Jump to content

[Επίσημο] Nokia E66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι άλλο σχετικά με τον τζόγο που λέγαμε,υπάρχει περίπτωση ή πρόβλεψη να κάνουν τίποτα στο service ; Κάτι σαν σφίξιμο στο slide,γίνεται;Αρχίζει και γίνεται ενοχλητικό,όποιο κουμπί και να πατήσω από τα soft keys όταν είναι ανοιχτό το slide,δεν κουνιέται τόσο όσο ακούγεται αυτό το τρίξιμο που σου σπάει τα νεύρα..

Δεν υπάρχει ενημέρωση πάνω σε αυτό.

 

 

Όσο για το Garmin, εξαρτάται από τις συνθήκες, το αν έχεις ενεργοποιημένο το A-GPS κτλ.

Πάντως όλα τα προγράμματα πάνω-κάτω τον ίδιο χρόνο θέλουν να λοκάρουν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν έχετε εγκαταστήσει το Garmin για κάποιο λόγο τρώει την μπαταρία. Βγάλτε το αμέσως. Η μπαταρία του κινητού είναι αξιόλογη, αλλά χωρίς το Garmin. εμένα μου την τελείωνε σε λιγότερο από μια μέρα. Όταν το έβγαλα, συνέχισε να δουλεύει για 3 μέρες
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να υπάρξει κάτι νέο γιατί, όπως φαίνεται, το κλείδωμα της κάθε συσκευής με το πέρασμα των νέων αναβαθμίσεων, δεν υπάρχει κίνηση απο τους γνωστούς χάκερ. Οπότε, πρέπει να συμβιβαστούμε οτι απο δω και πέρα δεν θα υφίσταται χακ.

 

Μακάρι να γίνει κάποια στιγμή η έκπληξη βέβαια. :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, τότε καλήτερα να πουλήσω το κινητό να ησιχάσω. Είναι φοβερή ξεφτίλα να αγοράζεις συσκευή με λειτουργικό σύστημα και να είναι κλειδωμένο. Σαν να αγοράζεις pc και να μπορείς μόνο να βάζεις αγορασμένο λογισμικό ή freeware. Πραγμα καταστοφιλό για όλους μας.

 

Το ξαναλεώ ότι κανουνε μεγάλη ζημια στον εαυτό τους και όσου δεν με πιστεύουν θα με θυμηθούν όταν θα δούνε τα ποσοστά πωλήσεων του 2009.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχετε εγκαταστήσει το Garmin για κάποιο λόγο τρώει την μπαταρία. Βγάλτε το αμέσως. Η μπαταρία του κινητού είναι αξιόλογη, αλλά χωρίς το Garmin. εμένα μου την τελείωνε σε λιγότερο από μια μέρα. Όταν το έβγαλα, συνέχισε να δουλεύει για 3 μέρες

 

ποια έκδοση έχεις? η 5.00.10 και 5.00.20 το έχουν αυτό το πρόβλημα αν και υπάρχει λύση να κλείνεις τη διεργασία tsrautostart.exe που τρέχει στο background..

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, τότε καλήτερα να πουλήσω το κινητό να ησιχάσω. Είναι φοβερή ξεφτίλα να αγοράζεις συσκευή με λειτουργικό σύστημα και να είναι κλειδωμένο. Σαν να αγοράζεις pc και να μπορείς μόνο να βάζεις αγορασμένο λογισμικό ή freeware. Πραγμα καταστοφιλό για όλους μας.

 

Το ξαναλεώ ότι κανουνε μεγάλη ζημια στον εαυτό τους και όσου δεν με πιστεύουν θα με θυμηθούν όταν θα δούνε τα ποσοστά πωλήσεων του 2009.

Μην γίνεσαι αστείος....Οι απαιτήσεις σου είναι φαιδρές, οι επιθυμίες σου όχι....:O

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Γνωστά tips για βελτίωση της αυτονομίας:

 

1. Κλείνουμε BT

2. Κλείνουμε GPS

3. Κλείνουμε WiFi

4. Χαμηλώνουμε την φωτεινότητα της οθόνης

5. Ρυθμίζουμε screensaver π.χ. στα 15 δευτερόλεπτα

6. Ρυθμίζουμε να κλείνει ο φωτισμός οθόνης και πληκτρολογίου πάλι στα π.χ. 15 δευτερόλεπτα

7. Δεν βάζουμε κινούμενα γραφικά για screensaver

8. Επιλέγουμε GSM και όχι 3G

 

Όσον αφορά τον τζόγο που εμφανίζεται σε κάποια μοντέλα, εφόσον έχουμε να κάνουμε με slider είναι λίγο-πολύ αναμενόμενο κάτι τέτοιο. Συμφωνώ ότι είναι ενοχλητικό (γι'αυτό και ποτέ δεν παίρνω sliders ή clamshells αλλά προτιμώ candybars) αλλά δεν μπορεί να γίνει κάτι γι'αυτό και φυσικά καμμία εταιρεία δεν θα το αναγνωρίσει ως πρόβλημα ώστε να το φτιάξει μέσω εγγύησης μιας και δεν επηρεάζει την καλή λειτουργία της συσκευής. Μπορείτε φυσικά να πάτε σε κάποιο service point να ζητήσετε να σας το σφίξουν. Το αν θα το δεχτούν και με ποιο τρόπο θα το κάνουν, είναι άλλη ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

Μην γίνεσαι αστείος....Οι απαιτήσεις σου είναι φαιδρές, οι επιθυμίες σου όχι....:O

 

Δεν θεωρώ πως γίνομαι αστείος λεγοντας τα πράγματα με το όνομά τους. Αν εσύ το θεωρείς εύκολο να συμβιβαστείς και να υποστηρίξεις τέτοιες κινήσεις είναι θέμα δικό σου φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

@mixalisX οπως σου απαντησε ο mirrorofsorrow[/member] μπορεις να κανεις εγκατασταση τα παντα απλα πριν θα πρεπει να τα υπογραψεις. Εαν διαβασεις το forum μπορεις να βρεις σχετικους οδηγους. Δεν χρειαζεται να ισοπεδωνεις τα παντα χωρις να εισαι 100% σιγουρος για αυτα που γραφεις. Αρκετοι επισκεπτες (απο αλλες συσκευες) διαβαζουν αυτα που γραφεις και στο τελος θα καταληξουν σε μια αλλη συσκευη που θα εχει πολυ λιγες δυνατοτητες. Βεβαια καλα εκανες και μας ειπες την γνμωμη σου γιατι τωρα εμαθες πως τα πραγματα δεν ειναι οπως τα γνωριζες. Στο παρακατω θεμα εχουμε ετοιμασει ενα οδηγο για το πως μπορεις να υπογραψεις τις εφαρμογες.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=208801

 

@ion83 θα σε παρακαλεσω να εισαι πιο ευγενικος με τα υπολειπα μελη του forum και να γραφεις με επιχειρηματα για να μην δημιουργουνται παρεξηγησεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή χρονιά σε όλους,

 

Διαβαζοντας λίγο παραπάνω είδα την "Λύση" για όσουε έχουν εγκατεστημένο το Garmin και τελειώνει η μπαταρία τους αμέσως, η οποία είναι ούτε λίγο ούτε πολύ, μία και μοναδική και την λένε "απεγκατάσταση".

Πραγματικά δεν υπάρχουν εναλλακτικές λύσεις?

Link to comment
Share on other sites

σημερα και ενω εστελνα στο κινητο καποιες εγαρμογες απο το κινητο αυτο κρασαρε με αποτελεσμα να του κανω μια επανεκινηση.μετα απο αυτη ομως το κινητο μου βγαζει οτι η εκινηση του τηλεφωνου ειναι αδυνατη.
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρει πως η εκκίνηση του κινητού είναι αδύνατη, επικοινωνήστε με αντιπρόσωπο (ή κάτι παρεμφερές)...;

 

Δοκίμασε πολλές φορές να το ανοίξεις.

Βγάλε για λίγο τη μπαταρία και προσπάθησε ξανά.

Βγάλε τη κάρτα μνήμης και προσπάθησε να το ανοίξεις χωρίς αυτή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρει πως η εκκίνηση του κινητού είναι αδύνατη, επικοινωνήστε με αντιπρόσωπο (ή κάτι παρεμφερές)...;

 

Δοκίμασε πολλές φορές να το ανοίξεις.

Βγάλε για λίγο τη μπαταρία και προσπάθησε ξανά.

Βγάλε τη κάρτα μνήμης και προσπάθησε να το ανοίξεις χωρίς αυτή.

 

σε ευχαριστω.τελικα εκανα ενα hard reset και ανοιξε.

Link to comment
Share on other sites

Απέφυγα να στο προτείνω διότι το θεωρώ έσχατη λύση επειδή χάνεις όλα τα δεδομένα κάτι που δεν το θέλει κάνεις μας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Απέφυγα να στο προτείνω διότι το θεωρώ έσχατη λύση επειδή χάνεις όλα τα δεδομένα κάτι που δεν το θέλει κάνεις μας.

 

και εγω δεν ηθελα να το κανω γιατι τα εχασα ολα αλλα δεν ειχα τι αλλο να κανω.μαλλον την πατησα.τουλαχιστον δουλευει παλι το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.σημερα το αγορασα και γω.ειμουν αναμεσα στο N78 kai sto E66 και τελικα πηρα το Ε66.εκανα καλη επιλογη πιστευετε?ποσες ωρες πρεπει να το φορτισω τελικα την πρωτη φορα??
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.σημερα το αγορασα και γω.ειμουν αναμεσα στο N78 kai sto E66 και τελικα πηρα το Ε66.εκανα καλη επιλογη πιστευετε?ποσες ωρες πρεπει να το φορτισω τελικα την πρωτη φορα??

 

Μια χαρα επιλογη.Καλοριζικο.

 

Φορτιση μεχει να γεμισει η μπαταρια. Πανε οι καιροι που ελεγαν τοσες ωρες...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Nα 'σαι καλα φιλε μου,Καλη χρονια να εχουμε κιολας..να κανω μια ερωτηση για αυτα που διαβασα παραπανω.δεν εχει προγραμμα πλοηγησεις μεσα το κινητο?και επισεις γιατι απο πισω απο το κουτι γραφει για 3μηνες μονο?αν καταλαβα σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Nα 'σαι καλα φιλε μου,Καλη χρονια να εχουμε κιολας..να κανω μια ερωτηση για αυτα που διαβασα παραπανω.δεν εχει προγραμμα πλοηγησεις μεσα το κινητο?και επισεις γιατι απο πισω απο το κουτι γραφει για 3μηνες μονο?αν καταλαβα σωστα?

 

Αν κια δεν το εχω δοκιμασει εχει χαρτες αλλα η δωρεαν χρηση ειναι μονο για 3 μηνες νομιζω.Καλη χρονια.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει προγραμμα πλοηγησεις μεσα το κινητο?

Όλα τα τελευταία series 60, έχουν προεγκατεστημένο το Nokia Maps με φορτωμένους τους ελληνικούς χάρτες.

Link to comment
Share on other sites

και γιατι ειναι για 3 μηνες?

 

Οι χαρτες ειναι της Nokia και ...ετσι επελεξε!!!:mad:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.

καλη χρονια σε ολους.

θα ηθελα να μου πει καποιος ποιο bluetooth handsfree να παρω για το E66?

αν ειναι δυναρον δωστε μου πανω απο μια προτασεις για να εχω το περιθωριο της επιλογης αν ειναι δυνατον.

σας ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...