Θα πρέπει να πάω αλλ. Λειτουργίας να μου βγάλει το άλλο προφίλ, να επιστρέψω στο δικό μου και μετά να αλλάξει η φωτογραφία στο φόντο….

 

Καμιά ιδέα;;

just use your imagination.........!!!!!
Link to comment
Share on other sites

το ξυπνητήρι πως μπαίνει;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

το ξυπνητήρι πως μπαίνει;

Από την εφαρμογή Ρολόϊ θα πας στην επιλογή Αφυπνήσεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, υπαρχει καποιο προγραμμα που σβηνει ολα τα καταλοιπα που αφηνουν οι εφαρμογες οταν τις κανεις uninstall? Τον φακελο cache μπορω να τον σβησω ή θα εχω προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς.

Πρόγραμμα που να σβήνει κατάλοιπα δεν υπάρχει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς.

Πρόγραμμα που να σβήνει κατάλοιπα δεν υπάρχει.

 

Α, ωραια σ' ευχαριστω.

Και ποιους αλλους φακελους μπορω να σβηνω αφοβα? Γενικα σε ποιον αλλαον φακελο αφηνουν οι εφαρμογες προσωρινα αρχεια και μη εκτος απο το cache?

Link to comment
Share on other sites

Στο φάκελο cache μένουν υπολείμματα από τον browser όταν σερφάρεις και όχι από εφαρμογές που απεγκαθιστάς.

Καλό είναι να μην σβήσεις τίποτα άλλο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μπορείτε να μου πείτε γιατί αλλάζει το Ε71 την ημερομηνία μόνο του…..

Χθές από 29 πήγε αμέσως στις 2/05/09…..

Έχω επιλέξει Ώρα φορέα δικτύου αυτόματη ενημέρωση…. Αλλά και πάλι τα ίδια….

 

Επίσης όταν πάω να αλλάξω το φόντο από μια φωτογραφία στο άλμπουμ μου μου την εμφανίζει κομμένη και από πίσω φαίνεται η παλιά….. Θα πρέπει να πάω αλλ. Λειτουργίας να μου βγάλει το άλλο προφίλ, να επιστρέψω στο δικό μου και μετά να αλλάξει η φωτογραφία στο φόντο….

 

Καμιά ιδέα;;

 

Σβήσε οτι έχεις περάσει με το Outllok Express η όπως (μάλλον) έχεις περάσει τις επαφές σου η το ημερολόγιο (πχ απο άλλο κινητο) και πέρασε τα με το χέρι αν θέλεις να ξαναβρεί τα ''λογικά'' του...

 

Σβήσε οτι έχεις περάσει με το Outllok Express :cry: η όπως (μάλλον) έχεις περάσει τις επαφές σου η το ημερολόγιο (πχ απο άλλο κινητο) και πέρασε τα με το χέρι αν θέλεις να ξαναβρεί τα ''λογικά'' του... :ninja:
για το Β σκέλος της ερώτησης σου δεν γνωρίζω...

sorry για το διπλό post...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω ένα προβληματάκι με το PC Suite.

 

Μόλις συνδέω το κινητό στο USB, αν πατήσω στο κινητό συγχρονισμό με PC Suite το βλέπει μόνιμα αποσυνδεδεμένο. Αν δεν πατήσω τίποτα στην οθόνη που εμφανίζεται στο κινητό, τότε το εικονίδιο με το κινητό "πρασινίζει" αλλά μόλις πάω να κάνω εγκατάσταση εφαρμογές πετάει ότι το κινητό "Αποσυνδέθηκε"

 

Επίσης, γνωρίζει κανείς αν μπαίνουν θέματα στο κινητό; Που μπορώ να βρω και πως τα εγκαθιστώ;

Διακόσμηση σπιτιού - www.homeguide.gr
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, γνωρίζει κανείς αν μπαίνουν θέματα στο κινητό; Που μπορώ να βρω και πως τα εγκαθιστώ;

Καλώς ήρθες!

Ναι μπαίνουν θέματα στο κινητό αρκεί να είναι θέματα για Symbian S60 3rd Edition.

Καλό είναι να διαβάσεις το Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FA, θα σε βοηθήσει αρκετά.

Για το που θα βρεις θέματα διάβασε το Που βρίσκω εφαρμογές, θέματα και διάφορα utilities;

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση sos :!::!::!: για όσους έχουν πρόβλημα με το ημερολόγιο!!! περάσατε (με αντιγραφή-συνχρονισμό) κάποια δεδομένα στο Ε71,(η σέ όποιο κινητό έχει αυτό το πρόβλημα) απο κάποιο άλλο κινητό? πχ τις επαφές σας, το ημερολόγιο η κατι άλλο??? (όχι φώτο,βίντεο,ήχοι)

 

κάποιος? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω θέματα και την εφαρμογή FExplorer, και μου βγάζει το κινητό "Σφάλμα πιστοποιητικού. Επικοινωνείστε με τον προμηθευτή του λογισμικού."

 

Αντιμετωπίζεται αυτό;

Διακόσμηση σπιτιού - www.homeguide.gr
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζεται.

Αν διάβαζες το Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ που σε παρέπεμψε ο stendor λίγο πιο πάνω χθες θα γνώριζες τι πρέπει να κάνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...