Jump to content

[Επίσημο] Nokia E66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οταν ανοιγει το τηλ. κανει καποια εγκατασταση απο την καρτα και τελεικα λεει οτι δεν βρεθηκαν τα αρχεια????

τι προσπαθει να εγκαταστησει???

Το θέμα αυτό έχει αναφερθεί και από άλλους χρήστες Ε66 και μη και η μόνη λύση - αν αυτό το μήνυμα ενοχλεί αφού δεν δημιουργεί πρόβλημα, όλες οι εφαρμογές δουλεύουν σωστά σε ελάχιστα δευτερόλεπτα - είναι φορμάτ της κάρτας και μετά ξαναπέρασμα από την αρχή των εφαρμογών...Για τις εργοστασιακές κάνεις back-up και μετά επαναφορά...

Διάβασε παράλληλα και αυτό, ίσως βοηθήσει....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2589558#post2589558

Ακόμα και μιά αναβάθμιση στο τελευταίο F/W -έχει βγει νέο, και γίνεται δωρεάν σε όλα τα Alpha Copy- μπορεί να λύσει το θέμα αυτό, αφού ενοχλεί....

 

Για ό,τι χρειαστείς εδώ είμαστε....:)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κανείς να με βοηθήσει; Ενώ το κινητό εδώ και 1 μήνα που το έχω, δουλεύει ρολόι, εδώ και 1 εβδομάδα, τελειώνει η μπαταρία του σε μια μέρα και πολλές φορές τελειώνει το απόγευμα. Η χρήση του είναι η ίδια. Προ 1 εβδομάδας η μπαταρία τελείωνε με τα από 2 - 2,5 μέρες. Απενεργοποίησα blutooth και πάλι τα ίδια. Τα έφτυσε η μπαταρία ή συμβαίνει κάτι που χρειάζεται αντιπροσωπεία. Τρέμω στην ιδέα ότι θα πάω στην αντιπροσωπεία :cry:
Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχεις περάσει κάποια εφαρμογή που τρέχει στο background ωχρίς να φαίνεται ή χρησιμοποιεί συνεχώς τον δέκτη wlan και σου τρώει την μπαταρία. Κάνε format σε τηλέφωνο και κάρτα και επανέφερε μόνο τα δεδομένα σου (όχι ρυθμίσεις και φακέλους συστήματος όπως private και sys). Αν δεις οτι συναχίζει να έχει μικρή αυτονομία, πήγαινέ το να στο δουν.

 

ΥΓ. Αν έχεις περασμένο το garmin, βγάλτο.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά έχω φάει το ιντερνετ και δεν μπορεσα να ξεκλειδώσω το E66 μου με το καινούριο firmware ακόμα.

 

Τελικά υπάρχει δοκιμασμένο ***** για firmware 110.07.126????

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά έχω φάει το ιντερνετ και δεν μπορεσα να ξεκλειδώσω το E66 μου με το καινούριο firmware ακόμα.

 

Τελικά υπάρχει δοκιμασμένο ***** για firmware 110.07.126????

Το τελευταίο firmware του Ε66 δεν χακάρετε όπως και σχεδόν όλα τα καινούργια firmware της nokia. Θα πρέπει να περιμένουμε να βγάλουν κατί αλλά κατα την γνώμη μου δύσκολα θα βγει κάποιο hack είτε για το Ε66 είτε γενικά για τις συσκευές με τα τελευταία firmware.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο firmware του Ε66 δεν χακάρετε όπως και σχεδόν όλα τα καινούργια firmware της nokia. Θα πρέπει να περιμένουμε να βγάλουν κατί αλλά κατα την γνώμη μου δύσκολα θα βγει κάποιο hack είτε για το Ε66 είτε γενικά για τις συσκευές με τα τελευταία firmware.

 

 

Για ποιό λόγο να μην χακαρονται? Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος ή μαλον είναι απλά νωρίς ακόμα? Δεν μπορω να φανταστώ πως δεν θα βρεθεί κάποιος να τα σπάσει. Το ελπίζω τουλάχιστον γιατί άν είναι να αρχίζουμε να αγοράζουμε και software για τα κινητά μας την κάτσαμε την βάρκα....

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αν εχει συμβει και σε σας.

2 προβληματακια εντοπισα το ενα ειναι οταν εχω ανοιχτο το slide αν πιεσω την αριστερη πλευρα κατω απο το "yes"προς τα δεξια κανει μια μικρη κινηση. το ιδιο παρατηρησα και σε αλλα κινητα,εκτος απο κανα 2 που μου ειπαν προφορικα οτι δεν τους το κανει.

και ερωτω εγω..ειναι καλο ή κακο?

και το 2ο ειναι οτι καποιες φορες παταω το yes για να κανει κληση..αλλα ματαια. πρεπει να το κλεισω και να το ανοιξω παλι.

 

εχω την 102.07.81

12/7/08 rm343

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

και το 2ο ειναι οτι καποιες φορες παταω το yes για να κανει κληση..αλλα ματαια. πρεπει να το κλεισω και να το ανοιξω παλι.

 

εχω την 102.07.81

12/7/08 rm343

 

αυτό μου το κάνει κι εμένα.. :(

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αν εχει συμβει και σε σας.

2 προβληματακια εντοπισα το ενα ειναι οταν εχω ανοιχτο το slide αν πιεσω την αριστερη πλευρα κατω απο το "yes"προς τα δεξια κανει μια μικρη κινηση. το ιδιο παρατηρησα και σε αλλα κινητα,εκτος απο κανα 2 που μου ειπαν προφορικα οτι δεν τους το κανει.

και ερωτω εγω..ειναι καλο ή κακο?

και το 2ο ειναι οτι καποιες φορες παταω το yes για να κανει κληση..αλλα ματαια. πρεπει να το κλεισω και να το ανοιξω παλι.

εχω την 102.07.81

12/7/08 rm343

Εμένα δεν κάνει καμία τέτοια κίνηση το slide, είναι πολύ σταθερό είτε είναι κλειστό είτε ανοιχτό. Ούτε το άλλο μου έχει συμβεί ποτέ. Αν και μερικοί κάτοχοι του κινητού το έχουν αναφέρει. Δεν ξλέρω όμως αν λύνεται με την τελευταία αναβάθμιση.

 

Για ποιό λόγο να μην χακαρονται? Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος ή μαλον είναι απλά νωρίς ακόμα? Δεν μπορω να φανταστώ πως δεν θα βρεθεί κάποιος να τα σπάσει. Το ελπίζω τουλάχιστον γιατί άν είναι να αρχίζουμε να αγοράζουμε και software για τα κινητά μας την κάτσαμε την βάρκα....

Γιατι πολύ απλά είναι νοκια έχει καταφέρει και έχει κλείσει τις λεγόμενες "τρύπες" και δεν είναι εύκολο να το "σπάσουν". Ίσως και να γίνει αλλά δεν το νομίζω.Αυτό εξάλλου φαίνεται και απο την αναβάθμιση του Ν82 που έχει κυκλοφοφρήσει εδώ και πολύ καιρό και ακόμα δεν έχει βγει κάποιο hack το οποίο να σου εποτρέπει την πρόσβαση στους φακέλους του συστήματος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για ποιό λόγο να μην χακαρονται; Το ελπίζω τουλάχιστον γιατί άν είναι να αρχίζουμε να αγοράζουμε και software για τα κινητά μας την κάτσαμε την βάρκα....

Το οτι δεν χακάρεται η συσκευή σου δε σημαίνει οτι δεν μπορεις να εγκαταστήσεις σπασμένα προγράμματα. Μπορείς να εγκαταστήσεις τα πάντα απλά, εκεί που μια εφαρμογή unsigned την εγκαθιστούσες κατευθείαν, τώρα πρέπει να την υπογράψεις στον υπολογιστή σου πρώτ ακαι μετά να την περάσεις στο κινητό σου. Αυτή είναι η ουσιαστική διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά mirrorofsorrow, ξέχασα να το αναφέρω στο post μου. :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το οτι δεν χακάρεται η συσκευή σου δε σημαίνει οτι δεν μπορεις να εγκαταστήσεις σπασμένα προγράμματα. Μπορείς να εγκαταστήσεις τα πάντα απλά, εκεί που μια εφαρμογή unsigned την εγκαθιστούσες κατευθείαν, τώρα πρέπει να την υπογράψεις στον υπολογιστή σου πρώτ ακαι μετά να την περάσεις στο κινητό σου. Αυτή είναι η ουσιαστική διαφορά.

 

Ναι φίλε μου αλλα το θέμα είναι ότι το να σπάσεις το λογισμικό του κινητού είναι μια φορά και μόνο και τέλος. Αντίθετα το να ''υπογράφεις'' κάθε πρόγραμμα ξεχωριστά είναι απίστευτα χρονοβόρα και ψιχοβγαλιτή διαδικασία. Δεν λέω, πάλι καλά που υπάρχει τρόπος αλλά εμένα προσωπικά με αποτρέπει και πιστεύω το να κλειδώνουν λογισμικό είναι μεγάλη ******* εκ μέρους της νόκια.

 

Δεν μάθανε απο τους μεγάλους? Βλεπε Μιcrosoft και τα τόσα ''τυχαία'' κενά ασφαλείας που επιτρέπουν την αντιγραφή αλλά και την δωρεάν αναβάθμιση σπασμένου λογισμικού!

 

Αν δεν βάλουν μυαλό θα το χάσουν το παιχνίδι και θα επικρατήσει το windows mobile. Eκτός και άν βγούνε ''ξαφνικά'' firmware updates ξεκλειδώνωντας τα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου αλλα το θέμα είναι ότι το να σπάσεις το λογισμικό του κινητού είναι μια φορά και μόνο και τέλος. Αντίθετα το να ''υπογράφεις'' κάθε πρόγραμμα ξεχωριστά είναι απίστευτα χρονοβόρα και ψιχοβγαλιτή διαδικασία. Δεν λέω, πάλι καλά που υπάρχει τρόπος αλλά εμένα προσωπικά με αποτρέπει και πιστεύω το να κλειδώνουν λογισμικό είναι μεγάλη ******* εκ μέρους της νόκια.

 

Δεν μάθανε απο τους μεγάλους? Βλεπε Μιcrosoft και τα τόσα ''τυχαία'' κενά ασφαλείας που επιτρέπουν την αντιγραφή αλλά και την δωρεάν αναβάθμιση σπασμένου λογισμικού!

 

Αν δεν βάλουν μυαλό θα το χάσουν το παιχνίδι και θα επικρατήσει το windows mobile. Eκτός και άν βγούνε ''ξαφνικά'' firmware updates ξεκλειδώνωντας τα.

Eίσαι απίστευτα αυστηρός σε όρια παραλογισμού...Η όλη διαδικασία κρατάει λιγότερο από 10 sec και η μιά ή η άλλη διαδικασία είναι 100% ΠΑΡΑΝΟΜΗ, οπότε δεν μπορείς να έχεις και αξιώσεις....Καλά κάνει η ΝΟΚΙΑ και η κάθε "ΝΟΚΙΑ" και προστατεύει τα προγράμματά της και τα κινητά της....Πίσω από όλα αυτά υπάρχουν άνθρωποι με οικογένειες που δουλεύουν και πρέπει να αμειφθούν. Το γεγονός πως κάποιοι άλλοι σπάνε τα προγράμματα αυτά και κάποιοι άλλοι εκμεταλλεύονται αυτό δεν νομιμοποιεί κανέναν....

 

Έλεος, χρησιμοποιούμε που χρησιμοποιούμε παράνομα προγράμματα, ας δείξουμε και λίγο ταπεινότητα, δεν μας παίρνει να έχουμε απαιτήσεις ή να αυξήσουμε τον τόνο της φωνής μας, απαιτώντας το παράλογο και ευκόλως εννοούμενο παράνομο....:wacko:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Eίσαι απίστευτα αυστηρός σε όρια παραλογισμού..

 

Έλεος, χρησιμοποιούμε που χρησιμοποιούμε παράνομα προγράμματα, ας δείξουμε και λίγο ταπεινότητα, δεν μας παίρνει να έχουμε απαιτήσεις ή να αυξήσουμε τον τόνο της φωνής μας, απαιτώντας το παράλογο και ευκόλως εννοούμενο παράνομο....:wacko:

 

Φίλε μου εγώ σου περιέγραψα την πραγματικότητα, όσο αυστηρη και παράλογη να σου φαίνεται. Φυσικά και είναι. Απο την στιγμή που όλοι μας το κάνουμε τουλάχιστον να μην παίζουμε τους ιθικολόγους(μη το πάρεις προσωπικά). Η παρανομία είναι παρανομία άσχετα αν έχει ή όχι τύψεις ο αυτός που παραβιάζει τον νόμο ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος που λέει ότι το κινητό "παίζει" έχει δίκιο, όταν είναι ανοιχτό, το slide. Κατά τα άλλα, εγώ φόρεσα έκδοση λογισμικού 200.21.118 και έχω την αίσθηση ότι κάπως έχει βελτιωθεί η μπαταρία. Δεν ξέρω, μπορεί να είναι και ιδέα μου, τι να πω...
Υγεία να έχουμε και προχωράμε...
Link to comment
Share on other sites

Ειχα διαβασει για την μεγαλυτερη οθονη του Ν85 κλπ κλπ....Πηγα και το ειδα χθες !!! Το δικο μας ειναι Βασιλιας μπροστα του απο εμφανιση τουλαχιστον....Το οτι δεν το πηρα μεν καλο για μενα απο μια πλευρα αλλα απο την αλλη αφου με ... ετρωγε η τσεπη μου πηρα το iphone για την γυναικα μου ...Απαισιο ρε παιδια τουλαχιστον με τα δικα μου κρητηρια !!!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος που λέει ότι το κινητό "παίζει" έχει δίκιο, όταν είναι ανοιχτό, το slide. Κατά τα άλλα, εγώ φόρεσα έκδοση λογισμικού 200.21.118 και έχω την αίσθηση ότι κάπως έχει βελτιωθεί η μπαταρία. Δεν ξέρω, μπορεί να είναι και ιδέα μου, τι να πω...

 

καμιά σοβαρή διαφορα με το καινούριο λογισμικό? Δεν βρήκα πουθενά πληροφορίες για τα fixes που έχει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κουμπι που εχει να βλεπεις κατευθειαν τα mails σου μπορει να αλαξει και να αντοιστηχησθη να βλεπεις τα sms?:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κουμπι που εχει να βλεπεις κατευθειαν τα mails σου μπορει να αλαξει και να αντοιστηχησθη να βλεπεις τα sms?:)

 

ναι γίνεται, δες τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

ναι γίνεται, δες τις ρυθμίσεις.

 

Ευχαριστω φιλε μου!

Δε το εχω ακομα αλλα δειχνη πρακτικο το κουμπι των μνμ,και ειναι ωραιο που γινετε να ανοιγη με αυτο τα sms!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Στα πλήκτρα αυτά μπορείς να αντιστοιχήσεις οποιαδήποτε εφαρμογή. Άλλη για απλό πάτημα και άλλη για παρατεταμένο πάτημα. Πολύ βολικό.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούργια έκδοση λογισμικού για το Ε66; Στο site της Nokia δεν αναφέρει κάτι.

Η τελευταία είναι η 110.07.126 (03-10-2008).

Δεν έχει βγει νεότερη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Στα πλήκτρα αυτά μπορείς να αντιστοιχήσεις οποιαδήποτε εφαρμογή. Άλλη για απλό πάτημα και άλλη για παρατεταμένο πάτημα. Πολύ βολικό.

 

Η αληθεια ειναι οτι εχω κατα μπερδευτη,θελω 1 symbian τηλεφωνο κυριως να ειναι βολικο για τη καθημερινοτητα,το 5800 που μου αρεσει αργει,και απ την αλλη το E66 μου αρεσει και αυτο και εκτος απο ποιοτητα που ειναι βασικο για μενα βλεπω εχει και καποιες λειτουργιες που δε της ειχαν τα συμπιαν κινητα που ειχα και βλεπω το κανουν πιο ευχρηστο!

 

Τι λες Γιωργο και εσυ,για καποιον που γραφει πολυ(σημειωσεις,sms,αλλα και word)αξιζει να περιμενει το 5800 η Ε66 εδω και τωρα:wacko:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...