Jump to content

[Επίσημο] Nokia E66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πηγαινα πισω πισω ανα τριμηνο και μου ελεγε ή οτι το πιστοποιητικο εχει ληξει ή οτι δεν μπορει να ελεχτει η αξιοπιστια του και δεν με αφηνε να το εγκαταστησω.

 

Κατι στα μειον του κινητου ειναι οτι δεν μπορει να στειλει επαφη με bluetooth. Κατεβηκα στο αυτοκινητο να το συγχρονισο με το car kit της Parrot που εχω και ενω εγινε ο συγχρονισμος δεν μπορουσα να στειλω τις επαφες στο car kit οπως το ειχα κανει με το Ε65 με χρηση bluetooth γιατι δεν ειχε τετοια επιλογη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αποκλείεται να μην μπορεί να στείλει επαφή με ΒΤ. Απο την εποχή του 7650 όλα μπορούσαν να στείλουν. Δηλαδή πάνω στην επαφή (όχι μέσα) πατώντας επιλογές, δε σου βγάζει επιλογή Αποστολή Προσωπικών Στοιχείων;
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να μην μπορεί να στείλει επαφή με ΒΤ. Απο την εποχή του 7650 όλα μπορούσαν να στείλουν. Δηλαδή πάνω στην επαφή (όχι μέσα) πατώντας επιλογές, δε σου βγάζει επιλογή Αποστολή Προσωπικών Στοιχείων;

 

Βγαζει τα εξης:

 

 

 

Αποστολη μηνυμα κειμενου

μηνυμα multimedia

προσωπικα στοιχεια

μηνυμα ηχου

 

 

Και αυτα προφανως στην επαφη και οχι την επαφη καπου.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το προσωπικά στοιχεία είναι.

 

 

Σωστα αλλα.....Αυτο ισχυει μονο αν εχουμε επιλεξει μια επαφη.Αν τις επιλεξουμε ολες τοτε οι επιλογες αποστολης ειναι :

 

Μηνυμα κειμενου

Μηνυμα multimedia

Μηνυμα ηχου

 

 

Αντε τωρα να στειλεις 200+ επαφες μια μια σε αλλη συσκευη.Με το Ε65 υπηρχε η δυνατοτητα ομαδικης αποστολης με bluetooth.

 

Ευχαριστω παντως.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να της μεταφερεις ευκολα με το Contact Transfer
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να της μεταφερεις ευκολα με το Contact Transfer

 

Σε αλλο κινητο μεσω pc ναι αλλα σε car kit αδυνατον !!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Νομισα απο Ε66 σε Ε65 :O
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Νομισα απο Ε66 σε Ε65 :O

 

 

Το εκανα ετσι με copy paste απο την καρτα μνημης των κινητων πανευκολα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το πηγαινα πισω πισω ανα τριμηνο και μου ελεγε ή οτι το πιστοποιητικο εχει ληξει ή οτι δεν μπορει να ελεχτει η αξιοπιστια του και δεν με αφηνε να το εγκαταστησω.

 

Κατι στα μειον του κινητου ειναι οτι δεν μπορει να στειλει επαφη με bluetooth. Κατεβηκα στο αυτοκινητο να το συγχρονισο με το car kit της Parrot που εχω και ενω εγινε ο συγχρονισμος δεν μπορουσα να στειλω τις επαφες στο car kit οπως το ειχα κανει με το Ε65 με χρηση bluetooth γιατι δεν ειχε τετοια επιλογη.

 

Έχω το Parrot 3200 LS. Μόλις σετάρισα το Ε66 έκανε αυτόματα συγχρονισμό επαφών και κλήσεων. Το πρόβλημα είναι ότι δεν εμφανίζει τα Ελληνικά γράμματα. Έστειλα e-mail στη ΝΟΚΙΑ και μου απάντησαν ότι το προόθησαν στο τμήμα αναβαθμήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Σωστα αλλα.....Αυτο ισχυει μονο αν εχουμε επιλεξει μια επαφη.Αν τις επιλεξουμε ολες τοτε οι επιλογες αποστολης ειναι :

 

Μηνυμα κειμενου

Μηνυμα multimedia

Μηνυμα ηχου

 

 

Αντε τωρα να στειλεις 200+ επαφες μια μια σε αλλη συσκευη.Με το Ε65 υπηρχε η δυνατοτητα ομαδικης αποστολης με bluetooth.

 

Ευχαριστω παντως.

Μήπως έχει γίνει κάποια βλακεία λόγω της καινούργιας έκδοσης των Επαφών.

Όπως θα πρέπει να κατάλαβες Γιάννη οι Επαφές είναι διαφορετικές από του E65 (που είχες) και γενικά από όλα τα Series 60 κινητά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Parrot 3200 LS. Μόλις σετάρισα το Ε66 έκανε αυτόματα συγχρονισμό επαφών και κλήσεων. Το πρόβλημα είναι ότι δεν εμφανίζει τα Ελληνικά γράμματα. Έστειλα e-mail στη ΝΟΚΙΑ και μου απάντησαν ότι το προόθησαν στο τμήμα αναβαθμήσεων.

 

Εχω το πιο απλο χωρις δυνατοτητα εικονας. Θα το ξανακοιταξω σημερα.Ευχαριστω.

 

Edit

 

Τελικα το κοιταξα και εχει μεταφερει και τις επαφες αλλα με προβληματικη γραμματοσειρα. Αλλου τα γραμματα εινα κανονικα και αλλου "κουτακια".

 

Themes για το κινητο υπαρχουν καπου (το δωρεαν θα ηταν καλυτερο...)

 

Ποτε δεν εχω αλλαξει σε κινητο αλλα αυτα που εχει δεν μου πολυαρεσουν.

 

Ευχαρισω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μήνυμα #5 από S60 Platform FAQ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μήνυμα #5 από S60 Platform FAQ.

 

 

Ευχαριστω.

 

Edit

 

Κατεβασα 2-3 για δοκιμη αλλα παλι το ιδιο προβλημαοτι εχουν ληξει τα πιστοποιητικα.Καπου για επισιμη αγορα ????

 

αλλα και παλι δεν μου δεχεται το Full screen caller.

 

 

Τελικα την αγορασα 15 ευρω απο my-symbian.com και δουλευει κανονικα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανες και την αγόρασες αλλά δεν πρέπει να το βάζεις κάτω σε τόσο μικρά προβληματα. Όταν σου λέει οτι το πιστοποιητικό έχει λήξει, πρέπει να αλλάξεις την ημερομηνία στο κινητό σου. Μόλις η εφαρμογή δει οτι το κινητό σου έχει την σωστή ημερομηνία (τότε δηλαδή που το πιστοποιητικό της ίσχυε), τότε θα σε αφήσει να κάνεις την εγκατάσταση.

 

Και με τα θέματα το ίδιο ισχύει. Εγώ, όποτε μου βγαίνει αυτό το μήνυμα, πηγαίνω την ημερομηνία 1 χρόνο πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πότε θα έρθει στην Wind ?

 

Εδώ δεν το ξέρει ακόμα η Wind !!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

αν θες για νεα συνδεση μου ειπαν απο την Alpha Copy οτι κανουν και εκεινοι. ή φορητοτητα!
Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

αν θες για νεα συνδεση μου ειπαν απο την Alpha Copy οτι κανουν και εκεινοι. ή φορητοτητα!

 

τι εννοείς? με ποιόν πάροχο?

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνακι χθες το πηρα και γω.

Βρε παιδια για να λειτουργησει το προγραμμα πλοηγησης ολοκληρωμενα τι ακριβως πρεπει να κανω???Εννοω να ακουω και φωνητικες οδηγιες γενικα κοπλε!

Το μονο που χω καταφερει μεχρι τωρα ειναι να μου δειχνει σε ποιο δρομο κινουμαι και τιποτα αλλο.Πρεπει να κατεβασω μεσω wap κατι?

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνακι χθες το πηρα και γω.

Βρε παιδια για να λειτουργησει το προγραμμα πλοηγησης ολοκληρωμενα τι ακριβως πρεπει να κανω???Εννοω να ακουω και φωνητικες οδηγιες γενικα κοπλε!

Το μονο που χω καταφερει μεχρι τωρα ειναι να μου δειχνει σε ποιο δρομο κινουμαι και τιποτα αλλο.Πρεπει να κατεβασω μεσω wap κατι?

 

Κάπου στο μενού του θα βρεις την επιλογή για ενεργοποίηση της άδειας. Θα κάνει σύνδεση (wap η wi-fi) και θα σου ενεργοποιήσει την πλοήγηση για τρεις μήνες. Η ΝΟΚΙΑ χρεώνει την πλοήγηση με τον χρόνο και δεν συμφέρει μετα τους τρεις μήνες να την χρησιμοποιήσεις. Μετά καλύτερα να βάλεις Destinator (θα βγει σε ένα μήνα) ή Garmin (υπάρχει σε καταστήματα vodafone με 150 ευρώ)

Link to comment
Share on other sites

Το απέκτησα και εγώ εδώ και μία εβδομάδα και έχω εντυπωσιαστεί...

Η πληρότητα του σε λειτουργίες και το κομψό design είναι τα ισχυρά ατου του Ε66....

Πιστεύω ότι είναι από τις καλύτερες επιλογές..:D

Try Me
Link to comment
Share on other sites

Κάπου στο μενού του θα βρεις την επιλογή για ενεργοποίηση της άδειας. Θα κάνει σύνδεση (wap η wi-fi) και θα σου ενεργοποιήσει την πλοήγηση για τρεις μήνες. Η ΝΟΚΙΑ χρεώνει την πλοήγηση με τον χρόνο και δεν συμφέρει μετα τους τρεις μήνες να την χρησιμοποιήσεις. Μετά καλύτερα να βάλεις Destinator (θα βγει σε ένα μήνα) ή Garmin (υπάρχει σε καταστήματα vodafone με 150 ευρώ)
Σε ευχαριστω φιλε μου.

Η μπαταρια ποσο σας κραταει?Εχω την αισθηση οτι πεφτει καπως γρηγορα.

Επισης στο Ε51 οταν κλειδωνε η συσκευη και ηταν σε αναμονη στη μαυρη οθονη φαινοταν η ωρα.Εδω πως μπορει να γινει αυτο?

To barcode reader γενικα πιανει????Το δοκιμασα απο περιεργεια αλλα δεν καταφερα κατι.

Link to comment
Share on other sites

Επισης στο Ε51 οταν κλειδωνε η συσκευη και ηταν σε αναμονη στη μαυρη οθονη φαινοταν η ωρα.Εδω πως μπορει να γινει αυτο?

To barcode reader γενικα πιανει????Το δοκιμασα απο περιεργεια αλλα δεν καταφερα κατι.

Βγάλε τη λειτουργία νάρκης από τις Ρυθμίσεις.

Είναι μόνο για 2d barcodes.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...